Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.11.2013 > 16:43 Versiunea pentru printare
Luni, 4 noiembrie 2013, ora 16:43

Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 334/2013 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.58/2013 pentru modificarea și completarea Legii nr.283/2010 privind camerele pentru agricultură, industrie alimentară, piscicultură, silvicultură și dezvoltare rurală și pentru abrogarea art.II din Legea nr.122/2012 pentru modificarea și completarea Legii nr.283/2010 privind camerele pentru agricultură, silvicultură și dezvoltare rurală
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:146 60 30 18 13 11 2 8 4
- voturi pentru (DA):47 1 1 18 13 11 - 1 2
- voturi împotrivă (NU):97 59 28 - - - 1 7 2
- abțineri:1 - 1 - - - - - -
- nu au votat:1 - - - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD NU
2. Adam Luminița-Pachel ND DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
5. Amet Varol Minoritati NU
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Anton Marin PNL NU
8. Avram Constantin ALDE NU
9. Bălan Ion PSD NU
10. Benga Ioan PSD NU
11. Birchall Ana PSD NU
12. Blăjuț Viorel-Ionel - NU
13. Blănariu Valentin ND DA
14. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
15. Boghicevici Claudia PDL DA
16. Bónis István UDMR DA
17. Calimente Mihăiță PNL NU
18. Caloianu Mario-Ernest ND DA
19. Cernea Remus-Florinel - DA
20. Cherecheș Florica PNL NU
21. Ciobanu Gheorghe PSD NU
22. Ciocan Dan PSD NU
23. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
24. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
25. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE NU
26. Ciurariu Florin PNL NU
27. Crăciunescu Grigore PNL NU
28. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
29. Culețu Dănuț PDL DA
30. Cupă Ion PNL NU
31. Cupșa Ioan PNL NU
32. Dascălu Constantin PDL DA
33. Deaconu Mihai ND DA
34. Delureanu Virgil PSD NU
35. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
36. Dima Toader PSD NU
37. Doboș Anton PNL NU
38. Dobre Mircea-Titus PSD NU
39. Dobre Victor Paul PNL NU
40. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
41. Dragomir Gheorghe PNL NU
42. Dragomir Maria ND DA
43. Dragomir Viorel Marian PSD NU
44. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
45. Dumbrăvanu Paul PNL NU
46. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
47. Dumitru Georgică ALDE NU
48. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
49. Eparu Ion PSD NU
50. Erdei Dolóczki István UDMR DA
51. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
52. Florea Damian ALDE NU
53. Florea Daniel PSD NU
54. Ganț Ovidiu Victor Minoritati -
55. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL NU
56. Gheorghe Florin PDL DA
57. Gheorghe Tinel PDL DA
58. Gireadă Dumitru-Verginel PNL Abținere
59. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
60. Gorghiu Alina-Ștefania PNL NU
61. Grama Horia PSD NU
62. Grecea Maria PNL NU
63. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
64. Gudu Vasile PDL DA
65. Guran Virgil PNL NU
66. Harbuz Liviu PSD NU
67. Horga Vasile PNL NU
68. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
69. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
70. Iancu Iulian PSD NU
71. Iane Daniel PNL NU
72. Ionescu Aurelian ALDE NU
73. Iordache Florin PSD NU
74. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
75. Itu Cornel PSD NU
76. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
77. Kereskényi Gábor UDMR DA
78. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
79. Lubanovici Mircea PDL DA
80. Man Mircea PDL DA
81. Marcoci Vlad PSD NU
82. Marian Ion Cristinel - NU
83. Marin Gheorghe PSD NU
84. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
85. Máté András-Levente UDMR DA
86. Măduța Flavius-Luigi PSD NU
87. Melinte Ion PSD NU
88. Mincă Liliana ND DA
89. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
90. Mitrea Manuela PSD NU
91. Mitrea Miron Tudor PSD NU
92. Mocanu Vasile PSD NU
93. Mocioalcă Ion PSD NU
94. Mocioi Niculina ND DA
95. Moldovan Iosif UDMR DA
96. Molnar Zsolt UDMR DA
97. Munteanu Ioan PSD NU
98. Murgu Neagu ND DA
99. Nassar Rodica PSD NU
100. Neacșu Marian PSD NU
101. Nica Nicolae-Ciprian PSD NU
102. Nichita Cristina PSD NU
103. Nicolae Florian PSD NU
104. Nicolicea Eugen PSD NU
105. Niculescu Dumitru ND DA
106. Nosa Iuliu PSD NU
107. Palașcă Viorel PNL NU
108. Paul Maria-Andreea PDL DA
109. Pâslaru Florin-Costin PSD NU
110. Peia Ninel PSD NU
111. Petrea Dorin Silviu PSD NU
112. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
113. Popa Octavian-Marius PNL NU
114. Popescu Dan-Cristian PDL DA
115. Răducanu Ion PSD NU
116. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
117. Rădulescu Constantin PSD NU
118. Roman Cristian-Constantin PDL DA
119. Sefer Cristian-George ND DA
120. Seres Dénes UDMR DA
121. Simedru Dan Coriolan PNL NU
122. Stan Ioan PSD NU
123. Stănescu Alexandru PSD NU
124. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
125. Stragea Sorin Constantin PSD NU
126. Szabó Ödön UDMR DA
127. Șcheau Ion PSD NU
128. Șimon Gheorghe PSD NU
129. Șoptică Costel PNL NU
130. Ștefan Viorel PSD NU
131. Ștefănescu Elena Cătălina PSD NU
132. Tabugan Ion PSD NU
133. Tararache Mihai - DA
134. Tămâian Ioan PNL DA
135. Tănase Răzvan-Ionuț PSD NU
136. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
137. Tîlvăr Angel PSD NU
138. Toader Mircea-Nicu PDL DA
139. Tudorie Violeta PSD NU
140. Udriște Gheorghe PDL DA
141. Vladu Iulian PDL DA
142. Vlădoiu Aurel PSD NU
143. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
144. Weber Mihai PSD NU
145. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU
146. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 19 februarie 2020, 0:34
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro