Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.11.2013 > 12:47 Versiunea pentru printare
Marți, 12 noiembrie 2013, ora 12:47

Subiect vot: PHCD 26/2013 A - vot final
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:304 126 73 35 20 16 15 11 8
- voturi pentru (DA):300 126 73 35 18 15 15 10 8
- voturi împotrivă (NU):1 - - - 1 - - - -
- abțineri:1 - - - - - - 1 -
- nu au votat:2 - - - 1 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Antal István UDMR -
10. Anton Marin PNL DA
11. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
12. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
13. Arsene Ionel PSD DA
14. Avram Constantin ALDE DA
15. Avram Marian PSD DA
16. Axente Ioan PSD DA
17. Babuș Radu PSD DA
18. Baltă Mihai PSD DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
23. Bleotu Vasile PSD DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bode Lucian Nicolae PDL DA
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Boghicevici Claudia PDL DA
28. Bónis István UDMR DA
29. Borbély László UDMR DA
30. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
31. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
32. Buican Cristian PNL DA
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Burlacu Ștefan ND DA
35. Calotă Florică Ică PNL DA
36. Canacheu Costică PDL DA
37. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Cernea Remus-Florinel - DA
40. Chebac Eugen PSD DA
41. Cherecheș Florica PNL DA
42. Chiriță Dumitru PSD DA
43. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
44. Cioată Cezar ALDE DA
45. Ciobanu Gheorghe PSD DA
46. Ciobanu Liliana ND DA
47. Ciocan Dan PSD DA
48. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
49. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
50. Ciuhodaru Tudor ND NU
51. Ciurariu Florin PNL DA
52. Cocei Erland PNL DA
53. Codîrlă Liviu ND -
54. Coman Gheorghe ALDE DA
55. Comșa Cornel-George ND DA
56. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
57. Costin Gheorghe PNL DA
58. Covaci Dorel PSD DA
59. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
60. Cristea Aurelia PSD DA
61. Cristea Victor PSD DA
62. Cristian Horia PNL DA
63. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
64. Culețu Dănuț PDL DA
65. Cupă Ion PNL DA
66. Cupșa Ioan PNL DA
67. Dalca Ștefan-Petru ND DA
68. Dascălu Constantin PDL DA
69. Deaconu Mihai ND DA
70. Delureanu Virgil PSD DA
71. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
72. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
73. Dima Toader PSD DA
74. Diniță Ion ALDE DA
75. Dîrzu Ioan PSD DA
76. Doboș Anton PNL DA
77. Dobre Mircea-Titus PSD DA
78. Dobre Victor Paul PNL DA
79. Dobrinescu Traian PNL DA
80. Dolha Mircea PNL DA
81. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
82. Dolineaschi Andrei PSD DA
83. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
84. Dragomir Gheorghe PNL DA
85. Dragomir Maria ND DA
86. Dragomir Viorel Marian PSD DA
87. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
88. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
89. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
90. Dumbrăvanu Paul PNL DA
91. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
92. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
93. Emacu Gheorghe PSD DA
94. Enache Marian PSD DA
95. Eparu Ion PSD DA
96. Erdei Dolóczki István UDMR DA
97. Fejér László-Ődőn UDMR DA
98. Firczak Gheorghe Minoritati DA
99. Florea Daniel PSD DA
100. Fonta Nuțu ND DA
101. Frăticiu Gheorghe PSD DA
102. Galan Constantin PNL DA
103. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
104. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
105. Găină Mihăiță PSD DA
106. Gheorghe Florin PDL DA
107. Gheorghe Tinel PDL DA
108. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
109. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
110. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
111. Giurescu Dinu ALDE Abținere
112. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
113. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
114. Grama Horia PSD DA
115. Grecea Maria PNL DA
116. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
117. Grosaru Mircea Minoritati DA
118. Gudu Vasile PDL DA
119. Guran Virgil PNL DA
120. Gust Băloșin Florentin PSD DA
121. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
122. Harbuz Liviu PSD DA
123. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
124. Holban Titi PNL DA
125. Horga Vasile PNL DA
126. Hrebenciuc Viorel PSD DA
127. Hulea Ioan ND DA
128. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
129. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
130. Iancu Iulian PSD DA
131. Iane Daniel PNL DA
132. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
133. Ibram Iusein Minoritati DA
134. Ignat Miron Minoritati DA
135. Iliuță Vasile PDL DA
136. Intotero Natalia-Elena PSD DA
137. Ionescu Aurelian ALDE DA
138. Ionescu George PDL DA
139. Iordache Florin PSD DA
140. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
141. Iriza Scarlat PSD DA
142. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
143. Itu Cornel PSD DA
144. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
145. Kerekes Károly UDMR DA
146. Kereskényi Gábor UDMR DA
147. Khraibani Camelia PSD DA
148. Korodi Attila UDMR DA
149. Lubanovici Mircea PDL DA
150. Manda Iulian Claudiu PSD DA
151. Manolache Marius PSD DA
152. Marcoci Vlad PSD DA
153. Marcu Nicu PNL DA
154. Marcu Viorica PNL DA
155. Marian Ion Cristinel - DA
156. Markó Attila-Gabor UDMR DA
157. Marocico Ion Minoritati DA
158. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
159. Máté András-Levente UDMR DA
160. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
161. Melinte Ion PSD DA
162. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
163. Mihai Aurelian - DA
164. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
165. Militaru Lucian PDL DA
166. Mincă Liliana ND DA
167. Mircovici Niculae Minoritati DA
168. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
169. Mitrea Manuela PSD DA
170. Mitrea Miron Tudor PSD DA
171. Mîrza Gavril PSD DA
172. Mocanu Adrian PSD DA
173. Mocioalcă Ion PSD DA
174. Mocioi Niculina ND DA
175. Moisii Constantin ND DA
176. Moldovan Ioan ALDE DA
177. Molnar Zsolt UDMR DA
178. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
179. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
180. Movilă Petru PDL DA
181. Muntean Mircia PDL DA
182. Munteanu Ioan PSD DA
183. Murgu Neagu ND DA
184. Nassar Rodica PSD DA
185. Neacșu Marian PSD DA
186. Necula Cosmin PSD DA
187. Negruț Cornelia ALDE DA
188. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
189. Nichita Cristina PSD DA
190. Nicoară Romeo Florin PNL DA
191. Nicolae Alexandri PNL DA
192. Nicolae Florian PSD DA
193. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
194. Niculae Aurel PNL DA
195. Niculescu Dumitru ND DA
196. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
197. Nistor Laurențiu PSD DA
198. Nistor Marioara ND DA
199. Niță Emil PSD DA
200. Nosa Iuliu PSD DA
201. Ochi Ion PSD DA
202. Oros Nechita-Adrian PNL DA
203. Palașcă Viorel PNL DA
204. Palăr Ionel PNL DA
205. Paleologu Theodor PDL DA
206. Păun Nicolae Minoritati DA
207. Pârgaru Ion PNL DA
208. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
209. Peia Ninel PSD DA
210. Petrache Adrian-Alin PSD DA
211. Petrea Dorin Silviu PSD DA
212. Petrescu Petre PSD DA
213. Petric Octavian PSD DA
214. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
215. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
216. Pop Georgian PSD DA
217. Popa Octavian-Marius PNL DA
218. Popa Radu Mihai PSD DA
219. Popeangă Vasile PSD DA
220. Popescu Dan-Cristian PDL DA
221. Popescu Florin Aurelian PDL DA
222. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
223. Preda Cezar-Florin PDL DA
224. Pușcaș Iacob - DA
225. Răducanu Ion PSD DA
226. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
227. Rădulescu Constantin PSD DA
228. Rădulescu Romeo PDL DA
229. Rățoi Neculai PSD DA
230. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
231. Reuer Elena-Ramona PNL DA
232. Roman Cristian-Constantin PDL DA
233. Roman Gheorghe PSD DA
234. Roman Petre PNL DA
235. Roman Victor PSD DA
236. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
237. Săpunaru Nini PNL DA
238. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
239. Scarlat George PNL DA
240. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
241. Scutaru Adrian George PNL DA
242. Secară Florin Mihail PDL DA
243. Sefer Cristian-George ND DA
244. Seres Dénes UDMR DA
245. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
246. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
247. Solomon Adrian PSD DA
248. Stan Ioan PSD DA
249. Stan Ion PSD DA
250. Stanciu Anghel PSD DA
251. Stancu Ionel Minoritati DA
252. Stativă Irinel Ioan PSD DA
253. Stănescu Alexandru PSD DA
254. Stănișoară Mihai PNL DA
255. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
256. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
257. Stragea Sorin Constantin PSD DA
258. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
259. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
260. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
261. Szabó Ödön UDMR DA
262. Șcheau Ion PSD DA
263. Șoptică Costel PNL DA
264. Șova Lucian PSD DA
265. Ștefan Viorel PSD DA
266. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
267. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
268. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
269. Tararache Mihai - DA
270. Tămâian Ioan PNL DA
271. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
272. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
273. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
274. Teju Sorin PNL DA
275. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
276. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
277. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
278. Tîlvăr Angel PSD DA
279. Toader Mircea-Nicu PDL DA
280. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
281. Traicu Rodin PSD DA
282. Tudorie Violeta PSD DA
283. Tudose Mihai PSD DA
284. Turcan Raluca PDL DA
285. Udrea Elena Gabriela PDL DA
286. Udriște Gheorghe PDL DA
287. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
288. Uricec Eugen Constantin PSD DA
289. Ursărescu Dorinel PNL DA
290. Vainer Aurel Minoritati DA
291. Varga Vasile PNL DA
292. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
293. Vladu Iulian PDL DA
294. Vlase Petru Gabriel PSD DA
295. Vlădoiu Aurel PSD DA
296. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
297. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
298. Vreme Valerian - DA
299. Vulpescu Ioan PSD DA
300. Weber Mihai PSD DA
301. Zaharcu Neviser PSD DA
302. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
303. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
304. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 7 martie 2021, 16:27
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro