Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.10.2013 > 13:09 Versiunea pentru printare
Marți, 22 octombrie 2013, ora 13:09

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 167/2013 pentru modificarea și completarea Legii nr.76/2002 privind sistemul asigurărilor de șomaj și stimularea forței de muncă
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:335 139 79 40 23 15 15 14 10
- voturi pentru (DA):267 138 78 - 1 14 14 14 8
- voturi împotrivă (NU):65 - 1 40 22 - - - 2
- abțineri:3 1 - - - 1 1 - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND NU
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL NU
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Anghel Gabriela-Lola ND NU
11. Anton Marin PNL DA
12. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
13. Arsene Ionel PSD DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Balan Ioan PDL NU
18. Baltă Mihai PSD DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
20. Bălan Ion PSD DA
21. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Benga Ioan PSD DA
24. Berci Vasile PNL DA
25. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
26. Blănariu Valentin ND NU
27. Bleotu Vasile PSD DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
31. Boghicevici Claudia PDL NU
32. Bónis István UDMR DA
33. Borbély László UDMR DA
34. Bordeianu Dan PNL DA
35. Bucur Constantin-Alin PSD DA
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
38. Buican Cristian PNL DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Burlacu Ștefan ND NU
41. Caloianu Mario-Ernest ND NU
42. Canacheu Costică PDL NU
43. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
46. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
47. Cernea Remus-Florinel - DA
48. Cherecheș Florica PNL DA
49. Chiriță Dumitru PSD DA
50. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
51. Cioată Cezar ALDE DA
52. Ciobanu Gheorghe PSD DA
53. Ciobanu Liliana ND NU
54. Ciocan Dan PSD DA
55. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
56. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
57. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
58. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
59. Ciuhodaru Tudor ND NU
60. Ciurariu Florin PNL DA
61. Cocei Erland PNL DA
62. Codîrlă Liviu ND NU
63. Coman Gheorghe ALDE DA
64. Comșa Cornel-George ND DA
65. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND NU
66. Costin Gheorghe PNL DA
67. Covaci Dorel PSD DA
68. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
69. Crăciunescu Grigore PNL DA
70. Cristea Aurelia PSD DA
71. Cristea Victor PSD DA
72. Cristian Horia PNL DA
73. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
74. Culețu Dănuț PDL NU
75. Cupă Ion PNL DA
76. Cupșa Ioan PNL DA
77. Daea Petre PSD DA
78. Dalca Ștefan-Petru ND NU
79. Deaconu Mihai ND NU
80. Delureanu Virgil PSD DA
81. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
82. Dima Toader PSD DA
83. Diniță Ion ALDE DA
84. Dîrzu Ioan PSD DA
85. Doboș Anton PNL DA
86. Dobre Mircea-Titus PSD DA
87. Dobre Victor Paul PNL DA
88. Dobrinescu Traian PNL DA
89. Dolha Mircea PNL DA
90. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
91. Dolineaschi Andrei PSD DA
92. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
93. Dragomir Gheorghe PNL DA
94. Dragomir Maria ND NU
95. Dragomir Viorel Marian PSD DA
96. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
97. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
98. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
99. Dumbrăvanu Paul PNL DA
100. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
101. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
102. Emacu Gheorghe PSD DA
103. Enache Marian PSD DA
104. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
105. Eparu Ion PSD DA
106. Erdei Dolóczki István UDMR DA
107. Fejér László-Ődőn UDMR DA
108. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
109. Fenechiu Relu PNL DA
110. Firczak Gheorghe Minoritati DA
111. Florea Damian ALDE DA
112. Florea Daniel PSD DA
113. Fonta Nuțu ND NU
114. Frăticiu Gheorghe PSD DA
115. Galan Constantin PNL NU
116. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
117. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
118. Găină Mihăiță PSD DA
119. Geantă Florian Daniel PDL NU
120. Gheorghe Florin PDL NU
121. Gheorghe Tinel PDL NU
122. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
123. Ghiveciu Marian PSD DA
124. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
125. Giurescu Dinu ALDE DA
126. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
127. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
128. Grama Horia PSD DA
129. Grapini Maria ALDE DA
130. Grecea Maria PNL DA
131. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
132. Grosaru Mircea Minoritati DA
133. Gudu Vasile PDL NU
134. Gunia Dragoș-Ionel PDL NU
135. Guran Virgil PNL DA
136. Gust Băloșin Florentin PSD DA
137. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
138. Holban Titi PNL DA
139. Horga Vasile PNL DA
140. Hrebenciuc Viorel PSD DA
141. Hulea Ioan ND NU
142. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
143. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
144. Iancu Iulian PSD DA
145. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
146. Ibram Iusein Minoritati DA
147. Intotero Natalia-Elena PSD DA
148. Ionescu Aurelian ALDE DA
149. Ionescu George PDL NU
150. Iordache Florin PSD DA
151. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
152. Iriza Scarlat PSD DA
153. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
154. Itu Cornel PSD DA
155. Kerekes Károly UDMR Abținere
156. Kereskényi Gábor UDMR DA
157. Khraibani Camelia PSD DA
158. Korodi Attila UDMR DA
159. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
160. Longher Ghervazen Minoritati DA
161. Lubanovici Mircea PDL NU
162. Lupu Mihai PNL DA
163. Man Mircea PDL NU
164. Manda Iulian Claudiu PSD DA
165. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
166. Manolache Marius PSD DA
167. Manolescu Oana Minoritati DA
168. Marcoci Vlad PSD DA
169. Marcu Viorica PNL DA
170. Marian Ion Cristinel - DA
171. Marin Gheorghe PSD DA
172. Markó Attila-Gabor UDMR DA
173. Marocico Ion Minoritati DA
174. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
175. Máté András-Levente UDMR DA
176. Mazilu Constantin PSD DA
177. Melinte Ion PSD DA
178. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
179. Mihai Aurelian - DA
180. Mihăilă Ioan PDL NU
181. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
182. Mincă Liliana ND NU
183. Mircovici Niculae Minoritati Abținere
184. Mitrea Manuela PSD DA
185. Mitrea Miron Tudor PSD DA
186. Mîrza Gavril PSD DA
187. Mocanu Adrian PSD DA
188. Mocanu Vasile PSD DA
189. Mocioalcă Ion PSD DA
190. Mocioi Niculina ND NU
191. Moisii Constantin ND NU
192. Moldovan Ioan ALDE DA
193. Moldovan Iosif UDMR DA
194. Molnar Zsolt UDMR DA
195. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
196. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
197. Movilă Petru PDL NU
198. Muntean Mircia PDL NU
199. Munteanu Ioan PSD DA
200. Murgu Neagu ND NU
201. Nassar Rodica PSD DA
202. Nazare Alexandru PDL NU
203. Neacșu Marian PSD DA
204. Necula Cosmin PSD DA
205. Negruț Clement - NU
206. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
207. Nichita Cristina PSD DA
208. Nicoară Romeo Florin PNL DA
209. Nicolae Alexandri PNL DA
210. Nicolae Florian PSD DA
211. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
212. Niculae Aurel PNL DA
213. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
214. Nistor Laurențiu PSD DA
215. Nistor Marioara ND NU
216. Niță Emil PSD DA
217. Nosa Iuliu PSD DA
218. Ochi Ion PSD DA
219. Oltean Ioan PDL NU
220. Orban Ludovic PNL DA
221. Palașcă Viorel PNL DA
222. Palăr Ionel PNL DA
223. Paleologu Theodor PDL NU
224. Pană Adriana-Doina PSD DA
225. Paul Maria-Andreea PDL NU
226. Păun Nicolae Minoritati DA
227. Pârgaru Ion PNL DA
228. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
229. Peia Ninel PSD DA
230. Petrache Adrian-Alin PSD DA
231. Petrea Dorin Silviu PSD DA
232. Petric Octavian PSD DA
233. Pistru Eusebiu-Manea PDL NU
234. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
235. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
236. Pop Georgian PSD DA
237. Popa Octavian-Marius PNL DA
238. Popa Radu Mihai PSD DA
239. Popescu Dan-Cristian PDL NU
240. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
241. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL NU
242. Potor Călin PNL DA
243. Preda Cezar-Florin PDL NU
244. Pușcaș Iacob - DA
245. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
246. Răducanu Ion PSD DA
247. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
248. Rădulescu Constantin PSD DA
249. Rădulescu Romeo PDL NU
250. Rățoi Neculai PSD DA
251. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
252. Reuer Elena-Ramona PNL DA
253. Rizea Cristian PSD DA
254. Roman Cristian-Constantin PDL NU
255. Roman Gheorghe PSD DA
256. Roman Petre PNL DA
257. Roman Victor PSD DA
258. Roșca Lucreția PSD DA
259. Roșca Mircea PNL DA
260. Rotaru Răzvan ALDE DA
261. Rusu Valentin PNL DA
262. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
263. Săpunaru Nini PNL DA
264. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
265. Scarlat George PNL DA
266. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
267. Scutaru Adrian George PNL DA
268. Secară Florin Mihail PDL NU
269. Sefer Cristian-George ND NU
270. Seres Dénes UDMR DA
271. Simedru Dan Coriolan PNL DA
272. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
273. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
274. Solomon Adrian PSD DA
275. Stan Ioan PSD DA
276. Stanciu Anghel PSD DA
277. Stanciu Zisu PSD DA
278. Stancu Ionel Minoritati DA
279. Stativă Irinel Ioan PSD Abținere
280. Stănescu Alexandru PSD DA
281. Stănișoară Mihai PNL DA
282. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
283. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
284. Stragea Sorin Constantin PSD DA
285. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
286. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
287. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
288. Surdu Raluca PNL DA
289. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
290. Szabó Ödön UDMR DA
291. Șcheau Ion PSD DA
292. Șimon Gheorghe PSD DA
293. Șoptică Costel PNL DA
294. Șova Lucian PSD DA
295. Ștefan Viorel PSD DA
296. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
297. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
298. Tabugan Ion PSD DA
299. Tararache Mihai - DA
300. Tămâian Ioan PNL DA
301. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
302. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
303. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
304. Teju Sorin PNL DA
305. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
306. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
307. Tiuch Cătălin PSD DA
308. Tîlvăr Angel PSD DA
309. Toader Mircea-Nicu PDL NU
310. Traicu Rodin PSD DA
311. Tudorie Violeta PSD DA
312. Tudose Mihai PSD DA
313. Turcan Raluca PDL NU
314. Tușa Adriana Diana - DA
315. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
316. Udriște Gheorghe PDL NU
317. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
318. Uricec Eugen Constantin PSD DA
319. Ursărescu Dorinel PNL DA
320. Varga Lucia-Ana PNL DA
321. Varga Vasile PNL DA
322. Vasilescu Nicolae PSD DA
323. Vasilică Radu Costin PSD DA
324. Vladu Iulian PDL NU
325. Vlase Petru Gabriel PSD DA
326. Vlădoiu Aurel PSD DA
327. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
328. Vreme Valerian - NU
329. Vulpescu Ioan PSD DA
330. Weber Mihai PSD DA
331. Zaharcu Neviser PSD DA
332. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
333. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
334. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
335. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 18 februarie 2020, 23:56
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro