Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.11.2013 > 16:23 Versiunea pentru printare
Luni, 11 noiembrie 2013, ora 16:23

Poziție pe
ordinea de zi:
4
Subiect vot: Introducere pct. 4 pe ordinea de zi
PL 369/2013 privind instituirea educației la domiciliu
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:164 73 27 17 15 12 7 10 3
- voturi pentru (DA):142 71 27 14 7 3 7 10 3
- voturi împotrivă (NU):2 - - 1 1 - - - -
- abțineri:18 1 - 2 6 9 - - -
- nu au votat:2 1 - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
6. Avram Constantin ALDE DA
7. Babuș Radu PSD DA
8. Baltă Mihai PSD DA
9. Bălan Ion PSD DA
10. Benga Ioan PSD DA
11. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
12. Blănariu Valentin ND Abținere
13. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
14. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
15. Boghicevici Claudia PDL DA
16. Bónis István UDMR Abținere
17. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
18. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
19. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
20. Caloianu Mario-Ernest ND Abținere
21. Calotă Florică Ică PNL DA
22. Călin Ion PSD DA
23. Chebac Eugen PSD DA
24. Cherecheș Florica PNL DA
25. Cioată Cezar ALDE DA
26. Ciobanu Gheorghe PSD DA
27. Ciobanu Liliana ND DA
28. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
29. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
30. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
31. Coman Gheorghe ALDE DA
32. Costin Gheorghe PNL DA
33. Crăciunescu Grigore PNL DA
34. Cristea Victor PSD DA
35. Cristian Horia PNL DA
36. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
37. Culețu Dănuț PDL DA
38. Cupă Ion PNL DA
39. Cupșa Ioan PNL DA
40. Dalca Ștefan-Petru ND DA
41. Dascălu Constantin PDL Abținere
42. Deaconu Mihai ND DA
43. Delureanu Virgil PSD DA
44. Diaconu Adrian-Nicolae ND Abținere
45. Dima Toader PSD DA
46. Diniță Ion ALDE DA
47. Dîrzu Ioan PSD DA
48. Doboș Anton PNL DA
49. Dobre Mircea-Titus PSD DA
50. Dolha Mircea PNL DA
51. Dolineaschi Andrei PSD DA
52. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
53. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
54. Dumitrache Ileana Cristina PSD Abținere
55. Dumitru Ioana-Jenica ND Abținere
56. Emacu Gheorghe PSD DA
57. Eparu Ion PSD DA
58. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
59. Fejér László-Ődőn UDMR Abținere
60. Florea Daniel PSD DA
61. Fonta Nuțu ND DA
62. Galan Constantin PNL DA
63. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
64. Gheorghe Florin PDL NU
65. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
66. Grama Horia PSD DA
67. Grecea Maria PNL DA
68. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
69. Grosaru Mircea Minoritati DA
70. Gudu Vasile PDL DA
71. Guran Virgil PNL DA
72. Gust Băloșin Florentin PSD DA
73. Harbuz Liviu PSD DA
74. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
75. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
76. Ialomițianu Gheorghe PDL Abținere
77. Iancu Iulian PSD DA
78. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
79. Ignat Miron Minoritati DA
80. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
81. Itu Cornel PSD DA
82. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR Abținere
83. Kerekes Károly UDMR Abținere
84. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
85. Khraibani Camelia PSD DA
86. Lubanovici Mircea PDL DA
87. Marcoci Vlad PSD DA
88. Marian Ion Cristinel - DA
89. Marin Gheorghe PSD DA
90. Markó Attila-Gabor UDMR Abținere
91. Marocico Ion Minoritati DA
92. Máté András-Levente UDMR DA
93. Melinte Ion PSD DA
94. Mincă Liliana ND Abținere
95. Mircovici Niculae Minoritati DA
96. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
97. Mitrea Manuela PSD DA
98. Mitrea Miron Tudor PSD DA
99. Mocioi Niculina ND -
100. Moisii Constantin ND NU
101. Moldovan Ioan ALDE DA
102. Molnar Zsolt UDMR Abținere
103. Munteanu Ioan PSD DA
104. Murgu Neagu ND DA
105. Nassar Rodica PSD DA
106. Neacșu Marian PSD DA
107. Negruț Cornelia ALDE DA
108. Nica Nicolae-Ciprian PSD -
109. Nicolae Florian PSD DA
110. Niculae Aurel PNL DA
111. Niculescu Dumitru ND DA
112. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
113. Nistor Marioara ND DA
114. Nosa Iuliu PSD DA
115. Paul Maria-Andreea PDL DA
116. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
117. Peia Ninel PSD DA
118. Petrea Dorin Silviu PSD DA
119. Petric Octavian PSD DA
120. Popeangă Vasile PSD DA
121. Pușcaș Iacob - DA
122. Răducanu Ion PSD DA
123. Rădulescu Romeo PDL DA
124. Rățoi Neculai PSD DA
125. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
126. Roman Cristian-Constantin PDL DA
127. Roșca Lucreția PSD DA
128. Rotaru Răzvan ALDE DA
129. Rusu Valentin PNL DA
130. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
131. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
132. Sefer Cristian-George ND Abținere
133. Seres Dénes UDMR Abținere
134. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
135. Solomon Adrian PSD DA
136. Stragea Sorin Constantin PSD DA
137. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
138. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
139. Szabó Ödön UDMR DA
140. Șcheau Ion PSD DA
141. Șimon Gheorghe PSD DA
142. Șoptică Costel PNL DA
143. Șova Lucian PSD DA
144. Ștefan Viorel PSD DA
145. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
146. Tămâian Ioan PNL DA
147. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
148. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
149. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
150. Teju Sorin PNL DA
151. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
152. Tîlvăr Angel PSD DA
153. Toader Mircea-Nicu PDL DA
154. Traicu Rodin PSD DA
155. Tudorache Daniel PSD DA
156. Tudose Mihai PSD DA
157. Udriște Gheorghe PDL DA
158. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
159. Vainer Aurel Minoritati DA
160. Varga Vasile PNL DA
161. Vlase Petru Gabriel PSD DA
162. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
163. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
164. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 7 martie 2021, 18:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro