Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.11.2013 > 16:49 Versiunea pentru printare
Luni, 4 noiembrie 2013, ora 16:49

Subiect vot: PL 334/2013 ama.46
PL 334/2013 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.58/2013 pentru modificarea și completarea Legii nr.283/2010 privind camerele pentru agricultură, industrie alimentară, piscicultură, silvicultură și dezvoltare rurală și pentru abrogarea art.II din Legea nr.122/2012 pentru modificarea și completarea Legii nr.283/2010 privind camerele pentru agricultură, silvicultură și dezvoltare rurală
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:151 62 30 18 16 11 4 7 3
- voturi pentru (DA):103 62 29 - - - 3 7 2
- voturi împotrivă (NU):46 - - 18 16 11 - - 1
- abțineri:2 - 1 - - - 1 - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND NU
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Anton Marin PNL DA
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Bălan Ion PSD DA
10. Benga Ioan PSD DA
11. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
12. Blănariu Valentin ND NU
13. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
14. Boghicevici Claudia PDL NU
15. Bónis István UDMR NU
16. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
17. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
18. Burlacu Ștefan ND NU
19. Calimente Mihăiță PNL DA
20. Caloianu Mario-Ernest ND NU
21. Cernea Remus-Florinel - NU
22. Cherecheș Florica PNL DA
23. Ciobanu Gheorghe PSD DA
24. Ciobanu Liliana ND NU
25. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
26. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
27. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
28. Ciurariu Florin PNL DA
29. Cristea Aurelia PSD DA
30. Cseke Attila-Zoltán UDMR NU
31. Culețu Dănuț PDL NU
32. Cupă Ion PNL DA
33. Cupșa Ioan PNL DA
34. Deaconu Mihai ND NU
35. Delureanu Virgil PSD DA
36. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
37. Dima Toader PSD DA
38. Doboș Anton PNL DA
39. Dobre Mircea-Titus PSD DA
40. Dobre Victor Paul PNL DA
41. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
42. Dragomir Gheorghe PNL DA
43. Dragomir Maria ND NU
44. Dragomir Viorel Marian PSD DA
45. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
46. Dumbrăvanu Paul PNL DA
47. Dumitru Georgică ALDE DA
48. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
49. Eparu Ion PSD DA
50. Erdei Dolóczki István UDMR NU
51. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
52. Florea Damian ALDE DA
53. Florea Daniel PSD DA
54. Frăticiu Gheorghe PSD DA
55. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
56. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
57. Geantă Florian Daniel PDL NU
58. Gheorghe Florin PDL NU
59. Gheorghe Tinel PDL NU
60. Gireadă Dumitru-Verginel PNL Abținere
61. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
62. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
63. Grama Horia PSD DA
64. Grecea Maria PNL DA
65. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
66. Gudu Vasile PDL NU
67. Guran Virgil PNL DA
68. Harbuz Liviu PSD DA
69. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
70. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
71. Iancu Iulian PSD DA
72. Iordache Florin PSD DA
73. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
74. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
75. Itu Cornel PSD DA
76. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR NU
77. Kereskényi Gábor UDMR NU
78. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
79. Longher Ghervazen Minoritati DA
80. Lubanovici Mircea PDL NU
81. Man Mircea PDL NU
82. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
83. Marcoci Vlad PSD DA
84. Marin Gheorghe PSD DA
85. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
86. Máté András-Levente UDMR NU
87. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
88. Melinte Ion PSD DA
89. Mincă Liliana ND NU
90. Mitrea Manuela PSD DA
91. Mocanu Vasile PSD DA
92. Mocioalcă Ion PSD DA
93. Mocioi Niculina ND NU
94. Moldovan Iosif UDMR NU
95. Molnar Zsolt UDMR NU
96. Munteanu Ioan PSD DA
97. Murgu Neagu ND NU
98. Nassar Rodica PSD DA
99. Neacșu Marian PSD DA
100. Nichita Cristina PSD DA
101. Nicolae Florian PSD DA
102. Nicolicea Eugen PSD DA
103. Niculae Aurel PNL DA
104. Niculescu Dumitru ND NU
105. Nistor Marioara ND NU
106. Nosa Iuliu PSD DA
107. Paul Maria-Andreea PDL NU
108. Peia Ninel PSD DA
109. Petrea Dorin Silviu PSD DA
110. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
111. Popa Octavian-Marius PNL DA
112. Popa Radu Mihai PSD DA
113. Popeangă Vasile PSD DA
114. Popescu Dan-Cristian PDL NU
115. Răducanu Ion PSD DA
116. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
117. Rădulescu Constantin PSD DA
118. Rățoi Neculai PSD DA
119. Roman Cristian-Constantin PDL NU
120. Sefer Cristian-George ND NU
121. Seres Dénes UDMR NU
122. Simedru Dan Coriolan PNL DA
123. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
124. Stan Ioan PSD DA
125. Stănescu Alexandru PSD DA
126. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
127. Stragea Sorin Constantin PSD DA
128. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
129. Szabó Ödön UDMR NU
130. Șcheau Ion PSD DA
131. Șimon Gheorghe PSD DA
132. Șoptică Costel PNL DA
133. Ștefan Viorel PSD DA
134. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
135. Tabugan Ion PSD DA
136. Tararache Mihai - DA
137. Tămâian Ioan PNL DA
138. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
139. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
140. Tîlvăr Angel PSD DA
141. Toader Mircea-Nicu PDL NU
142. Traicu Rodin PSD DA
143. Tudorie Violeta PSD DA
144. Udriște Gheorghe PDL NU
145. Ursărescu Dorinel PNL DA
146. Vladu Iulian PDL NU
147. Vlădoiu Aurel PSD DA
148. Weber Mihai PSD DA
149. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
150. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
151. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 7 martie 2021, 18:31
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro