Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.10.2013 > 13:17 Versiunea pentru printare
Marți, 29 octombrie 2013, ora 13:17

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 540/2010 privind criza financiară și insolvența unităților administrativ - teritoriale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:330 135 82 34 23 15 15 16 10
- voturi pentru (DA):310 134 82 34 4 15 15 16 10
- voturi împotrivă (NU):18 - - - 18 - - - -
- abțineri:2 1 - - 1 - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND NU
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Anghel Gabriela-Lola ND NU
11. Antal István UDMR DA
12. Anton Marin PNL DA
13. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
14. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
15. Arsene Ionel PSD DA
16. Avram Constantin ALDE DA
17. Avram Marian PSD DA
18. Axente Ioan PSD DA
19. Babuș Radu PSD DA
20. Balan Ioan PDL DA
21. Baltă Mihai PSD DA
22. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
23. Bălan Ion PSD DA
24. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
25. Bejinariu Eugen PSD DA
26. Benga Ioan PSD DA
27. Berci Vasile PNL DA
28. Birchall Ana PSD DA
29. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
30. Blănariu Valentin ND NU
31. Bleotu Vasile PSD DA
32. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
33. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
34. Boghicevici Claudia PDL DA
35. Bónis István UDMR DA
36. Borbély László UDMR DA
37. Bordeianu Dan PNL DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Burlacu Ștefan ND NU
43. Calimente Mihăiță PNL DA
44. Caloianu Mario-Ernest ND NU
45. Calotă Florică Ică PNL DA
46. Canacheu Costică PDL DA
47. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
48. Călin Ion PSD DA
49. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
50. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
51. Cernea Remus-Florinel - DA
52. Cherecheș Florica PNL DA
53. Chiriță Dumitru PSD DA
54. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
55. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
56. Cioată Cezar ALDE DA
57. Ciobanu Gheorghe PSD DA
58. Ciobanu Liliana ND NU
59. Ciocan Dan PSD DA
60. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
61. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
62. Ciuhodaru Tudor ND DA
63. Ciurariu Florin PNL DA
64. Cocei Erland PNL DA
65. Codîrlă Liviu ND NU
66. Coman Gheorghe ALDE DA
67. Comșa Cornel-George ND NU
68. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND NU
69. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
70. Covaci Dorel PSD DA
71. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
72. Crăciunescu Grigore PNL DA
73. Cristea Aurelia PSD DA
74. Cristea Victor PSD DA
75. Cristian Horia PNL DA
76. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
77. Culețu Dănuț PDL DA
78. Cupă Ion PNL DA
79. Cupșa Ioan PNL DA
80. Daea Petre PSD DA
81. Dalca Ștefan-Petru ND NU
82. Dascălu Constantin PDL DA
83. Deaconu Mihai ND NU
84. Delureanu Virgil PSD DA
85. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
86. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
87. Dima Toader PSD DA
88. Diniță Ion ALDE DA
89. Dîrzu Ioan PSD DA
90. Doboș Anton PNL DA
91. Dobre Mircea-Titus PSD DA
92. Dobre Victor Paul PNL DA
93. Dobrinescu Traian PNL DA
94. Dolha Mircea PNL DA
95. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
96. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
97. Dragomir Gheorghe PNL DA
98. Dragomir Viorel Marian PSD DA
99. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
100. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
101. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
102. Dumitru Georgică ALDE DA
103. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
104. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
105. Dușa Mircea PSD DA
106. Emacu Gheorghe PSD DA
107. Enache Marian PSD DA
108. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
109. Erdei Dolóczki István UDMR DA
110. Fejér László-Ődőn UDMR DA
111. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
112. Fenechiu Relu PNL DA
113. Firczak Gheorghe Minoritati DA
114. Florea Damian ALDE DA
115. Florea Daniel PSD DA
116. Fonta Nuțu ND Abținere
117. Frăticiu Gheorghe PSD DA
118. Galan Constantin PNL DA
119. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
120. Găină Mihăiță PSD DA
121. Gerea Andrei Dominic PNL DA
122. Gheorghe Florin PDL DA
123. Gheorghe Tinel PDL DA
124. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
125. Ghiveciu Marian PSD DA
126. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
127. Giurescu Dinu ALDE DA
128. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
129. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
130. Grama Horia PSD DA
131. Grapini Maria ALDE DA
132. Grecea Maria PNL DA
133. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
134. Gudu Vasile PDL DA
135. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
136. Guran Virgil PNL DA
137. Gurzău Adrian PDL DA
138. Gust Băloșin Florentin PSD DA
139. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
140. Harbuz Liviu PSD DA
141. Holban Titi PNL DA
142. Horga Vasile PNL DA
143. Hrebenciuc Viorel PSD DA
144. Hulea Ioan ND NU
145. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
146. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
147. Iancu Iulian PSD DA
148. Iane Daniel PNL DA
149. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
150. Ibram Iusein Minoritati DA
151. Ignat Miron Minoritati DA
152. Iliuță Vasile PDL DA
153. Intotero Natalia-Elena PSD DA
154. Ionescu Aurelian ALDE DA
155. Ionescu George PDL DA
156. Iordache Florin PSD DA
157. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
158. Iriza Scarlat PSD DA
159. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
160. Itu Cornel PSD DA
161. Kerekes Károly UDMR DA
162. Kereskényi Gábor UDMR DA
163. Korodi Attila UDMR DA
164. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
165. Lubanovici Mircea PDL DA
166. Lupu Mihai PNL DA
167. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
168. Manolache Marius PSD DA
169. Marcoci Vlad PSD DA
170. Marcu Viorica PNL DA
171. Marian Ion Cristinel - DA
172. Marin Gheorghe PSD DA
173. Markó Attila-Gabor UDMR DA
174. Marocico Ion Minoritati DA
175. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
176. Máté András-Levente UDMR DA
177. Mazilu Constantin PSD Abținere
178. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
179. Melinte Ion PSD DA
180. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
181. Mihai Aurelian - DA
182. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
183. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
184. Mircovici Niculae Minoritati DA
185. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
186. Mitrea Manuela PSD DA
187. Mitrea Miron Tudor PSD DA
188. Mîrza Gavril PSD DA
189. Mocanu Adrian PSD DA
190. Mocanu Vasile PSD DA
191. Mocioalcă Ion PSD DA
192. Mocioi Niculina ND NU
193. Moisii Constantin ND NU
194. Moldovan Ioan ALDE DA
195. Molnar Zsolt UDMR DA
196. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
197. Movilă Petru PDL DA
198. Munteanu Ioan PSD DA
199. Nassar Rodica PSD DA
200. Nazare Alexandru PDL DA
201. Neacșu Marian PSD DA
202. Necula Cosmin PSD DA
203. Negruț Clement - DA
204. Nica Dan PSD DA
205. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
206. Nichita Cristina PSD DA
207. Nicoară Romeo Florin PNL DA
208. Nicolae Alexandri PNL DA
209. Nicolae Florian PSD DA
210. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
211. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
212. Nicolicea Eugen PSD DA
213. Niculae Aurel PNL DA
214. Niculescu Dumitru ND NU
215. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
216. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
217. Nistor Laurențiu PSD DA
218. Nistor Marioara ND NU
219. Niță Emil PSD DA
220. Nosa Iuliu PSD DA
221. Oajdea Daniel Vasile ND DA
222. Ochi Ion PSD DA
223. Oros Nechita-Adrian PNL DA
224. Palașcă Viorel PNL DA
225. Palăr Ionel PNL DA
226. Pambuccian Varujan Minoritati DA
227. Pană Adriana-Doina PSD DA
228. Paul Maria-Andreea PDL DA
229. Păun Nicolae Minoritati DA
230. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
231. Peia Ninel PSD DA
232. Petrea Dorin Silviu PSD DA
233. Petrescu Petre PSD DA
234. Petric Octavian PSD DA
235. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
236. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
237. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
238. Pop Georgian PSD DA
239. Popa Octavian-Marius PNL DA
240. Popa Radu Mihai PSD DA
241. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
242. Popescu Florin Aurelian PDL DA
243. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
244. Potor Călin PNL DA
245. Preda Cezar-Florin PDL DA
246. Pușcaș Iacob - DA
247. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
248. Răducanu Ion PSD DA
249. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
250. Rădulescu Constantin PSD DA
251. Rădulescu Romeo PDL DA
252. Rățoi Neculai PSD DA
253. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
254. Reuer Elena-Ramona PNL DA
255. Rizea Cristian PSD DA
256. Roman Cristian-Constantin PDL DA
257. Roman Gheorghe PSD DA
258. Roman Ioan Sorin PSD DA
259. Roșca Lucreția PSD DA
260. Roșca Mircea PNL DA
261. Rotaru Răzvan ALDE DA
262. Sava Andrei-Valentin PSD DA
263. Săpunaru Nini PNL DA
264. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
265. Scarlat George PNL DA
266. Scutaru Adrian George PNL DA
267. Sefer Cristian-George ND NU
268. Seres Dénes UDMR DA
269. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
270. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
271. Solomon Adrian PSD DA
272. Stan Ioan PSD DA
273. Stan Ion PSD DA
274. Stanciu Anghel PSD DA
275. Stancu Ionel Minoritati DA
276. Stativă Irinel Ioan PSD DA
277. Stănescu Alexandru PSD DA
278. Stănișoară Mihai PNL DA
279. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
280. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
281. Stragea Sorin Constantin PSD DA
282. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
283. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
284. Surdu Raluca PNL DA
285. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
286. Szabó Ödön UDMR DA
287. Șcheau Ion PSD DA
288. Ștefan Viorel PSD DA
289. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
290. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
291. Tararache Mihai - DA
292. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
293. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
294. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
295. Teju Sorin PNL DA
296. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
297. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
298. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
299. Tiuch Cătălin PSD DA
300. Tîlvăr Angel PSD DA
301. Toader Mircea-Nicu PDL DA
302. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
303. Traicu Rodin PSD DA
304. Tudorie Violeta PSD DA
305. Tudose Mihai PSD DA
306. Tușa Adriana Diana - DA
307. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
308. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
309. Udrea Elena Gabriela PDL DA
310. Udriște Gheorghe PDL DA
311. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
312. Uricec Eugen Constantin PSD DA
313. Ursărescu Dorinel PNL DA
314. Vainer Aurel Minoritati DA
315. Varga Lucia-Ana PNL DA
316. Varga Vasile PNL DA
317. Vasilică Radu Costin PSD DA
318. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
319. Vladu Iulian PDL DA
320. Vlădoiu Aurel PSD DA
321. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
322. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
323. Vreme Valerian - DA
324. Vulpescu Ioan PSD DA
325. Weber Mihai PSD DA
326. Zaharcu Neviser PSD DA
327. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
328. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
329. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
330. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 7 martie 2021, 18:22
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro