Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 01.07.2013 > 17:32 Versiunea pentru printare
Luni, 1 iulie 2013, ora 17:32

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 131/2013 pentru punerea în aplicare a Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală și pentru modificarea și completarea unor acte normative care cuprind dispoziții procesuale penale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:268 117 68 19 19 14 12 12 7
- voturi pentru (DA):227 117 64 16 - - 12 12 6
- voturi împotrivă (NU):20 - - - 19 - - - 1
- abțineri:17 - - 3 - 14 - - -
- nu au votat:4 - 4 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND NU
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Anghel Gabriela-Lola ND NU
10. Antal István UDMR Abținere
11. Anton Marin PNL DA
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Balan Ioan PDL DA
18. Baltă Mihai PSD DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Benga Ioan PSD DA
23. Birchall Ana PSD DA
24. Blănariu Valentin ND NU
25. Bleotu Vasile PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
28. Bónis István UDMR Abținere
29. Borbély László UDMR Abținere
30. Bordeianu Dan PNL DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budurescu Daniel-Stamate PNL -
33. Buican Cristian PNL DA
34. Calimente Mihăiță PNL DA
35. Calotă Florică Ică PNL DA
36. Canacheu Costică PDL DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
39. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
40. Cernea Remus-Florinel - NU
41. Chebac Eugen ND NU
42. Cherecheș Florica PNL DA
43. Chiriță Dumitru PSD DA
44. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
45. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
46. Cioată Cezar ALDE DA
47. Ciobanu Gheorghe PSD DA
48. Ciocan Dan PSD DA
49. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
51. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
52. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
53. Ciurariu Florin PNL DA
54. Cocei Erland PNL DA
55. Codîrlă Liviu ND NU
56. Coman Gheorghe ALDE DA
57. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
58. Costin Gheorghe PNL DA
59. Covaci Dorel PSD DA
60. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
61. Crăciunescu Grigore PNL DA
62. Cristea Aurelia PSD DA
63. Cristea Victor PSD DA
64. Cristian Horia PNL DA
65. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
66. Cupă Ion PNL DA
67. Cupșa Ioan PNL DA
68. Daea Petre PSD DA
69. Dalca Ștefan-Petru ND NU
70. Deaconu Mihai ND NU
71. Delureanu Virgil PSD DA
72. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
73. Diniță Ion ALDE DA
74. Dîrzu Ioan PSD DA
75. Dobre Mircea-Titus PSD DA
76. Dobrinescu Traian PNL DA
77. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
78. Dolineaschi Andrei PSD DA
79. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
80. Dragomir Gheorghe PNL DA
81. Dragomir Viorel Marian PSD DA
82. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
83. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
84. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
85. Dumitru Georgică ALDE DA
86. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
87. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
88. Emacu Gheorghe PSD DA
89. Enache Marian PSD DA
90. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
91. Eparu Ion PSD DA
92. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
93. Fejér László-Ődőn UDMR Abținere
94. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
95. Firczak Gheorghe Minoritati DA
96. Florea Damian ALDE DA
97. Florea Daniel PSD DA
98. Fonta Nuțu ND NU
99. Frăticiu Gheorghe PSD DA
100. Galan Constantin PNL -
101. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
102. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
103. Găină Mihăiță PSD DA
104. Gerea Andrei Dominic PNL DA
105. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
106. Ghiveciu Marian PSD DA
107. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
108. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
109. Grama Horia PSD DA
110. Grecea Maria ND NU
111. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
112. Grosaru Mircea Minoritati DA
113. Gudu Vasile PDL DA
114. Gunia Dragoș-Ionel PDL Abținere
115. Guran Virgil PNL DA
116. Gust Băloșin Florentin PSD DA
117. Hărău Eleonora-Carmen PNL -
118. Hellvig Eduard Raul PNL DA
119. Holban Titi PNL DA
120. Horga Vasile PNL DA
121. Hrebenciuc Viorel PSD DA
122. Hulea Ioan ND NU
123. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
124. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
125. Iane Daniel PNL DA
126. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
127. Ibram Iusein Minoritati DA
128. Intotero Natalia-Elena PSD DA
129. Ionescu Aurelian ALDE DA
130. Ionescu George PDL DA
131. Iordache Florin PSD DA
132. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
133. Iriza Scarlat PSD DA
134. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
135. Itu Cornel PSD DA
136. Kelemen Hunor UDMR Abținere
137. Kerekes Károly UDMR Abținere
138. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
139. Khraibani Camelia PSD DA
140. Korodi Attila UDMR Abținere
141. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
142. Lubanovici Mircea PDL DA
143. Lupu Mihai PNL DA
144. Manea Victor-Gheorghe PNL -
145. Manolache Marius PSD DA
146. Marcoci Vlad PSD DA
147. Marian Ion Cristinel - DA
148. Marin Gheorghe PSD DA
149. Marocico Ion Minoritati DA
150. Martin Eduard-Stelian PSD DA
151. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
152. Máté András-Levente UDMR Abținere
153. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
154. Mihai Aurelian - DA
155. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
156. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
157. Mincă Liliana ND NU
158. Mircovici Niculae Minoritati DA
159. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
160. Mîrza Gavril PSD DA
161. Mocanu Vasile PSD DA
162. Mocioi Niculina ND NU
163. Moisii Constantin ND NU
164. Moldovan Ioan ALDE DA
165. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
166. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
167. Movilă Petru PDL DA
168. Munteanu Ioan PSD DA
169. Murgu Neagu ND NU
170. Neacșu Marian PSD DA
171. Necula Cosmin PSD DA
172. Negruț Clement PDL DA
173. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
174. Nichita Cristina PSD DA
175. Nicolae Alexandri PNL DA
176. Nicolicea Eugen PSD DA
177. Niculae Aurel PNL DA
178. Nistor Laurențiu PSD DA
179. Nistor Marioara ND NU
180. Niță Emil PSD DA
181. Nosa Iuliu PSD DA
182. Ochi Ion PSD DA
183. Oltean Ioan PDL DA
184. Oros Nechita-Adrian PNL DA
185. Palașcă Viorel PNL DA
186. Palăr Ionel PNL DA
187. Pambuccian Varujan Minoritati DA
188. Pană Adriana-Doina PSD DA
189. Pârgaru Ion PNL DA
190. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
191. Peia Ninel PSD DA
192. Petrea Dorin Silviu PSD DA
193. Petric Octavian PSD DA
194. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
195. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
196. Pop Georgian PSD DA
197. Popa Octavian-Marius PNL DA
198. Popeangă Vasile PSD DA
199. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
200. Pușcaș Iacob - DA
201. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
202. Răducanu Ion PSD DA
203. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
204. Rădulescu Constantin PSD DA
205. Rădulescu Romeo PDL Abținere
206. Rățoi Neculai PSD DA
207. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
208. Rizea Cristian PSD DA
209. Roman Gheorghe PSD DA
210. Roman Ioan Sorin PSD DA
211. Roman Petre PNL DA
212. Roman Victor PSD DA
213. Roșca Mircea PNL DA
214. Sava Andrei-Valentin PSD DA
215. Săpunaru Nini PNL DA
216. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
217. Scarlat George PNL DA
218. Seres Dénes UDMR Abținere
219. Simedru Dan Coriolan PNL DA
220. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
221. Smarandache Miron Alexandru ND NU
222. Stanciu Zisu PSD DA
223. Stancu Ionel Minoritati DA
224. Stativă Irinel Ioan PSD DA
225. Stănescu Alexandru PSD DA
226. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
227. Stragea Sorin Constantin PSD DA
228. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
229. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
230. Surdu Raluca PNL DA
231. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
232. Szabó Ödön UDMR Abținere
233. Șcheau Ion - DA
234. Șimon Gheorghe PSD DA
235. Șoptică Costel PNL DA
236. Șova Lucian PSD DA
237. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
238. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
239. Tămâian Ioan PNL DA
240. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
241. Teju Sorin PNL DA
242. Teodorescu Cătălin-Florin PDL Abținere
243. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
244. Tiuch Cătălin PSD DA
245. Tîlvăr Angel PSD DA
246. Toader Mircea-Nicu PDL DA
247. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
248. Tudorache Daniel PSD DA
249. Tudorie Violeta PSD DA
250. Tudose Mihai PSD DA
251. Turcan Raluca PDL DA
252. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
253. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
254. Udriște Gheorghe PDL DA
255. Uricec Eugen Constantin PSD DA
256. Ursărescu Dorinel PNL DA
257. Vainer Aurel Minoritati DA
258. Vasilescu Nicolae PSD DA
259. Vladu Iulian PDL DA
260. Vlase Petru Gabriel PSD DA
261. Vlădoiu Aurel PSD DA
262. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
263. Vulpescu Ioan PSD DA
264. Weber Mihai PSD DA
265. Zaharcu Neviser PSD DA
266. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
267. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
268. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 8 decembrie 2019, 17:49
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro