Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 01.07.2013 > 16:49 Versiunea pentru printare
Luni, 1 iulie 2013, ora 16:49

Subiect vot: PL 131/2013 amr.41
PL 131/2013 pentru punerea în aplicare a Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală și pentru modificarea și completarea unor acte normative care cuprind dispoziții procesuale penale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:245 110 56 22 16 14 10 11 6
- voturi pentru (DA):61 2 4 22 15 14 3 - 1
- voturi împotrivă (NU):176 108 49 - - - 5 11 3
- abțineri:8 - 3 - 1 - 2 - 2
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD NU
2. Adam Luminița-Pachel ND DA
3. Adăscăliței Constantin PSD NU
4. Alexe Costel PNL NU
5. Almăjanu Marin PNL NU
6. Amet Varol Minoritati NU
7. Andea Petru PSD NU
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Anghel Gabriela-Lola ND DA
10. Anton Marin PNL NU
11. Arsene Ionel PSD NU
12. Avram Constantin ALDE NU
13. Avram Marian PSD NU
14. Axente Ioan PSD NU
15. Babuș Radu PSD NU
16. Balan Ioan PDL DA
17. Bejinariu Eugen PSD NU
18. Birchall Ana PSD NU
19. Blănariu Valentin ND DA
20. Bleotu Vasile PSD NU
21. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
22. Bode Lucian Nicolae PDL DA
23. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
24. Bónis István UDMR DA
25. Borbély László UDMR DA
26. Bordeianu Dan PNL Abținere
27. Buican Cristian PNL NU
28. Calimente Mihăiță PNL NU
29. Calotă Florică Ică PNL NU
30. Canacheu Costică PDL DA
31. Călin Ion PSD NU
32. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
33. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL NU
34. Cernea Remus-Florinel - DA
35. Cherecheș Florica PNL NU
36. Chiriță Dumitru PSD NU
37. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
38. Chirvăsuță Laurențiu PSD NU
39. Ciobanu Gheorghe PSD NU
40. Ciocan Dan PSD NU
41. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
42. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
43. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL NU
44. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE NU
45. Ciurariu Florin PNL NU
46. Cocei Erland PNL NU
47. Codîrlă Liviu ND DA
48. Coman Gheorghe ALDE NU
49. Cosma Vlad-Alexandru PSD NU
50. Costin Gheorghe PNL NU
51. Covaci Dorel PSD NU
52. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
53. Crăciunescu Grigore PNL NU
54. Cristea Aurelia PSD NU
55. Cristea Victor PSD NU
56. Cristian Horia PNL NU
57. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
58. Culețu Dănuț PDL DA
59. Cupă Ion PNL NU
60. Cupșa Ioan PNL NU
61. Daea Petre PSD NU
62. Dalca Ștefan-Petru ND DA
63. Delureanu Virgil PSD NU
64. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
65. Diniță Ion ALDE NU
66. Dîrzu Ioan PSD NU
67. Dobre Mircea-Titus PSD NU
68. Dobrinescu Traian PNL NU
69. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
70. Dolineaschi Andrei PSD NU
71. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
72. Dragomir Gheorghe PNL NU
73. Dragomir Viorel Marian PSD NU
74. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
75. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
76. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
77. Dumitru Georgică ALDE NU
78. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
79. Dumitru Ovidiu-Ioan - NU
80. Emacu Gheorghe PSD NU
81. Enache Marian PSD NU
82. Enea Constantin-Cosmin PNL NU
83. Eparu Ion PSD NU
84. Erdei Dolóczki István UDMR DA
85. Fejér László-Ődőn UDMR DA
86. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
87. Firczak Gheorghe Minoritati Abținere
88. Florea Damian ALDE NU
89. Florea Daniel PSD NU
90. Fonta Nuțu ND Abținere
91. Galan Constantin PNL NU
92. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
93. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL NU
94. Găină Mihăiță PSD NU
95. Gerea Andrei Dominic PNL NU
96. Ghiveciu Marian PSD NU
97. Gireadă Dumitru-Verginel PNL NU
98. Gliga Vasile Ghiorghe PSD NU
99. Gorghiu Alina-Ștefania PNL Abținere
100. Grama Horia PSD NU
101. Grecea Maria ND DA
102. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
103. Grosaru Mircea Minoritati NU
104. Gudu Vasile PDL DA
105. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
106. Guran Virgil PNL NU
107. Gust Băloșin Florentin PSD NU
108. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
109. Hellvig Eduard Raul PNL DA
110. Horga Vasile PNL NU
111. Hrebenciuc Viorel PSD NU
112. Hulea Ioan ND DA
113. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
114. Iane Daniel PNL NU
115. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
116. Ibram Iusein Minoritati NU
117. Intotero Natalia-Elena PSD NU
118. Ionescu Aurelian ALDE NU
119. Ionescu George PDL DA
120. Iordache Florin PSD NU
121. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
122. Iriza Scarlat PSD NU
123. Itu Cornel PSD NU
124. Kelemen Hunor UDMR DA
125. Kerekes Károly UDMR DA
126. Kereskényi Gábor UDMR DA
127. Khraibani Camelia PSD NU
128. Korodi Attila UDMR DA
129. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
130. Lubanovici Mircea PDL DA
131. Lupu Mihai PNL NU
132. Manolache Marius PSD NU
133. Marian Ion Cristinel - Abținere
134. Marin Gheorghe PSD NU
135. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
136. Máté András-Levente UDMR DA
137. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
138. Merka Adrian-Miroslav Minoritati Abținere
139. Mihai Aurelian - NU
140. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD NU
141. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
142. Mincă Liliana ND DA
143. Mircovici Niculae Minoritati NU
144. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
145. Mîrza Gavril PSD NU
146. Mocanu Vasile PSD NU
147. Mocioi Niculina ND DA
148. Moldovan Ioan ALDE NU
149. Moldovan Iosif UDMR DA
150. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
151. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD NU
152. Movilă Petru PDL DA
153. Murgu Neagu ND DA
154. Neacșu Marian PSD NU
155. Necula Cosmin PSD NU
156. Negruț Clement PDL DA
157. Nica Nicolae-Ciprian PSD NU
158. Nichita Cristina PSD NU
159. Nicolae Alexandri PNL NU
160. Nicolae Florian PSD NU
161. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL NU
162. Nicolicea Eugen PSD NU
163. Niculae Aurel PNL NU
164. Nistor Laurențiu PSD NU
165. Nistor Marioara ND DA
166. Niță Emil PSD NU
167. Nosa Iuliu PSD NU
168. Ochi Ion PSD NU
169. Oltean Ioan PDL DA
170. Palașcă Viorel PNL NU
171. Pambuccian Varujan Minoritati DA
172. Pană Adriana-Doina PSD NU
173. Pâslaru Florin-Costin PSD NU
174. Peia Ninel PSD NU
175. Petrache Adrian-Alin PSD NU
176. Petrea Dorin Silviu PSD NU
177. Petric Octavian PSD NU
178. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
179. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
180. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
181. Pop Georgian PSD NU
182. Popa Octavian-Marius PNL NU
183. Popeangă Vasile PSD NU
184. Popescu Dan-Cristian PDL DA
185. Popescu Dumitru-Iulian PSD NU
186. Pușcaș Iacob - NU
187. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE NU
188. Răducanu Ion PSD NU
189. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
190. Rădulescu Constantin PSD NU
191. Rădulescu Romeo PDL DA
192. Resmeriță Cornel-Cristian PSD NU
193. Rizea Cristian PSD NU
194. Roman Gheorghe PSD NU
195. Roman Ioan Sorin PSD NU
196. Roman Petre PNL NU
197. Roman Victor PSD NU
198. Roșca Mircea PNL NU
199. Sava Andrei-Valentin PSD NU
200. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
201. Scarlat George PNL NU
202. Seres Dénes UDMR DA
203. Simedru Dan Coriolan PNL Abținere
204. Simionescu Adrian Constantin PSD NU
205. Smarandache Miron Alexandru ND DA
206. Stan Ioan PSD NU
207. Stanciu Zisu PSD NU
208. Stancu Ionel Minoritati NU
209. Stativă Irinel Ioan PSD NU
210. Stănescu Alexandru PSD NU
211. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
212. Stragea Sorin Constantin PSD NU
213. Sturzu Mihai-Răzvan PSD NU
214. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
215. Surdu Raluca PNL NU
216. Szabó Ödön UDMR DA
217. Șcheau Ion - Abținere
218. Șimon Gheorghe PSD NU
219. Șova Lucian PSD NU
220. Ștefănescu Elena Cătălina PSD NU
221. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
222. Tămâian Ioan PNL NU
223. Teju Sorin PNL NU
224. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
225. Tiuch Cătălin PSD DA
226. Tudorache Daniel PSD NU
227. Tudorie Violeta PSD NU
228. Tudose Mihai PSD NU
229. Turcan Raluca PDL DA
230. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL NU
231. Udrea Elena Gabriela PDL DA
232. Udriște Gheorghe PDL DA
233. Ursărescu Dorinel PNL NU
234. Vainer Aurel Minoritati DA
235. Vasilescu Nicolae PSD DA
236. Vladu Iulian PDL DA
237. Vlase Petru Gabriel PSD NU
238. Vlădoiu Aurel PSD NU
239. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
240. Vulpescu Ioan PSD NU
241. Weber Mihai PSD NU
242. Zaharcu Neviser PSD NU
243. Zamfir Daniel-Cătălin PNL NU
244. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU
245. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 7 decembrie 2019, 8:32
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro