Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.11.2013 > 13:30 Versiunea pentru printare
Marți, 12 noiembrie 2013, ora 13:30

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 297/2013 pentru modificarea alin.(2) al art.102 din Legea nr.263/2010 privind sistemul unitar de pensii publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:302 128 71 28 26 15 15 11 8
- voturi pentru (DA):244 127 71 - 1 14 14 11 6
- voturi împotrivă (NU):54 - - 27 25 1 - - 1
- abțineri:4 1 - 1 - - 1 - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND NU
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL NU
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Anghel Gabriela-Lola ND NU
10. Antal István UDMR NU
11. Anton Marin PNL DA
12. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
13. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
14. Arsene Ionel PSD DA
15. Avram Constantin ALDE DA
16. Avram Marian PSD DA
17. Axente Ioan PSD DA
18. Babuș Radu PSD DA
19. Baltă Mihai PSD DA
20. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
21. Bălan Ion PSD DA
22. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Benga Ioan PSD DA
25. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
26. Blănariu Valentin ND NU
27. Bleotu Vasile PSD DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PDL NU
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Boghicevici Claudia PDL Abținere
32. Bónis István UDMR DA
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
35. Buican Cristian PNL DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Burlacu Ștefan ND NU
38. Caloianu Mario-Ernest ND NU
39. Calotă Florică Ică PNL DA
40. Canacheu Costică PDL NU
41. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
44. Cernea Remus-Florinel - Abținere
45. Chebac Eugen PSD DA
46. Cherecheș Florica PNL DA
47. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
48. Cioată Cezar ALDE DA
49. Ciobanu Gheorghe PSD DA
50. Ciobanu Liliana ND NU
51. Ciocan Dan PSD DA
52. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
53. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
54. Ciuhodaru Tudor ND NU
55. Ciurariu Florin PNL DA
56. Cocei Erland PNL DA
57. Codîrlă Liviu ND NU
58. Coman Gheorghe ALDE DA
59. Comșa Cornel-George ND NU
60. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND NU
61. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
62. Costin Gheorghe PNL DA
63. Covaci Dorel PSD DA
64. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
65. Crăciunescu Grigore PNL DA
66. Cristea Victor PSD DA
67. Cristian Horia PNL DA
68. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
69. Culețu Dănuț PDL NU
70. Cupă Ion PNL DA
71. Cupșa Ioan PNL DA
72. Dalca Ștefan-Petru ND NU
73. Dascălu Constantin PDL NU
74. Deaconu Mihai ND NU
75. Delureanu Virgil PSD DA
76. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
77. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
78. Dima Toader PSD DA
79. Diniță Ion ALDE DA
80. Dîrzu Ioan PSD DA
81. Doboș Anton PNL DA
82. Dobre Mircea-Titus PSD DA
83. Dobre Victor Paul PNL DA
84. Dobrinescu Traian PNL DA
85. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
86. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
87. Dragomir Gheorghe PNL DA
88. Dragomir Maria ND NU
89. Dragomir Viorel Marian PSD DA
90. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
91. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
92. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
93. Dumbrăvanu Paul PNL DA
94. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
95. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
96. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
97. Dușa Mircea PSD DA
98. Emacu Gheorghe PSD DA
99. Enache Marian PSD DA
100. Eparu Ion PSD DA
101. Erdei Dolóczki István UDMR DA
102. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
103. Fenechiu Relu PNL DA
104. Firczak Gheorghe Minoritati DA
105. Florea Daniel PSD DA
106. Fonta Nuțu ND DA
107. Frăticiu Gheorghe PSD DA
108. Galan Constantin PNL DA
109. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
110. Găină Mihăiță PSD DA
111. Geantă Florian Daniel PDL NU
112. Gheorghe Tinel PDL NU
113. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
114. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
115. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
116. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
117. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
118. Grama Horia PSD DA
119. Grecea Maria PNL DA
120. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
121. Grosaru Mircea Minoritati DA
122. Gudu Vasile PDL NU
123. Gunia Dragoș-Ionel PDL NU
124. Guran Virgil PNL DA
125. Gust Băloșin Florentin PSD DA
126. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
127. Harbuz Liviu PSD DA
128. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
129. Holban Titi PNL DA
130. Hrebenciuc Viorel PSD DA
131. Hulea Ioan ND NU
132. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
133. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
134. Iancu Iulian PSD DA
135. Iane Daniel PNL DA
136. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
137. Ibram Iusein Minoritati DA
138. Ignat Miron Minoritati DA
139. Intotero Natalia-Elena PSD DA
140. Ionescu Aurelian ALDE DA
141. Ionescu George PDL NU
142. Iordache Florin PSD DA
143. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
144. Iriza Scarlat PSD DA
145. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
146. Itu Cornel PSD DA
147. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
148. Kelemen Hunor UDMR DA
149. Kerekes Károly UDMR DA
150. Kereskényi Gábor UDMR DA
151. Khraibani Camelia PSD DA
152. Korodi Attila UDMR DA
153. Lubanovici Mircea PDL NU
154. Lupu Mihai PNL DA
155. Manda Iulian Claudiu PSD DA
156. Manolache Marius PSD DA
157. Marcoci Vlad PSD DA
158. Marcu Nicu PNL DA
159. Marcu Viorica PNL DA
160. Marian Ion Cristinel - DA
161. Marin Gheorghe PSD DA
162. Markó Attila-Gabor UDMR DA
163. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
164. Máté András-Levente UDMR DA
165. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
166. Melinte Ion PSD DA
167. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
168. Mihai Aurelian - DA
169. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
170. Militaru Lucian PDL NU
171. Mincă Liliana ND NU
172. Mircovici Niculae Minoritati Abținere
173. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
174. Mitrea Manuela PSD DA
175. Mitrea Miron Tudor PSD DA
176. Mîrza Gavril PSD DA
177. Mocanu Adrian PSD DA
178. Mocioalcă Ion PSD DA
179. Mocioi Niculina ND NU
180. Moisii Constantin ND NU
181. Molnar Zsolt UDMR DA
182. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
183. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
184. Movilă Petru PDL NU
185. Munteanu Ioan PSD DA
186. Murgu Neagu ND NU
187. Nassar Rodica PSD DA
188. Neacșu Marian PSD DA
189. Necula Cosmin PSD DA
190. Negruț Cornelia ALDE DA
191. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
192. Nicoară Romeo Florin PNL DA
193. Nicolae Alexandri PNL DA
194. Nicolae Florian PSD DA
195. Niculae Aurel PNL DA
196. Niculescu Dumitru ND NU
197. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
198. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
199. Nistor Laurențiu PSD DA
200. Nistor Marioara ND NU
201. Niță Emil PSD DA
202. Nosa Iuliu PSD DA
203. Oajdea Daniel Vasile ND NU
204. Ochi Ion PSD DA
205. Orban Ludovic PNL DA
206. Oros Nechita-Adrian PNL DA
207. Palașcă Viorel PNL DA
208. Palăr Ionel PNL DA
209. Pambuccian Varujan Minoritati DA
210. Păun Nicolae Minoritati DA
211. Pârgaru Ion PNL DA
212. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
213. Peia Ninel PSD DA
214. Petrache Adrian-Alin PSD DA
215. Petrea Dorin Silviu PSD Abținere
216. Petrescu Petre PSD DA
217. Petric Octavian PSD DA
218. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
219. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
220. Pop Georgian PSD DA
221. Popa Octavian-Marius PNL DA
222. Popa Radu Mihai PSD DA
223. Popeangă Vasile PSD DA
224. Popescu Dan-Cristian PDL NU
225. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL NU
226. Preda Cezar-Florin PDL NU
227. Pușcaș Iacob - DA
228. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
229. Răducanu Ion PSD DA
230. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
231. Rădulescu Constantin PSD DA
232. Rădulescu Romeo PDL NU
233. Rățoi Neculai PSD DA
234. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
235. Reuer Elena-Ramona PNL DA
236. Roman Cristian-Constantin PDL NU
237. Roman Gheorghe PSD DA
238. Roman Petre PNL DA
239. Roman Victor PSD DA
240. Rotaru Răzvan ALDE DA
241. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
242. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
243. Scutaru Adrian George PNL DA
244. Secară Florin Mihail PDL NU
245. Sefer Cristian-George ND NU
246. Seres Dénes UDMR DA
247. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
248. Solomon Adrian PSD DA
249. Stan Ioan PSD DA
250. Stan Ion PSD DA
251. Stanciu Zisu PSD DA
252. Stancu Ionel Minoritati DA
253. Stativă Irinel Ioan PSD DA
254. Stănescu Alexandru PSD DA
255. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
256. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
257. Stragea Sorin Constantin PSD DA
258. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
259. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
260. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
261. Szabó Ödön UDMR DA
262. Șcheau Ion PSD DA
263. Șoptică Costel PNL DA
264. Șova Lucian PSD DA
265. Ștefan Viorel PSD DA
266. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
267. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
268. Tararache Mihai - DA
269. Tămâian Ioan PNL DA
270. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
271. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
272. Teju Sorin PNL DA
273. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
274. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
275. Tiuch Cătălin PSD DA
276. Tîlvăr Angel PSD DA
277. Toader Mircea-Nicu PDL NU
278. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
279. Traicu Rodin PSD DA
280. Tudorie Violeta PSD DA
281. Tudose Mihai PSD DA
282. Tușa Adriana Diana - NU
283. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
284. Udrea Elena Gabriela PDL NU
285. Udriște Gheorghe PDL NU
286. Uricec Eugen Constantin PSD DA
287. Ursărescu Dorinel PNL DA
288. Vainer Aurel Minoritati DA
289. Varga Vasile PNL DA
290. Vasilescu Nicolae PSD DA
291. Vasilică Radu Costin PSD DA
292. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
293. Vladu Iulian PDL NU
294. Vlase Petru Gabriel PSD DA
295. Vlădoiu Aurel PSD DA
296. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
297. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
298. Vulpescu Ioan PSD DA
299. Zaharcu Neviser PSD DA
300. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
301. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
302. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 13 decembrie 2019, 4:48
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro