Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.10.2013 > 13:17 Versiunea pentru printare
Marți, 29 octombrie 2013, ora 13:17

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 260/2013 pentru modificarea și completarea Legii nr.1/2011, Legea Educației Naționale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:332 137 84 34 23 14 15 16 9
- voturi pentru (DA):290 134 84 33 - 13 2 16 8
- voturi împotrivă (NU):33 - - - 22 - 11 - -
- abțineri:8 2 - 1 1 1 2 - 1
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND NU
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati NU
7. Anastase Roberta Alma PDL DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Anghel Gabriela-Lola ND NU
11. Anton Marin PNL DA
12. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
13. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
14. Arsene Ionel PSD DA
15. Avram Constantin ALDE DA
16. Avram Marian PSD DA
17. Axente Ioan PSD DA
18. Babuș Radu PSD DA
19. Balan Ioan PDL DA
20. Baltă Mihai PSD DA
21. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
22. Bălan Ion PSD DA
23. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Benga Ioan PSD DA
26. Berci Vasile PNL DA
27. Birchall Ana PSD Abținere
28. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
29. Blănariu Valentin ND NU
30. Bleotu Vasile PSD DA
31. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
32. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
33. Boghicevici Claudia PDL DA
34. Bónis István UDMR DA
35. Borbély László UDMR DA
36. Bordeianu Dan PNL DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
39. Buican Cristian PNL DA
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Burlacu Ștefan ND NU
42. Calimente Mihăiță PNL DA
43. Caloianu Mario-Ernest ND NU
44. Calotă Florică Ică PNL DA
45. Canacheu Costică PDL DA
46. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
47. Călin Ion PSD DA
48. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
49. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
50. Cernea Remus-Florinel - DA
51. Cherecheș Florica PNL DA
52. Chiriță Dumitru PSD DA
53. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
54. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
55. Cioată Cezar ALDE DA
56. Ciobanu Gheorghe PSD DA
57. Ciobanu Liliana ND NU
58. Ciocan Dan PSD DA
59. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
60. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
61. Ciuhodaru Tudor ND NU
62. Ciurariu Florin PNL DA
63. Cocei Erland PNL DA
64. Codîrlă Liviu ND NU
65. Coman Gheorghe ALDE DA
66. Comșa Cornel-George ND NU
67. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND NU
68. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
69. Covaci Dorel PSD DA
70. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
71. Crăciunescu Grigore PNL DA
72. Cristea Aurelia PSD DA
73. Cristea Victor PSD DA
74. Cristian Horia PNL DA
75. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
76. Culețu Dănuț PDL DA
77. Cupă Ion PNL DA
78. Cupșa Ioan PNL DA
79. Daea Petre PSD DA
80. Dalca Ștefan-Petru ND NU
81. Dascălu Constantin PDL DA
82. Deaconu Mihai ND NU
83. Delureanu Virgil PSD DA
84. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
85. Diaconu Mihai-Bogdan PSD -
86. Dima Toader PSD DA
87. Diniță Ion ALDE DA
88. Dîrzu Ioan PSD DA
89. Doboș Anton PNL DA
90. Dobre Mircea-Titus PSD DA
91. Dobre Victor Paul PNL DA
92. Dobrinescu Traian PNL DA
93. Dolha Mircea PNL DA
94. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
95. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
96. Dragomir Gheorghe PNL DA
97. Dragomir Viorel Marian PSD DA
98. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
99. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
100. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
101. Dumbrăvanu Paul PNL DA
102. Dumitru Georgică ALDE DA
103. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
104. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
105. Dușa Mircea PSD DA
106. Emacu Gheorghe PSD DA
107. Enache Marian PSD DA
108. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
109. Erdei Dolóczki István UDMR DA
110. Fejér László-Ődőn UDMR DA
111. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
112. Fenechiu Relu PNL DA
113. Firczak Gheorghe Minoritati NU
114. Florea Damian ALDE DA
115. Florea Daniel PSD DA
116. Fonta Nuțu ND Abținere
117. Frăticiu Gheorghe PSD DA
118. Galan Constantin PNL DA
119. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
120. Găină Mihăiță PSD DA
121. Gerea Andrei Dominic PNL DA
122. Gheorghe Florin PDL DA
123. Gheorghe Tinel PDL DA
124. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
125. Ghiveciu Marian PSD DA
126. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
127. Giurescu Dinu ALDE DA
128. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
129. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
130. Grama Horia PSD DA
131. Grapini Maria ALDE DA
132. Grecea Maria PNL DA
133. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
134. Gudu Vasile PDL DA
135. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
136. Guran Virgil PNL DA
137. Gurzău Adrian PDL DA
138. Gust Băloșin Florentin PSD DA
139. Gvozdenovici Slavomir Minoritati NU
140. Harbuz Liviu PSD DA
141. Holban Titi PNL DA
142. Horga Vasile PNL DA
143. Hulea Ioan ND NU
144. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
145. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
146. Iancu Iulian PSD DA
147. Iane Daniel PNL DA
148. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
149. Ibram Iusein Minoritati NU
150. Ignat Miron Minoritati NU
151. Iliuță Vasile PDL DA
152. Intotero Natalia-Elena PSD DA
153. Ionescu Aurelian ALDE DA
154. Ionescu George PDL DA
155. Iordache Florin PSD DA
156. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
157. Iriza Scarlat PSD DA
158. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
159. Itu Cornel PSD DA
160. Kerekes Károly UDMR DA
161. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
162. Khraibani Camelia PSD DA
163. Korodi Attila UDMR DA
164. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
165. Lubanovici Mircea PDL DA
166. Lupu Mihai PNL DA
167. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
168. Manolache Marius PSD DA
169. Marcoci Vlad PSD DA
170. Marcu Viorica PNL DA
171. Marin Gheorghe PSD DA
172. Markó Attila-Gabor UDMR DA
173. Marocico Ion Minoritati NU
174. Martin Eduard-Stelian PSD DA
175. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
176. Máté András-Levente UDMR DA
177. Mazilu Constantin PSD DA
178. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
179. Melinte Ion PSD DA
180. Merka Adrian-Miroslav Minoritati Abținere
181. Mihai Aurelian - DA
182. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
183. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
184. Mircovici Niculae Minoritati DA
185. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
186. Mitrea Manuela PSD DA
187. Mitrea Miron Tudor PSD DA
188. Mîrza Gavril PSD DA
189. Mocanu Adrian PSD DA
190. Mocanu Vasile PSD DA
191. Mocioalcă Ion PSD DA
192. Mocioi Niculina ND NU
193. Moisii Constantin ND NU
194. Moldovan Ioan ALDE DA
195. Molnar Zsolt UDMR DA
196. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
197. Movilă Petru PDL Abținere
198. Munteanu Ioan PSD Abținere
199. Nassar Rodica PSD DA
200. Nazare Alexandru PDL DA
201. Neacșu Marian PSD DA
202. Necula Cosmin PSD DA
203. Negruț Clement - DA
204. Nica Dan PSD DA
205. Nichita Cristina PSD DA
206. Nicoară Romeo Florin PNL DA
207. Nicolae Alexandri PNL DA
208. Nicolae Florian PSD DA
209. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
210. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
211. Nicolicea Eugen PSD DA
212. Niculae Aurel PNL DA
213. Niculescu Dumitru ND NU
214. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
215. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
216. Nistor Laurențiu PSD DA
217. Nistor Marioara ND NU
218. Niță Emil PSD DA
219. Nosa Iuliu PSD DA
220. Oajdea Daniel Vasile ND NU
221. Ochi Ion PSD DA
222. Oros Nechita-Adrian PNL DA
223. Palașcă Viorel PNL DA
224. Palăr Ionel PNL DA
225. Pambuccian Varujan Minoritati NU
226. Pană Adriana-Doina PSD DA
227. Paul Maria-Andreea PDL DA
228. Păun Nicolae Minoritati DA
229. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
230. Peia Ninel PSD DA
231. Petrea Dorin Silviu PSD DA
232. Petrescu Petre PSD DA
233. Petric Octavian PSD DA
234. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
235. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
236. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
237. Pop Georgian PSD DA
238. Popa Octavian-Marius PNL DA
239. Popa Radu Mihai PSD DA
240. Popeangă Vasile PSD DA
241. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
242. Popescu Florin Aurelian PDL DA
243. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
244. Potor Călin PNL DA
245. Preda Cezar-Florin PDL DA
246. Pușcaș Iacob - DA
247. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
248. Răducanu Ion PSD DA
249. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
250. Rădulescu Constantin PSD DA
251. Rădulescu Romeo PDL DA
252. Rățoi Neculai PSD DA
253. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
254. Reuer Elena-Ramona PNL DA
255. Rizea Cristian PSD DA
256. Roman Cristian-Constantin PDL DA
257. Roman Gheorghe PSD DA
258. Roman Ioan Sorin PSD DA
259. Roman Petre PNL DA
260. Roșca Lucreția PSD DA
261. Roșca Mircea PNL DA
262. Rotaru Răzvan ALDE DA
263. Sava Andrei-Valentin PSD DA
264. Săpunaru Nini PNL DA
265. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
266. Scarlat George PNL DA
267. Scutaru Adrian George PNL DA
268. Sefer Cristian-George ND NU
269. Seres Dénes UDMR DA
270. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
271. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
272. Solomon Adrian PSD DA
273. Stan Ioan PSD DA
274. Stan Ion PSD DA
275. Stanciu Anghel PSD DA
276. Stancu Ionel Minoritati Abținere
277. Stativă Irinel Ioan PSD DA
278. Stănescu Alexandru PSD DA
279. Stănișoară Mihai PNL DA
280. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
281. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
282. Stragea Sorin Constantin PSD DA
283. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
284. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
285. Surdu Raluca PNL DA
286. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
287. Szabó Ödön UDMR DA
288. Șcheau Ion PSD DA
289. Ștefan Viorel PSD DA
290. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
291. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
292. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
293. Tararache Mihai - DA
294. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
295. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
296. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
297. Teju Sorin PNL DA
298. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
299. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
300. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
301. Tiuch Cătălin PSD DA
302. Tîlvăr Angel PSD DA
303. Toader Mircea-Nicu PDL DA
304. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
305. Traicu Rodin PSD DA
306. Tudorie Violeta PSD DA
307. Tudose Mihai PSD DA
308. Tușa Adriana Diana - Abținere
309. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
310. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
311. Udrea Elena Gabriela PDL DA
312. Udriște Gheorghe PDL DA
313. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
314. Uricec Eugen Constantin PSD DA
315. Ursărescu Dorinel PNL DA
316. Vainer Aurel Minoritati NU
317. Varga Lucia-Ana PNL DA
318. Varga Vasile PNL DA
319. Vasilică Radu Costin PSD DA
320. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
321. Vladu Iulian PDL DA
322. Vlădoiu Aurel PSD DA
323. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
324. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
325. Vreme Valerian - DA
326. Vulpescu Ioan PSD DA
327. Weber Mihai PSD DA
328. Zaharcu Neviser PSD DA
329. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
330. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
331. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU
332. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 7 martie 2021, 18:23
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro