Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.11.2013 > 13:31 Versiunea pentru printare
Marți, 12 noiembrie 2013, ora 13:31

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 290/2013 privind stabilirea și plata despăgubirilor pentru imobilele preluate în mod abuziv de stat în perioada regimului comunist (6 martie 1945-22 decembrie 1989)
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:298 125 70 28 26 15 15 11 8
- voturi pentru (DA):232 125 70 - 1 5 14 11 6
- voturi împotrivă (NU):53 - - 27 24 1 - - 1
- abțineri:13 - - 1 1 9 1 - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND NU
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL NU
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Anghel Gabriela-Lola ND NU
10. Antal István UDMR NU
11. Anton Marin PNL DA
12. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
13. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
14. Arsene Ionel PSD DA
15. Avram Constantin ALDE DA
16. Avram Marian PSD DA
17. Axente Ioan PSD DA
18. Babuș Radu PSD DA
19. Baltă Mihai PSD DA
20. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
21. Bălan Ion PSD DA
22. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Benga Ioan PSD DA
25. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
26. Blănariu Valentin ND NU
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PDL NU
29. Boghicevici Claudia PDL NU
30. Bónis István UDMR DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
33. Buican Cristian PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Burlacu Ștefan ND Abținere
36. Caloianu Mario-Ernest ND NU
37. Calotă Florică Ică PNL DA
38. Canacheu Costică PDL NU
39. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
42. Cernea Remus-Florinel - Abținere
43. Chebac Eugen PSD DA
44. Cherecheș Florica PNL DA
45. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
46. Cioată Cezar ALDE DA
47. Ciobanu Gheorghe PSD DA
48. Ciobanu Liliana ND NU
49. Ciocan Dan PSD DA
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Ciuhodaru Tudor ND NU
53. Ciurariu Florin PNL DA
54. Cocei Erland PNL DA
55. Codîrlă Liviu ND NU
56. Coman Gheorghe ALDE DA
57. Comșa Cornel-George ND NU
58. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND NU
59. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
60. Covaci Dorel PSD DA
61. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
62. Cristian Horia PNL DA
63. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
64. Culețu Dănuț PDL NU
65. Cupă Ion PNL DA
66. Cupșa Ioan PNL DA
67. Dalca Ștefan-Petru ND NU
68. Dascălu Constantin PDL NU
69. Deaconu Mihai ND NU
70. Delureanu Virgil PSD DA
71. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
72. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
73. Dima Toader PSD DA
74. Diniță Ion ALDE DA
75. Dîrzu Ioan PSD DA
76. Doboș Anton PNL DA
77. Dobre Mircea-Titus PSD DA
78. Dobre Victor Paul PNL DA
79. Dobrinescu Traian PNL DA
80. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
81. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
82. Dragomir Gheorghe PNL DA
83. Dragomir Maria ND NU
84. Dragomir Viorel Marian PSD DA
85. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
86. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
87. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
88. Dumbrăvanu Paul PNL DA
89. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
90. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
91. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
92. Dușa Mircea PSD DA
93. Emacu Gheorghe PSD DA
94. Enache Marian PSD DA
95. Eparu Ion PSD DA
96. Erdei Dolóczki István UDMR DA
97. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
98. Fenechiu Relu PNL DA
99. Firczak Gheorghe Minoritati DA
100. Florea Daniel PSD DA
101. Fonta Nuțu ND DA
102. Frăticiu Gheorghe PSD DA
103. Galan Constantin PNL DA
104. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
105. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
106. Găină Mihăiță PSD DA
107. Geantă Florian Daniel PDL NU
108. Gheorghe Tinel PDL NU
109. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
110. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
111. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
112. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
113. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
114. Grama Horia PSD DA
115. Grecea Maria PNL DA
116. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
117. Grosaru Mircea Minoritati DA
118. Gudu Vasile PDL NU
119. Gunia Dragoș-Ionel PDL NU
120. Guran Virgil PNL DA
121. Gust Băloșin Florentin PSD DA
122. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
123. Harbuz Liviu PSD DA
124. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
125. Holban Titi PNL DA
126. Hrebenciuc Viorel PSD DA
127. Hulea Ioan ND NU
128. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
129. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
130. Iancu Iulian PSD DA
131. Iane Daniel PNL DA
132. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
133. Ibram Iusein Minoritati DA
134. Ignat Miron Minoritati DA
135. Intotero Natalia-Elena PSD DA
136. Ionescu Aurelian ALDE DA
137. Ionescu George PDL NU
138. Iordache Florin PSD DA
139. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
140. Iriza Scarlat PSD DA
141. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
142. Itu Cornel PSD DA
143. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR Abținere
144. Kelemen Hunor UDMR Abținere
145. Kerekes Károly UDMR Abținere
146. Kereskényi Gábor UDMR DA
147. Khraibani Camelia PSD DA
148. Korodi Attila UDMR Abținere
149. Lubanovici Mircea PDL NU
150. Lupu Mihai PNL DA
151. Manda Iulian Claudiu PSD DA
152. Manolache Marius PSD DA
153. Marcoci Vlad PSD DA
154. Marcu Nicu PNL DA
155. Marcu Viorica PNL DA
156. Marian Ion Cristinel - DA
157. Marin Gheorghe PSD DA
158. Markó Attila-Gabor UDMR Abținere
159. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
160. Máté András-Levente UDMR Abținere
161. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
162. Melinte Ion PSD DA
163. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
164. Mihai Aurelian - DA
165. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
166. Militaru Lucian PDL NU
167. Mincă Liliana ND NU
168. Mircovici Niculae Minoritati Abținere
169. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
170. Mitrea Manuela PSD DA
171. Mitrea Miron Tudor PSD DA
172. Mîrza Gavril PSD DA
173. Mocanu Adrian PSD DA
174. Mocioalcă Ion PSD DA
175. Mocioi Niculina ND NU
176. Moisii Constantin ND NU
177. Moldovan Ioan ALDE DA
178. Molnar Zsolt UDMR Abținere
179. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
180. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
181. Movilă Petru PDL NU
182. Munteanu Ioan PSD DA
183. Murgu Neagu ND NU
184. Nassar Rodica PSD DA
185. Neacșu Marian PSD DA
186. Necula Cosmin PSD DA
187. Negruț Cornelia ALDE DA
188. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
189. Nichita Cristina PSD DA
190. Nicoară Romeo Florin PNL DA
191. Nicolae Alexandri PNL DA
192. Nicolae Florian PSD DA
193. Niculae Aurel PNL DA
194. Niculescu Dumitru ND NU
195. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
196. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
197. Nistor Laurențiu PSD DA
198. Nistor Marioara ND NU
199. Niță Emil PSD DA
200. Nosa Iuliu PSD DA
201. Oajdea Daniel Vasile ND NU
202. Ochi Ion PSD DA
203. Orban Ludovic PNL DA
204. Oros Nechita-Adrian PNL DA
205. Palașcă Viorel PNL DA
206. Palăr Ionel PNL DA
207. Pambuccian Varujan Minoritati DA
208. Păun Nicolae Minoritati DA
209. Pârgaru Ion PNL DA
210. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
211. Peia Ninel PSD DA
212. Petrache Adrian-Alin PSD DA
213. Petrea Dorin Silviu PSD DA
214. Petrescu Petre PSD DA
215. Petric Octavian PSD DA
216. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
217. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
218. Pop Georgian PSD DA
219. Popa Octavian-Marius PNL DA
220. Popa Radu Mihai PSD DA
221. Popeangă Vasile PSD DA
222. Popescu Dan-Cristian PDL Abținere
223. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL NU
224. Preda Cezar-Florin PDL NU
225. Pușcaș Iacob - DA
226. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
227. Răducanu Ion PSD DA
228. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
229. Rădulescu Constantin PSD DA
230. Rădulescu Romeo PDL NU
231. Rățoi Neculai PSD DA
232. Reuer Elena-Ramona PNL DA
233. Roman Cristian-Constantin PDL NU
234. Roman Gheorghe PSD DA
235. Roman Petre PNL DA
236. Roman Victor PSD DA
237. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
238. Scutaru Adrian George PNL DA
239. Secară Florin Mihail PDL NU
240. Sefer Cristian-George ND NU
241. Seres Dénes UDMR Abținere
242. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
243. Solomon Adrian PSD DA
244. Stan Ioan PSD DA
245. Stan Ion PSD DA
246. Stanciu Zisu PSD DA
247. Stancu Ionel Minoritati DA
248. Stativă Irinel Ioan PSD DA
249. Stănescu Alexandru PSD DA
250. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
251. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
252. Stragea Sorin Constantin PSD DA
253. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
254. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
255. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
256. Szabó Ödön UDMR Abținere
257. Șcheau Ion PSD DA
258. Șoptică Costel PNL DA
259. Șova Lucian PSD DA
260. Ștefan Viorel PSD DA
261. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
262. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
263. Tararache Mihai - DA
264. Tămâian Ioan PNL DA
265. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
266. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
267. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
268. Teju Sorin PNL DA
269. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
270. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
271. Tiuch Cătălin PSD DA
272. Tîlvăr Angel PSD DA
273. Toader Mircea-Nicu PDL NU
274. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
275. Traicu Rodin PSD DA
276. Tudorie Violeta PSD DA
277. Tudose Mihai PSD DA
278. Tușa Adriana Diana - NU
279. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
280. Udrea Elena Gabriela PDL NU
281. Udriște Gheorghe PDL NU
282. Uricec Eugen Constantin PSD DA
283. Ursărescu Dorinel PNL DA
284. Vainer Aurel Minoritati DA
285. Varga Vasile PNL DA
286. Vasilescu Nicolae PSD DA
287. Vasilică Radu Costin PSD DA
288. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
289. Vladu Iulian PDL NU
290. Vlase Petru Gabriel PSD DA
291. Vlădoiu Aurel PSD DA
292. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
293. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
294. Vulpescu Ioan PSD DA
295. Zaharcu Neviser PSD DA
296. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
297. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
298. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 2 martie 2021, 16:58
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro