Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.11.2013 > 13:32 Versiunea pentru printare
Marți, 12 noiembrie 2013, ora 13:32

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 291/2013 pentru modificarea alineatului (2) al art.6 din Legea nr.10/2001 privind regimul juridic al unor imobile preluate în mod abuziv în perioada 6 martie 1945-22 decembrie 1989, cu modificările și completările ulterioare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:296 123 71 28 26 15 14 11 8
- voturi pentru (DA):243 122 70 5 - 15 14 11 6
- voturi împotrivă (NU):50 - 1 23 25 - - - 1
- abțineri:2 - - - 1 - - - 1
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND NU
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL NU
8. Andronache Gabriel PNL NU
9. Anghel Gabriela-Lola ND NU
10. Antal István UDMR DA
11. Anton Marin PNL DA
12. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
13. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
14. Arsene Ionel PSD DA
15. Avram Constantin ALDE DA
16. Avram Marian PSD DA
17. Axente Ioan PSD DA
18. Babuș Radu PSD DA
19. Baltă Mihai PSD DA
20. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
21. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Benga Ioan PSD DA
24. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
25. Blănariu Valentin ND NU
26. Bleotu Vasile PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PDL NU
29. Boghicevici Claudia PDL NU
30. Bónis István UDMR DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
33. Buican Cristian PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Burlacu Ștefan ND Abținere
36. Caloianu Mario-Ernest ND NU
37. Calotă Florică Ică PNL DA
38. Canacheu Costică PDL DA
39. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
42. Cernea Remus-Florinel - Abținere
43. Chebac Eugen PSD DA
44. Cherecheș Florica PNL DA
45. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
46. Cioată Cezar ALDE DA
47. Ciobanu Gheorghe PSD DA
48. Ciobanu Liliana ND NU
49. Ciocan Dan PSD DA
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Ciuhodaru Tudor ND NU
53. Ciurariu Florin PNL DA
54. Cocei Erland PNL DA
55. Codîrlă Liviu ND NU
56. Coman Gheorghe ALDE DA
57. Comșa Cornel-George ND NU
58. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND NU
59. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
60. Costin Gheorghe PNL DA
61. Covaci Dorel PSD DA
62. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
63. Crăciunescu Grigore PNL DA
64. Cristian Horia PNL DA
65. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
66. Culețu Dănuț PDL NU
67. Cupă Ion PNL DA
68. Cupșa Ioan PNL DA
69. Dalca Ștefan-Petru ND NU
70. Dascălu Constantin PDL NU
71. Deaconu Mihai ND NU
72. Delureanu Virgil PSD DA
73. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
74. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
75. Dima Toader PSD DA
76. Diniță Ion ALDE DA
77. Dîrzu Ioan PSD DA
78. Doboș Anton PNL DA
79. Dobre Mircea-Titus PSD DA
80. Dobre Victor Paul PNL DA
81. Dobrinescu Traian PNL DA
82. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
83. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
84. Dragomir Gheorghe PNL DA
85. Dragomir Maria ND NU
86. Dragomir Viorel Marian PSD DA
87. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
88. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
89. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
90. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
91. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
92. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
93. Dușa Mircea PSD DA
94. Emacu Gheorghe PSD DA
95. Enache Marian PSD -
96. Eparu Ion PSD DA
97. Erdei Dolóczki István UDMR DA
98. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
99. Fenechiu Relu PNL DA
100. Firczak Gheorghe Minoritati DA
101. Florea Daniel PSD DA
102. Fonta Nuțu ND NU
103. Frăticiu Gheorghe PSD DA
104. Galan Constantin PNL DA
105. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
106. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
107. Găină Mihăiță PSD DA
108. Geantă Florian Daniel PDL NU
109. Gheorghe Tinel PDL NU
110. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
111. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
112. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
113. Grama Horia PSD DA
114. Grecea Maria PNL DA
115. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
116. Grosaru Mircea Minoritati DA
117. Gudu Vasile PDL NU
118. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
119. Guran Virgil PNL DA
120. Gust Băloșin Florentin PSD DA
121. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
122. Harbuz Liviu PSD DA
123. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
124. Holban Titi PNL DA
125. Hrebenciuc Viorel PSD DA
126. Hulea Ioan ND NU
127. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
128. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
129. Iancu Iulian PSD DA
130. Iane Daniel PNL DA
131. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
132. Ibram Iusein Minoritati DA
133. Ignat Miron Minoritati DA
134. Intotero Natalia-Elena PSD DA
135. Ionescu Aurelian ALDE DA
136. Ionescu George PDL NU
137. Iordache Florin PSD DA
138. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
139. Iriza Scarlat PSD DA
140. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
141. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
142. Kelemen Hunor UDMR DA
143. Kerekes Károly UDMR DA
144. Kereskényi Gábor UDMR DA
145. Khraibani Camelia PSD DA
146. Korodi Attila UDMR DA
147. Lubanovici Mircea PDL NU
148. Lupu Mihai PNL DA
149. Manda Iulian Claudiu PSD DA
150. Manolache Marius PSD DA
151. Marcoci Vlad PSD DA
152. Marcu Nicu PNL DA
153. Marcu Viorica PNL DA
154. Marian Ion Cristinel - DA
155. Marin Gheorghe PSD DA
156. Markó Attila-Gabor UDMR DA
157. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
158. Máté András-Levente UDMR DA
159. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
160. Melinte Ion PSD DA
161. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
162. Mihai Aurelian - DA
163. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
164. Militaru Lucian PDL NU
165. Mincă Liliana ND NU
166. Mircovici Niculae Minoritati DA
167. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
168. Mitrea Manuela PSD DA
169. Mitrea Miron Tudor PSD DA
170. Mîrza Gavril PSD DA
171. Mocanu Adrian PSD DA
172. Mocioalcă Ion PSD DA
173. Mocioi Niculina ND NU
174. Moisii Constantin ND NU
175. Moldovan Ioan ALDE DA
176. Molnar Zsolt UDMR DA
177. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
178. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
179. Movilă Petru PDL NU
180. Munteanu Ioan PSD DA
181. Murgu Neagu ND NU
182. Nassar Rodica PSD DA
183. Neacșu Marian PSD DA
184. Necula Cosmin PSD DA
185. Negruț Cornelia ALDE DA
186. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
187. Nichita Cristina PSD DA
188. Nicoară Romeo Florin PNL DA
189. Nicolae Alexandri PNL DA
190. Nicolae Florian PSD DA
191. Niculae Aurel PNL DA
192. Niculescu Dumitru ND NU
193. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
194. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
195. Nistor Laurențiu PSD DA
196. Nistor Marioara ND NU
197. Niță Emil PSD DA
198. Nosa Iuliu PSD DA
199. Oajdea Daniel Vasile ND NU
200. Ochi Ion PSD DA
201. Orban Ludovic PNL DA
202. Oros Nechita-Adrian PNL DA
203. Palașcă Viorel PNL DA
204. Palăr Ionel PNL DA
205. Pambuccian Varujan Minoritati DA
206. Păun Nicolae Minoritati DA
207. Pârgaru Ion PNL DA
208. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
209. Peia Ninel PSD DA
210. Petrache Adrian-Alin PSD DA
211. Petrea Dorin Silviu PSD DA
212. Petrescu Petre PSD DA
213. Petric Octavian PSD DA
214. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
215. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
216. Pop Georgian PSD DA
217. Popa Octavian-Marius PNL DA
218. Popa Radu Mihai PSD DA
219. Popeangă Vasile PSD DA
220. Popescu Dan-Cristian PDL NU
221. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
222. Preda Cezar-Florin PDL NU
223. Pușcaș Iacob - DA
224. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
225. Răducanu Ion PSD DA
226. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
227. Rădulescu Constantin PSD DA
228. Rădulescu Romeo PDL NU
229. Rățoi Neculai PSD DA
230. Reuer Elena-Ramona PNL DA
231. Roman Cristian-Constantin PDL NU
232. Roman Gheorghe PSD DA
233. Roman Petre PNL DA
234. Roman Victor PSD DA
235. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
236. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
237. Scutaru Adrian George PNL DA
238. Secară Florin Mihail PDL DA
239. Sefer Cristian-George ND NU
240. Seres Dénes UDMR DA
241. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
242. Solomon Adrian PSD DA
243. Stan Ioan PSD DA
244. Stan Ion PSD DA
245. Stanciu Zisu PSD DA
246. Stancu Ionel Minoritati DA
247. Stativă Irinel Ioan PSD DA
248. Stănescu Alexandru PSD DA
249. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
250. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
251. Stragea Sorin Constantin PSD DA
252. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
253. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
254. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
255. Szabó Ödön UDMR DA
256. Șcheau Ion PSD DA
257. Șoptică Costel PNL DA
258. Șova Lucian PSD DA
259. Ștefan Viorel PSD DA
260. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
261. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
262. Tararache Mihai - DA
263. Tămâian Ioan PNL DA
264. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
265. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
266. Teju Sorin PNL DA
267. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
268. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
269. Tiuch Cătălin PSD DA
270. Tîlvăr Angel PSD DA
271. Toader Mircea-Nicu PDL NU
272. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
273. Traicu Rodin PSD DA
274. Tudorie Violeta PSD DA
275. Tudose Mihai PSD DA
276. Tușa Adriana Diana - NU
277. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
278. Udrea Elena Gabriela PDL DA
279. Udriște Gheorghe PDL NU
280. Uricec Eugen Constantin PSD DA
281. Ursărescu Dorinel PNL DA
282. Vainer Aurel Minoritati DA
283. Varga Vasile PNL DA
284. Vasilescu Nicolae PSD DA
285. Vasilică Radu Costin PSD DA
286. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
287. Vladu Iulian PDL NU
288. Vlase Petru Gabriel PSD DA
289. Vlădoiu Aurel PSD DA
290. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
291. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
292. Vulpescu Ioan PSD DA
293. Zaharcu Neviser PSD DA
294. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
295. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
296. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 6 decembrie 2019, 18:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro