Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.11.2013 > 13:15 Versiunea pentru printare
Marți, 12 noiembrie 2013, ora 13:15

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 744/2011 pentru completarea Legii nr.230/2007 privind înființarea, organizarea și funcționarea asociațiilor de proprietari, cu modificările și completările ulterioare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:307 126 74 30 26 15 15 13 8
- voturi pentru (DA):247 126 74 1 - 14 14 12 6
- voturi împotrivă (NU):53 - - 28 24 - - - 1
- abțineri:5 - - - 1 1 1 1 1
- nu au votat:2 - - 1 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND NU
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PDL NU
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anghel Gabriela-Lola ND NU
9. Antal István UDMR DA
10. Anton Marin PNL DA
11. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
12. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
13. Arsene Ionel PSD DA
14. Avram Constantin ALDE DA
15. Avram Marian PSD DA
16. Axente Ioan PSD DA
17. Babuș Radu PSD DA
18. Baltă Mihai PSD DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
20. Bălan Ion PSD DA
21. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Benga Ioan PSD DA
24. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
25. Blănariu Valentin ND NU
26. Bleotu Vasile PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PDL NU
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Boghicevici Claudia PDL NU
31. Bónis István UDMR DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
34. Buican Cristian PNL DA
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Burlacu Ștefan ND NU
37. Caloianu Mario-Ernest ND NU
38. Calotă Florică Ică PNL DA
39. Canacheu Costică PDL NU
40. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
43. Cernea Remus-Florinel - Abținere
44. Chebac Eugen PSD DA
45. Cherecheș Florica PNL DA
46. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
47. Cioată Cezar ALDE DA
48. Ciobanu Gheorghe PSD DA
49. Ciobanu Liliana ND NU
50. Ciocan Dan PSD DA
51. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Ciuhodaru Tudor ND NU
54. Ciurariu Florin PNL DA
55. Codîrlă Liviu ND NU
56. Coman Gheorghe ALDE DA
57. Comșa Cornel-George ND NU
58. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND NU
59. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
60. Costin Gheorghe PNL DA
61. Covaci Dorel PSD DA
62. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
63. Crăciunescu Grigore PNL DA
64. Cristea Aurelia PSD DA
65. Cristea Victor PSD DA
66. Cristian Horia PNL DA
67. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
68. Culețu Dănuț PDL NU
69. Cupă Ion PNL DA
70. Cupșa Ioan PNL DA
71. Dalca Ștefan-Petru ND NU
72. Dascălu Constantin PDL NU
73. Deaconu Mihai ND NU
74. Delureanu Virgil PSD DA
75. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
76. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
77. Dima Toader PSD DA
78. Diniță Ion ALDE DA
79. Dîrzu Ioan PSD DA
80. Doboș Anton PNL DA
81. Dobre Mircea-Titus PSD DA
82. Dobre Victor Paul PNL DA
83. Dobrinescu Traian PNL DA
84. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
85. Dolineaschi Andrei PSD DA
86. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
87. Dragomir Gheorghe PNL DA
88. Dragomir Maria ND NU
89. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
90. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
91. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE Abținere
92. Dumbrăvanu Paul PNL DA
93. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
94. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
95. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
96. Dușa Mircea PSD DA
97. Emacu Gheorghe PSD DA
98. Eparu Ion PSD DA
99. Erdei Dolóczki István UDMR DA
100. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
101. Fenechiu Relu PNL DA
102. Firczak Gheorghe Minoritati DA
103. Florea Daniel PSD DA
104. Fonta Nuțu ND Abținere
105. Frăticiu Gheorghe PSD DA
106. Galan Constantin PNL DA
107. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
108. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
109. Găină Mihăiță PSD DA
110. Geantă Florian Daniel PDL NU
111. Gheorghe Florin PDL NU
112. Gheorghe Tinel PDL NU
113. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
114. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
115. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
116. Giurescu Dinu ALDE DA
117. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
118. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
119. Grama Horia PSD DA
120. Grecea Maria PNL DA
121. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
122. Grosaru Mircea Minoritati DA
123. Gudu Vasile PDL NU
124. Gunia Dragoș-Ionel PDL NU
125. Guran Virgil PNL DA
126. Gust Băloșin Florentin PSD DA
127. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
128. Harbuz Liviu PSD DA
129. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
130. Holban Titi PNL DA
131. Horga Vasile PNL DA
132. Hulea Ioan ND NU
133. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
134. Iancu Iulian PSD DA
135. Iane Daniel PNL DA
136. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
137. Ibram Iusein Minoritati DA
138. Ignat Miron Minoritati DA
139. Intotero Natalia-Elena PSD DA
140. Ionescu Aurelian ALDE DA
141. Ionescu George PDL NU
142. Iordache Florin PSD DA
143. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
144. Iriza Scarlat PSD DA
145. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
146. Itu Cornel PSD DA
147. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
148. Kelemen Hunor UDMR DA
149. Kerekes Károly UDMR DA
150. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
151. Khraibani Camelia PSD DA
152. Korodi Attila UDMR DA
153. Lubanovici Mircea PDL NU
154. Lupu Mihai PNL DA
155. Manda Iulian Claudiu PSD DA
156. Manolache Marius PSD DA
157. Marcoci Vlad PSD DA
158. Marcu Nicu PNL DA
159. Marcu Viorica PNL DA
160. Marian Ion Cristinel - DA
161. Marin Gheorghe PSD DA
162. Markó Attila-Gabor UDMR DA
163. Marocico Ion Minoritati DA
164. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
165. Máté András-Levente UDMR DA
166. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
167. Melinte Ion PSD DA
168. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
169. Mihai Aurelian - DA
170. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
171. Militaru Lucian PDL NU
172. Mincă Liliana ND NU
173. Mircovici Niculae Minoritati DA
174. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
175. Mitrea Manuela PSD DA
176. Mitrea Miron Tudor PSD DA
177. Mîrza Gavril PSD DA
178. Mocanu Adrian PSD DA
179. Mocioalcă Ion PSD DA
180. Mocioi Niculina ND NU
181. Moisii Constantin ND NU
182. Moldovan Ioan ALDE DA
183. Molnar Zsolt UDMR DA
184. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
185. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
186. Movilă Petru PDL NU
187. Munteanu Ioan PSD DA
188. Murgu Neagu ND NU
189. Nassar Rodica PSD DA
190. Neacșu Marian PSD DA
191. Necula Cosmin PSD DA
192. Negruț Cornelia ALDE DA
193. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
194. Nichita Cristina PSD DA
195. Nicoară Romeo Florin PNL DA
196. Nicolae Alexandri PNL DA
197. Nicolae Florian PSD DA
198. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
199. Niculae Aurel PNL DA
200. Niculescu Dumitru ND NU
201. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
202. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
203. Nistor Laurențiu PSD DA
204. Nistor Marioara ND NU
205. Niță Emil PSD DA
206. Nosa Iuliu PSD DA
207. Oajdea Daniel Vasile ND -
208. Ochi Ion PSD DA
209. Orban Ludovic PNL DA
210. Oros Nechita-Adrian PNL DA
211. Palașcă Viorel PNL DA
212. Palăr Ionel PNL DA
213. Pambuccian Varujan Minoritati DA
214. Păun Nicolae Minoritati DA
215. Pârgaru Ion PNL DA
216. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
217. Peia Ninel PSD DA
218. Petrache Adrian-Alin PSD DA
219. Petrea Dorin Silviu PSD DA
220. Petrescu Petre PSD DA
221. Petric Octavian PSD DA
222. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
223. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
224. Pop Georgian PSD DA
225. Popa Octavian-Marius PNL DA
226. Popa Radu Mihai PSD DA
227. Popeangă Vasile PSD DA
228. Popescu Dan-Cristian PDL NU
229. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
230. Preda Cezar-Florin PDL NU
231. Pușcaș Iacob - DA
232. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
233. Răducanu Ion PSD DA
234. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
235. Rădulescu Constantin PSD DA
236. Rățoi Neculai PSD DA
237. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
238. Reuer Elena-Ramona PNL DA
239. Roman Cristian-Constantin PDL -
240. Roman Gheorghe PSD DA
241. Roman Petre PNL DA
242. Roman Victor PSD DA
243. Rotaru Răzvan ALDE DA
244. Rusu Valentin PNL DA
245. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
246. Scarlat George PNL DA
247. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
248. Scutaru Adrian George PNL DA
249. Secară Florin Mihail PDL NU
250. Sefer Cristian-George ND NU
251. Seres Dénes UDMR DA
252. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
253. Solomon Adrian PSD DA
254. Stan Ioan PSD DA
255. Stan Ion PSD DA
256. Stanciu Zisu PSD DA
257. Stancu Ionel Minoritati DA
258. Stativă Irinel Ioan PSD DA
259. Stănescu Alexandru PSD DA
260. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
261. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
262. Stragea Sorin Constantin PSD DA
263. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
264. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
265. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
266. Szabó Ödön UDMR DA
267. Șcheau Ion PSD DA
268. Șoptică Costel PNL DA
269. Șova Lucian PSD DA
270. Ștefan Viorel PSD DA
271. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
272. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
273. Tararache Mihai - DA
274. Tămâian Ioan PNL DA
275. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
276. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
277. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
278. Teju Sorin PNL DA
279. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
280. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
281. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
282. Tiuch Cătălin PSD DA
283. Tîlvăr Angel PSD DA
284. Toader Mircea-Nicu PDL NU
285. Traicu Rodin PSD DA
286. Tudorie Violeta PSD DA
287. Tudose Mihai PSD DA
288. Tușa Adriana Diana - NU
289. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
290. Udrea Elena Gabriela PDL NU
291. Udriște Gheorghe PDL NU
292. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
293. Uricec Eugen Constantin PSD DA
294. Ursărescu Dorinel PNL DA
295. Varga Vasile PNL DA
296. Vasilică Radu Costin PSD DA
297. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
298. Vladu Iulian PDL NU
299. Vlase Petru Gabriel PSD DA
300. Vlădoiu Aurel PSD DA
301. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
302. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
303. Vulpescu Ioan PSD DA
304. Zaharcu Neviser PSD DA
305. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
306. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
307. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 7 martie 2021, 17:52
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro