Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 01.07.2013 > 17:01 Versiunea pentru printare
Luni, 1 iulie 2013, ora 17:01

Subiect vot: PL 131/2013 ama.1119
PL 131/2013 pentru punerea în aplicare a Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală și pentru modificarea și completarea unor acte normative care cuprind dispoziții procesuale penale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:236 103 59 17 14 14 11 12 6
- voturi pentru (DA):176 101 50 - - - 9 12 4
- voturi împotrivă (NU):52 - 6 17 13 14 - - 2
- abțineri:7 1 3 - 1 - 2 - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND NU
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PNL Abținere
9. Anton Marin PNL DA
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PDL NU
15. Baltă Mihai PSD -
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Benga Ioan PSD DA
18. Birchall Ana PSD DA
19. Bleotu Vasile PSD DA
20. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
21. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
22. Bónis István UDMR NU
23. Borbély László UDMR NU
24. Bordeianu Dan PNL DA
25. Buican Cristian PNL DA
26. Calimente Mihăiță PNL DA
27. Calotă Florică Ică PNL DA
28. Canacheu Costică PDL NU
29. Călin Ion PSD DA
30. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
31. Cernea Remus-Florinel - NU
32. Cherecheș Florica PNL DA
33. Chiriță Dumitru PSD DA
34. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
35. Cioată Cezar ALDE DA
36. Ciobanu Gheorghe PSD DA
37. Ciocan Dan PSD DA
38. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
39. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
40. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
41. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
42. Ciurariu Florin PNL DA
43. Cocei Erland PNL DA
44. Codîrlă Liviu ND NU
45. Coman Gheorghe ALDE DA
46. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
47. Costin Gheorghe PNL NU
48. Covaci Dorel PSD DA
49. Crăciunescu Grigore PNL DA
50. Cristea Aurelia PSD DA
51. Cristea Victor PSD DA
52. Cristian Horia PNL DA
53. Cseke Attila-Zoltán UDMR NU
54. Culețu Dănuț PDL NU
55. Cupă Ion PNL DA
56. Cupșa Ioan PNL NU
57. Dalca Ștefan-Petru ND NU
58. Delureanu Virgil PSD DA
59. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
60. Diniță Ion ALDE DA
61. Dîrzu Ioan PSD DA
62. Dobre Mircea-Titus PSD DA
63. Dobrinescu Traian PNL DA
64. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
65. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
66. Dragomir Gheorghe PNL DA
67. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
68. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
69. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
70. Dumitru Georgică ALDE DA
71. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
72. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
73. Emacu Gheorghe PSD DA
74. Enache Marian PSD DA
75. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
76. Eparu Ion PSD DA
77. Erdei Dolóczki István UDMR NU
78. Fejér László-Ődőn UDMR NU
79. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
80. Firczak Gheorghe Minoritati DA
81. Florea Damian ALDE DA
82. Florea Daniel PSD DA
83. Fonta Nuțu ND Abținere
84. Galan Constantin PNL NU
85. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
86. Gerea Andrei Dominic PNL DA
87. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
88. Ghiveciu Marian PSD DA
89. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
90. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
91. Grecea Maria ND NU
92. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
93. Grosaru Mircea Minoritati DA
94. Gudu Vasile PDL NU
95. Gunia Dragoș-Ionel PDL NU
96. Guran Virgil PNL DA
97. Gust Băloșin Florentin PSD DA
98. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
99. Hellvig Eduard Raul PNL DA
100. Horga Vasile PNL DA
101. Hrebenciuc Viorel PSD DA
102. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
103. Iane Daniel PNL DA
104. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
105. Ibram Iusein Minoritati DA
106. Intotero Natalia-Elena PSD DA
107. Ionescu Aurelian ALDE DA
108. Ionescu George PDL NU
109. Iordache Florin PSD DA
110. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
111. Iriza Scarlat PSD DA
112. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
113. Itu Cornel PSD DA
114. Kelemen Hunor UDMR NU
115. Kerekes Károly UDMR NU
116. Kereskényi Gábor UDMR NU
117. Khraibani Camelia PSD DA
118. Korodi Attila UDMR NU
119. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
120. Lubanovici Mircea PDL NU
121. Lupu Mihai PNL DA
122. Manolache Marius PSD DA
123. Marcoci Vlad PSD DA
124. Marian Ion Cristinel - NU
125. Marin Gheorghe PSD DA
126. Marocico Ion Minoritati DA
127. Martin Eduard-Stelian PSD DA
128. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
129. Máté András-Levente UDMR NU
130. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
131. Mihai Aurelian - DA
132. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
133. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
134. Mincă Liliana ND NU
135. Mircovici Niculae Minoritati Abținere
136. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
137. Mîrza Gavril PSD DA
138. Mocanu Vasile PSD DA
139. Mocioi Niculina ND NU
140. Moisii Constantin ND NU
141. Moldovan Ioan ALDE DA
142. Moldovan Iosif UDMR NU
143. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
144. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
145. Movilă Petru PDL NU
146. Munteanu Ioan PSD DA
147. Murgu Neagu ND NU
148. Neacșu Marian PSD DA
149. Necula Cosmin PSD DA
150. Nichita Cristina PSD DA
151. Nicolae Alexandri PNL DA
152. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL Abținere
153. Nicolicea Eugen PSD DA
154. Nistor Laurențiu PSD DA
155. Nistor Marioara ND NU
156. Niță Emil PSD DA
157. Nosa Iuliu PSD DA
158. Ochi Ion PSD DA
159. Palașcă Viorel PNL DA
160. Palăr Ionel PNL DA
161. Pambuccian Varujan Minoritati DA
162. Pană Adriana-Doina PSD DA
163. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
164. Peia Ninel PSD DA
165. Petrea Dorin Silviu PSD DA
166. Petric Octavian PSD DA
167. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
168. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
169. Pop Georgian PSD DA
170. Popa Octavian-Marius PNL DA
171. Popeangă Vasile PSD DA
172. Popescu Dan-Cristian PDL NU
173. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
174. Pușcaș Iacob - DA
175. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
176. Răducanu Ion PSD DA
177. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
178. Rădulescu Constantin PSD DA
179. Rădulescu Romeo PDL NU
180. Rățoi Neculai PSD DA
181. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
182. Rizea Cristian PSD DA
183. Roman Gheorghe PSD DA
184. Roman Ioan Sorin PSD DA
185. Roman Petre PNL DA
186. Roman Victor PSD DA
187. Roșca Mircea PNL DA
188. Sava Andrei-Valentin PSD DA
189. Săpunaru Nini PNL DA
190. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
191. Scarlat George PNL DA
192. Seres Dénes UDMR NU
193. Simedru Dan Coriolan PNL Abținere
194. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
195. Smarandache Miron Alexandru ND NU
196. Stan Ioan PSD DA
197. Stanciu Zisu PSD DA
198. Stancu Ionel Minoritati DA
199. Stănescu Alexandru PSD DA
200. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
201. Stragea Sorin Constantin PSD DA
202. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
203. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
204. Surdu Raluca PNL DA
205. Szabó Ödön UDMR NU
206. Șimon Gheorghe PSD DA
207. Șoptică Costel PNL DA
208. Șova Lucian PSD DA
209. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
210. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
211. Tămâian Ioan PNL DA
212. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
213. Teju Sorin PNL DA
214. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
215. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
216. Tiuch Cătălin PSD DA
217. Tîlvăr Angel PSD DA
218. Toader Mircea-Nicu PDL NU
219. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
220. Tudorache Daniel PSD DA
221. Tudorie Violeta PSD DA
222. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
223. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
224. Udrea Elena Gabriela PDL NU
225. Ursărescu Dorinel PNL DA
226. Vainer Aurel Minoritati DA
227. Vasilescu Nicolae PSD Abținere
228. Vladu Iulian PDL NU
229. Vlădoiu Aurel PSD DA
230. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
231. Vulpescu Ioan PSD DA
232. Weber Mihai PSD DA
233. Zaharcu Neviser PSD DA
234. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
235. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
236. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 7 decembrie 2019, 6:00
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro