Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.11.2013 > 12:58 Versiunea pentru printare
Marți, 12 noiembrie 2013, ora 12:58

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 180/2011 pentru modificarea și completarea Legii nr.526/2003 pentru aprobarea Programului național de dezvoltare a turismului " Schi în România"
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:319 128 75 35 26 17 15 14 9
- voturi pentru (DA):236 125 73 1 1 1 14 14 7
- voturi împotrivă (NU):81 2 2 34 25 16 - - 2
- abțineri:1 - - - - - 1 - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND NU
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PDL NU
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anghel Gabriela-Lola ND NU
9. Antal István UDMR NU
10. Anton Marin PNL DA
11. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
12. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
13. Arsene Ionel PSD DA
14. Avram Constantin ALDE DA
15. Avram Marian PSD DA
16. Axente Ioan PSD DA
17. Babuș Radu PSD DA
18. Baltă Mihai PSD DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
20. Bălan Ion PSD DA
21. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
24. Blănariu Valentin ND NU
25. Bleotu Vasile PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PDL NU
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
30. Boghicevici Claudia PDL NU
31. Bónis István UDMR NU
32. Borbély László UDMR NU
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
35. Buican Cristian PNL DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Burlacu Ștefan ND NU
38. Caloianu Mario-Ernest ND NU
39. Calotă Florică Ică PNL DA
40. Canacheu Costică PDL NU
41. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Cernea Remus-Florinel - DA
44. Chebac Eugen PSD DA
45. Cherecheș Florica PNL DA
46. Chiriță Dumitru PSD DA
47. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
48. Cioată Cezar ALDE DA
49. Ciobanu Gheorghe PSD DA
50. Ciobanu Liliana ND NU
51. Ciocan Dan PSD DA
52. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
53. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
54. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
55. Ciuhodaru Tudor ND NU
56. Ciurariu Florin PNL DA
57. Cocei Erland PNL DA
58. Codîrlă Liviu ND NU
59. Coman Gheorghe ALDE DA
60. Comșa Cornel-George ND NU
61. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND NU
62. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
63. Costin Gheorghe PNL DA
64. Covaci Dorel PSD DA
65. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
66. Cristea Aurelia PSD DA
67. Cristian Horia PNL DA
68. Cseke Attila-Zoltán UDMR NU
69. Culețu Dănuț PDL NU
70. Cupă Ion PNL DA
71. Cupșa Ioan PNL DA
72. Dalca Ștefan-Petru ND NU
73. Dascălu Constantin PDL NU
74. Deaconu Mihai ND NU
75. Delureanu Virgil PSD DA
76. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
77. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
78. Dima Toader PSD DA
79. Diniță Ion ALDE DA
80. Dîrzu Ioan PSD DA
81. Doboș Anton PNL DA
82. Dobre Mircea-Titus PSD DA
83. Dobre Victor Paul PNL DA
84. Dobrinescu Traian PNL DA
85. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
86. Dolineaschi Andrei PSD DA
87. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
88. Dragomir Gheorghe PNL DA
89. Dragomir Maria ND NU
90. Dragomir Viorel Marian PSD DA
91. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
92. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
93. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
94. Dumbrăvanu Paul PNL DA
95. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
96. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
97. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
98. Dușa Mircea PSD DA
99. Emacu Gheorghe PSD DA
100. Enache Marian PSD DA
101. Eparu Ion PSD DA
102. Erdei Dolóczki István UDMR NU
103. Fejér László-Ődőn UDMR NU
104. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
105. Fenechiu Relu PNL DA
106. Firczak Gheorghe Minoritati DA
107. Florea Daniel PSD DA
108. Fonta Nuțu ND DA
109. Frăticiu Gheorghe PSD DA
110. Galan Constantin PNL DA
111. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
112. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
113. Găină Mihăiță PSD DA
114. Geantă Florian Daniel PDL NU
115. Gheorghe Florin PDL NU
116. Gheorghe Tinel PDL NU
117. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
118. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
119. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
120. Giurescu Dinu ALDE DA
121. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
122. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
123. Grecea Maria PNL DA
124. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
125. Grosaru Mircea Minoritati DA
126. Gudu Vasile PDL NU
127. Gunia Dragoș-Ionel PDL NU
128. Guran Virgil PNL DA
129. Gust Băloșin Florentin PSD DA
130. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
131. Harbuz Liviu PSD DA
132. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
133. Holban Titi PNL DA
134. Horga Vasile PNL DA
135. Hrebenciuc Viorel PSD DA
136. Hulea Ioan ND NU
137. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
138. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
139. Iancu Iulian PSD DA
140. Iane Daniel PNL DA
141. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
142. Ibram Iusein Minoritati DA
143. Ignat Miron Minoritati DA
144. Iliuță Vasile PDL NU
145. Intotero Natalia-Elena PSD DA
146. Ionescu Aurelian ALDE DA
147. Ionescu George PDL NU
148. Iordache Florin PSD DA
149. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
150. Iriza Scarlat PSD DA
151. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
152. Itu Cornel PSD DA
153. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR NU
154. Kelemen Hunor UDMR NU
155. Kerekes Károly UDMR NU
156. Kereskényi Gábor UDMR DA
157. Khraibani Camelia PSD DA
158. Korodi Attila UDMR NU
159. Lubanovici Mircea PDL NU
160. Lupu Mihai PNL DA
161. Manda Iulian Claudiu PSD DA
162. Manolache Marius PSD DA
163. Marcoci Vlad PSD DA
164. Marcu Nicu PNL DA
165. Marcu Viorica PNL DA
166. Marian Ion Cristinel - DA
167. Marin Gheorghe PSD DA
168. Markó Attila-Gabor UDMR NU
169. Marocico Ion Minoritati DA
170. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
171. Máté András-Levente UDMR NU
172. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
173. Melinte Ion PSD DA
174. Merka Adrian-Miroslav Minoritati Abținere
175. Mihai Aurelian - DA
176. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
177. Militaru Lucian PDL NU
178. Mincă Liliana ND NU
179. Mircovici Niculae Minoritati DA
180. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
181. Mitrea Manuela PSD DA
182. Mitrea Miron Tudor PSD DA
183. Mîrza Gavril PSD DA
184. Mocanu Adrian PSD DA
185. Mocioalcă Ion PSD DA
186. Mocioi Niculina ND NU
187. Moisii Constantin ND NU
188. Moldovan Ioan ALDE DA
189. Molnar Zsolt UDMR NU
190. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
191. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
192. Movilă Petru PDL NU
193. Muntean Mircia PDL NU
194. Munteanu Ioan PSD DA
195. Murgu Neagu ND NU
196. Nassar Rodica PSD DA
197. Neacșu Marian PSD DA
198. Necula Cosmin PSD DA
199. Negruț Cornelia ALDE DA
200. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
201. Nichita Cristina PSD DA
202. Nicoară Romeo Florin PNL DA
203. Nicolae Alexandri PNL DA
204. Nicolae Florian PSD DA
205. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
206. Niculae Aurel PNL DA
207. Niculescu Dumitru ND NU
208. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
209. Nistor Laurențiu PSD DA
210. Nistor Marioara ND NU
211. Nosa Iuliu PSD DA
212. Oajdea Daniel Vasile ND NU
213. Ochi Ion PSD DA
214. Orban Ludovic PNL DA
215. Oros Nechita-Adrian PNL DA
216. Palașcă Viorel PNL DA
217. Palăr Ionel PNL DA
218. Pambuccian Varujan Minoritati DA
219. Păun Nicolae Minoritati DA
220. Pârgaru Ion PNL DA
221. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
222. Peia Ninel PSD DA
223. Petrache Adrian-Alin PSD DA
224. Petrea Dorin Silviu PSD DA
225. Petrescu Petre PSD DA
226. Petric Octavian PSD DA
227. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
228. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
229. Pop Georgian PSD DA
230. Popa Octavian-Marius PNL DA
231. Popa Radu Mihai PSD DA
232. Popeangă Vasile PSD DA
233. Popescu Dan-Cristian PDL NU
234. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL NU
235. Preda Cezar-Florin PDL NU
236. Pușcaș Iacob - DA
237. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
238. Răducanu Ion PSD DA
239. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
240. Rădulescu Constantin PSD DA
241. Rădulescu Romeo PDL NU
242. Rățoi Neculai PSD DA
243. Resmeriță Cornel-Cristian PSD NU
244. Reuer Elena-Ramona PNL DA
245. Roman Cristian-Constantin PDL NU
246. Roman Gheorghe PSD DA
247. Roman Petre PNL DA
248. Roman Victor PSD DA
249. Rotaru Răzvan ALDE DA
250. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
251. Săpunaru Nini PNL DA
252. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD -
253. Scarlat George PNL DA
254. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
255. Scutaru Adrian George PNL DA
256. Secară Florin Mihail PDL NU
257. Sefer Cristian-George ND NU
258. Seres Dénes UDMR NU
259. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
260. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
261. Solomon Adrian PSD DA
262. Stan Ioan PSD DA
263. Stan Ion PSD DA
264. Stanciu Anghel PSD DA
265. Stanciu Zisu PSD DA
266. Stancu Ionel Minoritati DA
267. Stativă Irinel Ioan PSD DA
268. Stănescu Alexandru PSD DA
269. Stănișoară Mihai PNL DA
270. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
271. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
272. Stragea Sorin Constantin PSD DA
273. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
274. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
275. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
276. Szabó Ödön UDMR NU
277. Șcheau Ion PSD DA
278. Șoptică Costel PNL DA
279. Șova Lucian PSD DA
280. Ștefan Viorel PSD DA
281. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
282. Taloș Gheorghe-Mirel PNL NU
283. Tararache Mihai - DA
284. Tămâian Ioan PNL DA
285. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
286. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
287. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
288. Teju Sorin PNL NU
289. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
290. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
291. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
292. Tiuch Cătălin PSD DA
293. Tîlvăr Angel PSD DA
294. Toader Mircea-Nicu PDL NU
295. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
296. Traicu Rodin PSD DA
297. Tudorie Violeta PSD DA
298. Tudose Mihai PSD DA
299. Tușa Adriana Diana - NU
300. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
301. Udrea Elena Gabriela PDL NU
302. Udriște Gheorghe PDL NU
303. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
304. Uricec Eugen Constantin PSD DA
305. Ursărescu Dorinel PNL DA
306. Varga Vasile PNL DA
307. Vasilescu Nicolae PSD DA
308. Vasilică Radu Costin PSD NU
309. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
310. Vladu Iulian PDL NU
311. Vlase Petru Gabriel PSD DA
312. Vlădoiu Aurel PSD DA
313. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
314. Vreme Valerian - NU
315. Vulpescu Ioan PSD DA
316. Zaharcu Neviser PSD DA
317. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
318. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
319. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 26 februarie 2020, 3:10
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro