Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 01.07.2013 > 17:09 Versiunea pentru printare
Luni, 1 iulie 2013, ora 17:09

Subiect vot: PL 131/2013 amr.61
PL 131/2013 pentru punerea în aplicare a Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală și pentru modificarea și completarea unor acte normative care cuprind dispoziții procesuale penale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:240 103 65 17 14 13 11 11 6
- voturi pentru (DA):60 1 7 17 14 13 6 - 2
- voturi împotrivă (NU):173 102 52 - - - 4 11 4
- abțineri:5 - 4 - - - 1 - -
- nu au votat:2 - 2 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD NU
2. Adam Luminița-Pachel ND DA
3. Adăscăliței Constantin PSD NU
4. Alexe Costel PNL NU
5. Almăjanu Marin PNL NU
6. Amet Varol Minoritati NU
7. Andea Petru PSD NU
8. Andronache Gabriel PNL Abținere
9. Anghel Gabriela-Lola ND DA
10. Anton Marin PNL NU
11. Arsene Ionel PSD NU
12. Avram Constantin ALDE NU
13. Avram Marian PSD NU
14. Axente Ioan PSD NU
15. Babuș Radu PSD NU
16. Balan Ioan PDL DA
17. Baltă Mihai PSD NU
18. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
19. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD NU
20. Bejinariu Eugen PSD NU
21. Benga Ioan PSD NU
22. Birchall Ana PSD NU
23. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
24. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
25. Bónis István UDMR DA
26. Borbély László UDMR DA
27. Bordeianu Dan PNL Abținere
28. Budurescu Daniel-Stamate PNL -
29. Buican Cristian PNL NU
30. Calimente Mihăiță PNL NU
31. Calotă Florică Ică PNL NU
32. Canacheu Costică PDL DA
33. Călin Ion PSD NU
34. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
35. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL NU
36. Cernea Remus-Florinel - DA
37. Cherecheș Florica PNL NU
38. Chiriță Dumitru PSD NU
39. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
40. Chirvăsuță Laurențiu PSD NU
41. Ciobanu Gheorghe PSD NU
42. Ciocan Dan PSD DA
43. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
44. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
45. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL NU
46. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE NU
47. Ciurariu Florin PNL NU
48. Cocei Erland PNL NU
49. Codîrlă Liviu ND DA
50. Coman Gheorghe ALDE NU
51. Costin Gheorghe PNL NU
52. Covaci Dorel PSD NU
53. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
54. Crăciunescu Grigore PNL NU
55. Cristea Aurelia PSD NU
56. Cristea Victor PSD NU
57. Cristian Horia PNL NU
58. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
59. Cupă Ion PNL NU
60. Cupșa Ioan PNL DA
61. Dalca Ștefan-Petru ND DA
62. Deaconu Mihai ND DA
63. Delureanu Virgil PSD NU
64. Diniță Ion ALDE NU
65. Dîrzu Ioan PSD NU
66. Dobre Mircea-Titus PSD NU
67. Dobrinescu Traian PNL NU
68. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
69. Dolineaschi Andrei PSD NU
70. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
71. Dragomir Gheorghe PNL NU
72. Dragomir Viorel Marian PSD NU
73. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
74. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
75. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
76. Dumitru Georgică ALDE NU
77. Dumitru Ovidiu-Ioan - NU
78. Emacu Gheorghe PSD NU
79. Enache Marian PSD NU
80. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
81. Eparu Ion PSD NU
82. Erdei Dolóczki István UDMR DA
83. Fejér László-Ődőn UDMR DA
84. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
85. Firczak Gheorghe Minoritati Abținere
86. Florea Damian ALDE NU
87. Florea Daniel PSD NU
88. Fonta Nuțu ND DA
89. Galan Constantin PNL DA
90. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
91. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL NU
92. Găină Mihăiță PSD NU
93. Gerea Andrei Dominic PNL NU
94. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
95. Ghiveciu Marian PSD NU
96. Gliga Vasile Ghiorghe PSD NU
97. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
98. Grama Horia PSD NU
99. Grecea Maria ND DA
100. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
101. Grosaru Mircea Minoritati DA
102. Gudu Vasile PDL DA
103. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
104. Guran Virgil PNL NU
105. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
106. Hellvig Eduard Raul PNL NU
107. Holban Titi PNL NU
108. Horga Vasile PNL NU
109. Hrebenciuc Viorel PSD NU
110. Hulea Ioan ND DA
111. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
112. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
113. Iane Daniel PNL NU
114. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
115. Ibram Iusein Minoritati NU
116. Intotero Natalia-Elena PSD NU
117. Ionescu Aurelian ALDE NU
118. Iordache Florin PSD NU
119. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
120. Iriza Scarlat PSD NU
121. Ispir Raluca-Cristina PNL -
122. Itu Cornel PSD NU
123. Kelemen Hunor UDMR DA
124. Kerekes Károly UDMR DA
125. Kereskényi Gábor UDMR DA
126. Khraibani Camelia PSD NU
127. Korodi Attila UDMR DA
128. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
129. Lubanovici Mircea PDL DA
130. Lupu Mihai PNL NU
131. Manolache Marius PSD NU
132. Marcoci Vlad PSD NU
133. Marian Ion Cristinel - DA
134. Marin Gheorghe PSD NU
135. Marocico Ion Minoritati DA
136. Martin Eduard-Stelian PSD NU
137. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
138. Máté András-Levente UDMR DA
139. Mihai Aurelian - NU
140. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD NU
141. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
142. Mincă Liliana ND DA
143. Mircovici Niculae Minoritati DA
144. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
145. Mîrza Gavril PSD NU
146. Mocanu Vasile PSD NU
147. Mocioi Niculina ND DA
148. Moldovan Ioan ALDE NU
149. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
150. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD NU
151. Movilă Petru PDL DA
152. Munteanu Ioan PSD NU
153. Murgu Neagu ND DA
154. Neacșu Marian PSD NU
155. Necula Cosmin PSD NU
156. Nichita Cristina PSD NU
157. Nicolae Alexandri PNL NU
158. Nicolicea Eugen PSD NU
159. Niculae Aurel PNL NU
160. Nistor Laurențiu PSD NU
161. Nistor Marioara ND DA
162. Niță Emil PSD NU
163. Nosa Iuliu PSD NU
164. Oltean Ioan PDL DA
165. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
166. Palăr Ionel PNL NU
167. Pambuccian Varujan Minoritati DA
168. Pană Adriana-Doina PSD NU
169. Pârgaru Ion PNL NU
170. Pâslaru Florin-Costin PSD NU
171. Petrea Dorin Silviu PSD NU
172. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
173. Pop Georgian PSD NU
174. Popa Octavian-Marius PNL NU
175. Popeangă Vasile PSD NU
176. Popescu Dumitru-Iulian PSD NU
177. Pușcaș Iacob - NU
178. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE NU
179. Răducanu Ion PSD NU
180. Rădulescu Constantin PSD NU
181. Rădulescu Romeo PDL DA
182. Rățoi Neculai PSD NU
183. Resmeriță Cornel-Cristian PSD NU
184. Rizea Cristian PSD NU
185. Roman Gheorghe PSD NU
186. Roman Ioan Sorin PSD NU
187. Roman Petre PNL NU
188. Roman Victor PSD NU
189. Roșca Mircea PNL NU
190. Sava Andrei-Valentin PSD NU
191. Săpunaru Nini PNL NU
192. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
193. Scarlat George PNL NU
194. Seres Dénes UDMR DA
195. Simedru Dan Coriolan PNL Abținere
196. Simionescu Adrian Constantin PSD NU
197. Smarandache Miron Alexandru ND DA
198. Stanciu Zisu PSD NU
199. Stancu Ionel Minoritati NU
200. Stativă Irinel Ioan PSD NU
201. Stănescu Alexandru PSD NU
202. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
203. Stragea Sorin Constantin PSD NU
204. Sturzu Mihai-Răzvan PSD NU
205. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
206. Surdu Raluca PNL NU
207. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
208. Szabó Ödön UDMR DA
209. Șimon Gheorghe PSD NU
210. Șoptică Costel PNL NU
211. Șova Lucian PSD NU
212. Ștefănescu Elena Cătălina PSD NU
213. Tămâian Ioan PNL NU
214. Tănase Răzvan-Ionuț - NU
215. Teju Sorin PNL NU
216. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
217. Teodorescu Ioan Viorel PNL NU
218. Tiuch Cătălin PSD NU
219. Tîlvăr Angel PSD NU
220. Toader Mircea-Nicu PDL DA
221. Tocuț Dan-Laurențiu PNL NU
222. Tudorache Daniel PSD NU
223. Tudorie Violeta PSD NU
224. Tudose Mihai PSD NU
225. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL NU
226. Țîmpău Radu Bogdan PNL NU
227. Udrea Elena Gabriela PDL DA
228. Udriște Gheorghe PDL DA
229. Uricec Eugen Constantin PSD NU
230. Ursărescu Dorinel PNL NU
231. Vainer Aurel Minoritati NU
232. Vasilescu Nicolae PSD NU
233. Vladu Iulian PDL DA
234. Vlase Petru Gabriel PSD NU
235. Vulpescu Ioan PSD NU
236. Weber Mihai PSD NU
237. Zaharcu Neviser PSD NU
238. Zamfir Daniel-Cătălin PNL NU
239. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU
240. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 7 decembrie 2019, 8:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro