Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.11.2013 > 16:20 Versiunea pentru printare
Luni, 11 noiembrie 2013, ora 16:20

Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 253/2010 pentru modificarea și completarea Legii serviciului de salubrizare a localităților nr.101/2006
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:160 66 31 19 13 12 7 9 3
- voturi pentru (DA):157 65 31 17 13 12 7 9 3
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:3 1 - 2 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
6. Avram Constantin ALDE DA
7. Babuș Radu PSD DA
8. Baltă Mihai PSD DA
9. Bălan Ion PSD DA
10. Benga Ioan PSD DA
11. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
12. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
13. Boghicevici Claudia PDL DA
14. Bónis István UDMR DA
15. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
16. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
17. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
18. Caloianu Mario-Ernest ND DA
19. Calotă Florică Ică PNL DA
20. Călin Ion PSD DA
21. Chebac Eugen PSD DA
22. Cherecheș Florica PNL DA
23. Cioată Cezar ALDE DA
24. Ciobanu Gheorghe PSD DA
25. Ciobanu Liliana ND DA
26. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
27. Cocei Erland PNL DA
28. Coman Gheorghe ALDE DA
29. Costin Gheorghe PNL DA
30. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
31. Crăciunescu Grigore PNL DA
32. Cristea Victor PSD DA
33. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
34. Culețu Dănuț PDL DA
35. Cupă Ion PNL DA
36. Cupșa Ioan PNL DA
37. Dalca Ștefan-Petru ND DA
38. Dascălu Constantin PDL DA
39. Deaconu Mihai ND DA
40. Delureanu Virgil PSD DA
41. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
42. Dima Toader PSD DA
43. Diniță Ion ALDE DA
44. Dîrzu Ioan PSD DA
45. Doboș Anton PNL DA
46. Dobre Mircea-Titus PSD DA
47. Dolha Mircea PNL DA
48. Dolineaschi Andrei PSD DA
49. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
50. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
51. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
52. Emacu Gheorghe PSD DA
53. Eparu Ion PSD DA
54. Erdei Dolóczki István UDMR DA
55. Fejér László-Ődőn UDMR DA
56. Florea Daniel PSD DA
57. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
58. Gheorghe Florin PDL Abținere
59. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
60. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
61. Grama Horia PSD DA
62. Grecea Maria PNL DA
63. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
64. Grosaru Mircea Minoritati DA
65. Gudu Vasile PDL DA
66. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
67. Guran Virgil PNL DA
68. Harbuz Liviu PSD DA
69. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
70. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
71. Ialomițianu Gheorghe PDL Abținere
72. Iancu Iulian PSD DA
73. Iane Daniel PNL DA
74. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
75. Ignat Miron Minoritati DA
76. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
77. Itu Cornel PSD DA
78. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
79. Kerekes Károly UDMR DA
80. Kereskényi Gábor UDMR DA
81. Lubanovici Mircea PDL DA
82. Marcoci Vlad PSD DA
83. Marian Ion Cristinel - DA
84. Marin Gheorghe PSD DA
85. Markó Attila-Gabor UDMR DA
86. Marocico Ion Minoritati DA
87. Máté András-Levente UDMR DA
88. Melinte Ion PSD DA
89. Mincă Liliana ND DA
90. Mircovici Niculae Minoritati DA
91. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
92. Mitrea Manuela PSD DA
93. Mitrea Miron Tudor PSD Abținere
94. Mocioi Niculina ND DA
95. Moisii Constantin ND DA
96. Moldovan Ioan ALDE DA
97. Moldovan Iosif UDMR DA
98. Munteanu Ioan PSD DA
99. Murgu Neagu ND DA
100. Nassar Rodica PSD DA
101. Neacșu Marian PSD DA
102. Negruț Cornelia ALDE DA
103. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
104. Nicoară Romeo Florin PNL DA
105. Nicolae Alexandri PNL DA
106. Nicolae Florian PSD DA
107. Niculae Aurel PNL DA
108. Niculescu Dumitru ND DA
109. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
110. Nistor Marioara ND DA
111. Nosa Iuliu PSD DA
112. Palașcă Viorel PNL DA
113. Paul Maria-Andreea PDL DA
114. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
115. Peia Ninel PSD DA
116. Petric Octavian PSD DA
117. Popescu Florin Aurelian PDL DA
118. Pușcaș Iacob - DA
119. Răducanu Ion PSD DA
120. Rădulescu Romeo PDL DA
121. Roșca Lucreția PSD DA
122. Rotaru Răzvan ALDE DA
123. Rusu Valentin PNL DA
124. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
125. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
126. Secară Florin Mihail PDL DA
127. Sefer Cristian-George ND DA
128. Seres Dénes UDMR DA
129. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
130. Solomon Adrian PSD DA
131. Stragea Sorin Constantin PSD DA
132. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
133. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
134. Szabó Ödön UDMR DA
135. Șcheau Ion PSD DA
136. Șimon Gheorghe PSD DA
137. Șoptică Costel PNL DA
138. Șova Lucian PSD DA
139. Ștefan Viorel PSD DA
140. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
141. Tămâian Ioan PNL DA
142. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
143. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
144. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
145. Teju Sorin PNL DA
146. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
147. Tîlvăr Angel PSD DA
148. Toader Mircea-Nicu PDL DA
149. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
150. Traicu Rodin PSD DA
151. Tudorache Daniel PSD DA
152. Tudorie Violeta PSD DA
153. Udriște Gheorghe PDL DA
154. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
155. Vainer Aurel Minoritati DA
156. Varga Vasile PNL DA
157. Vlase Petru Gabriel PSD DA
158. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
159. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
160. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 26 februarie 2021, 20:01
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro