Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.11.2013 > 13:22 Versiunea pentru printare
Marți, 12 noiembrie 2013, ora 13:22

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 220/2013 privind declararea Zilei de 9 Mai, Ziua Independenței Naționale a României, sărbatoare națională legală zi nelucrătoare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:306 131 72 28 26 14 14 13 8
- voturi pentru (DA):270 128 69 26 3 12 13 12 7
- voturi împotrivă (NU):6 1 1 1 2 - - 1 -
- abțineri:27 1 - 1 21 2 1 - 1
- nu au votat:3 1 2 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND Abținere
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PDL DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anghel Gabriela-Lola ND Abținere
9. Anton Marin PNL DA
10. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
11. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Axente Ioan PSD -
16. Babuș Radu PSD DA
17. Baltă Mihai PSD DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
19. Bălan Ion PSD DA
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Benga Ioan PSD DA
23. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
24. Blănariu Valentin ND Abținere
25. Bleotu Vasile PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PDL DA
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Boghicevici Claudia PDL DA
30. Bónis István UDMR DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
33. Buican Cristian PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Burlacu Ștefan ND Abținere
36. Caloianu Mario-Ernest ND Abținere
37. Calotă Florică Ică PNL NU
38. Canacheu Costică PDL DA
39. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
42. Cernea Remus-Florinel - Abținere
43. Chebac Eugen PSD DA
44. Cherecheș Florica PNL DA
45. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
46. Cioată Cezar ALDE DA
47. Ciobanu Gheorghe PSD DA
48. Ciobanu Liliana ND Abținere
49. Ciocan Dan PSD DA
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Ciuhodaru Tudor ND Abținere
53. Ciurariu Florin PNL DA
54. Cocei Erland PNL -
55. Codîrlă Liviu ND DA
56. Coman Gheorghe ALDE DA
57. Comșa Cornel-George ND NU
58. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND NU
59. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
60. Costin Gheorghe PNL DA
61. Covaci Dorel PSD DA
62. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
63. Crăciunescu Grigore PNL -
64. Cristea Aurelia PSD DA
65. Cristea Victor PSD DA
66. Cristian Horia PNL DA
67. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
68. Culețu Dănuț PDL DA
69. Cupă Ion PNL DA
70. Cupșa Ioan PNL DA
71. Dalca Ștefan-Petru ND Abținere
72. Dascălu Constantin PDL DA
73. Deaconu Mihai ND Abținere
74. Delureanu Virgil PSD DA
75. Diaconu Adrian-Nicolae ND Abținere
76. Diaconu Mihai-Bogdan PSD NU
77. Dima Toader PSD DA
78. Diniță Ion ALDE DA
79. Dîrzu Ioan PSD DA
80. Doboș Anton PNL DA
81. Dobre Mircea-Titus PSD DA
82. Dobre Victor Paul PNL DA
83. Dobrinescu Traian PNL DA
84. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
85. Dolineaschi Andrei PSD DA
86. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
87. Dragomir Gheorghe PNL DA
88. Dragomir Maria ND Abținere
89. Dragomir Viorel Marian PSD DA
90. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
91. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
92. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
93. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
94. Dumitru Ioana-Jenica ND Abținere
95. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
96. Dușa Mircea PSD DA
97. Emacu Gheorghe PSD DA
98. Enache Marian PSD DA
99. Eparu Ion PSD DA
100. Erdei Dolóczki István UDMR DA
101. Fenechiu Cătălin-Daniel ND Abținere
102. Fenechiu Relu PNL DA
103. Firczak Gheorghe Minoritati DA
104. Florea Daniel PSD DA
105. Fonta Nuțu ND DA
106. Frăticiu Gheorghe PSD DA
107. Galan Constantin PNL DA
108. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
109. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
110. Găină Mihăiță PSD DA
111. Geantă Florian Daniel PDL DA
112. Gheorghe Tinel PDL DA
113. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
114. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
115. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
116. Giurescu Dinu ALDE NU
117. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
118. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
119. Grama Horia PSD DA
120. Grecea Maria PNL DA
121. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
122. Grosaru Mircea Minoritati DA
123. Gudu Vasile PDL DA
124. Gunia Dragoș-Ionel PDL Abținere
125. Guran Virgil PNL DA
126. Gust Băloșin Florentin PSD DA
127. Harbuz Liviu PSD DA
128. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
129. Holban Titi PNL DA
130. Horga Vasile PNL DA
131. Hrebenciuc Viorel PSD DA
132. Hulea Ioan ND Abținere
133. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
134. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
135. Iancu Iulian PSD DA
136. Iane Daniel PNL DA
137. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
138. Ibram Iusein Minoritati DA
139. Ignat Miron Minoritati DA
140. Intotero Natalia-Elena PSD DA
141. Ionescu Aurelian ALDE DA
142. Ionescu George PDL DA
143. Iordache Florin PSD DA
144. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
145. Iriza Scarlat PSD DA
146. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
147. Itu Cornel PSD DA
148. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
149. Kelemen Hunor UDMR DA
150. Kerekes Károly UDMR Abținere
151. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
152. Khraibani Camelia PSD DA
153. Korodi Attila UDMR DA
154. Lubanovici Mircea PDL DA
155. Lupu Mihai PNL DA
156. Manda Iulian Claudiu PSD DA
157. Manolache Marius PSD DA
158. Marcoci Vlad PSD DA
159. Marcu Nicu PNL DA
160. Marcu Viorica PNL DA
161. Marian Ion Cristinel - DA
162. Marin Gheorghe PSD DA
163. Markó Attila-Gabor UDMR DA
164. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
165. Máté András-Levente UDMR DA
166. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
167. Melinte Ion PSD DA
168. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
169. Mihai Aurelian - DA
170. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
171. Militaru Lucian PDL NU
172. Mincă Liliana ND Abținere
173. Mircovici Niculae Minoritati DA
174. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
175. Mitrea Manuela PSD DA
176. Mitrea Miron Tudor PSD DA
177. Mîrza Gavril PSD DA
178. Mocanu Adrian PSD DA
179. Mocioalcă Ion PSD DA
180. Mocioi Niculina ND Abținere
181. Moisii Constantin ND Abținere
182. Moldovan Ioan ALDE DA
183. Molnar Zsolt UDMR DA
184. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
185. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
186. Movilă Petru PDL DA
187. Munteanu Ioan PSD DA
188. Murgu Neagu ND Abținere
189. Nassar Rodica PSD DA
190. Neacșu Marian PSD DA
191. Necula Cosmin PSD DA
192. Negruț Cornelia ALDE DA
193. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
194. Nichita Cristina PSD DA
195. Nicoară Romeo Florin PNL DA
196. Nicolae Alexandri PNL DA
197. Nicolae Florian PSD DA
198. Niculae Aurel PNL DA
199. Niculescu Dumitru ND Abținere
200. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
201. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
202. Nistor Laurențiu PSD DA
203. Nistor Marioara ND Abținere
204. Niță Emil PSD DA
205. Nosa Iuliu PSD DA
206. Oajdea Daniel Vasile ND DA
207. Ochi Ion PSD DA
208. Orban Ludovic PNL DA
209. Oros Nechita-Adrian PNL DA
210. Palașcă Viorel PNL DA
211. Palăr Ionel PNL DA
212. Pambuccian Varujan Minoritati DA
213. Păun Nicolae Minoritati DA
214. Pârgaru Ion PNL DA
215. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
216. Peia Ninel PSD DA
217. Petrache Adrian-Alin PSD DA
218. Petrea Dorin Silviu PSD Abținere
219. Petrescu Petre PSD DA
220. Petric Octavian PSD DA
221. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
222. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
223. Pop Georgian PSD DA
224. Popa Octavian-Marius PNL DA
225. Popa Radu Mihai PSD DA
226. Popeangă Vasile PSD DA
227. Popescu Dan-Cristian PDL DA
228. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
229. Preda Cezar-Florin PDL DA
230. Pușcaș Iacob - DA
231. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
232. Răducanu Ion PSD DA
233. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
234. Rădulescu Constantin PSD DA
235. Rădulescu Romeo PDL DA
236. Rățoi Neculai PSD DA
237. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
238. Reuer Elena-Ramona PNL DA
239. Roman Cristian-Constantin PDL DA
240. Roman Gheorghe PSD DA
241. Roman Petre PNL DA
242. Roman Victor PSD DA
243. Rotaru Răzvan ALDE DA
244. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
245. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
246. Scutaru Adrian George PNL DA
247. Secară Florin Mihail PDL DA
248. Sefer Cristian-George ND Abținere
249. Seres Dénes UDMR DA
250. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
251. Solomon Adrian PSD DA
252. Stan Ioan PSD DA
253. Stan Ion PSD DA
254. Stanciu Zisu PSD DA
255. Stancu Ionel Minoritati DA
256. Stativă Irinel Ioan PSD DA
257. Stănescu Alexandru PSD DA
258. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
259. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
260. Stragea Sorin Constantin PSD DA
261. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
262. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
263. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
264. Szabó Ödön UDMR DA
265. Șcheau Ion PSD DA
266. Șoptică Costel PNL DA
267. Șova Lucian PSD DA
268. Ștefan Viorel PSD DA
269. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
270. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
271. Tararache Mihai - DA
272. Tămâian Ioan PNL DA
273. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
274. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
275. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
276. Teju Sorin PNL DA
277. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
278. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
279. Tiuch Cătălin PSD DA
280. Tîlvăr Angel PSD DA
281. Toader Mircea-Nicu PDL DA
282. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
283. Traicu Rodin PSD DA
284. Tudorie Violeta PSD DA
285. Tudose Mihai PSD DA
286. Tușa Adriana Diana - DA
287. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
288. Udrea Elena Gabriela PDL DA
289. Udriște Gheorghe PDL DA
290. Uricec Eugen Constantin PSD DA
291. Ursărescu Dorinel PNL DA
292. Vainer Aurel Minoritati DA
293. Varga Vasile PNL DA
294. Vasilescu Nicolae PSD DA
295. Vasilică Radu Costin PSD DA
296. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
297. Vladu Iulian PDL DA
298. Vlase Petru Gabriel PSD DA
299. Vlădoiu Aurel PSD DA
300. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
301. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
302. Vulpescu Ioan PSD DA
303. Zaharcu Neviser PSD DA
304. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
305. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
306. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 7 martie 2021, 18:14
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro