Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.11.2013 > 13:01 Versiunea pentru printare
Marți, 12 noiembrie 2013, ora 13:01

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 723/2011 privind modificarea și completarea Legii nr.46/2003 privind drepturile pacientului
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:321 129 75 35 26 17 16 14 9
- voturi pentru (DA):288 127 74 33 1 17 16 13 7
- voturi împotrivă (NU):29 - 1 1 25 - - - 2
- abțineri:4 2 - 1 - - - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND NU
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PDL DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anghel Gabriela-Lola ND NU
9. Antal István UDMR DA
10. Anton Marin PNL DA
11. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
12. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
13. Arsene Ionel PSD DA
14. Avram Constantin ALDE DA
15. Avram Marian PSD DA
16. Axente Ioan PSD DA
17. Babuș Radu PSD DA
18. Baltă Mihai PSD DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
20. Bălan Ion PSD DA
21. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
24. Blănariu Valentin ND NU
25. Bleotu Vasile PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PDL DA
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
30. Boghicevici Claudia PDL DA
31. Bónis István UDMR DA
32. Borbély László UDMR DA
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
35. Buican Cristian PNL DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Burlacu Ștefan ND NU
38. Caloianu Mario-Ernest ND NU
39. Calotă Florică Ică PNL DA
40. Canacheu Costică PDL DA
41. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Cernea Remus-Florinel - NU
44. Chebac Eugen PSD DA
45. Cherecheș Florica PNL DA
46. Chiriță Dumitru PSD DA
47. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
48. Cioată Cezar ALDE DA
49. Ciobanu Gheorghe PSD DA
50. Ciobanu Liliana ND NU
51. Ciocan Dan PSD DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
54. Ciuhodaru Tudor ND NU
55. Ciurariu Florin PNL DA
56. Cocei Erland PNL DA
57. Codîrlă Liviu ND NU
58. Coman Gheorghe ALDE DA
59. Comșa Cornel-George ND NU
60. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND NU
61. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
62. Costin Gheorghe PNL DA
63. Covaci Dorel PSD DA
64. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
65. Cristea Aurelia PSD DA
66. Cristea Victor PSD DA
67. Cristian Horia PNL DA
68. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
69. Culețu Dănuț PDL DA
70. Cupă Ion PNL DA
71. Cupșa Ioan PNL DA
72. Dalca Ștefan-Petru ND NU
73. Dascălu Constantin PDL DA
74. Deaconu Mihai ND NU
75. Delureanu Virgil PSD DA
76. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
77. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
78. Dima Toader PSD DA
79. Diniță Ion ALDE DA
80. Dîrzu Ioan PSD DA
81. Doboș Anton PNL DA
82. Dobre Mircea-Titus PSD DA
83. Dobre Victor Paul PNL DA
84. Dobrinescu Traian PNL DA
85. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
86. Dolineaschi Andrei PSD DA
87. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
88. Dragomir Gheorghe PNL DA
89. Dragomir Maria ND NU
90. Dragomir Viorel Marian PSD DA
91. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
92. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
93. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE Abținere
94. Dumbrăvanu Paul PNL DA
95. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
96. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
97. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
98. Dușa Mircea PSD DA
99. Emacu Gheorghe PSD DA
100. Eparu Ion PSD DA
101. Erdei Dolóczki István UDMR DA
102. Fejér László-Ődőn UDMR DA
103. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
104. Fenechiu Relu PNL DA
105. Firczak Gheorghe Minoritati DA
106. Florea Daniel PSD DA
107. Fonta Nuțu ND DA
108. Frăticiu Gheorghe PSD DA
109. Galan Constantin PNL DA
110. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
111. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
112. Găină Mihăiță PSD DA
113. Geantă Florian Daniel PDL DA
114. Gheorghe Florin PDL DA
115. Gheorghe Tinel PDL DA
116. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
117. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
118. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
119. Giurescu Dinu ALDE DA
120. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
121. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
122. Grama Horia PSD DA
123. Grecea Maria PNL DA
124. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
125. Grosaru Mircea Minoritati DA
126. Gudu Vasile PDL DA
127. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
128. Guran Virgil PNL DA
129. Gust Băloșin Florentin PSD DA
130. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
131. Harbuz Liviu PSD DA
132. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
133. Holban Titi PNL DA
134. Horga Vasile PNL DA
135. Hrebenciuc Viorel PSD DA
136. Hulea Ioan ND NU
137. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
138. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
139. Iancu Iulian PSD DA
140. Iane Daniel PNL DA
141. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
142. Ibram Iusein Minoritati DA
143. Ignat Miron Minoritati DA
144. Iliuță Vasile PDL DA
145. Intotero Natalia-Elena PSD DA
146. Ionescu Aurelian ALDE DA
147. Ionescu George PDL DA
148. Iordache Florin PSD DA
149. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
150. Iriza Scarlat PSD DA
151. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
152. Itu Cornel PSD DA
153. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
154. Kelemen Hunor UDMR DA
155. Kerekes Károly UDMR DA
156. Kereskényi Gábor UDMR DA
157. Khraibani Camelia PSD DA
158. Korodi Attila UDMR DA
159. Lubanovici Mircea PDL Abținere
160. Lupu Mihai PNL DA
161. Manda Iulian Claudiu PSD DA
162. Manolache Marius PSD DA
163. Marcoci Vlad PSD DA
164. Marcu Nicu PNL DA
165. Marcu Viorica PNL DA
166. Marian Ion Cristinel - DA
167. Marin Gheorghe PSD DA
168. Markó Attila-Gabor UDMR DA
169. Marocico Ion Minoritati DA
170. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
171. Máté András-Levente UDMR DA
172. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
173. Melinte Ion PSD DA
174. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
175. Mihai Aurelian - DA
176. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
177. Militaru Lucian PDL DA
178. Mincă Liliana ND NU
179. Mircovici Niculae Minoritati DA
180. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
181. Mitrea Manuela PSD DA
182. Mitrea Miron Tudor PSD DA
183. Mîrza Gavril PSD DA
184. Mocanu Adrian PSD DA
185. Mocioalcă Ion PSD DA
186. Mocioi Niculina ND NU
187. Moisii Constantin ND NU
188. Moldovan Ioan ALDE DA
189. Molnar Zsolt UDMR DA
190. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
191. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
192. Movilă Petru PDL NU
193. Muntean Mircia PDL DA
194. Munteanu Ioan PSD DA
195. Murgu Neagu ND NU
196. Nassar Rodica PSD DA
197. Neacșu Marian PSD DA
198. Necula Cosmin PSD DA
199. Negruț Cornelia ALDE DA
200. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
201. Nichita Cristina PSD DA
202. Nicoară Romeo Florin PNL DA
203. Nicolae Alexandri PNL DA
204. Nicolae Florian PSD DA
205. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
206. Niculae Aurel PNL DA
207. Niculescu Dumitru ND NU
208. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
209. Nistor Laurențiu PSD DA
210. Nistor Marioara ND NU
211. Niță Emil PSD DA
212. Nosa Iuliu PSD DA
213. Oajdea Daniel Vasile ND NU
214. Ochi Ion PSD DA
215. Orban Ludovic PNL DA
216. Oros Nechita-Adrian PNL DA
217. Palașcă Viorel PNL DA
218. Palăr Ionel PNL DA
219. Pambuccian Varujan Minoritati DA
220. Păun Nicolae Minoritati DA
221. Pârgaru Ion PNL DA
222. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
223. Peia Ninel PSD DA
224. Petrache Adrian-Alin PSD DA
225. Petrea Dorin Silviu PSD Abținere
226. Petrescu Petre PSD DA
227. Petric Octavian PSD DA
228. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
229. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
230. Pop Georgian PSD DA
231. Popa Octavian-Marius PNL DA
232. Popa Radu Mihai PSD DA
233. Popeangă Vasile PSD DA
234. Popescu Dan-Cristian PDL DA
235. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
236. Preda Cezar-Florin PDL DA
237. Pușcaș Iacob - DA
238. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
239. Răducanu Ion PSD DA
240. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
241. Rădulescu Constantin PSD DA
242. Rădulescu Romeo PDL DA
243. Rățoi Neculai PSD DA
244. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
245. Reuer Elena-Ramona PNL DA
246. Roman Cristian-Constantin PDL DA
247. Roman Gheorghe PSD DA
248. Roman Petre PNL NU
249. Roman Victor PSD DA
250. Rotaru Răzvan ALDE DA
251. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
252. Săpunaru Nini PNL DA
253. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
254. Scarlat George PNL DA
255. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
256. Scutaru Adrian George PNL DA
257. Secară Florin Mihail PDL DA
258. Sefer Cristian-George ND NU
259. Seres Dénes UDMR DA
260. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
261. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
262. Solomon Adrian PSD DA
263. Stan Ioan PSD DA
264. Stan Ion PSD DA
265. Stanciu Anghel PSD DA
266. Stanciu Zisu PSD DA
267. Stancu Ionel Minoritati DA
268. Stativă Irinel Ioan PSD DA
269. Stănescu Alexandru PSD DA
270. Stănișoară Mihai PNL DA
271. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
272. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
273. Stragea Sorin Constantin PSD DA
274. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
275. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
276. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
277. Szabó Ödön UDMR DA
278. Șcheau Ion PSD DA
279. Șoptică Costel PNL DA
280. Șova Lucian PSD DA
281. Ștefan Viorel PSD DA
282. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
283. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
284. Tararache Mihai - NU
285. Tămâian Ioan PNL DA
286. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
287. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
288. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
289. Teju Sorin PNL DA
290. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
291. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
292. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
293. Tiuch Cătălin PSD DA
294. Tîlvăr Angel PSD DA
295. Toader Mircea-Nicu PDL DA
296. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
297. Traicu Rodin PSD DA
298. Tudorie Violeta PSD DA
299. Tudose Mihai PSD DA
300. Tușa Adriana Diana - DA
301. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
302. Udrea Elena Gabriela PDL DA
303. Udriște Gheorghe PDL DA
304. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
305. Uricec Eugen Constantin PSD DA
306. Ursărescu Dorinel PNL DA
307. Vainer Aurel Minoritati DA
308. Varga Vasile PNL DA
309. Vasilescu Nicolae PSD DA
310. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
311. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
312. Vladu Iulian PDL DA
313. Vlase Petru Gabriel PSD DA
314. Vlădoiu Aurel PSD DA
315. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
316. Vreme Valerian - DA
317. Vulpescu Ioan PSD DA
318. Zaharcu Neviser PSD DA
319. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
320. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
321. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 26 februarie 2021, 21:15
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro