Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.11.2013 > 16:24 Versiunea pentru printare
Luni, 11 noiembrie 2013, ora 16:24

Poziție pe
ordinea de zi:
5
Subiect vot: Introducere pct. 3 pe ordinea de zi
PL 370/2013 pentru modificarea și completarea Legii nr.35/1997 privind organizarea și funcționarea instituției Avocatului Poporului
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:162 71 25 19 13 13 8 10 3
- voturi pentru (DA):152 71 25 17 6 13 8 9 3
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:8 - - 2 6 - - - -
- nu au votat:2 - - - 1 - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
6. Avram Constantin ALDE DA
7. Babuș Radu PSD DA
8. Baltă Mihai PSD DA
9. Bălan Ion PSD DA
10. Benga Ioan PSD DA
11. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
12. Blănariu Valentin ND Abținere
13. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
14. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
15. Boghicevici Claudia PDL DA
16. Bónis István UDMR DA
17. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
18. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
19. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
20. Caloianu Mario-Ernest ND Abținere
21. Calotă Florică Ică PNL DA
22. Călin Ion PSD DA
23. Chebac Eugen PSD DA
24. Cherecheș Florica PNL DA
25. Cioată Cezar ALDE DA
26. Ciobanu Gheorghe PSD DA
27. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
28. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
29. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
30. Coman Gheorghe ALDE DA
31. Costin Gheorghe PNL DA
32. Crăciunescu Grigore PNL DA
33. Cristea Victor PSD DA
34. Cristian Horia PNL DA
35. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
36. Culețu Dănuț PDL DA
37. Cupă Ion PNL DA
38. Cupșa Ioan PNL DA
39. Dalca Ștefan-Petru ND DA
40. Dascălu Constantin PDL Abținere
41. Deaconu Mihai ND DA
42. Delureanu Virgil PSD DA
43. Diaconu Adrian-Nicolae ND Abținere
44. Dima Toader PSD DA
45. Diniță Ion ALDE -
46. Dîrzu Ioan PSD DA
47. Dobre Mircea-Titus PSD DA
48. Dolha Mircea PNL DA
49. Dolineaschi Andrei PSD DA
50. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
51. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
52. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
53. Dumitru Ioana-Jenica ND Abținere
54. Emacu Gheorghe PSD DA
55. Eparu Ion PSD DA
56. Erdei Dolóczki István UDMR DA
57. Fejér László-Ődőn UDMR DA
58. Florea Daniel PSD DA
59. Fonta Nuțu ND Abținere
60. Galan Constantin PNL DA
61. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
62. Geantă Florian Daniel PDL DA
63. Gheorghe Florin PDL DA
64. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
65. Grama Horia PSD DA
66. Grecea Maria PNL DA
67. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
68. Grosaru Mircea Minoritati DA
69. Gudu Vasile PDL DA
70. Guran Virgil PNL DA
71. Gust Băloșin Florentin PSD DA
72. Harbuz Liviu PSD DA
73. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
74. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
75. Ialomițianu Gheorghe PDL Abținere
76. Iancu Iulian PSD DA
77. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
78. Ignat Miron Minoritati DA
79. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
80. Itu Cornel PSD DA
81. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
82. Kerekes Károly UDMR DA
83. Kereskényi Gábor UDMR DA
84. Khraibani Camelia PSD DA
85. Lubanovici Mircea PDL DA
86. Marcoci Vlad PSD DA
87. Marian Ion Cristinel - DA
88. Marin Gheorghe PSD DA
89. Markó Attila-Gabor UDMR DA
90. Marocico Ion Minoritati DA
91. Máté András-Levente UDMR DA
92. Melinte Ion PSD DA
93. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
94. Mincă Liliana ND Abținere
95. Mircovici Niculae Minoritati DA
96. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
97. Mitrea Manuela PSD DA
98. Mitrea Miron Tudor PSD DA
99. Mocioi Niculina ND -
100. Moisii Constantin ND DA
101. Moldovan Ioan ALDE DA
102. Moldovan Iosif UDMR DA
103. Molnar Zsolt UDMR DA
104. Munteanu Ioan PSD DA
105. Murgu Neagu ND DA
106. Nassar Rodica PSD DA
107. Neacșu Marian PSD DA
108. Negruț Cornelia ALDE DA
109. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
110. Nicolae Florian PSD DA
111. Niculae Aurel PNL DA
112. Niculescu Dumitru ND DA
113. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
114. Nistor Marioara ND DA
115. Nosa Iuliu PSD DA
116. Paul Maria-Andreea PDL DA
117. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
118. Peia Ninel PSD DA
119. Petrea Dorin Silviu PSD DA
120. Petric Octavian PSD DA
121. Popeangă Vasile PSD DA
122. Pușcaș Iacob - DA
123. Răducanu Ion PSD DA
124. Rădulescu Romeo PDL DA
125. Rățoi Neculai PSD DA
126. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
127. Roman Cristian-Constantin PDL DA
128. Roșca Lucreția PSD DA
129. Rotaru Răzvan ALDE DA
130. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
131. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
132. Secară Florin Mihail PDL DA
133. Seres Dénes UDMR DA
134. Solomon Adrian PSD DA
135. Stragea Sorin Constantin PSD DA
136. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
137. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
138. Szabó Ödön UDMR DA
139. Șcheau Ion PSD DA
140. Șimon Gheorghe PSD DA
141. Șoptică Costel PNL DA
142. Șova Lucian PSD DA
143. Ștefan Viorel PSD DA
144. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
145. Tămâian Ioan PNL DA
146. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
147. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
148. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
149. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
150. Tîlvăr Angel PSD DA
151. Toader Mircea-Nicu PDL DA
152. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
153. Tudorache Daniel PSD DA
154. Tudose Mihai PSD DA
155. Udriște Gheorghe PDL DA
156. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
157. Vainer Aurel Minoritati DA
158. Varga Vasile PNL DA
159. Vlase Petru Gabriel PSD DA
160. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
161. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
162. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 26 februarie 2021, 19:55
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro