Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.09.2013 > 12:51 Versiunea pentru printare
Marți, 3 septembrie 2013, ora 12:51

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 112/2013 pentru modificarea și completarea Legii nr.500/2002 privind finanțele publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:299 121 70 35 19 17 14 13 10
- voturi pentru (DA):215 120 68 - - - 14 13 -
- voturi împotrivă (NU):78 - 1 34 18 17 - - 8
- abțineri:6 1 1 1 1 - - - 2
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL NU
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Anghel Gabriela-Lola ND NU
11. Antal István UDMR NU
12. Anton Marin PNL DA
13. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
14. Arsene Ionel PSD DA
15. Avram Constantin ALDE DA
16. Avram Marian PSD DA
17. Axente Ioan PSD DA
18. Babuș Radu PSD DA
19. Balan Ioan PDL NU
20. Baltă Mihai PSD DA
21. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
22. Bălan Ion PSD DA
23. Bănicioiu Nicolae PSD DA
24. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
25. Bejinariu Eugen PSD DA
26. Benga Ioan PSD DA
27. Berci Vasile PNL DA
28. Birchall Ana PSD DA
29. Blăjuț Viorel-Ionel - NU
30. Blănariu Valentin ND NU
31. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
32. Bode Lucian Nicolae PDL NU
33. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
34. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
35. Boghicevici Claudia PDL NU
36. Bónis István UDMR NU
37. Borbély László UDMR NU
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Calimente Mihăiță PNL DA
42. Calotă Florică Ică PNL DA
43. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Chebac Eugen ND NU
46. Cherecheș Florica PNL DA
47. Chiriță Dumitru PSD DA
48. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
49. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
50. Cioată Cezar ALDE DA
51. Ciobanu Gheorghe PSD DA
52. Ciobanu Liliana ND NU
53. Ciocan Dan PSD DA
54. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
55. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
56. Ciurariu Florin PNL DA
57. Cocei Erland PNL DA
58. Codîrlă Liviu ND NU
59. Coman Gheorghe ALDE DA
60. Comșa Cornel-George ND NU
61. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
62. Costin Gheorghe PNL DA
63. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
64. Crăciunescu Grigore PNL DA
65. Cristea Aurelia PSD DA
66. Cristea Victor PSD DA
67. Cristian Horia PNL DA
68. Cseke Attila-Zoltán UDMR NU
69. Culețu Dănuț PDL NU
70. Cupă Ion PNL DA
71. Daea Petre PSD DA
72. Dalca Ștefan-Petru ND NU
73. Dascălu Constantin PDL NU
74. Deaconu Mihai ND NU
75. Delureanu Virgil PSD DA
76. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
77. Dima Toader PSD DA
78. Diniță Ion ALDE DA
79. Dîrzu Ioan PSD DA
80. Dobre Mircea-Titus PSD DA
81. Dolha Mircea PNL DA
82. Dragomir Gheorghe PNL DA
83. Dragomir Maria ND NU
84. Dragomir Viorel Marian PSD DA
85. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
86. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
87. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
88. Dumbrăvanu Paul PNL DA
89. Dumitrache Ileana Cristina PSD Abținere
90. Dumitru Ovidiu-Ioan - NU
91. Emacu Gheorghe PSD DA
92. Enache Marian PSD DA
93. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
94. Eparu Ion PSD DA
95. Erdei Dolóczki István UDMR NU
96. Fejér László-Ődőn UDMR NU
97. Fenechiu Cătălin-Daniel ND Abținere
98. Fenechiu Relu PNL DA
99. Firczak Gheorghe Minoritati DA
100. Florea Damian ALDE DA
101. Florea Daniel PSD DA
102. Frăticiu Gheorghe PSD DA
103. Galan Constantin PNL DA
104. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
105. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
106. Găină Mihăiță PSD DA
107. Geantă Florian Daniel PDL NU
108. Gerea Andrei Dominic PNL DA
109. Gheorghe Florin PDL NU
110. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
111. Ghiveciu Marian PSD DA
112. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
113. Grama Horia PSD DA
114. Grecea Maria ND NU
115. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
116. Grosaru Mircea Minoritati DA
117. Gudu Vasile PDL NU
118. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
119. Harbuz Liviu PSD DA
120. Hărău Eleonora-Carmen PNL Abținere
121. Holban Titi PNL DA
122. Hulea Ioan ND NU
123. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
124. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
125. Iancu Iulian PSD DA
126. Iane Daniel PNL DA
127. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
128. Ibram Iusein Minoritati DA
129. Ignat Miron Minoritati DA
130. Intotero Natalia-Elena PSD DA
131. Ionescu Aurelian ALDE DA
132. Ionescu George PDL NU
133. Iordache Florin PSD DA
134. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
135. Iriza Scarlat PSD DA
136. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
137. Itu Cornel PSD DA
138. Kelemen Hunor UDMR NU
139. Kerekes Károly UDMR NU
140. Kereskényi Gábor UDMR NU
141. Korodi Attila UDMR NU
142. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
143. Man Mircea PDL NU
144. Manda Iulian Claudiu PSD DA
145. Manolache Marius PSD DA
146. Manolescu Oana Minoritati DA
147. Marcoci Vlad PSD DA
148. Marcu Nicu PNL DA
149. Marcu Viorica PNL DA
150. Marian Ion Cristinel - NU
151. Marin Gheorghe PSD DA
152. Markó Attila-Gabor UDMR NU
153. Marocico Ion Minoritati DA
154. Martin Eduard-Stelian PSD DA
155. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
156. Máté András-Levente UDMR NU
157. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
158. Mazilu Constantin PSD DA
159. Mihai Aurelian - NU
160. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
161. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
162. Militaru Lucian PDL NU
163. Mincă Liliana ND NU
164. Mircovici Niculae Minoritati DA
165. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
166. Mitrea Manuela PSD DA
167. Mîrza Gavril PSD DA
168. Mocanu Adrian PSD DA
169. Mocanu Vasile PSD DA
170. Mocioalcă Ion PSD DA
171. Moisii Constantin ND NU
172. Moldovan Ioan ALDE DA
173. Moldovan Iosif UDMR NU
174. Molnar Zsolt UDMR NU
175. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
176. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
177. Muntean Mircia PDL NU
178. Munteanu Ioan PSD DA
179. Murgu Neagu ND NU
180. Nassar Rodica PSD DA
181. Nazare Alexandru PDL NU
182. Necula Cosmin PSD DA
183. Negruț Clement PDL Abținere
184. Nichita Cristina PSD DA
185. Nicoară Romeo Florin PNL DA
186. Nicolae Alexandri PNL DA
187. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
188. Niculae Aurel PNL DA
189. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
190. Nistor Laurențiu PSD DA
191. Nistor Marioara ND NU
192. Niță Emil PSD DA
193. Nosa Iuliu PSD DA
194. Ochi Ion PSD DA
195. Oltean Ioan PDL NU
196. Orban Ludovic PNL NU
197. Palașcă Viorel PNL DA
198. Palăr Ionel PNL DA
199. Pambuccian Varujan Minoritati DA
200. Pardău Dumitru PNL DA
201. Păun Nicolae Minoritati DA
202. Pârgaru Ion PNL DA
203. Peia Ninel PSD DA
204. Petrea Dorin Silviu PSD DA
205. Petric Octavian PSD DA
206. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
207. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
208. Popa Octavian-Marius PNL DA
209. Popeangă Vasile PSD DA
210. Popescu Dan-Cristian PDL NU
211. Popescu Florin Aurelian PDL NU
212. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL NU
213. Potor Călin PNL DA
214. Preda Cezar-Florin PDL NU
215. Pușcaș Iacob - NU
216. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
217. Răducanu Ion PSD DA
218. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
219. Rădulescu Constantin PSD DA
220. Rădulescu Romeo PDL NU
221. Rățoi Neculai PSD DA
222. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
223. Reuer Elena-Ramona PNL DA
224. Rizea Cristian PSD DA
225. Roman Cristian-Constantin PDL NU
226. Roman Gheorghe PSD DA
227. Roman Ioan Sorin PSD DA
228. Roman Victor PSD DA
229. Roșca Lucreția PSD DA
230. Rotaru Răzvan ALDE DA
231. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
232. Săpunaru Nini PNL DA
233. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
234. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
235. Secară Florin Mihail PDL NU
236. Sefer Cristian-George ND NU
237. Seres Dénes UDMR NU
238. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
239. Simedru Dan Coriolan PNL DA
240. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
241. Smarandache Miron Alexandru ND NU
242. Solomon Adrian PSD DA
243. Stan Ioan PSD DA
244. Stan Ion PSD DA
245. Stănescu Alexandru PSD DA
246. Stănișoară Mihai PNL DA
247. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
248. Stoica Mihaela - NU
249. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
250. Stragea Sorin Constantin PSD DA
251. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
252. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
253. Surdu Raluca PNL DA
254. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
255. Szabó Ödön UDMR NU
256. Șcheau Ion - NU
257. Șimon Gheorghe PSD DA
258. Șoptică Costel PNL DA
259. Șova Lucian PSD DA
260. Ștefan Viorel PSD DA
261. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
262. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
263. Tararache Mihai - NU
264. Tămâian Ioan PNL DA
265. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
266. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
267. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
268. Teju Sorin PNL DA
269. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
270. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
271. Tiuch Cătălin PSD DA
272. Tîlvăr Angel PSD DA
273. Toader Mircea-Nicu PDL NU
274. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
275. Traicu Rodin PSD DA
276. Tudorache Daniel PSD DA
277. Tudorie Violeta PSD DA
278. Tudose Mihai PSD DA
279. Turcan Raluca PDL NU
280. Tușa Adriana Diana - Abținere
281. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
282. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
283. Udrea Elena Gabriela PDL NU
284. Udriște Gheorghe PDL NU
285. Uricec Eugen Constantin PSD DA
286. Ursărescu Dorinel PNL DA
287. Varga Vasile PNL DA
288. Vasilescu Nicolae PSD DA
289. Vasilică Radu Costin PSD DA
290. Vladu Iulian PDL NU
291. Vlase Petru Gabriel PSD DA
292. Vlădoiu Aurel PSD DA
293. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
294. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
295. Vulpescu Ioan PSD DA
296. Weber Mihai PSD DA
297. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
298. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
299. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 13 decembrie 2019, 4:45
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro