Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.10.2013 > 13:18 Versiunea pentru printare
Marți, 29 octombrie 2013, ora 13:18

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 283/2013 pentru completarea art.264 din Legea nr.1 din 5 ianuarie 2011 a educației naționale publicată în Monitorul oficial nr.18 din 18 ianuarie 2011
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:333 136 84 34 23 15 15 16 10
- voturi pentru (DA):305 134 83 33 2 13 14 16 10
- voturi împotrivă (NU):21 - - 1 20 - - - -
- abțineri:7 2 1 - 1 2 1 - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND NU
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Anghel Gabriela-Lola ND NU
11. Antal István UDMR Abținere
12. Anton Marin PNL DA
13. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
14. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
15. Arsene Ionel PSD DA
16. Avram Constantin ALDE DA
17. Avram Marian PSD DA
18. Axente Ioan PSD DA
19. Babuș Radu PSD DA
20. Balan Ioan PDL DA
21. Baltă Mihai PSD DA
22. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
23. Bălan Ion PSD DA
24. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
25. Bejinariu Eugen PSD DA
26. Benga Ioan PSD DA
27. Berci Vasile PNL DA
28. Birchall Ana PSD Abținere
29. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
30. Blănariu Valentin ND NU
31. Bleotu Vasile PSD DA
32. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
33. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
34. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
35. Boghicevici Claudia PDL DA
36. Bónis István UDMR DA
37. Borbély László UDMR DA
38. Bordeianu Dan PNL DA
39. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
40. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
41. Buican Cristian PNL DA
42. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
43. Burlacu Ștefan ND NU
44. Calimente Mihăiță PNL DA
45. Caloianu Mario-Ernest ND NU
46. Calotă Florică Ică PNL DA
47. Canacheu Costică PDL DA
48. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
49. Călin Ion PSD DA
50. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
51. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
52. Cernea Remus-Florinel - DA
53. Cherecheș Florica PNL Abținere
54. Chiriță Dumitru PSD DA
55. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
56. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
57. Cioată Cezar ALDE DA
58. Ciobanu Gheorghe PSD DA
59. Ciobanu Liliana ND NU
60. Ciocan Dan PSD DA
61. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
62. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
63. Ciuhodaru Tudor ND NU
64. Ciurariu Florin PNL DA
65. Cocei Erland PNL DA
66. Codîrlă Liviu ND NU
67. Coman Gheorghe ALDE DA
68. Comșa Cornel-George ND NU
69. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND Abținere
70. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
71. Covaci Dorel PSD DA
72. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
73. Crăciunescu Grigore PNL DA
74. Cristea Aurelia PSD DA
75. Cristea Victor PSD DA
76. Cristian Horia PNL DA
77. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
78. Culețu Dănuț PDL DA
79. Cupă Ion PNL DA
80. Cupșa Ioan PNL DA
81. Daea Petre PSD DA
82. Dalca Ștefan-Petru ND DA
83. Dascălu Constantin PDL DA
84. Deaconu Mihai ND NU
85. Delureanu Virgil PSD DA
86. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
87. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
88. Dima Toader PSD DA
89. Diniță Ion ALDE DA
90. Dîrzu Ioan PSD DA
91. Doboș Anton PNL DA
92. Dobre Mircea-Titus PSD DA
93. Dobre Victor Paul PNL DA
94. Dobrinescu Traian PNL DA
95. Dolha Mircea PNL DA
96. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
97. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
98. Dragomir Gheorghe PNL DA
99. Dragomir Viorel Marian PSD DA
100. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
101. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
102. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
103. Dumbrăvanu Paul PNL DA
104. Dumitru Georgică ALDE DA
105. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
106. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
107. Dușa Mircea PSD DA
108. Emacu Gheorghe PSD DA
109. Enache Marian PSD DA
110. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
111. Erdei Dolóczki István UDMR DA
112. Fejér László-Ődőn UDMR DA
113. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
114. Fenechiu Relu PNL DA
115. Firczak Gheorghe Minoritati DA
116. Florea Damian ALDE DA
117. Florea Daniel PSD DA
118. Fonta Nuțu ND DA
119. Frăticiu Gheorghe PSD DA
120. Galan Constantin PNL DA
121. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
122. Găină Mihăiță PSD DA
123. Gerea Andrei Dominic PNL DA
124. Gheorghe Florin PDL DA
125. Gheorghe Tinel PDL DA
126. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
127. Ghiveciu Marian PSD DA
128. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
129. Giurescu Dinu ALDE DA
130. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
131. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
132. Grama Horia PSD DA
133. Grapini Maria ALDE DA
134. Grecea Maria PNL DA
135. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
136. Gudu Vasile PDL DA
137. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
138. Guran Virgil PNL DA
139. Gurzău Adrian PDL DA
140. Gust Băloșin Florentin PSD DA
141. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
142. Harbuz Liviu PSD DA
143. Holban Titi PNL DA
144. Horga Vasile PNL DA
145. Hulea Ioan ND NU
146. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
147. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
148. Iancu Iulian PSD DA
149. Iane Daniel PNL DA
150. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
151. Ibram Iusein Minoritati DA
152. Ignat Miron Minoritati DA
153. Iliuță Vasile PDL DA
154. Intotero Natalia-Elena PSD DA
155. Ionescu Aurelian ALDE DA
156. Ionescu George PDL DA
157. Iordache Florin PSD DA
158. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
159. Iriza Scarlat PSD DA
160. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
161. Itu Cornel PSD DA
162. Kerekes Károly UDMR DA
163. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
164. Khraibani Camelia PSD DA
165. Korodi Attila UDMR DA
166. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
167. Lubanovici Mircea PDL DA
168. Lupu Mihai PNL DA
169. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
170. Manolache Marius PSD DA
171. Marcoci Vlad PSD DA
172. Marcu Viorica PNL DA
173. Marian Ion Cristinel - DA
174. Marin Gheorghe PSD DA
175. Markó Attila-Gabor UDMR DA
176. Marocico Ion Minoritati DA
177. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
178. Máté András-Levente UDMR DA
179. Mazilu Constantin PSD DA
180. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
181. Melinte Ion PSD DA
182. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
183. Mihai Aurelian - DA
184. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
185. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
186. Mircovici Niculae Minoritati DA
187. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
188. Mitrea Manuela PSD DA
189. Mitrea Miron Tudor PSD DA
190. Mîrza Gavril PSD DA
191. Mocanu Adrian PSD DA
192. Mocioalcă Ion PSD DA
193. Mocioi Niculina ND NU
194. Moisii Constantin ND NU
195. Moldovan Ioan ALDE DA
196. Molnar Zsolt UDMR DA
197. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
198. Movilă Petru PDL DA
199. Munteanu Ioan PSD DA
200. Nassar Rodica PSD DA
201. Nazare Alexandru PDL DA
202. Neacșu Marian PSD DA
203. Necula Cosmin PSD DA
204. Negruț Clement - DA
205. Nica Dan PSD DA
206. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
207. Nichita Cristina PSD DA
208. Nicoară Romeo Florin PNL DA
209. Nicolae Alexandri PNL DA
210. Nicolae Florian PSD DA
211. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
212. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
213. Nicolicea Eugen PSD DA
214. Niculae Aurel PNL DA
215. Niculescu Dumitru ND NU
216. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
217. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
218. Nistor Laurențiu PSD DA
219. Nistor Marioara ND NU
220. Niță Emil PSD DA
221. Nosa Iuliu PSD DA
222. Oajdea Daniel Vasile ND NU
223. Ochi Ion PSD DA
224. Oros Nechita-Adrian PNL DA
225. Palașcă Viorel PNL DA
226. Palăr Ionel PNL DA
227. Pambuccian Varujan Minoritati DA
228. Pană Adriana-Doina PSD DA
229. Paul Maria-Andreea PDL DA
230. Păun Nicolae Minoritati DA
231. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
232. Peia Ninel PSD DA
233. Petrea Dorin Silviu PSD DA
234. Petrescu Petre PSD DA
235. Petric Octavian PSD DA
236. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
237. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
238. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
239. Pop Georgian PSD DA
240. Popa Octavian-Marius PNL DA
241. Popa Radu Mihai PSD DA
242. Popeangă Vasile PSD DA
243. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
244. Popescu Florin Aurelian PDL DA
245. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
246. Potor Călin PNL DA
247. Preda Cezar-Florin PDL DA
248. Pușcaș Iacob - DA
249. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
250. Răducanu Ion PSD DA
251. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
252. Rădulescu Constantin PSD DA
253. Rădulescu Romeo PDL DA
254. Rățoi Neculai PSD DA
255. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
256. Reuer Elena-Ramona PNL DA
257. Rizea Cristian PSD DA
258. Roman Cristian-Constantin PDL DA
259. Roman Gheorghe PSD DA
260. Roman Petre PNL DA
261. Roșca Lucreția PSD DA
262. Roșca Mircea PNL DA
263. Rotaru Răzvan ALDE DA
264. Sava Andrei-Valentin PSD DA
265. Săpunaru Nini PNL DA
266. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
267. Scarlat George PNL DA
268. Scutaru Adrian George PNL DA
269. Sefer Cristian-George ND NU
270. Seres Dénes UDMR DA
271. Simedru Dan Coriolan PNL DA
272. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
273. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
274. Solomon Adrian PSD DA
275. Stan Ioan PSD DA
276. Stan Ion PSD DA
277. Stanciu Anghel PSD DA
278. Stancu Ionel Minoritati DA
279. Stativă Irinel Ioan PSD DA
280. Stănescu Alexandru PSD DA
281. Stănișoară Mihai PNL DA
282. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
283. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
284. Stragea Sorin Constantin PSD DA
285. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
286. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
287. Surdu Raluca PNL DA
288. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
289. Szabó Ödön UDMR DA
290. Șcheau Ion PSD DA
291. Ștefan Viorel PSD DA
292. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
293. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
294. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
295. Tararache Mihai - DA
296. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
297. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
298. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
299. Teju Sorin PNL DA
300. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
301. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
302. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
303. Tiuch Cătălin PSD DA
304. Tîlvăr Angel PSD DA
305. Toader Mircea-Nicu PDL DA
306. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
307. Traicu Rodin PSD DA
308. Tudorie Violeta PSD DA
309. Tudose Mihai PSD DA
310. Tușa Adriana Diana - DA
311. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
312. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
313. Udrea Elena Gabriela PDL DA
314. Udriște Gheorghe PDL NU
315. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
316. Uricec Eugen Constantin PSD DA
317. Vainer Aurel Minoritati DA
318. Varga Lucia-Ana PNL DA
319. Varga Vasile PNL DA
320. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
321. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
322. Vladu Iulian PDL DA
323. Vlădoiu Aurel PSD DA
324. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
325. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
326. Vreme Valerian - DA
327. Vulpescu Ioan PSD DA
328. Weber Mihai PSD DA
329. Zaharcu Neviser PSD DA
330. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
331. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
332. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
333. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 26 februarie 2021, 21:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro