Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.10.2013 > 14:43 Versiunea pentru printare
Marți, 8 octombrie 2013, ora 14:43

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 350/2012 privind modificarea și completarea Legii nr.52/2003 privind transparența decizională în administrația publică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:255 103 72 29 17 9 17 1 7
- voturi pentru (DA):252 103 72 27 17 9 16 1 7
- voturi împotrivă (NU):2 - - 2 - - - - -
- abțineri:1 - - - - - 1 - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PDL DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anghel Gabriela-Lola ND DA
9. Antal István UDMR DA
10. Anton Marin PNL DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PDL DA
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
17. Bălan Ion PSD DA
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Birchall Ana PSD DA
21. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
22. Blănariu Valentin ND DA
23. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
24. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
25. Boghicevici Claudia PDL NU
26. Bónis István UDMR DA
27. Bordeianu Dan PNL DA
28. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
29. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
30. Buican Cristian PNL DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Burlacu Ștefan ND DA
33. Calimente Mihăiță PNL DA
34. Caloianu Mario-Ernest ND DA
35. Calotă Florică Ică PNL DA
36. Canacheu Costică PDL NU
37. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
40. Cernea Remus-Florinel - DA
41. Cherecheș Florica PNL DA
42. Chiriță Dumitru PSD DA
43. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
44. Ciobanu Gheorghe PSD DA
45. Ciobanu Liliana ND DA
46. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
47. Ciuhodaru Tudor ND DA
48. Ciurariu Florin PNL DA
49. Cocei Erland PNL DA
50. Codîrlă Liviu ND DA
51. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
52. Costin Gheorghe PNL DA
53. Covaci Dorel PSD DA
54. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
55. Crăciunescu Grigore PNL DA
56. Cristea Victor PSD DA
57. Cristian Horia PNL DA
58. Culețu Dănuț PDL DA
59. Cupă Ion PNL DA
60. Cupșa Ioan PNL DA
61. Daea Petre PSD DA
62. Dalca Ștefan-Petru ND DA
63. Dascălu Constantin PDL DA
64. Deaconu Mihai ND DA
65. Delureanu Virgil PSD DA
66. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
67. Dima Toader PSD DA
68. Dîrzu Ioan PSD DA
69. Doboș Anton PNL DA
70. Dobre Mircea-Titus PSD DA
71. Dobre Victor Paul PNL DA
72. Dobrinescu Traian PNL DA
73. Dolha Mircea PNL DA
74. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
75. Dragomir Gheorghe PNL DA
76. Dragomir Viorel Marian PSD DA
77. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
78. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
79. Dumbrăvanu Paul PNL DA
80. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
81. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
82. Eparu Ion PSD DA
83. Erdei Dolóczki István UDMR DA
84. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
85. Firczak Gheorghe Minoritati Abținere
86. Florea Daniel PSD DA
87. Frăticiu Gheorghe PSD DA
88. Galan Constantin PNL DA
89. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
90. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
91. Găină Mihăiță PSD DA
92. Geantă Florian Daniel PDL DA
93. Gerea Andrei Dominic PNL DA
94. Gheorghe Florin PDL DA
95. Gheorghe Tinel PDL DA
96. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
97. Ghiveciu Marian PSD DA
98. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
99. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
100. Grecea Maria PNL DA
101. Grosaru Mircea Minoritati DA
102. Guran Virgil PNL DA
103. Gurzău Adrian PDL DA
104. Gust Băloșin Florentin PSD DA
105. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
106. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
107. Holban Titi PNL DA
108. Horga Vasile PNL DA
109. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
110. Iancu Iulian PSD DA
111. Iane Daniel PNL DA
112. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
113. Ignat Miron Minoritati DA
114. Intotero Natalia-Elena PSD DA
115. Ionescu George PDL DA
116. Iordache Florin PSD DA
117. Iriza Scarlat PSD DA
118. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
119. Itu Cornel PSD DA
120. Kerekes Károly UDMR DA
121. Kereskényi Gábor UDMR DA
122. Khraibani Camelia PSD DA
123. Korodi Attila UDMR DA
124. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
125. Longher Ghervazen Minoritati DA
126. Lubanovici Mircea PDL DA
127. Man Mircea PDL DA
128. Manda Iulian Claudiu PSD DA
129. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
130. Manolache Marius PSD DA
131. Manolescu Oana Minoritati DA
132. Marcoci Vlad PSD DA
133. Marcu Viorica PNL DA
134. Marian Ion Cristinel - DA
135. Marin Gheorghe PSD DA
136. Marocico Ion Minoritati DA
137. Martin Eduard-Stelian PSD DA
138. Máté András-Levente UDMR DA
139. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
140. Mihai Aurelian - DA
141. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
142. Mircovici Niculae Minoritati DA
143. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
144. Mitrea Manuela PSD DA
145. Mîrza Gavril PSD DA
146. Mocanu Vasile PSD DA
147. Mocioi Niculina ND DA
148. Moisii Constantin ND DA
149. Molnar Zsolt UDMR DA
150. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
151. Movilă Petru PDL DA
152. Munteanu Ioan PSD DA
153. Nassar Rodica PSD DA
154. Nazare Alexandru PDL DA
155. Neacșu Marian PSD DA
156. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
157. Nicoară Romeo Florin PNL DA
158. Nicolae Alexandri PNL DA
159. Nicolae Florian PSD DA
160. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
161. Niculae Aurel PNL DA
162. Niculescu Dumitru ND DA
163. Niculescu-Mizil Ștefănescu Oana PSD DA
164. Niță Emil PSD DA
165. Nosa Iuliu PSD DA
166. Oajdea Daniel Vasile ND DA
167. Oltean Ioan PDL DA
168. Orban Ludovic PNL DA
169. Oros Nechita-Adrian PNL DA
170. Palașcă Viorel PNL DA
171. Palăr Ionel PNL DA
172. Pambuccian Varujan Minoritati DA
173. Pană Adriana-Doina PSD DA
174. Paul Maria-Andreea PDL DA
175. Păun Nicolae Minoritati DA
176. Pârgaru Ion PNL DA
177. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
178. Peia Ninel PSD DA
179. Petrescu Petre PSD DA
180. Petric Octavian PSD DA
181. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
182. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
183. Pop Georgian PSD DA
184. Popeangă Vasile PSD DA
185. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
186. Potor Călin PNL DA
187. Preda Cezar-Florin PDL DA
188. Pușcaș Iacob - DA
189. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
190. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
191. Rădulescu Constantin PSD DA
192. Rădulescu Romeo PDL DA
193. Rățoi Neculai PSD DA
194. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
195. Reuer Elena-Ramona PNL DA
196. Rizea Cristian PSD DA
197. Roman Gheorghe PSD DA
198. Roman Petre PNL DA
199. Roman Victor PSD DA
200. Roșca Lucreția PSD DA
201. Săpunaru Nini PNL DA
202. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
203. Scarlat George PNL DA
204. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
205. Scutaru Adrian George PNL DA
206. Secară Florin Mihail PDL DA
207. Sefer Cristian-George ND DA
208. Simedru Dan Coriolan PNL DA
209. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
210. Smarandache Miron Alexandru ND DA
211. Stan Ioan PSD DA
212. Stan Ion PSD DA
213. Stanciu Anghel PSD DA
214. Stancu Ionel Minoritati DA
215. Stănescu Alexandru PSD DA
216. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
217. Stragea Sorin Constantin PSD DA
218. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
219. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
220. Surdu Raluca PNL DA
221. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
222. Szabó Ödön UDMR DA
223. Șcheau Ion - DA
224. Șimon Gheorghe PSD DA
225. Ștefan Viorel PSD DA
226. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
227. Tararache Mihai - DA
228. Tămâian Ioan PNL DA
229. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
230. Teju Sorin PNL DA
231. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
232. Tiuch Cătălin PSD DA
233. Toader Mircea-Nicu PDL DA
234. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
235. Traicu Rodin PSD DA
236. Tudorache Daniel PSD DA
237. Tudorie Violeta PSD DA
238. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
239. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
240. Udriște Gheorghe PDL DA
241. Uricec Eugen Constantin PSD DA
242. Ursărescu Dorinel PNL DA
243. Vainer Aurel Minoritati DA
244. Varga Lucia-Ana PNL DA
245. Vasilică Radu Costin PSD DA
246. Vladu Iulian PDL DA
247. Vlădoiu Aurel PSD DA
248. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
249. Vulpescu Ioan PSD DA
250. Weber Mihai PSD DA
251. Zaharcu Neviser PSD DA
252. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
253. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
254. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
255. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 30 martie 2020, 17:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro