Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.11.2013 > 16:50 Versiunea pentru printare
Luni, 11 noiembrie 2013, ora 16:50

Subiect vot: Amânare pentru marți, 12 noiembrie
PL 346/2013 privind unele măsuri pentru reorganizarea Ministerului Agriculturii și Dezvoltării Rurale, precum și a unor structuri aflate în subordinea acestuia
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:140 56 28 11 11 12 9 9 4
- voturi pentru (DA):136 56 28 8 10 12 9 9 4
- voturi împotrivă (NU):2 - - 1 1 - - - -
- abțineri:1 - - 1 - - - - -
- nu au votat:1 - - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
6. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axente Ioan PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Baltă Mihai PSD DA
11. Bălan Ion PSD DA
12. Benga Ioan PSD DA
13. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
14. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
15. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
16. Bónis István UDMR DA
17. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
18. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
19. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
20. Calotă Florică Ică PNL DA
21. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
22. Călin Ion PSD DA
23. Cherecheș Florica PNL DA
24. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
25. Ciobanu Gheorghe PSD DA
26. Ciobanu Liliana ND DA
27. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
28. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
29. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
30. Cocei Erland PNL DA
31. Costin Gheorghe PNL DA
32. Covaci Dorel PSD DA
33. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
34. Cristian Horia PNL DA
35. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
36. Culețu Dănuț PDL DA
37. Cupșa Ioan PNL DA
38. Dalca Ștefan-Petru ND DA
39. Dascălu Constantin PDL NU
40. Deaconu Mihai ND DA
41. Delureanu Virgil PSD DA
42. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
43. Dîrzu Ioan PSD DA
44. Doboș Anton PNL DA
45. Dobre Mircea-Titus PSD DA
46. Dobre Victor Paul PNL DA
47. Dolha Mircea PNL DA
48. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
49. Dragomir Gheorghe PNL DA
50. Dragomir Maria ND DA
51. Dragomir Viorel Marian PSD DA
52. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
53. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
54. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
55. Emacu Gheorghe PSD DA
56. Eparu Ion PSD DA
57. Erdei Dolóczki István UDMR DA
58. Fejér László-Ődőn UDMR DA
59. Fonta Nuțu ND NU
60. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
61. Geantă Florian Daniel PDL DA
62. Gheorghe Florin PDL DA
63. Gheorghe Tinel PDL DA
64. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
65. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
66. Grama Horia PSD DA
67. Grecea Maria PNL DA
68. Grosaru Mircea Minoritati DA
69. Gudu Vasile PDL DA
70. Gust Băloșin Florentin PSD DA
71. Harbuz Liviu PSD DA
72. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
73. Horga Vasile PNL DA
74. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
75. Ialomițianu Gheorghe PDL Abținere
76. Iancu Iulian PSD DA
77. Iane Daniel PNL DA
78. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
79. Ibram Iusein Minoritati DA
80. Ionescu Aurelian ALDE DA
81. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
82. Itu Cornel PSD DA
83. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
84. Kerekes Károly UDMR DA
85. Kereskényi Gábor UDMR DA
86. Marcoci Vlad PSD DA
87. Marian Ion Cristinel - DA
88. Marin Gheorghe PSD DA
89. Markó Attila-Gabor UDMR DA
90. Marocico Ion Minoritati DA
91. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
92. Máté András-Levente UDMR DA
93. Melinte Ion PSD DA
94. Mincă Liliana ND DA
95. Mircovici Niculae Minoritati DA
96. Mocioi Niculina ND DA
97. Moldovan Ioan ALDE DA
98. Murgu Neagu ND DA
99. Nassar Rodica PSD DA
100. Neacșu Marian PSD DA
101. Negruț Cornelia ALDE DA
102. Nicolae Florian PSD DA
103. Niculescu Dumitru ND DA
104. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
105. Nistor Laurențiu PSD DA
106. Nistor Marioara ND DA
107. Palașcă Viorel PNL DA
108. Pardău Dumitru PNL DA
109. Paul Maria-Andreea PDL -
110. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
111. Petric Octavian PSD DA
112. Popa Radu Mihai PSD DA
113. Popeangă Vasile PSD DA
114. Pușcaș Iacob - DA
115. Răducanu Ion PSD DA
116. Rățoi Neculai PSD DA
117. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
118. Roman Cristian-Constantin PDL DA
119. Roșca Lucreția PSD DA
120. Rotaru Răzvan ALDE DA
121. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
122. Seres Dénes UDMR DA
123. Stragea Sorin Constantin PSD DA
124. Szabó Ödön UDMR DA
125. Șcheau Ion PSD DA
126. Șimon Gheorghe PSD DA
127. Șoptică Costel PNL DA
128. Șova Lucian PSD DA
129. Tararache Mihai - DA
130. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
131. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
132. Tudorache Daniel PSD DA
133. Tudorie Violeta PSD DA
134. Tudose Mihai PSD DA
135. Vainer Aurel Minoritati DA
136. Varga Vasile PNL DA
137. Vlase Petru Gabriel PSD DA
138. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
139. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
140. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 7 martie 2021, 15:59
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro