Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.10.2013 > 13:08 Versiunea pentru printare
Marți, 22 octombrie 2013, ora 13:08

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 147/2013 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență nr.28/2009 privind reglementarea unor măsuri de protecție socială
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:337 141 79 40 23 15 15 14 10
- voturi pentru (DA):314 141 78 39 3 14 15 14 10
- voturi împotrivă (NU):21 - - 1 20 - - - -
- abțineri:1 - 1 - - - - - -
- nu au votat:1 - - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND NU
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Anghel Gabriela-Lola ND NU
11. Anton Marin PNL DA
12. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
13. Arsene Ionel PSD DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Balan Ioan PDL DA
18. Baltă Mihai PSD DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
20. Bălan Ion PSD DA
21. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Benga Ioan PSD DA
24. Berci Vasile PNL DA
25. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
26. Blănariu Valentin ND NU
27. Bleotu Vasile PSD DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
31. Boghicevici Claudia PDL DA
32. Bónis István UDMR DA
33. Borbély László UDMR DA
34. Bordeianu Dan PNL DA
35. Bucur Constantin-Alin PSD DA
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
38. Buican Cristian PNL DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Burlacu Ștefan ND NU
41. Caloianu Mario-Ernest ND NU
42. Canacheu Costică PDL DA
43. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
46. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
47. Cernea Remus-Florinel - DA
48. Cherecheș Florica PNL DA
49. Chiriță Dumitru PSD DA
50. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
51. Cioată Cezar ALDE DA
52. Ciobanu Gheorghe PSD DA
53. Ciobanu Liliana ND NU
54. Ciocan Dan PSD DA
55. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
56. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
57. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
58. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
59. Ciuhodaru Tudor ND NU
60. Ciurariu Florin PNL DA
61. Cocei Erland PNL DA
62. Codîrlă Liviu ND DA
63. Coman Gheorghe ALDE DA
64. Comșa Cornel-George ND NU
65. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
66. Costin Gheorghe PNL DA
67. Covaci Dorel PSD DA
68. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
69. Crăciunescu Grigore PNL DA
70. Cristea Aurelia PSD DA
71. Cristea Victor PSD DA
72. Cristian Horia PNL DA
73. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
74. Culețu Dănuț PDL DA
75. Cupă Ion PNL DA
76. Cupșa Ioan PNL DA
77. Daea Petre PSD DA
78. Dalca Ștefan-Petru ND NU
79. Deaconu Mihai ND NU
80. Delureanu Virgil PSD DA
81. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
82. Dima Toader PSD DA
83. Diniță Ion ALDE DA
84. Dîrzu Ioan PSD DA
85. Doboș Anton PNL DA
86. Dobre Mircea-Titus PSD DA
87. Dobre Victor Paul PNL DA
88. Dobrinescu Traian PNL DA
89. Dolha Mircea PNL DA
90. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
91. Dolineaschi Andrei PSD DA
92. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
93. Dragomir Gheorghe PNL DA
94. Dragomir Maria ND NU
95. Dragomir Viorel Marian PSD DA
96. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
97. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
98. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
99. Dumbrăvanu Paul PNL DA
100. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
101. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
102. Emacu Gheorghe PSD DA
103. Enache Marian PSD DA
104. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
105. Eparu Ion PSD DA
106. Erdei Dolóczki István UDMR DA
107. Fejér László-Ődőn UDMR -
108. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
109. Fenechiu Relu PNL DA
110. Firczak Gheorghe Minoritati DA
111. Florea Damian ALDE DA
112. Florea Daniel PSD DA
113. Fonta Nuțu ND DA
114. Frăticiu Gheorghe PSD DA
115. Galan Constantin PNL DA
116. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
117. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
118. Găină Mihăiță PSD DA
119. Geantă Florian Daniel PDL DA
120. Gheorghe Florin PDL DA
121. Gheorghe Tinel PDL DA
122. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
123. Ghiveciu Marian PSD DA
124. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
125. Giurescu Dinu ALDE DA
126. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
127. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
128. Grama Horia PSD DA
129. Grapini Maria ALDE DA
130. Grecea Maria PNL DA
131. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
132. Grosaru Mircea Minoritati DA
133. Gudu Vasile PDL DA
134. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
135. Guran Virgil PNL DA
136. Gust Băloșin Florentin PSD DA
137. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
138. Holban Titi PNL DA
139. Horga Vasile PNL DA
140. Hrebenciuc Viorel PSD DA
141. Hulea Ioan ND NU
142. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
143. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
144. Iancu Iulian PSD DA
145. Iane Daniel PNL DA
146. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
147. Ibram Iusein Minoritati DA
148. Intotero Natalia-Elena PSD DA
149. Ionescu Aurelian ALDE DA
150. Ionescu George PDL DA
151. Iordache Florin PSD DA
152. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
153. Iriza Scarlat PSD DA
154. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
155. Itu Cornel PSD DA
156. Kerekes Károly UDMR DA
157. Kereskényi Gábor UDMR DA
158. Khraibani Camelia PSD DA
159. Korodi Attila UDMR DA
160. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
161. Longher Ghervazen Minoritati DA
162. Lubanovici Mircea PDL DA
163. Lupu Mihai PNL DA
164. Man Mircea PDL DA
165. Manda Iulian Claudiu PSD DA
166. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
167. Manolache Marius PSD DA
168. Manolescu Oana Minoritati DA
169. Marcoci Vlad PSD DA
170. Marcu Viorica PNL DA
171. Marian Ion Cristinel - DA
172. Marin Gheorghe PSD DA
173. Markó Attila-Gabor UDMR DA
174. Marocico Ion Minoritati DA
175. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
176. Máté András-Levente UDMR DA
177. Mazilu Constantin PSD DA
178. Melinte Ion PSD DA
179. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
180. Mihai Aurelian - DA
181. Mihăilă Ioan PDL DA
182. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
183. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
184. Mincă Liliana ND NU
185. Mircovici Niculae Minoritati DA
186. Mitrea Manuela PSD DA
187. Mitrea Miron Tudor PSD DA
188. Mîrza Gavril PSD DA
189. Mocanu Adrian PSD DA
190. Mocanu Vasile PSD DA
191. Mocioalcă Ion PSD DA
192. Mocioi Niculina ND NU
193. Moisii Constantin ND NU
194. Moldovan Ioan ALDE DA
195. Moldovan Iosif UDMR DA
196. Molnar Zsolt UDMR DA
197. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
198. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
199. Movilă Petru PDL NU
200. Muntean Mircia PDL DA
201. Munteanu Ioan PSD DA
202. Murgu Neagu ND NU
203. Nassar Rodica PSD DA
204. Nazare Alexandru PDL DA
205. Neacșu Marian PSD DA
206. Necula Cosmin PSD DA
207. Negruț Clement - DA
208. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
209. Nichita Cristina PSD DA
210. Nicoară Romeo Florin PNL DA
211. Nicolae Alexandri PNL DA
212. Nicolae Florian PSD DA
213. Niculae Aurel PNL DA
214. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
215. Nistor Laurențiu PSD DA
216. Nistor Marioara ND NU
217. Niță Emil PSD DA
218. Nosa Iuliu PSD DA
219. Ochi Ion PSD DA
220. Oltean Ioan PDL DA
221. Orban Ludovic PNL DA
222. Palașcă Viorel PNL DA
223. Palăr Ionel PNL DA
224. Paleologu Theodor PDL DA
225. Pană Adriana-Doina PSD DA
226. Paul Maria-Andreea PDL DA
227. Păun Nicolae Minoritati DA
228. Pârgaru Ion PNL DA
229. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
230. Peia Ninel PSD DA
231. Petrache Adrian-Alin PSD DA
232. Petrea Dorin Silviu PSD DA
233. Petric Octavian PSD DA
234. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
235. Pocora Cristina-Ancuța PNL Abținere
236. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
237. Pop Georgian PSD DA
238. Popa Octavian-Marius PNL DA
239. Popa Radu Mihai PSD DA
240. Popeangă Vasile PSD DA
241. Popescu Dan-Cristian PDL DA
242. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
243. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
244. Potor Călin PNL DA
245. Preda Cezar-Florin PDL DA
246. Pușcaș Iacob - DA
247. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
248. Răducanu Ion PSD DA
249. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
250. Rădulescu Constantin PSD DA
251. Rădulescu Romeo PDL DA
252. Rățoi Neculai PSD DA
253. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
254. Reuer Elena-Ramona PNL DA
255. Rizea Cristian PSD DA
256. Roman Cristian-Constantin PDL DA
257. Roman Gheorghe PSD DA
258. Roman Petre PNL DA
259. Roman Victor PSD DA
260. Roșca Lucreția PSD DA
261. Roșca Mircea PNL DA
262. Rotaru Răzvan ALDE DA
263. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
264. Săpunaru Nini PNL DA
265. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
266. Scarlat George PNL DA
267. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
268. Scutaru Adrian George PNL DA
269. Secară Florin Mihail PDL DA
270. Sefer Cristian-George ND NU
271. Seres Dénes UDMR DA
272. Simedru Dan Coriolan PNL DA
273. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
274. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
275. Solomon Adrian PSD DA
276. Stan Ioan PSD DA
277. Stanciu Anghel PSD DA
278. Stanciu Zisu PSD DA
279. Stancu Ionel Minoritati DA
280. Stativă Irinel Ioan PSD DA
281. Stănescu Alexandru PSD DA
282. Stănișoară Mihai PNL DA
283. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
284. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
285. Stragea Sorin Constantin PSD DA
286. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
287. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
288. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
289. Surdu Raluca PNL DA
290. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
291. Szabó Ödön UDMR DA
292. Șcheau Ion PSD DA
293. Șimon Gheorghe PSD DA
294. Șoptică Costel PNL DA
295. Șova Lucian PSD DA
296. Ștefan Viorel PSD DA
297. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
298. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
299. Tabugan Ion PSD DA
300. Tararache Mihai - DA
301. Tămâian Ioan PNL DA
302. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
303. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
304. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
305. Teju Sorin PNL DA
306. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
307. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
308. Tiuch Cătălin PSD DA
309. Tîlvăr Angel PSD DA
310. Toader Mircea-Nicu PDL DA
311. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
312. Traicu Rodin PSD DA
313. Tudorie Violeta PSD DA
314. Tudose Mihai PSD DA
315. Turcan Raluca PDL DA
316. Tușa Adriana Diana - DA
317. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
318. Udriște Gheorghe PDL DA
319. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
320. Uricec Eugen Constantin PSD DA
321. Ursărescu Dorinel PNL DA
322. Varga Lucia-Ana PNL DA
323. Varga Vasile PNL DA
324. Vasilescu Nicolae PSD DA
325. Vasilică Radu Costin PSD DA
326. Vladu Iulian PDL DA
327. Vlase Petru Gabriel PSD DA
328. Vlădoiu Aurel PSD DA
329. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
330. Vreme Valerian - DA
331. Vulpescu Ioan PSD DA
332. Weber Mihai PSD DA
333. Zaharcu Neviser PSD DA
334. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
335. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
336. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
337. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 18 februarie 2020, 23:53
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro