Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.09.2013 > 12:56 Versiunea pentru printare
Marți, 3 septembrie 2013, ora 12:56

Subiect vot: Vacantarea postului de deputat detinut de Ovidiu Silaghi.
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:320 131 80 35 20 14 15 13 12
- voturi pentru (DA):307 130 80 34 16 13 15 13 6
- voturi împotrivă (NU):9 - - - 3 - - - 6
- abțineri:3 1 - 1 - 1 - - -
- nu au votat:1 - - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Anghel Gabriela-Lola ND DA
11. Antal István UDMR DA
12. Anton Marin PNL DA
13. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
14. Arsene Ionel PSD DA
15. Avram Constantin ALDE DA
16. Avram Marian PSD DA
17. Axente Ioan PSD DA
18. Babuș Radu PSD DA
19. Balan Ioan PDL DA
20. Baltă Mihai PSD DA
21. Bălan Ion PSD DA
22. Bănicioiu Nicolae PSD DA
23. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Benga Ioan PSD DA
26. Berci Vasile PNL DA
27. Birchall Ana PSD DA
28. Blăjuț Viorel-Ionel - NU
29. Blănariu Valentin ND DA
30. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
31. Bode Lucian Nicolae PDL Abținere
32. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
33. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
34. Boghicevici Claudia PDL DA
35. Bónis István UDMR DA
36. Bordeianu Dan PNL DA
37. Bot Octavian PNL DA
38. Bucur Constantin-Alin - NU
39. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
40. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
41. Buican Cristian PNL DA
42. Calimente Mihăiță PNL DA
43. Calotă Florică Ică PNL DA
44. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
45. Călin Ion PSD DA
46. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
47. Chebac Eugen ND DA
48. Cherecheș Florica PNL DA
49. Chiriță Dumitru PSD DA
50. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
51. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
52. Cioată Cezar ALDE DA
53. Ciobanu Gheorghe PSD DA
54. Ciobanu Liliana ND NU
55. Ciocan Dan PSD DA
56. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
57. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
58. Ciurariu Florin PNL DA
59. Cocei Erland PNL DA
60. Codîrlă Liviu ND DA
61. Coman Gheorghe ALDE DA
62. Comșa Cornel-George ND DA
63. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
64. Costin Gheorghe PNL DA
65. Covaci Dorel PSD DA
66. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
67. Crăciunescu Grigore PNL DA
68. Cristea Aurelia PSD DA
69. Cristea Victor PSD DA
70. Cristian Horia PNL DA
71. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
72. Culețu Dănuț PDL DA
73. Cupă Ion PNL DA
74. Daea Petre PSD DA
75. Dalca Ștefan-Petru ND DA
76. Dascălu Constantin PDL DA
77. Deaconu Mihai ND DA
78. Delureanu Virgil PSD DA
79. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
80. Dima Toader PSD DA
81. Diniță Ion ALDE DA
82. Dîrzu Ioan PSD DA
83. Doboș Anton PNL DA
84. Dobre Mircea-Titus PSD DA
85. Dobre Victor Paul PNL DA
86. Dobrinescu Traian PNL DA
87. Dolha Mircea PNL DA
88. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
89. Dragomir Gheorghe PNL DA
90. Dragomir Maria ND -
91. Dragomir Viorel Marian PSD DA
92. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
93. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
94. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
95. Dumbrăvanu Paul PNL DA
96. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
97. Dumitru Georgică ALDE DA
98. Dumitru Ovidiu-Ioan - NU
99. Emacu Gheorghe PSD DA
100. Enache Marian PSD DA
101. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
102. Eparu Ion PSD DA
103. Erdei Dolóczki István UDMR DA
104. Fejér László-Ődőn UDMR DA
105. Fenechiu Relu PNL DA
106. Firczak Gheorghe Minoritati DA
107. Florea Damian ALDE DA
108. Florea Daniel PSD DA
109. Frăticiu Gheorghe PSD DA
110. Galan Constantin PNL DA
111. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
112. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
113. Găină Mihăiță PSD DA
114. Geantă Florian Daniel PDL DA
115. Gerea Andrei Dominic PNL DA
116. Gheorghe Florin PDL DA
117. Gheorghe Tinel PDL DA
118. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
119. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
120. Ghiveciu Marian PSD DA
121. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
122. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
123. Grama Horia PSD DA
124. Grecea Maria ND DA
125. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
126. Grosaru Mircea Minoritati DA
127. Gudu Vasile PDL DA
128. Guran Virgil PNL DA
129. Gust Băloșin Florentin PSD DA
130. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
131. Harbuz Liviu PSD DA
132. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
133. Holban Titi PNL DA
134. Horga Vasile PNL DA
135. Hrebenciuc Viorel PSD DA
136. Hulea Ioan ND NU
137. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
138. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
139. Iancu Iulian PSD DA
140. Iane Daniel PNL DA
141. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
142. Ibram Iusein Minoritati DA
143. Ignat Miron Minoritati DA
144. Intotero Natalia-Elena PSD DA
145. Ionescu Aurelian ALDE DA
146. Ionescu George PDL DA
147. Iordache Florin PSD DA
148. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
149. Iriza Scarlat PSD DA
150. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
151. Itu Cornel PSD DA
152. Kerekes Károly UDMR Abținere
153. Kereskényi Gábor UDMR DA
154. Korodi Attila UDMR DA
155. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
156. Man Mircea PDL DA
157. Manda Iulian Claudiu PSD DA
158. Manolache Marius PSD DA
159. Manolescu Oana Minoritati DA
160. Marcoci Vlad PSD DA
161. Marcu Nicu PNL DA
162. Marcu Viorica PNL DA
163. Marian Ion Cristinel - NU
164. Marin Gheorghe PSD DA
165. Markó Attila-Gabor UDMR DA
166. Marocico Ion Minoritati DA
167. Martin Eduard-Stelian PSD DA
168. Máté András-Levente UDMR DA
169. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
170. Mazilu Constantin PSD DA
171. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
172. Mihai Aurelian - NU
173. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
174. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
175. Militaru Lucian PDL DA
176. Mincă Liliana ND DA
177. Mircovici Niculae Minoritati DA
178. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
179. Mitrea Manuela PSD DA
180. Mîrza Gavril PSD DA
181. Mocanu Adrian PSD DA
182. Mocanu Vasile PSD DA
183. Mocioalcă Ion PSD DA
184. Mocioi Niculina ND DA
185. Moisii Constantin ND DA
186. Moldovan Ioan ALDE DA
187. Moldovan Iosif UDMR DA
188. Molnar Zsolt UDMR DA
189. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
190. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
191. Muntean Mircia PDL DA
192. Munteanu Ioan PSD DA
193. Murgu Neagu ND DA
194. Nassar Rodica PSD DA
195. Nazare Alexandru PDL DA
196. Neacșu Marian PSD DA
197. Necula Cosmin PSD DA
198. Negruț Clement PDL DA
199. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
200. Nichita Cristina PSD DA
201. Nicoară Romeo Florin PNL DA
202. Nicolae Alexandri PNL DA
203. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
204. Nicolicea Eugen PSD DA
205. Niculae Aurel PNL DA
206. Niculescu Dumitru ND DA
207. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
208. Nistor Laurențiu PSD DA
209. Nistor Marioara ND NU
210. Niță Emil PSD DA
211. Nosa Iuliu PSD DA
212. Ochi Ion PSD DA
213. Orban Ludovic PNL DA
214. Oros Nechita-Adrian PNL DA
215. Palașcă Viorel PNL DA
216. Palăr Ionel PNL DA
217. Paleologu Theodor PDL DA
218. Pardău Dumitru PNL DA
219. Păun Nicolae Minoritati DA
220. Pârgaru Ion PNL DA
221. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
222. Peia Ninel PSD DA
223. Petrea Dorin Silviu PSD DA
224. Petric Octavian PSD DA
225. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
226. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
227. Popa Octavian-Marius PNL DA
228. Popa Radu Mihai - DA
229. Popeangă Vasile PSD DA
230. Popescu Dan-Cristian PDL DA
231. Popescu Florin Aurelian PDL DA
232. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
233. Potor Călin PNL DA
234. Preda Cezar-Florin PDL DA
235. Pușcaș Iacob - NU
236. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
237. Răducanu Ion PSD DA
238. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
239. Rădulescu Constantin PSD DA
240. Rădulescu Romeo PDL DA
241. Rățoi Neculai PSD DA
242. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
243. Reuer Elena-Ramona PNL DA
244. Rizea Cristian PSD DA
245. Roman Cristian-Constantin PDL DA
246. Roman Gheorghe PSD DA
247. Roman Ioan Sorin PSD DA
248. Roman Petre PNL DA
249. Roman Victor PSD DA
250. Roșca Lucreția PSD DA
251. Rotaru Răzvan ALDE DA
252. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
253. Săpunaru Nini PNL DA
254. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
255. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
256. Secară Florin Mihail PDL DA
257. Sefer Cristian-George ND DA
258. Seres Dénes UDMR DA
259. Simedru Dan Coriolan PNL DA
260. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
261. Smarandache Miron Alexandru ND DA
262. Solomon Adrian PSD DA
263. Stan Ioan PSD DA
264. Stan Ion PSD DA
265. Stancu Ionel Minoritati DA
266. Stănescu Alexandru PSD DA
267. Stănișoară Mihai PNL DA
268. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
269. Stoica Mihaela - DA
270. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
271. Stragea Sorin Constantin PSD DA
272. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
273. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
274. Surdu Raluca PNL DA
275. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
276. Szabó Ödön UDMR DA
277. Șcheau Ion - DA
278. Șimon Gheorghe PSD DA
279. Șoptică Costel PNL DA
280. Șova Lucian PSD DA
281. Ștefan Viorel PSD DA
282. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
283. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
284. Tabugan Ion PSD DA
285. Tămâian Ioan PNL DA
286. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
287. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
288. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
289. Teju Sorin PNL DA
290. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
291. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
292. Tiuch Cătălin PSD DA
293. Tîlvăr Angel PSD DA
294. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
295. Traicu Rodin PSD DA
296. Tudorache Daniel PSD DA
297. Tudorie Violeta PSD DA
298. Tudose Mihai PSD DA
299. Turcan Raluca PDL DA
300. Tușa Adriana Diana - DA
301. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
302. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
303. Udrea Elena Gabriela PDL DA
304. Udriște Gheorghe PDL DA
305. Uricec Eugen Constantin PSD DA
306. Ursărescu Dorinel PNL DA
307. Varga Vasile PNL DA
308. Vasilescu Nicolae PSD DA
309. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
310. Vladu Iulian PDL DA
311. Vlase Petru Gabriel PSD DA
312. Vlădoiu Aurel PSD DA
313. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
314. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
315. Vreme Valerian - DA
316. Vulpescu Ioan PSD DA
317. Weber Mihai PSD DA
318. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
319. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
320. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 10 decembrie 2019, 20:52
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro