Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.10.2013 > 14:43 Versiunea pentru printare
Marți, 8 octombrie 2013, ora 14:43

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 156/2013 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.26/2013 pentru modificarea și completarea Ordonanței Guvernului nr.63/2001 privind înființarea Inspectoratului de Stat în Construcții-I.S.C.
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:257 105 73 28 17 9 17 1 7
- voturi pentru (DA):198 102 72 - - - 17 1 6
- voturi împotrivă (NU):30 1 - 28 1 - - - -
- abțineri:28 1 1 - 16 9 - - 1
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND Abținere
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PDL NU
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anghel Gabriela-Lola ND Abținere
9. Antal István UDMR Abținere
10. Anton Marin PNL DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PDL NU
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
17. Bălan Ion PSD DA
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Birchall Ana PSD DA
21. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
22. Blănariu Valentin ND Abținere
23. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
24. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
25. Bónis István UDMR Abținere
26. Bordeianu Dan PNL DA
27. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
28. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
29. Buican Cristian PNL DA
30. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
31. Burlacu Ștefan ND Abținere
32. Calimente Mihăiță PNL DA
33. Caloianu Mario-Ernest ND Abținere
34. Calotă Florică Ică PNL DA
35. Canacheu Costică PDL NU
36. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
39. Cernea Remus-Florinel - Abținere
40. Cherecheș Florica PNL DA
41. Chiriță Dumitru PSD DA
42. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
43. Ciobanu Gheorghe PSD DA
44. Ciobanu Liliana ND NU
45. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
46. Ciolacu Ion-Marcel PSD -
47. Ciuhodaru Tudor ND Abținere
48. Ciurariu Florin PNL DA
49. Cocei Erland PNL DA
50. Codîrlă Liviu ND Abținere
51. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
52. Costin Gheorghe PNL DA
53. Covaci Dorel PSD DA
54. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
55. Crăciunescu Grigore PNL DA
56. Cristea Victor PSD DA
57. Cristian Horia PNL DA
58. Culețu Dănuț PDL NU
59. Cupă Ion PNL DA
60. Cupșa Ioan PNL DA
61. Daea Petre PSD DA
62. Dalca Ștefan-Petru ND Abținere
63. Dascălu Constantin PDL NU
64. Deaconu Mihai ND Abținere
65. Delureanu Virgil PSD DA
66. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
67. Dima Toader PSD DA
68. Dîrzu Ioan PSD DA
69. Doboș Anton PNL DA
70. Dobre Mircea-Titus PSD DA
71. Dobre Victor Paul PNL DA
72. Dobrinescu Traian PNL DA
73. Dolha Mircea PNL DA
74. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
75. Dragomir Gheorghe PNL DA
76. Dragomir Viorel Marian PSD DA
77. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
78. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
79. Dumbrăvanu Paul PNL DA
80. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
81. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
82. Eparu Ion PSD DA
83. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
84. Fenechiu Cătălin-Daniel ND Abținere
85. Firczak Gheorghe Minoritati DA
86. Florea Daniel PSD DA
87. Frăticiu Gheorghe PSD DA
88. Galan Constantin PNL DA
89. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
90. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
91. Găină Mihăiță PSD DA
92. Geantă Florian Daniel PDL NU
93. Gerea Andrei Dominic PNL DA
94. Gheorghe Florin PDL NU
95. Gheorghe Tinel PDL NU
96. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
97. Ghiveciu Marian PSD DA
98. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
99. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
100. Grecea Maria PNL DA
101. Grosaru Mircea Minoritati DA
102. Guran Virgil PNL DA
103. Gurzău Adrian PDL NU
104. Gust Băloșin Florentin PSD DA
105. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
106. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
107. Holban Titi PNL DA
108. Horga Vasile PNL DA
109. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
110. Iancu Iulian PSD DA
111. Iane Daniel PNL DA
112. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
113. Ignat Miron Minoritati DA
114. Intotero Natalia-Elena PSD DA
115. Ionescu George PDL NU
116. Iordache Florin PSD DA
117. Iriza Scarlat PSD DA
118. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
119. Itu Cornel PSD DA
120. Kerekes Károly UDMR Abținere
121. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
122. Khraibani Camelia PSD DA
123. Korodi Attila UDMR Abținere
124. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
125. Longher Ghervazen Minoritati DA
126. Lubanovici Mircea PDL NU
127. Man Mircea PDL NU
128. Manda Iulian Claudiu PSD DA
129. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
130. Manolache Marius PSD DA
131. Manolescu Oana Minoritati DA
132. Marcoci Vlad PSD DA
133. Marcu Viorica PNL DA
134. Marian Ion Cristinel - DA
135. Marin Gheorghe PSD DA
136. Marocico Ion Minoritati DA
137. Martin Eduard-Stelian PSD DA
138. Máté András-Levente UDMR Abținere
139. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
140. Mihai Aurelian - DA
141. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
142. Mircovici Niculae Minoritati DA
143. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
144. Mitrea Manuela PSD DA
145. Mitrea Miron Tudor PSD DA
146. Mîrza Gavril PSD DA
147. Mocanu Vasile PSD DA
148. Mocioi Niculina ND Abținere
149. Moisii Constantin ND Abținere
150. Molnar Zsolt UDMR Abținere
151. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
152. Movilă Petru PDL NU
153. Munteanu Ioan PSD DA
154. Nassar Rodica PSD DA
155. Nazare Alexandru PDL NU
156. Neacșu Marian PSD DA
157. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
158. Nicoară Romeo Florin PNL DA
159. Nicolae Alexandri PNL DA
160. Nicolae Florian PSD DA
161. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
162. Niculae Aurel PNL DA
163. Niculescu Dumitru ND Abținere
164. Niculescu-Mizil Ștefănescu Oana PSD DA
165. Niță Emil PSD DA
166. Nosa Iuliu PSD DA
167. Oajdea Daniel Vasile ND Abținere
168. Oltean Ioan PDL NU
169. Orban Ludovic PNL Abținere
170. Oros Nechita-Adrian PNL DA
171. Palașcă Viorel PNL DA
172. Palăr Ionel PNL DA
173. Pambuccian Varujan Minoritati DA
174. Pană Adriana-Doina PSD DA
175. Paul Maria-Andreea PDL NU
176. Păun Nicolae Minoritati DA
177. Pârgaru Ion PNL DA
178. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
179. Peia Ninel PSD DA
180. Petrescu Petre PSD DA
181. Petric Octavian PSD DA
182. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
183. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
184. Pop Georgian PSD DA
185. Popeangă Vasile PSD DA
186. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL NU
187. Potor Călin PNL DA
188. Preda Cezar-Florin PDL NU
189. Pușcaș Iacob - DA
190. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
191. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
192. Rădulescu Constantin PSD DA
193. Rădulescu Romeo PDL NU
194. Rățoi Neculai PSD DA
195. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
196. Reuer Elena-Ramona PNL DA
197. Rizea Cristian PSD DA
198. Roman Gheorghe PSD DA
199. Roman Petre PNL DA
200. Roman Victor PSD DA
201. Roșca Lucreția PSD DA
202. Săpunaru Nini PNL DA
203. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
204. Scarlat George PNL DA
205. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
206. Scutaru Adrian George PNL DA
207. Secară Florin Mihail PDL NU
208. Sefer Cristian-George ND Abținere
209. Simedru Dan Coriolan PNL DA
210. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
211. Smarandache Miron Alexandru ND Abținere
212. Stan Ioan PSD DA
213. Stan Ion PSD NU
214. Stanciu Anghel PSD DA
215. Stancu Ionel Minoritati DA
216. Stănescu Alexandru PSD DA
217. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
218. Stragea Sorin Constantin PSD DA
219. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
220. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
221. Surdu Raluca PNL DA
222. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
223. Szabó Ödön UDMR Abținere
224. Șcheau Ion - DA
225. Șimon Gheorghe PSD DA
226. Ștefan Viorel PSD DA
227. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
228. Tararache Mihai - DA
229. Tămâian Ioan PNL DA
230. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
231. Teju Sorin PNL DA
232. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
233. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
234. Tiuch Cătălin PSD DA
235. Toader Mircea-Nicu PDL NU
236. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
237. Traicu Rodin PSD DA
238. Tudorache Daniel PSD DA
239. Tudorie Violeta PSD DA
240. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
241. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
242. Udriște Gheorghe PDL NU
243. Uricec Eugen Constantin PSD DA
244. Ursărescu Dorinel PNL DA
245. Vainer Aurel Minoritati DA
246. Varga Lucia-Ana PNL DA
247. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
248. Vladu Iulian PDL NU
249. Vlădoiu Aurel PSD DA
250. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
251. Vulpescu Ioan PSD DA
252. Weber Mihai PSD DA
253. Zaharcu Neviser PSD DA
254. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
255. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
256. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
257. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 20 ianuarie 2020, 17:50
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro