Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.09.2013 > 12:53 Versiunea pentru printare
Marți, 3 septembrie 2013, ora 12:53

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 215/2013 pentru modificarea și completarea Legii nr.272/2004 privind protecția și promovarea drepturilor copilului
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:324 129 81 37 22 16 14 12 13
- voturi pentru (DA):322 129 81 36 22 16 14 12 12
- voturi împotrivă (NU):1 - - 1 - - - - -
- abțineri:1 - - - - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Anghel Gabriela-Lola ND DA
11. Anton Marin PNL DA
12. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
13. Arsene Ionel PSD DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Balan Ioan PDL DA
18. Baltă Mihai PSD DA
19. Bălan Ion PSD DA
20. Bănicioiu Nicolae PSD DA
21. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Benga Ioan PSD DA
24. Birchall Ana PSD DA
25. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
26. Blănariu Valentin ND DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PDL DA
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
31. Boghicevici Claudia PDL DA
32. Bónis István UDMR DA
33. Borbély László UDMR DA
34. Bordeianu Dan PNL DA
35. Bot Octavian PNL DA
36. Bucur Constantin-Alin - DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
39. Buican Cristian PNL DA
40. Calimente Mihăiță PNL DA
41. Calotă Florică Ică PNL DA
42. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
43. Călin Ion PSD DA
44. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
45. Chebac Eugen ND DA
46. Cherecheș Florica PNL DA
47. Chiriță Dumitru PSD DA
48. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
49. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
50. Cioată Cezar ALDE DA
51. Ciobanu Gheorghe PSD DA
52. Ciobanu Liliana ND DA
53. Ciocan Dan PSD DA
54. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
55. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
56. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
57. Ciurariu Florin PNL DA
58. Cocei Erland PNL DA
59. Codîrlă Liviu ND DA
60. Coman Gheorghe ALDE DA
61. Comșa Cornel-George ND DA
62. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
63. Costin Gheorghe PNL DA
64. Covaci Dorel PSD DA
65. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
66. Crăciunescu Grigore PNL DA
67. Cristea Aurelia PSD DA
68. Cristea Victor PSD DA
69. Cristian Horia PNL DA
70. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
71. Culețu Dănuț PDL DA
72. Cupă Ion PNL DA
73. Daea Petre PSD DA
74. Dalca Ștefan-Petru ND DA
75. Dascălu Constantin PDL DA
76. Deaconu Mihai ND DA
77. Delureanu Virgil PSD DA
78. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
79. Dima Toader PSD DA
80. Diniță Ion ALDE DA
81. Dîrzu Ioan PSD DA
82. Doboș Anton PNL DA
83. Dobre Mircea-Titus PSD DA
84. Dobre Victor Paul PNL DA
85. Dobrinescu Traian PNL DA
86. Dolha Mircea PNL DA
87. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
88. Dragomir Gheorghe PNL DA
89. Dragomir Maria ND DA
90. Dragomir Viorel Marian PSD DA
91. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
92. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
93. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
94. Dumbrăvanu Paul PNL DA
95. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
96. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
97. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
98. Emacu Gheorghe PSD DA
99. Enache Marian PSD DA
100. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
101. Eparu Ion PSD DA
102. Erdei Dolóczki István UDMR DA
103. Fejér László-Ődőn UDMR DA
104. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
105. Fenechiu Relu PNL DA
106. Firczak Gheorghe Minoritati DA
107. Florea Damian ALDE DA
108. Florea Daniel PSD DA
109. Frăticiu Gheorghe PSD DA
110. Galan Constantin PNL DA
111. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
112. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
113. Găină Mihăiță PSD DA
114. Geantă Florian Daniel PDL DA
115. Gerea Andrei Dominic PNL DA
116. Gheorghe Florin PDL DA
117. Gheorghe Tinel PDL DA
118. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
119. Ghiveciu Marian PSD DA
120. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
121. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
122. Grama Horia PSD DA
123. Grecea Maria ND DA
124. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
125. Grosaru Mircea Minoritati DA
126. Gudu Vasile PDL DA
127. Guran Virgil PNL DA
128. Gust Băloșin Florentin PSD DA
129. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
130. Harbuz Liviu PSD DA
131. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
132. Holban Titi PNL DA
133. Horga Vasile PNL DA
134. Hrebenciuc Viorel PSD DA
135. Hulea Ioan ND DA
136. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
137. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
138. Iancu Iulian PSD DA
139. Iane Daniel PNL DA
140. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
141. Ibram Iusein Minoritati DA
142. Ignat Miron Minoritati DA
143. Intotero Natalia-Elena PSD DA
144. Ionescu Aurelian ALDE DA
145. Ionescu George PDL DA
146. Iordache Florin PSD DA
147. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
148. Iriza Scarlat PSD DA
149. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
150. Itu Cornel PSD DA
151. Kelemen Hunor UDMR DA
152. Kerekes Károly UDMR DA
153. Kereskényi Gábor UDMR DA
154. Korodi Attila UDMR DA
155. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
156. Man Mircea PDL DA
157. Manda Iulian Claudiu PSD DA
158. Manolache Marius PSD DA
159. Manolescu Oana Minoritati DA
160. Marcoci Vlad PSD DA
161. Marcu Nicu PNL DA
162. Marcu Viorica PNL DA
163. Marian Ion Cristinel - DA
164. Marin Gheorghe PSD DA
165. Markó Attila-Gabor UDMR DA
166. Marocico Ion Minoritati DA
167. Martin Eduard-Stelian PSD DA
168. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
169. Máté András-Levente UDMR DA
170. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
171. Mazilu Constantin PSD DA
172. Mihai Aurelian - DA
173. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
174. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
175. Militaru Lucian PDL DA
176. Mincă Liliana ND DA
177. Mircovici Niculae Minoritati DA
178. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
179. Mitrea Manuela PSD DA
180. Mîrza Gavril PSD DA
181. Mocanu Adrian PSD DA
182. Mocanu Vasile PSD DA
183. Mocioalcă Ion PSD DA
184. Mocioi Niculina ND DA
185. Moisii Constantin ND DA
186. Moldovan Ioan ALDE DA
187. Moldovan Iosif UDMR DA
188. Molnar Zsolt UDMR DA
189. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
190. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
191. Muntean Mircia PDL DA
192. Munteanu Ioan PSD DA
193. Murgu Neagu ND DA
194. Nassar Rodica PSD DA
195. Nazare Alexandru PDL DA
196. Neacșu Marian PSD DA
197. Necula Cosmin PSD DA
198. Negruț Clement PDL NU
199. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
200. Nichita Cristina PSD DA
201. Nicoară Romeo Florin PNL DA
202. Nicolae Alexandri PNL DA
203. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
204. Niculae Aurel PNL DA
205. Niculescu Dumitru ND DA
206. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
207. Nistor Laurențiu PSD DA
208. Nistor Marioara ND DA
209. Niță Emil PSD DA
210. Nosa Iuliu PSD DA
211. Ochi Ion PSD DA
212. Oltean Ioan PDL DA
213. Orban Ludovic PNL DA
214. Oros Nechita-Adrian PNL DA
215. Palașcă Viorel PNL DA
216. Palăr Ionel PNL DA
217. Paleologu Theodor PDL DA
218. Pambuccian Varujan Minoritati DA
219. Pardău Dumitru PNL DA
220. Păun Nicolae Minoritati DA
221. Pârgaru Ion PNL DA
222. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
223. Peia Ninel PSD DA
224. Petrea Dorin Silviu PSD DA
225. Petric Octavian PSD DA
226. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
227. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
228. Popa Octavian-Marius PNL DA
229. Popa Radu Mihai - DA
230. Popeangă Vasile PSD DA
231. Popescu Dan-Cristian PDL DA
232. Popescu Florin Aurelian PDL DA
233. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
234. Potor Călin PNL DA
235. Preda Cezar-Florin PDL DA
236. Pușcaș Iacob - DA
237. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
238. Răducanu Ion PSD DA
239. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
240. Rădulescu Constantin PSD DA
241. Rădulescu Romeo PDL DA
242. Rățoi Neculai PSD DA
243. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
244. Reuer Elena-Ramona PNL DA
245. Rizea Cristian PSD DA
246. Roman Cristian-Constantin PDL DA
247. Roman Gheorghe PSD DA
248. Roman Ioan Sorin PSD DA
249. Roman Petre PNL DA
250. Roman Victor PSD DA
251. Roșca Lucreția PSD DA
252. Rotaru Răzvan ALDE DA
253. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
254. Săpunaru Nini PNL DA
255. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
256. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
257. Secară Florin Mihail PDL DA
258. Sefer Cristian-George ND DA
259. Seres Dénes UDMR DA
260. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
261. Simedru Dan Coriolan PNL DA
262. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
263. Smarandache Miron Alexandru ND DA
264. Solomon Adrian PSD DA
265. Stan Ioan PSD DA
266. Stan Ion PSD DA
267. Stănescu Alexandru PSD DA
268. Stănișoară Mihai PNL DA
269. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
270. Stoica Mihaela - Abținere
271. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
272. Stragea Sorin Constantin PSD DA
273. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
274. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
275. Surdu Raluca PNL DA
276. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
277. Szabó Ödön UDMR DA
278. Șcheau Ion - DA
279. Șimon Gheorghe PSD DA
280. Șoptică Costel PNL DA
281. Șova Lucian PSD DA
282. Ștefan Viorel PSD DA
283. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
284. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
285. Tabugan Ion PSD DA
286. Tararache Mihai - DA
287. Tămâian Ioan PNL DA
288. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
289. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
290. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
291. Teju Sorin PNL DA
292. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
293. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
294. Tiuch Cătălin PSD DA
295. Tîlvăr Angel PSD DA
296. Toader Mircea-Nicu PDL DA
297. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
298. Traicu Rodin PSD DA
299. Tudorache Daniel PSD DA
300. Tudorie Violeta PSD DA
301. Tudose Mihai PSD DA
302. Turcan Raluca PDL DA
303. Tușa Adriana Diana - DA
304. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
305. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
306. Udrea Elena Gabriela PDL DA
307. Udriște Gheorghe PDL DA
308. Uricec Eugen Constantin PSD DA
309. Ursărescu Dorinel PNL DA
310. Varga Vasile PNL DA
311. Vasilescu Nicolae PSD DA
312. Vasilică Radu Costin PSD DA
313. Vladu Iulian PDL DA
314. Vlase Petru Gabriel PSD DA
315. Vlădoiu Aurel PSD DA
316. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
317. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
318. Vreme Valerian - DA
319. Vulpescu Ioan PSD DA
320. Weber Mihai PSD DA
321. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
322. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
323. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
324. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 14 decembrie 2019, 17:49
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro