Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.10.2013 > 13:04 Versiunea pentru printare
Marți, 22 octombrie 2013, ora 13:04

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 335/2013 pentru modificarea și completarea Legii nr.302/2004 privind cooperarea judiciară internațională în materie penală
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:341 141 83 41 22 15 15 14 10
- voturi pentru (DA):323 141 83 41 4 15 15 14 10
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:18 - - - 18 - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Anton Marin PNL DA
11. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Marian PSD DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Balan Ioan PDL DA
17. Baltă Mihai PSD DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
19. Bălan Ion PSD DA
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Benga Ioan PSD DA
23. Berci Vasile PNL DA
24. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
25. Blănariu Valentin ND Abținere
26. Bleotu Vasile PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
30. Boghicevici Claudia PDL DA
31. Bónis István UDMR DA
32. Borbély László UDMR DA
33. Bordeianu Dan PNL DA
34. Bucur Constantin-Alin PSD DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
37. Buican Cristian PNL DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Burlacu Ștefan ND Abținere
40. Calimente Mihăiță PNL DA
41. Caloianu Mario-Ernest ND Abținere
42. Canacheu Costică PDL DA
43. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
46. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
47. Cernea Remus-Florinel - DA
48. Cherecheș Florica PNL DA
49. Chiriță Dumitru PSD DA
50. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
51. Cioată Cezar ALDE DA
52. Ciobanu Gheorghe PSD DA
53. Ciobanu Liliana ND Abținere
54. Ciocan Dan PSD DA
55. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
56. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
57. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
58. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
59. Ciuhodaru Tudor ND Abținere
60. Ciurariu Florin PNL DA
61. Cocei Erland PNL DA
62. Codîrlă Liviu ND DA
63. Coman Gheorghe ALDE DA
64. Comșa Cornel-George ND Abținere
65. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND Abținere
66. Costin Gheorghe PNL DA
67. Covaci Dorel PSD DA
68. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
69. Crăciunescu Grigore PNL DA
70. Cristea Aurelia PSD DA
71. Cristea Victor PSD DA
72. Cristian Horia PNL DA
73. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
74. Culețu Dănuț PDL DA
75. Cupă Ion PNL DA
76. Cupșa Ioan PNL DA
77. Daea Petre PSD DA
78. Dalca Ștefan-Petru ND Abținere
79. Deaconu Mihai ND Abținere
80. Delureanu Virgil PSD DA
81. Diaconu Adrian-Nicolae ND Abținere
82. Dima Toader PSD DA
83. Diniță Ion ALDE DA
84. Dîrzu Ioan PSD DA
85. Doboș Anton PNL DA
86. Dobre Mircea-Titus PSD DA
87. Dobre Victor Paul PNL DA
88. Dobrinescu Traian PNL DA
89. Dolha Mircea PNL DA
90. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
91. Dolineaschi Andrei PSD DA
92. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
93. Dragomir Gheorghe PNL DA
94. Dragomir Maria ND Abținere
95. Dragomir Viorel Marian PSD DA
96. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
97. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
98. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
99. Dumbrăvanu Paul PNL DA
100. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
101. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
102. Emacu Gheorghe PSD DA
103. Enache Marian PSD DA
104. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
105. Eparu Ion PSD DA
106. Erdei Dolóczki István UDMR DA
107. Fejér László-Ődőn UDMR DA
108. Fenechiu Cătălin-Daniel ND Abținere
109. Fenechiu Relu PNL DA
110. Firczak Gheorghe Minoritati DA
111. Florea Damian ALDE DA
112. Florea Daniel PSD DA
113. Fonta Nuțu ND DA
114. Frăticiu Gheorghe PSD DA
115. Galan Constantin PNL DA
116. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
117. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
118. Găină Mihăiță PSD DA
119. Geantă Florian Daniel PDL DA
120. Gheorghe Florin PDL DA
121. Gheorghe Tinel PDL DA
122. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
123. Ghiveciu Marian PSD DA
124. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
125. Giurescu Dinu ALDE DA
126. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
127. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
128. Grama Horia PSD DA
129. Grapini Maria ALDE DA
130. Grecea Maria PNL DA
131. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
132. Grosaru Mircea Minoritati DA
133. Gudu Vasile PDL DA
134. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
135. Guran Virgil PNL DA
136. Gust Băloșin Florentin PSD DA
137. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
138. Holban Titi PNL DA
139. Horga Vasile PNL DA
140. Hrebenciuc Viorel PSD DA
141. Hulea Ioan ND Abținere
142. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
143. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
144. Iancu Iulian PSD DA
145. Iane Daniel PNL DA
146. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
147. Ibram Iusein Minoritati DA
148. Intotero Natalia-Elena PSD DA
149. Ionescu Aurelian ALDE DA
150. Ionescu George PDL DA
151. Iordache Florin PSD DA
152. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
153. Iriza Scarlat PSD DA
154. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
155. Itu Cornel PSD DA
156. Kerekes Károly UDMR DA
157. Kereskényi Gábor UDMR DA
158. Khraibani Camelia PSD DA
159. Korodi Attila UDMR DA
160. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
161. Longher Ghervazen Minoritati DA
162. Lubanovici Mircea PDL DA
163. Lupu Mihai PNL DA
164. Man Mircea PDL DA
165. Manda Iulian Claudiu PSD DA
166. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
167. Manolache Marius PSD DA
168. Manolescu Oana Minoritati DA
169. Marcoci Vlad PSD DA
170. Marcu Viorica PNL DA
171. Marian Ion Cristinel - DA
172. Marin Gheorghe PSD DA
173. Markó Attila-Gabor UDMR DA
174. Marocico Ion Minoritati DA
175. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
176. Máté András-Levente UDMR DA
177. Mazilu Constantin PSD DA
178. Melinte Ion PSD DA
179. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
180. Mihai Aurelian - DA
181. Mihăilă Ioan PDL DA
182. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
183. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
184. Mincă Liliana ND Abținere
185. Mircovici Niculae Minoritati DA
186. Mitrea Manuela PSD DA
187. Mitrea Miron Tudor PSD DA
188. Mîrza Gavril PSD DA
189. Mocanu Adrian PSD DA
190. Mocanu Vasile PSD DA
191. Mocioalcă Ion PSD DA
192. Mocioi Niculina ND Abținere
193. Moisii Constantin ND DA
194. Moldovan Ioan ALDE DA
195. Moldovan Iosif UDMR DA
196. Molnar Zsolt UDMR DA
197. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
198. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
199. Movilă Petru PDL DA
200. Muntean Mircia PDL DA
201. Munteanu Ioan PSD DA
202. Murgu Neagu ND Abținere
203. Nassar Rodica PSD DA
204. Nazare Alexandru PDL DA
205. Neacșu Marian PSD DA
206. Necula Cosmin PSD DA
207. Negruț Clement - DA
208. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
209. Nichita Cristina PSD DA
210. Nicoară Romeo Florin PNL DA
211. Nicolae Alexandri PNL DA
212. Nicolae Florian PSD DA
213. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
214. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
215. Niculae Aurel PNL DA
216. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
217. Nistor Laurențiu PSD DA
218. Nistor Marioara ND Abținere
219. Niță Emil PSD DA
220. Nosa Iuliu PSD DA
221. Ochi Ion PSD DA
222. Oltean Ioan PDL DA
223. Orban Ludovic PNL DA
224. Palașcă Viorel PNL DA
225. Palăr Ionel PNL DA
226. Paleologu Theodor PDL DA
227. Pană Adriana-Doina PSD DA
228. Pardău Dumitru PNL DA
229. Paul Maria-Andreea PDL DA
230. Păun Nicolae Minoritati DA
231. Pârgaru Ion PNL DA
232. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
233. Peia Ninel PSD DA
234. Petrache Adrian-Alin PSD DA
235. Petrea Dorin Silviu PSD DA
236. Petric Octavian PSD DA
237. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
238. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
239. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
240. Pop Georgian PSD DA
241. Popa Octavian-Marius PNL DA
242. Popa Radu Mihai PSD DA
243. Popeangă Vasile PSD DA
244. Popescu Dan-Cristian PDL DA
245. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
246. Popescu Florin Aurelian PDL DA
247. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
248. Potor Călin PNL DA
249. Preda Cezar-Florin PDL DA
250. Pușcaș Iacob - DA
251. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
252. Răducanu Ion PSD DA
253. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
254. Rădulescu Constantin PSD DA
255. Rădulescu Romeo PDL DA
256. Rățoi Neculai PSD DA
257. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
258. Reuer Elena-Ramona PNL DA
259. Rizea Cristian PSD DA
260. Roman Cristian-Constantin PDL DA
261. Roman Gheorghe PSD DA
262. Roman Petre PNL DA
263. Roman Victor PSD DA
264. Roșca Lucreția PSD DA
265. Roșca Mircea PNL DA
266. Rotaru Răzvan ALDE DA
267. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
268. Săpunaru Nini PNL DA
269. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
270. Scarlat George PNL DA
271. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
272. Scutaru Adrian George PNL DA
273. Secară Florin Mihail PDL DA
274. Sefer Cristian-George ND Abținere
275. Seres Dénes UDMR DA
276. Simedru Dan Coriolan PNL DA
277. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
278. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
279. Solomon Adrian PSD DA
280. Stan Ioan PSD DA
281. Stanciu Anghel PSD DA
282. Stanciu Zisu PSD DA
283. Stancu Ionel Minoritati DA
284. Stativă Irinel Ioan PSD DA
285. Stănescu Alexandru PSD DA
286. Stănișoară Mihai PNL DA
287. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
288. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
289. Stragea Sorin Constantin PSD DA
290. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
291. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
292. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
293. Surdu Raluca PNL DA
294. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
295. Szabó Ödön UDMR DA
296. Șcheau Ion PSD DA
297. Șimon Gheorghe PSD DA
298. Șoptică Costel PNL DA
299. Șova Lucian PSD DA
300. Ștefan Viorel PSD DA
301. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
302. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
303. Tabugan Ion PSD DA
304. Tararache Mihai - DA
305. Tămâian Ioan PNL DA
306. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
307. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
308. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
309. Teju Sorin PNL DA
310. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
311. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
312. Tiuch Cătălin PSD DA
313. Tîlvăr Angel PSD DA
314. Toader Mircea-Nicu PDL DA
315. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
316. Traicu Rodin PSD DA
317. Tudorie Violeta PSD DA
318. Tudose Mihai PSD DA
319. Turcan Raluca PDL DA
320. Tușa Adriana Diana - DA
321. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
322. Udriște Gheorghe PDL DA
323. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
324. Uricec Eugen Constantin PSD DA
325. Ursărescu Dorinel PNL DA
326. Varga Lucia-Ana PNL DA
327. Varga Vasile PNL DA
328. Vasilescu Nicolae PSD DA
329. Vasilică Radu Costin PSD DA
330. Vladu Iulian PDL DA
331. Vlase Petru Gabriel PSD DA
332. Vlădoiu Aurel PSD DA
333. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
334. Vreme Valerian - DA
335. Vulpescu Ioan PSD DA
336. Weber Mihai PSD DA
337. Zaharcu Neviser PSD DA
338. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
339. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
340. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
341. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 18 februarie 2020, 23:52
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro