Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.11.2013 > 13:14 Versiunea pentru printare
Marți, 12 noiembrie 2013, ora 13:14

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 364/2010 privind stimularea înființării și dezvoltării microîntreprinderilor ce oferă spre consum produse obținute exclusiv prin mijloace proprii
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:313 131 74 31 26 14 16 13 8
- voturi pentru (DA):252 131 74 1 1 11 15 13 6
- voturi împotrivă (NU):59 - - 30 25 3 - - 1
- abțineri:2 - - - - - 1 - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND NU
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PDL NU
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anghel Gabriela-Lola ND NU
9. Antal István UDMR NU
10. Anton Marin PNL DA
11. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
12. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
13. Arsene Ionel PSD DA
14. Avram Constantin ALDE DA
15. Avram Marian PSD DA
16. Axente Ioan PSD DA
17. Babuș Radu PSD DA
18. Baltă Mihai PSD DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
20. Bălan Ion PSD DA
21. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Benga Ioan PSD DA
24. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
25. Blănariu Valentin ND NU
26. Bleotu Vasile PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PDL NU
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Boghicevici Claudia PDL NU
31. Bónis István UDMR DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
34. Buican Cristian PNL DA
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Burlacu Ștefan ND NU
37. Caloianu Mario-Ernest ND NU
38. Calotă Florică Ică PNL DA
39. Canacheu Costică PDL NU
40. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
43. Cernea Remus-Florinel - Abținere
44. Chebac Eugen PSD DA
45. Cherecheș Florica PNL DA
46. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
47. Cioată Cezar ALDE DA
48. Ciobanu Gheorghe PSD DA
49. Ciobanu Liliana ND NU
50. Ciocan Dan PSD DA
51. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Ciuhodaru Tudor ND NU
54. Ciurariu Florin PNL DA
55. Cocei Erland PNL DA
56. Codîrlă Liviu ND NU
57. Coman Gheorghe ALDE DA
58. Comșa Cornel-George ND NU
59. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND NU
60. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
61. Costin Gheorghe PNL DA
62. Covaci Dorel PSD DA
63. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
64. Crăciunescu Grigore PNL DA
65. Cristea Aurelia PSD DA
66. Cristea Victor PSD DA
67. Cristian Horia PNL DA
68. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
69. Culețu Dănuț PDL NU
70. Cupă Ion PNL DA
71. Cupșa Ioan PNL DA
72. Dalca Ștefan-Petru ND NU
73. Dascălu Constantin PDL NU
74. Deaconu Mihai ND NU
75. Delureanu Virgil PSD DA
76. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
77. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
78. Dima Toader PSD DA
79. Diniță Ion ALDE DA
80. Dîrzu Ioan PSD DA
81. Doboș Anton PNL DA
82. Dobre Mircea-Titus PSD DA
83. Dobre Victor Paul PNL DA
84. Dobrinescu Traian PNL DA
85. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
86. Dolineaschi Andrei PSD DA
87. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
88. Dragomir Gheorghe PNL DA
89. Dragomir Maria ND NU
90. Dragomir Viorel Marian PSD DA
91. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
92. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
93. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
94. Dumbrăvanu Paul PNL DA
95. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
96. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
97. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
98. Dușa Mircea PSD DA
99. Emacu Gheorghe PSD DA
100. Enache Marian PSD DA
101. Eparu Ion PSD DA
102. Erdei Dolóczki István UDMR DA
103. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
104. Fenechiu Relu PNL DA
105. Firczak Gheorghe Minoritati DA
106. Florea Daniel PSD DA
107. Fonta Nuțu ND DA
108. Frăticiu Gheorghe PSD DA
109. Galan Constantin PNL DA
110. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
111. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
112. Găină Mihăiță PSD DA
113. Geantă Florian Daniel PDL NU
114. Gheorghe Florin PDL NU
115. Gheorghe Tinel PDL NU
116. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
117. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
118. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
119. Giurescu Dinu ALDE DA
120. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
121. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
122. Grama Horia PSD DA
123. Grecea Maria PNL DA
124. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
125. Grosaru Mircea Minoritati DA
126. Gudu Vasile PDL NU
127. Gunia Dragoș-Ionel PDL NU
128. Guran Virgil PNL DA
129. Gust Băloșin Florentin PSD DA
130. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
131. Harbuz Liviu PSD DA
132. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
133. Holban Titi PNL DA
134. Horga Vasile PNL DA
135. Hrebenciuc Viorel PSD DA
136. Hulea Ioan ND NU
137. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
138. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
139. Iancu Iulian PSD DA
140. Iane Daniel PNL DA
141. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
142. Ibram Iusein Minoritati DA
143. Ignat Miron Minoritati DA
144. Intotero Natalia-Elena PSD DA
145. Ionescu Aurelian ALDE DA
146. Ionescu George PDL NU
147. Iordache Florin PSD DA
148. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
149. Iriza Scarlat PSD DA
150. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
151. Itu Cornel PSD DA
152. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
153. Kelemen Hunor UDMR DA
154. Kerekes Károly UDMR DA
155. Kereskényi Gábor UDMR NU
156. Khraibani Camelia PSD DA
157. Korodi Attila UDMR NU
158. Lubanovici Mircea PDL NU
159. Lupu Mihai PNL DA
160. Manda Iulian Claudiu PSD DA
161. Manolache Marius PSD DA
162. Marcoci Vlad PSD DA
163. Marcu Nicu PNL DA
164. Marian Ion Cristinel - DA
165. Marin Gheorghe PSD DA
166. Markó Attila-Gabor UDMR DA
167. Marocico Ion Minoritati DA
168. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
169. Máté András-Levente UDMR DA
170. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
171. Melinte Ion PSD DA
172. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
173. Mihai Aurelian - DA
174. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
175. Militaru Lucian PDL NU
176. Mincă Liliana ND NU
177. Mircovici Niculae Minoritati DA
178. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
179. Mitrea Manuela PSD DA
180. Mitrea Miron Tudor PSD DA
181. Mîrza Gavril PSD DA
182. Mocanu Adrian PSD DA
183. Mocioalcă Ion PSD DA
184. Mocioi Niculina ND NU
185. Moisii Constantin ND NU
186. Moldovan Ioan ALDE DA
187. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
188. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
189. Movilă Petru PDL NU
190. Munteanu Ioan PSD DA
191. Murgu Neagu ND NU
192. Nassar Rodica PSD DA
193. Neacșu Marian PSD DA
194. Necula Cosmin PSD DA
195. Negruț Cornelia ALDE DA
196. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
197. Nichita Cristina PSD DA
198. Nicoară Romeo Florin PNL DA
199. Nicolae Alexandri PNL DA
200. Nicolae Florian PSD DA
201. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
202. Niculae Aurel PNL DA
203. Niculescu Dumitru ND NU
204. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
205. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
206. Nistor Laurențiu PSD DA
207. Nistor Marioara ND NU
208. Niță Emil PSD DA
209. Nosa Iuliu PSD DA
210. Oajdea Daniel Vasile ND NU
211. Ochi Ion PSD DA
212. Orban Ludovic PNL DA
213. Oros Nechita-Adrian PNL DA
214. Palașcă Viorel PNL DA
215. Palăr Ionel PNL DA
216. Pambuccian Varujan Minoritati DA
217. Păun Nicolae Minoritati DA
218. Pârgaru Ion PNL DA
219. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
220. Peia Ninel PSD DA
221. Petrache Adrian-Alin PSD DA
222. Petrea Dorin Silviu PSD DA
223. Petrescu Petre PSD DA
224. Petric Octavian PSD DA
225. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
226. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
227. Pop Georgian PSD DA
228. Popa Octavian-Marius PNL DA
229. Popa Radu Mihai PSD DA
230. Popeangă Vasile PSD DA
231. Popescu Dan-Cristian PDL NU
232. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
233. Preda Cezar-Florin PDL NU
234. Pușcaș Iacob - DA
235. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
236. Răducanu Ion PSD DA
237. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
238. Rădulescu Constantin PSD DA
239. Rădulescu Romeo PDL NU
240. Rățoi Neculai PSD DA
241. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
242. Reuer Elena-Ramona PNL DA
243. Roman Cristian-Constantin PDL NU
244. Roman Gheorghe PSD DA
245. Roman Petre PNL DA
246. Roman Victor PSD DA
247. Rotaru Răzvan ALDE DA
248. Rusu Valentin PNL DA
249. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
250. Scarlat George PNL DA
251. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
252. Scutaru Adrian George PNL DA
253. Secară Florin Mihail PDL NU
254. Sefer Cristian-George ND NU
255. Seres Dénes UDMR DA
256. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
257. Solomon Adrian PSD DA
258. Stan Ioan PSD DA
259. Stan Ion PSD DA
260. Stanciu Zisu PSD DA
261. Stancu Ionel Minoritati DA
262. Stativă Irinel Ioan PSD DA
263. Stănescu Alexandru PSD DA
264. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
265. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
266. Stragea Sorin Constantin PSD DA
267. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
268. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
269. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
270. Szabó Ödön UDMR DA
271. Șcheau Ion PSD DA
272. Șoptică Costel PNL DA
273. Șova Lucian PSD DA
274. Ștefan Viorel PSD DA
275. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
276. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
277. Tararache Mihai - NU
278. Tămâian Ioan PNL DA
279. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
280. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
281. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
282. Teju Sorin PNL DA
283. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
284. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
285. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
286. Tiuch Cătălin PSD DA
287. Tîlvăr Angel PSD DA
288. Toader Mircea-Nicu PDL NU
289. Traicu Rodin PSD DA
290. Tudorie Violeta PSD DA
291. Tudose Mihai PSD DA
292. Tușa Adriana Diana - DA
293. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
294. Udrea Elena Gabriela PDL NU
295. Udriște Gheorghe PDL NU
296. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
297. Uricec Eugen Constantin PSD DA
298. Ursărescu Dorinel PNL DA
299. Vainer Aurel Minoritati DA
300. Varga Vasile PNL DA
301. Vasilescu Nicolae PSD DA
302. Vasilică Radu Costin PSD DA
303. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
304. Vladu Iulian PDL NU
305. Vlase Petru Gabriel PSD DA
306. Vlădoiu Aurel PSD DA
307. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
308. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
309. Vulpescu Ioan PSD DA
310. Zaharcu Neviser PSD DA
311. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
312. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
313. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 26 februarie 2021, 21:13
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro