Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.11.2013 > 13:27 Versiunea pentru printare
Marți, 12 noiembrie 2013, ora 13:27

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 715/2010 privind exercitarea profesiei de inginer constructor cu drept de liberă practică, precum și înființarea, organizarea și funcționarea Camerei Inginerilor din domeniul Construcțiilor din România
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:300 127 72 27 26 14 14 12 8
- voturi pentru (DA):237 127 66 - - 14 12 12 6
- voturi împotrivă (NU):59 - 4 27 26 - 2 - -
- abțineri:3 - 1 - - - - - 2
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND NU
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL NU
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Anghel Gabriela-Lola ND NU
10. Anton Marin PNL DA
11. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
12. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
13. Arsene Ionel PSD DA
14. Avram Constantin ALDE DA
15. Avram Marian PSD DA
16. Axente Ioan PSD DA
17. Babuș Radu PSD DA
18. Baltă Mihai PSD DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
20. Bălan Ion PSD DA
21. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Benga Ioan PSD DA
24. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
25. Blănariu Valentin ND NU
26. Bleotu Vasile PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PDL NU
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Boghicevici Claudia PDL NU
31. Bónis István UDMR DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
34. Buican Cristian PNL NU
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Burlacu Ștefan ND NU
37. Caloianu Mario-Ernest ND NU
38. Calotă Florică Ică PNL DA
39. Canacheu Costică PDL NU
40. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
43. Cernea Remus-Florinel - Abținere
44. Chebac Eugen PSD DA
45. Cherecheș Florica PNL DA
46. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
47. Cioată Cezar ALDE DA
48. Ciobanu Gheorghe PSD DA
49. Ciobanu Liliana ND NU
50. Ciocan Dan PSD DA
51. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Ciuhodaru Tudor ND NU
54. Ciurariu Florin PNL DA
55. Cocei Erland PNL DA
56. Codîrlă Liviu ND NU
57. Coman Gheorghe ALDE DA
58. Comșa Cornel-George ND NU
59. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND NU
60. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
61. Costin Gheorghe PNL -
62. Covaci Dorel PSD DA
63. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
64. Crăciunescu Grigore PNL DA
65. Cristea Victor PSD DA
66. Cristian Horia PNL DA
67. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
68. Culețu Dănuț PDL NU
69. Cupă Ion PNL DA
70. Cupșa Ioan PNL DA
71. Dalca Ștefan-Petru ND NU
72. Dascălu Constantin PDL NU
73. Deaconu Mihai ND NU
74. Delureanu Virgil PSD DA
75. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
76. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
77. Dima Toader PSD DA
78. Diniță Ion ALDE DA
79. Dîrzu Ioan PSD DA
80. Doboș Anton PNL DA
81. Dobre Mircea-Titus PSD DA
82. Dobre Victor Paul PNL DA
83. Dobrinescu Traian PNL DA
84. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
85. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
86. Dragomir Gheorghe PNL DA
87. Dragomir Maria ND NU
88. Dragomir Viorel Marian PSD DA
89. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
90. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
91. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
92. Dumbrăvanu Paul PNL DA
93. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
94. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
95. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
96. Dușa Mircea PSD DA
97. Emacu Gheorghe PSD DA
98. Enache Marian PSD DA
99. Eparu Ion PSD DA
100. Erdei Dolóczki István UDMR DA
101. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
102. Fenechiu Relu PNL DA
103. Firczak Gheorghe Minoritati DA
104. Florea Daniel PSD DA
105. Fonta Nuțu ND NU
106. Frăticiu Gheorghe PSD DA
107. Galan Constantin PNL DA
108. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
109. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
110. Găină Mihăiță PSD DA
111. Geantă Florian Daniel PDL NU
112. Gheorghe Tinel PDL NU
113. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
114. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
115. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
116. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
117. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
118. Grama Horia PSD DA
119. Grecea Maria PNL DA
120. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
121. Grosaru Mircea Minoritati DA
122. Gunia Dragoș-Ionel PDL NU
123. Guran Virgil PNL DA
124. Gust Băloșin Florentin PSD DA
125. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
126. Harbuz Liviu PSD DA
127. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
128. Holban Titi PNL DA
129. Hulea Ioan ND NU
130. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
131. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
132. Iancu Iulian PSD DA
133. Iane Daniel PNL DA
134. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
135. Ibram Iusein Minoritati DA
136. Ignat Miron Minoritati DA
137. Intotero Natalia-Elena PSD DA
138. Ionescu Aurelian ALDE DA
139. Ionescu George PDL NU
140. Iordache Florin PSD DA
141. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
142. Iriza Scarlat PSD DA
143. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
144. Itu Cornel PSD DA
145. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
146. Kelemen Hunor UDMR DA
147. Kerekes Károly UDMR DA
148. Kereskényi Gábor UDMR DA
149. Khraibani Camelia PSD DA
150. Korodi Attila UDMR DA
151. Lubanovici Mircea PDL NU
152. Lupu Mihai PNL NU
153. Manda Iulian Claudiu PSD DA
154. Manolache Marius PSD DA
155. Marcoci Vlad PSD DA
156. Marcu Nicu PNL DA
157. Marcu Viorica PNL DA
158. Marian Ion Cristinel - DA
159. Marin Gheorghe PSD DA
160. Markó Attila-Gabor UDMR DA
161. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
162. Máté András-Levente UDMR DA
163. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
164. Melinte Ion PSD DA
165. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
166. Mihai Aurelian - DA
167. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
168. Militaru Lucian PDL NU
169. Mincă Liliana ND NU
170. Mircovici Niculae Minoritati DA
171. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
172. Mitrea Manuela PSD DA
173. Mitrea Miron Tudor PSD DA
174. Mîrza Gavril PSD DA
175. Mocanu Adrian PSD DA
176. Mocioi Niculina ND NU
177. Moisii Constantin ND NU
178. Moldovan Ioan ALDE DA
179. Molnar Zsolt UDMR DA
180. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
181. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
182. Movilă Petru PDL NU
183. Munteanu Ioan PSD DA
184. Murgu Neagu ND NU
185. Nassar Rodica PSD DA
186. Neacșu Marian PSD DA
187. Necula Cosmin PSD DA
188. Negruț Cornelia ALDE DA
189. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
190. Nichita Cristina PSD DA
191. Nicoară Romeo Florin PNL DA
192. Nicolae Alexandri PNL DA
193. Nicolae Florian PSD DA
194. Niculae Aurel PNL DA
195. Niculescu Dumitru ND NU
196. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
197. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
198. Nistor Laurențiu PSD DA
199. Nistor Marioara ND NU
200. Niță Emil PSD DA
201. Nosa Iuliu PSD DA
202. Oajdea Daniel Vasile ND NU
203. Ochi Ion PSD DA
204. Orban Ludovic PNL Abținere
205. Oros Nechita-Adrian PNL DA
206. Palașcă Viorel PNL NU
207. Palăr Ionel PNL DA
208. Pambuccian Varujan Minoritati DA
209. Păun Nicolae Minoritati DA
210. Pârgaru Ion PNL DA
211. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
212. Peia Ninel PSD DA
213. Petrache Adrian-Alin PSD DA
214. Petrea Dorin Silviu PSD DA
215. Petrescu Petre PSD DA
216. Petric Octavian PSD DA
217. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
218. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
219. Pop Georgian PSD DA
220. Popa Octavian-Marius PNL DA
221. Popa Radu Mihai PSD DA
222. Popescu Dan-Cristian PDL NU
223. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL NU
224. Preda Cezar-Florin PDL NU
225. Pușcaș Iacob - DA
226. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
227. Răducanu Ion PSD DA
228. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
229. Rădulescu Constantin PSD DA
230. Rădulescu Romeo PDL NU
231. Rățoi Neculai PSD DA
232. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
233. Reuer Elena-Ramona PNL DA
234. Roman Cristian-Constantin PDL NU
235. Roman Gheorghe PSD DA
236. Roman Petre PNL DA
237. Roman Victor PSD DA
238. Rotaru Răzvan ALDE DA
239. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
240. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
241. Scutaru Adrian George PNL DA
242. Secară Florin Mihail PDL NU
243. Sefer Cristian-George ND NU
244. Seres Dénes UDMR DA
245. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
246. Solomon Adrian PSD DA
247. Stan Ioan PSD DA
248. Stan Ion PSD DA
249. Stanciu Zisu PSD DA
250. Stancu Ionel Minoritati DA
251. Stativă Irinel Ioan PSD DA
252. Stănescu Alexandru PSD DA
253. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
254. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
255. Stragea Sorin Constantin PSD DA
256. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
257. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
258. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
259. Szabó Ödön UDMR DA
260. Șcheau Ion PSD DA
261. Șoptică Costel PNL DA
262. Șova Lucian PSD DA
263. Ștefan Viorel PSD DA
264. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
265. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
266. Tararache Mihai - DA
267. Tămâian Ioan PNL DA
268. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
269. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
270. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
271. Teju Sorin PNL DA
272. Teodorescu Ioan Viorel PNL NU
273. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
274. Tiuch Cătălin PSD DA
275. Tîlvăr Angel PSD DA
276. Toader Mircea-Nicu PDL NU
277. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
278. Traicu Rodin PSD DA
279. Tudorie Violeta PSD DA
280. Tudose Mihai PSD DA
281. Tușa Adriana Diana - Abținere
282. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
283. Udrea Elena Gabriela PDL NU
284. Udriște Gheorghe PDL NU
285. Uricec Eugen Constantin PSD DA
286. Ursărescu Dorinel PNL DA
287. Varga Vasile PNL DA
288. Vasilescu Nicolae PSD DA
289. Vasilică Radu Costin PSD DA
290. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
291. Vladu Iulian PDL NU
292. Vlase Petru Gabriel PSD DA
293. Vlădoiu Aurel PSD DA
294. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
295. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
296. Vulpescu Ioan PSD DA
297. Zaharcu Neviser PSD DA
298. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
299. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU
300. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 16 decembrie 2019, 7:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro