Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.11.2013 > 16:19 Versiunea pentru printare
Luni, 11 noiembrie 2013, ora 16:19

Subiect vot: Introducere pct. 3 pe ordinea de zi
PL 420/2013 pentru ratificarea Acordului între Guvernul României și Consiliul Federal Elvețian privind dobândirea dreptului de proprietate asupra terenurilor de către misiunile diplomatice ale celor două state, semnat la București, la 15 iulie 2013
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:144 62 27 18 11 11 5 7 3
- voturi pentru (DA):142 62 26 17 11 11 5 7 3
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:2 - 1 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
6. Avram Constantin ALDE DA
7. Babuș Radu PSD DA
8. Baltă Mihai PSD DA
9. Bălan Ion PSD DA
10. Benga Ioan PSD DA
11. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
12. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
13. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
14. Boghicevici Claudia PDL DA
15. Bónis István UDMR DA
16. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
17. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
18. Calotă Florică Ică PNL DA
19. Călin Ion PSD DA
20. Chebac Eugen PSD DA
21. Cherecheș Florica PNL DA
22. Cioată Cezar ALDE DA
23. Ciobanu Gheorghe PSD DA
24. Ciobanu Liliana ND DA
25. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
26. Cocei Erland PNL DA
27. Coman Gheorghe ALDE DA
28. Costin Gheorghe PNL DA
29. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
30. Crăciunescu Grigore PNL DA
31. Cristea Victor PSD DA
32. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
33. Culețu Dănuț PDL DA
34. Cupă Ion PNL DA
35. Dalca Ștefan-Petru ND DA
36. Dascălu Constantin PDL DA
37. Deaconu Mihai ND DA
38. Delureanu Virgil PSD DA
39. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
40. Dima Toader PSD DA
41. Diniță Ion ALDE DA
42. Dîrzu Ioan PSD DA
43. Doboș Anton PNL DA
44. Dobre Mircea-Titus PSD DA
45. Dolha Mircea PNL DA
46. Dolineaschi Andrei PSD DA
47. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
48. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
49. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
50. Emacu Gheorghe PSD DA
51. Eparu Ion PSD DA
52. Erdei Dolóczki István UDMR DA
53. Fejér László-Ődőn UDMR DA
54. Florea Daniel PSD DA
55. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
56. Gheorghe Florin PDL DA
57. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
58. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
59. Grama Horia PSD DA
60. Grecea Maria PNL DA
61. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
62. Grosaru Mircea Minoritati DA
63. Gudu Vasile PDL DA
64. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
65. Guran Virgil PNL DA
66. Harbuz Liviu PSD DA
67. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
68. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
69. Ialomițianu Gheorghe PDL -
70. Iancu Iulian PSD DA
71. Iane Daniel PNL DA
72. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
73. Ignat Miron Minoritati DA
74. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
75. Itu Cornel PSD DA
76. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
77. Kerekes Károly UDMR DA
78. Kereskényi Gábor UDMR DA
79. Lubanovici Mircea PDL DA
80. Marcoci Vlad PSD DA
81. Marian Ion Cristinel - DA
82. Marin Gheorghe PSD DA
83. Máté András-Levente UDMR DA
84. Melinte Ion PSD DA
85. Mincă Liliana ND DA
86. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
87. Mitrea Manuela PSD DA
88. Mitrea Miron Tudor PSD DA
89. Mocioi Niculina ND DA
90. Moisii Constantin ND DA
91. Moldovan Ioan ALDE DA
92. Moldovan Iosif UDMR DA
93. Murgu Neagu ND DA
94. Neacșu Marian PSD DA
95. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
96. Nicolae Alexandri PNL DA
97. Nicolae Florian PSD DA
98. Niculae Aurel PNL DA
99. Niculescu Dumitru ND DA
100. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
101. Nistor Marioara ND DA
102. Nosa Iuliu PSD DA
103. Palașcă Viorel PNL DA
104. Paul Maria-Andreea PDL DA
105. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
106. Peia Ninel PSD DA
107. Petric Octavian PSD DA
108. Popescu Florin Aurelian PDL DA
109. Pușcaș Iacob - DA
110. Răducanu Ion PSD DA
111. Rădulescu Romeo PDL DA
112. Rățoi Neculai PSD DA
113. Roșca Lucreția PSD DA
114. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
115. Secară Florin Mihail PDL DA
116. Seres Dénes UDMR DA
117. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
118. Solomon Adrian PSD DA
119. Stragea Sorin Constantin PSD DA
120. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
121. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
122. Szabó Ödön UDMR DA
123. Șimon Gheorghe PSD DA
124. Șoptică Costel PNL DA
125. Șova Lucian PSD DA
126. Ștefan Viorel PSD DA
127. Tămâian Ioan PNL DA
128. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
129. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
130. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
131. Teju Sorin PNL DA
132. Toader Mircea-Nicu PDL DA
133. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
134. Traicu Rodin PSD DA
135. Tudorache Daniel PSD DA
136. Tudorie Violeta PSD DA
137. Udriște Gheorghe PDL DA
138. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
139. Vainer Aurel Minoritati DA
140. Varga Vasile PNL DA
141. Vlase Petru Gabriel PSD DA
142. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
143. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
144. Zlati Radu PNL -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 7 martie 2021, 18:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro