Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.10.2013 > 13:05 Versiunea pentru printare
Marți, 22 octombrie 2013, ora 13:05

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 343/2013 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.104/2001 privind organizarea și funcționarea Poliției de Frontieră Române, precum și a Legii nr.265/2010 pentru modificarea Ordonanței de urgență a Guvernului 104/2001 privind organizarea și funcționarea Poliției de Frontieră Române și pentru abrogarea art.4 alin.(4) din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.105/2001 privind frontiera de stat a României
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:338 140 81 41 22 15 15 14 10
- voturi pentru (DA):296 139 81 - 22 15 15 14 10
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:42 1 - 41 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL Abținere
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Anghel Gabriela-Lola ND DA
11. Anton Marin PNL DA
12. Ardeleanu Sanda-Maria PDL Abținere
13. Arsene Ionel PSD DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Balan Ioan PDL Abținere
18. Baltă Mihai PSD DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
20. Bălan Ion PSD DA
21. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Benga Ioan PSD DA
24. Berci Vasile PNL DA
25. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
26. Blănariu Valentin ND DA
27. Bleotu Vasile PSD DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Bogdănici Camelia-Margareta PDL Abținere
31. Boghicevici Claudia PDL Abținere
32. Bónis István UDMR DA
33. Borbély László UDMR DA
34. Bordeianu Dan PNL DA
35. Bucur Constantin-Alin PSD DA
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
38. Buican Cristian PNL DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Burlacu Ștefan ND DA
41. Calimente Mihăiță PNL DA
42. Caloianu Mario-Ernest ND DA
43. Canacheu Costică PDL Abținere
44. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
45. Călin Ion PSD DA
46. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
47. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
48. Cernea Remus-Florinel - DA
49. Cherecheș Florica PNL DA
50. Chiriță Dumitru PSD DA
51. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
52. Cioată Cezar ALDE DA
53. Ciobanu Gheorghe PSD DA
54. Ciobanu Liliana ND DA
55. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
56. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
57. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
58. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
59. Ciuhodaru Tudor ND DA
60. Ciurariu Florin PNL DA
61. Cocei Erland PNL DA
62. Codîrlă Liviu ND DA
63. Coman Gheorghe ALDE DA
64. Comșa Cornel-George ND DA
65. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
66. Costin Gheorghe PNL DA
67. Covaci Dorel PSD DA
68. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
69. Crăciunescu Grigore PNL DA
70. Cristea Aurelia PSD DA
71. Cristea Victor PSD DA
72. Cristian Horia PNL DA
73. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
74. Culețu Dănuț PDL Abținere
75. Cupă Ion PNL DA
76. Cupșa Ioan PNL DA
77. Daea Petre PSD DA
78. Dalca Ștefan-Petru ND DA
79. Deaconu Mihai ND DA
80. Delureanu Virgil PSD DA
81. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
82. Dima Toader PSD DA
83. Diniță Ion ALDE DA
84. Dîrzu Ioan PSD DA
85. Doboș Anton PNL DA
86. Dobre Mircea-Titus PSD DA
87. Dobre Victor Paul PNL DA
88. Dobrinescu Traian PNL DA
89. Dolha Mircea PNL DA
90. Dolineaschi Andrei PSD DA
91. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
92. Dragomir Gheorghe PNL DA
93. Dragomir Maria ND DA
94. Dragomir Viorel Marian PSD DA
95. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
96. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
97. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
98. Dumbrăvanu Paul PNL DA
99. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
100. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
101. Emacu Gheorghe PSD DA
102. Enache Marian PSD DA
103. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
104. Eparu Ion PSD DA
105. Erdei Dolóczki István UDMR DA
106. Fejér László-Ődőn UDMR DA
107. Fenechiu Relu PNL DA
108. Firczak Gheorghe Minoritati DA
109. Florea Damian ALDE DA
110. Florea Daniel PSD DA
111. Fonta Nuțu ND DA
112. Frăticiu Gheorghe PSD DA
113. Galan Constantin PNL DA
114. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
115. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
116. Găină Mihăiță PSD DA
117. Geantă Florian Daniel PDL Abținere
118. Gheorghe Florin PDL Abținere
119. Gheorghe Tinel PDL Abținere
120. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
121. Ghiveciu Marian PSD DA
122. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
123. Giurescu Dinu ALDE DA
124. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
125. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
126. Grama Horia PSD DA
127. Grapini Maria ALDE DA
128. Grecea Maria PNL DA
129. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
130. Grosaru Mircea Minoritati DA
131. Gudu Vasile PDL Abținere
132. Gunia Dragoș-Ionel PDL Abținere
133. Guran Virgil PNL DA
134. Gust Băloșin Florentin PSD DA
135. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
136. Holban Titi PNL DA
137. Horga Vasile PNL DA
138. Hrebenciuc Viorel PSD DA
139. Hulea Ioan ND DA
140. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
141. Ialomițianu Gheorghe PDL Abținere
142. Iancu Iulian PSD DA
143. Iane Daniel PNL DA
144. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
145. Ibram Iusein Minoritati DA
146. Intotero Natalia-Elena PSD DA
147. Ionescu Aurelian ALDE DA
148. Ionescu George PDL Abținere
149. Iordache Florin PSD DA
150. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
151. Iriza Scarlat PSD DA
152. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
153. Itu Cornel PSD DA
154. Kerekes Károly UDMR DA
155. Kereskényi Gábor UDMR DA
156. Khraibani Camelia PSD DA
157. Korodi Attila UDMR DA
158. Laza-Matiuța Liviu PDL Abținere
159. Longher Ghervazen Minoritati DA
160. Lubanovici Mircea PDL Abținere
161. Lupu Mihai PNL DA
162. Man Mircea PDL Abținere
163. Manda Iulian Claudiu PSD DA
164. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
165. Manolache Marius PSD DA
166. Manolescu Oana Minoritati DA
167. Marcoci Vlad PSD DA
168. Marcu Viorica PNL DA
169. Marian Ion Cristinel - DA
170. Marin Gheorghe PSD DA
171. Markó Attila-Gabor UDMR DA
172. Marocico Ion Minoritati DA
173. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
174. Máté András-Levente UDMR DA
175. Mazilu Constantin PSD DA
176. Melinte Ion PSD DA
177. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
178. Mihai Aurelian - DA
179. Mihăilă Ioan PDL Abținere
180. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
181. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
182. Mincă Liliana ND DA
183. Mircovici Niculae Minoritati DA
184. Mitrea Manuela PSD DA
185. Mitrea Miron Tudor PSD DA
186. Mîrza Gavril PSD DA
187. Mocanu Adrian PSD DA
188. Mocanu Vasile PSD DA
189. Mocioalcă Ion PSD DA
190. Mocioi Niculina ND DA
191. Moisii Constantin ND DA
192. Moldovan Ioan ALDE DA
193. Moldovan Iosif UDMR DA
194. Molnar Zsolt UDMR DA
195. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
196. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
197. Movilă Petru PDL Abținere
198. Muntean Mircia PDL Abținere
199. Munteanu Ioan PSD DA
200. Murgu Neagu ND DA
201. Nassar Rodica PSD DA
202. Nazare Alexandru PDL Abținere
203. Neacșu Marian PSD DA
204. Necula Cosmin PSD DA
205. Negruț Clement - DA
206. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
207. Nichita Cristina PSD DA
208. Nicoară Romeo Florin PNL DA
209. Nicolae Alexandri PNL DA
210. Nicolae Florian PSD DA
211. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
212. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
213. Niculae Aurel PNL DA
214. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
215. Nistor Laurențiu PSD DA
216. Nistor Marioara ND DA
217. Niță Emil PSD DA
218. Nosa Iuliu PSD DA
219. Ochi Ion PSD DA
220. Oltean Ioan PDL Abținere
221. Orban Ludovic PNL DA
222. Palașcă Viorel PNL DA
223. Palăr Ionel PNL DA
224. Paleologu Theodor PDL Abținere
225. Pană Adriana-Doina PSD DA
226. Paul Maria-Andreea PDL Abținere
227. Păun Nicolae Minoritati DA
228. Pârgaru Ion PNL DA
229. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
230. Peia Ninel PSD DA
231. Petrache Adrian-Alin PSD DA
232. Petrea Dorin Silviu PSD DA
233. Petric Octavian PSD DA
234. Pistru Eusebiu-Manea PDL Abținere
235. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
236. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
237. Pop Georgian PSD DA
238. Popa Octavian-Marius PNL DA
239. Popa Radu Mihai PSD DA
240. Popeangă Vasile PSD DA
241. Popescu Dan-Cristian PDL Abținere
242. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
243. Popescu Florin Aurelian PDL Abținere
244. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL Abținere
245. Potor Călin PNL DA
246. Preda Cezar-Florin PDL Abținere
247. Pușcaș Iacob - DA
248. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
249. Răducanu Ion PSD DA
250. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
251. Rădulescu Constantin PSD DA
252. Rădulescu Romeo PDL Abținere
253. Rățoi Neculai PSD DA
254. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
255. Reuer Elena-Ramona PNL DA
256. Rizea Cristian PSD DA
257. Roman Cristian-Constantin PDL Abținere
258. Roman Gheorghe PSD DA
259. Roman Petre PNL DA
260. Roman Victor PSD DA
261. Roșca Lucreția PSD DA
262. Roșca Mircea PNL DA
263. Rotaru Răzvan ALDE DA
264. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL Abținere
265. Săpunaru Nini PNL DA
266. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
267. Scarlat George PNL DA
268. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL Abținere
269. Scutaru Adrian George PNL DA
270. Secară Florin Mihail PDL Abținere
271. Sefer Cristian-George ND DA
272. Seres Dénes UDMR DA
273. Simedru Dan Coriolan PNL DA
274. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
275. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
276. Solomon Adrian PSD DA
277. Stan Ioan PSD DA
278. Stanciu Anghel PSD DA
279. Stanciu Zisu PSD DA
280. Stancu Ionel Minoritati DA
281. Stativă Irinel Ioan PSD DA
282. Stănescu Alexandru PSD DA
283. Stănișoară Mihai PNL DA
284. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
285. Stoica Ștefan-Bucur PDL Abținere
286. Stragea Sorin Constantin PSD DA
287. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
288. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
289. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
290. Surdu Raluca PNL DA
291. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
292. Szabó Ödön UDMR DA
293. Șcheau Ion PSD DA
294. Șimon Gheorghe PSD DA
295. Șoptică Costel PNL DA
296. Șova Lucian PSD DA
297. Ștefan Viorel PSD DA
298. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
299. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
300. Tabugan Ion PSD DA
301. Tararache Mihai - DA
302. Tămâian Ioan PNL DA
303. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
304. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
305. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
306. Teju Sorin PNL DA
307. Teodorescu Cătălin-Florin PDL Abținere
308. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
309. Tiuch Cătălin PSD DA
310. Tîlvăr Angel PSD DA
311. Toader Mircea-Nicu PDL Abținere
312. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
313. Traicu Rodin PSD DA
314. Tudorie Violeta PSD DA
315. Tudose Mihai PSD DA
316. Turcan Raluca PDL Abținere
317. Tușa Adriana Diana - DA
318. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
319. Udriște Gheorghe PDL Abținere
320. Urcan Ionaș-Florin PDL Abținere
321. Uricec Eugen Constantin PSD DA
322. Ursărescu Dorinel PNL DA
323. Varga Lucia-Ana PNL DA
324. Varga Vasile PNL DA
325. Vasilescu Nicolae PSD DA
326. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
327. Vladu Iulian PDL Abținere
328. Vlase Petru Gabriel PSD DA
329. Vlădoiu Aurel PSD DA
330. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
331. Vreme Valerian - DA
332. Vulpescu Ioan PSD DA
333. Weber Mihai PSD DA
334. Zaharcu Neviser PSD DA
335. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
336. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
337. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
338. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 18 februarie 2020, 23:52
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro