Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.11.2013 > 13:28 Versiunea pentru printare
Marți, 12 noiembrie 2013, ora 13:28

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 133/2008 pentru modificarea Legii nr. 51/2006 privind serviciile de utilități publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:301 127 72 28 25 14 15 12 8
- voturi pentru (DA):269 127 72 - 23 13 14 12 8
- voturi împotrivă (NU):28 - - 28 - - - - -
- abțineri:4 - - - 2 1 1 - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL NU
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Anghel Gabriela-Lola ND DA
10. Anton Marin PNL DA
11. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
12. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
13. Arsene Ionel PSD DA
14. Avram Constantin ALDE DA
15. Avram Marian PSD DA
16. Axente Ioan PSD DA
17. Babuș Radu PSD DA
18. Baltă Mihai PSD DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
20. Bălan Ion PSD DA
21. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Benga Ioan PSD DA
24. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
25. Blănariu Valentin ND DA
26. Bleotu Vasile PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PDL NU
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Boghicevici Claudia PDL NU
31. Bónis István UDMR DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
34. Buican Cristian PNL DA
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Burlacu Ștefan ND DA
37. Caloianu Mario-Ernest ND DA
38. Calotă Florică Ică PNL DA
39. Canacheu Costică PDL NU
40. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
43. Cernea Remus-Florinel - DA
44. Chebac Eugen PSD DA
45. Cherecheș Florica PNL DA
46. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
47. Cioată Cezar ALDE DA
48. Ciobanu Gheorghe PSD DA
49. Ciobanu Liliana ND DA
50. Ciocan Dan PSD DA
51. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Ciuhodaru Tudor ND Abținere
54. Ciurariu Florin PNL DA
55. Cocei Erland PNL DA
56. Codîrlă Liviu ND DA
57. Coman Gheorghe ALDE DA
58. Comșa Cornel-George ND DA
59. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
60. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
61. Costin Gheorghe PNL DA
62. Covaci Dorel PSD DA
63. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
64. Crăciunescu Grigore PNL DA
65. Cristea Victor PSD DA
66. Cristian Horia PNL DA
67. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
68. Culețu Dănuț PDL NU
69. Cupă Ion PNL DA
70. Cupșa Ioan PNL DA
71. Dalca Ștefan-Petru ND DA
72. Dascălu Constantin PDL NU
73. Deaconu Mihai ND DA
74. Delureanu Virgil PSD DA
75. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
76. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
77. Dima Toader PSD DA
78. Diniță Ion ALDE DA
79. Dîrzu Ioan PSD DA
80. Doboș Anton PNL DA
81. Dobre Mircea-Titus PSD DA
82. Dobre Victor Paul PNL DA
83. Dobrinescu Traian PNL DA
84. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
85. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
86. Dragomir Gheorghe PNL DA
87. Dragomir Maria ND DA
88. Dragomir Viorel Marian PSD DA
89. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
90. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
91. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
92. Dumbrăvanu Paul PNL DA
93. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
94. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
95. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
96. Dușa Mircea PSD DA
97. Emacu Gheorghe PSD DA
98. Enache Marian PSD DA
99. Eparu Ion PSD DA
100. Erdei Dolóczki István UDMR DA
101. Fenechiu Cătălin-Daniel ND Abținere
102. Fenechiu Relu PNL DA
103. Firczak Gheorghe Minoritati DA
104. Florea Daniel PSD DA
105. Fonta Nuțu ND DA
106. Frăticiu Gheorghe PSD DA
107. Galan Constantin PNL DA
108. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
109. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
110. Găină Mihăiță PSD DA
111. Geantă Florian Daniel PDL NU
112. Gheorghe Tinel PDL NU
113. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
114. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
115. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
116. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
117. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
118. Grama Horia PSD DA
119. Grecea Maria PNL DA
120. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
121. Grosaru Mircea Minoritati DA
122. Gudu Vasile PDL NU
123. Gunia Dragoș-Ionel PDL NU
124. Guran Virgil PNL DA
125. Gust Băloșin Florentin PSD DA
126. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
127. Harbuz Liviu PSD DA
128. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
129. Holban Titi PNL DA
130. Hulea Ioan ND DA
131. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
132. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
133. Iancu Iulian PSD DA
134. Iane Daniel PNL DA
135. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
136. Ibram Iusein Minoritati DA
137. Ignat Miron Minoritati DA
138. Intotero Natalia-Elena PSD DA
139. Ionescu Aurelian ALDE DA
140. Ionescu George PDL NU
141. Iordache Florin PSD DA
142. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
143. Iriza Scarlat PSD DA
144. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
145. Itu Cornel PSD DA
146. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
147. Kelemen Hunor UDMR DA
148. Kerekes Károly UDMR DA
149. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
150. Khraibani Camelia PSD DA
151. Korodi Attila UDMR DA
152. Lubanovici Mircea PDL NU
153. Lupu Mihai PNL DA
154. Manda Iulian Claudiu PSD DA
155. Manolache Marius PSD DA
156. Marcoci Vlad PSD DA
157. Marcu Nicu PNL DA
158. Marcu Viorica PNL DA
159. Marian Ion Cristinel - DA
160. Marin Gheorghe PSD DA
161. Markó Attila-Gabor UDMR DA
162. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
163. Máté András-Levente UDMR DA
164. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
165. Melinte Ion PSD DA
166. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
167. Mihai Aurelian - DA
168. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
169. Militaru Lucian PDL NU
170. Mincă Liliana ND DA
171. Mircovici Niculae Minoritati DA
172. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
173. Mitrea Manuela PSD DA
174. Mitrea Miron Tudor PSD DA
175. Mîrza Gavril PSD DA
176. Mocanu Adrian PSD DA
177. Mocioi Niculina ND DA
178. Moldovan Ioan ALDE DA
179. Molnar Zsolt UDMR DA
180. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
181. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
182. Movilă Petru PDL NU
183. Munteanu Ioan PSD DA
184. Murgu Neagu ND DA
185. Nassar Rodica PSD DA
186. Neacșu Marian PSD DA
187. Necula Cosmin PSD DA
188. Negruț Cornelia ALDE DA
189. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
190. Nichita Cristina PSD DA
191. Nicoară Romeo Florin PNL DA
192. Nicolae Alexandri PNL DA
193. Nicolae Florian PSD DA
194. Niculae Aurel PNL DA
195. Niculescu Dumitru ND DA
196. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
197. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
198. Nistor Laurențiu PSD DA
199. Nistor Marioara ND DA
200. Nosa Iuliu PSD DA
201. Oajdea Daniel Vasile ND DA
202. Ochi Ion PSD DA
203. Orban Ludovic PNL DA
204. Oros Nechita-Adrian PNL DA
205. Palașcă Viorel PNL DA
206. Palăr Ionel PNL DA
207. Pambuccian Varujan Minoritati DA
208. Păun Nicolae Minoritati DA
209. Pârgaru Ion PNL DA
210. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
211. Peia Ninel PSD DA
212. Petrache Adrian-Alin PSD DA
213. Petrea Dorin Silviu PSD DA
214. Petrescu Petre PSD DA
215. Petric Octavian PSD DA
216. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
217. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
218. Pop Georgian PSD DA
219. Popa Octavian-Marius PNL DA
220. Popa Radu Mihai PSD DA
221. Popeangă Vasile PSD DA
222. Popescu Dan-Cristian PDL NU
223. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL NU
224. Preda Cezar-Florin PDL NU
225. Pușcaș Iacob - DA
226. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
227. Răducanu Ion PSD DA
228. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
229. Rădulescu Constantin PSD DA
230. Rădulescu Romeo PDL NU
231. Rățoi Neculai PSD DA
232. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
233. Reuer Elena-Ramona PNL DA
234. Roman Cristian-Constantin PDL NU
235. Roman Gheorghe PSD DA
236. Roman Petre PNL DA
237. Roman Victor PSD DA
238. Rotaru Răzvan ALDE DA
239. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
240. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
241. Scutaru Adrian George PNL DA
242. Secară Florin Mihail PDL NU
243. Sefer Cristian-George ND DA
244. Seres Dénes UDMR DA
245. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
246. Solomon Adrian PSD DA
247. Stan Ioan PSD DA
248. Stan Ion PSD DA
249. Stanciu Zisu PSD DA
250. Stancu Ionel Minoritati DA
251. Stativă Irinel Ioan PSD DA
252. Stănescu Alexandru PSD DA
253. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
254. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
255. Stragea Sorin Constantin PSD DA
256. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
257. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
258. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
259. Szabó Ödön UDMR DA
260. Șcheau Ion PSD DA
261. Șoptică Costel PNL DA
262. Șova Lucian PSD DA
263. Ștefan Viorel PSD DA
264. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
265. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
266. Tararache Mihai - DA
267. Tămâian Ioan PNL DA
268. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
269. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
270. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
271. Teju Sorin PNL DA
272. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
273. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
274. Tiuch Cătălin PSD DA
275. Tîlvăr Angel PSD DA
276. Toader Mircea-Nicu PDL NU
277. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
278. Traicu Rodin PSD DA
279. Tudorie Violeta PSD DA
280. Tudose Mihai PSD DA
281. Tușa Adriana Diana - DA
282. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
283. Udrea Elena Gabriela PDL NU
284. Udriște Gheorghe PDL NU
285. Uricec Eugen Constantin PSD DA
286. Ursărescu Dorinel PNL DA
287. Vainer Aurel Minoritati DA
288. Varga Vasile PNL DA
289. Vasilescu Nicolae PSD DA
290. Vasilică Radu Costin PSD DA
291. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
292. Vladu Iulian PDL NU
293. Vlase Petru Gabriel PSD DA
294. Vlădoiu Aurel PSD DA
295. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
296. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
297. Vulpescu Ioan PSD DA
298. Zaharcu Neviser PSD DA
299. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
300. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
301. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 15 decembrie 2019, 20:25
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro