Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.10.2013 > 13:03 Versiunea pentru printare
Marți, 22 octombrie 2013, ora 13:03

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 353/2013 pentru aprobarea Ordonanței Guvernului nr.26/2013 privind întărirea disciplinei financiare la nivelul unor operatori economici la care statul sau unitățile administrative-teritoriale sunt acționari unici sau majoritari sau care dețin direct sau indirect o participație majoritară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:339 141 82 41 22 15 14 14 10
- voturi pentru (DA):255 141 81 - - 1 13 13 6
- voturi împotrivă (NU):66 - 1 41 22 1 - - 1
- abțineri:18 - - - - 13 1 1 3
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND NU
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL NU
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Anton Marin PNL DA
11. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Marian PSD DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Balan Ioan PDL NU
17. Baltă Mihai PSD DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
19. Bălan Ion PSD DA
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Benga Ioan PSD DA
23. Berci Vasile PNL DA
24. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
25. Blănariu Valentin ND NU
26. Bleotu Vasile PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
30. Boghicevici Claudia PDL NU
31. Bónis István UDMR Abținere
32. Borbély László UDMR Abținere
33. Bordeianu Dan PNL DA
34. Bucur Constantin-Alin PSD DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
37. Buican Cristian PNL DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Burlacu Ștefan ND NU
40. Calimente Mihăiță PNL DA
41. Caloianu Mario-Ernest ND NU
42. Canacheu Costică PDL NU
43. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
46. Cernea Remus-Florinel - Abținere
47. Cherecheș Florica PNL DA
48. Chiriță Dumitru PSD DA
49. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
50. Cioată Cezar ALDE DA
51. Ciobanu Gheorghe PSD DA
52. Ciobanu Liliana ND NU
53. Ciocan Dan PSD DA
54. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
55. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
56. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
57. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
58. Ciuhodaru Tudor ND NU
59. Ciurariu Florin PNL DA
60. Cocei Erland PNL DA
61. Codîrlă Liviu ND NU
62. Coman Gheorghe ALDE DA
63. Comșa Cornel-George ND NU
64. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND NU
65. Costin Gheorghe PNL DA
66. Covaci Dorel PSD DA
67. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
68. Crăciunescu Grigore PNL DA
69. Cristea Aurelia PSD DA
70. Cristea Victor PSD DA
71. Cristian Horia PNL DA
72. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
73. Culețu Dănuț PDL NU
74. Cupă Ion PNL DA
75. Cupșa Ioan PNL DA
76. Daea Petre PSD DA
77. Dalca Ștefan-Petru ND NU
78. Deaconu Mihai ND NU
79. Delureanu Virgil PSD DA
80. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
81. Dima Toader PSD DA
82. Diniță Ion ALDE DA
83. Dîrzu Ioan PSD DA
84. Doboș Anton PNL DA
85. Dobre Mircea-Titus PSD DA
86. Dobre Victor Paul PNL DA
87. Dobrinescu Traian PNL DA
88. Dolha Mircea PNL DA
89. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
90. Dolineaschi Andrei PSD DA
91. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
92. Dragomir Gheorghe PNL DA
93. Dragomir Maria ND NU
94. Dragomir Viorel Marian PSD DA
95. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
96. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
97. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE Abținere
98. Dumbrăvanu Paul PNL DA
99. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
100. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
101. Emacu Gheorghe PSD DA
102. Enache Marian PSD DA
103. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
104. Eparu Ion PSD DA
105. Erdei Dolóczki István UDMR DA
106. Fejér László-Ődőn UDMR Abținere
107. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
108. Fenechiu Relu PNL DA
109. Firczak Gheorghe Minoritati DA
110. Florea Damian ALDE DA
111. Florea Daniel PSD DA
112. Fonta Nuțu ND NU
113. Frăticiu Gheorghe PSD DA
114. Galan Constantin PNL DA
115. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
116. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
117. Găină Mihăiță PSD DA
118. Geantă Florian Daniel PDL NU
119. Gheorghe Florin PDL NU
120. Gheorghe Tinel PDL NU
121. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
122. Ghiveciu Marian PSD DA
123. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
124. Giurescu Dinu ALDE DA
125. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
126. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
127. Grama Horia PSD DA
128. Grapini Maria ALDE DA
129. Grecea Maria PNL DA
130. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
131. Grosaru Mircea Minoritati DA
132. Gudu Vasile PDL NU
133. Gunia Dragoș-Ionel PDL NU
134. Guran Virgil PNL DA
135. Gust Băloșin Florentin PSD DA
136. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
137. Holban Titi PNL DA
138. Horga Vasile PNL DA
139. Hrebenciuc Viorel PSD DA
140. Hulea Ioan ND NU
141. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
142. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
143. Iancu Iulian PSD DA
144. Iane Daniel PNL DA
145. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
146. Ibram Iusein Minoritati DA
147. Intotero Natalia-Elena PSD DA
148. Ionescu Aurelian ALDE DA
149. Ionescu George PDL NU
150. Iordache Florin PSD DA
151. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
152. Iriza Scarlat PSD DA
153. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
154. Itu Cornel PSD DA
155. Kerekes Károly UDMR Abținere
156. Kereskényi Gábor UDMR NU
157. Khraibani Camelia PSD DA
158. Korodi Attila UDMR Abținere
159. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
160. Longher Ghervazen Minoritati DA
161. Lubanovici Mircea PDL NU
162. Lupu Mihai PNL DA
163. Man Mircea PDL NU
164. Manda Iulian Claudiu PSD DA
165. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
166. Manolache Marius PSD DA
167. Manolescu Oana Minoritati DA
168. Marcoci Vlad PSD DA
169. Marcu Viorica PNL DA
170. Marian Ion Cristinel - DA
171. Marin Gheorghe PSD DA
172. Markó Attila-Gabor UDMR Abținere
173. Martin Eduard-Stelian PSD DA
174. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
175. Máté András-Levente UDMR Abținere
176. Mazilu Constantin PSD DA
177. Melinte Ion PSD DA
178. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
179. Mihai Aurelian - DA
180. Mihăilă Ioan PDL NU
181. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
182. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
183. Mincă Liliana ND NU
184. Mircovici Niculae Minoritati Abținere
185. Mitrea Manuela PSD DA
186. Mitrea Miron Tudor PSD DA
187. Mîrza Gavril PSD DA
188. Mocanu Adrian PSD DA
189. Mocanu Vasile PSD DA
190. Mocioalcă Ion PSD DA
191. Mocioi Niculina ND NU
192. Moisii Constantin ND NU
193. Moldovan Ioan ALDE DA
194. Moldovan Iosif UDMR Abținere
195. Molnar Zsolt UDMR Abținere
196. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
197. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
198. Movilă Petru PDL NU
199. Muntean Mircia PDL NU
200. Munteanu Ioan PSD DA
201. Murgu Neagu ND NU
202. Nassar Rodica PSD DA
203. Nazare Alexandru PDL NU
204. Neacșu Marian PSD DA
205. Necula Cosmin PSD DA
206. Negruț Clement - Abținere
207. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
208. Nichita Cristina PSD DA
209. Nicoară Romeo Florin PNL DA
210. Nicolae Alexandri PNL DA
211. Nicolae Florian PSD DA
212. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
213. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
214. Niculae Aurel PNL DA
215. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
216. Nistor Laurențiu PSD DA
217. Nistor Marioara ND NU
218. Niță Emil PSD DA
219. Nosa Iuliu PSD DA
220. Ochi Ion PSD DA
221. Oltean Ioan PDL NU
222. Orban Ludovic PNL NU
223. Palașcă Viorel PNL DA
224. Palăr Ionel PNL DA
225. Paleologu Theodor PDL NU
226. Pană Adriana-Doina PSD DA
227. Pardău Dumitru PNL DA
228. Paul Maria-Andreea PDL NU
229. Păun Nicolae Minoritati DA
230. Pârgaru Ion PNL DA
231. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
232. Peia Ninel PSD DA
233. Petrache Adrian-Alin PSD DA
234. Petrea Dorin Silviu PSD DA
235. Petric Octavian PSD DA
236. Pistru Eusebiu-Manea PDL NU
237. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
238. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
239. Pop Georgian PSD DA
240. Popa Octavian-Marius PNL DA
241. Popa Radu Mihai PSD DA
242. Popeangă Vasile PSD DA
243. Popescu Dan-Cristian PDL NU
244. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
245. Popescu Florin Aurelian PDL NU
246. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL NU
247. Potor Călin PNL DA
248. Preda Cezar-Florin PDL NU
249. Pușcaș Iacob - DA
250. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
251. Răducanu Ion PSD DA
252. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
253. Rădulescu Constantin PSD DA
254. Rădulescu Romeo PDL NU
255. Rățoi Neculai PSD DA
256. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
257. Reuer Elena-Ramona PNL DA
258. Rizea Cristian PSD DA
259. Roman Cristian-Constantin PDL NU
260. Roman Gheorghe PSD DA
261. Roman Petre PNL DA
262. Roman Victor PSD DA
263. Roșca Lucreția PSD DA
264. Roșca Mircea PNL DA
265. Rotaru Răzvan ALDE DA
266. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
267. Săpunaru Nini PNL DA
268. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
269. Scarlat George PNL DA
270. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
271. Scutaru Adrian George PNL DA
272. Secară Florin Mihail PDL NU
273. Sefer Cristian-George ND NU
274. Seres Dénes UDMR Abținere
275. Simedru Dan Coriolan PNL DA
276. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
277. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
278. Solomon Adrian PSD DA
279. Stan Ioan PSD DA
280. Stanciu Anghel PSD DA
281. Stanciu Zisu PSD DA
282. Stancu Ionel Minoritati DA
283. Stativă Irinel Ioan PSD DA
284. Stănescu Alexandru PSD DA
285. Stănișoară Mihai PNL DA
286. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
287. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
288. Stragea Sorin Constantin PSD DA
289. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
290. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
291. Surdu Raluca PNL DA
292. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
293. Szabó Ödön UDMR Abținere
294. Șcheau Ion PSD DA
295. Șimon Gheorghe PSD DA
296. Șoptică Costel PNL DA
297. Șova Lucian PSD DA
298. Ștefan Viorel PSD DA
299. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
300. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
301. Tabugan Ion PSD DA
302. Tararache Mihai - DA
303. Tămâian Ioan PNL DA
304. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
305. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
306. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
307. Teju Sorin PNL DA
308. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
309. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
310. Tiuch Cătălin PSD DA
311. Tîlvăr Angel PSD DA
312. Toader Mircea-Nicu PDL NU
313. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
314. Traicu Rodin PSD DA
315. Tudorie Violeta PSD DA
316. Tudose Mihai PSD DA
317. Turcan Raluca PDL NU
318. Tușa Adriana Diana - Abținere
319. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
320. Udriște Gheorghe PDL NU
321. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
322. Uricec Eugen Constantin PSD DA
323. Ursărescu Dorinel PNL DA
324. Varga Lucia-Ana PNL DA
325. Varga Vasile PNL DA
326. Vasilescu Nicolae PSD DA
327. Vasilică Radu Costin PSD DA
328. Vladu Iulian PDL NU
329. Vlase Petru Gabriel PSD DA
330. Vlădoiu Aurel PSD DA
331. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
332. Vreme Valerian - NU
333. Vulpescu Ioan PSD DA
334. Weber Mihai PSD DA
335. Zaharcu Neviser PSD DA
336. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
337. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
338. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
339. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 18 februarie 2020, 23:51
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro