Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.11.2013 > 13:08 Versiunea pentru printare
Marți, 12 noiembrie 2013, ora 13:08

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 170/2012 pentru completarea art.31 din Ordonanța Guvernului nr.25/2006 privind întărirea capacității administrative a Oficiului Român pentru Drepturile de Autor
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:310 127 74 33 25 16 14 13 8
- voturi pentru (DA):264 125 74 31 1 2 11 13 7
- voturi împotrivă (NU):4 1 - - - - 3 - -
- abțineri:42 1 - 2 24 14 - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND Abținere
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PDL DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anghel Gabriela-Lola ND Abținere
9. Anton Marin PNL DA
10. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
11. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Baltă Mihai PSD DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
19. Bălan Ion PSD DA
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
23. Blănariu Valentin ND Abținere
24. Bleotu Vasile PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PDL DA
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Boghicevici Claudia PDL DA
29. Bónis István UDMR Abținere
30. Borbély László UDMR Abținere
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
33. Buican Cristian PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Caloianu Mario-Ernest ND Abținere
36. Calotă Florică Ică PNL DA
37. Canacheu Costică PDL DA
38. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Cernea Remus-Florinel - Abținere
41. Chebac Eugen PSD DA
42. Cherecheș Florica PNL DA
43. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
44. Cioată Cezar ALDE DA
45. Ciobanu Gheorghe PSD DA
46. Ciobanu Liliana ND Abținere
47. Ciocan Dan PSD DA
48. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
49. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
50. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
51. Ciuhodaru Tudor ND Abținere
52. Ciurariu Florin PNL DA
53. Cocei Erland PNL DA
54. Codîrlă Liviu ND Abținere
55. Coman Gheorghe ALDE DA
56. Comșa Cornel-George ND Abținere
57. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND Abținere
58. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
59. Costin Gheorghe PNL DA
60. Covaci Dorel PSD DA
61. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
62. Crăciunescu Grigore PNL DA
63. Cristea Aurelia PSD DA
64. Cristea Victor PSD DA
65. Cristian Horia PNL DA
66. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
67. Culețu Dănuț PDL DA
68. Cupă Ion PNL DA
69. Cupșa Ioan PNL DA
70. Dalca Ștefan-Petru ND Abținere
71. Dascălu Constantin PDL DA
72. Deaconu Mihai ND Abținere
73. Delureanu Virgil PSD DA
74. Diaconu Adrian-Nicolae ND Abținere
75. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
76. Dima Toader PSD DA
77. Diniță Ion ALDE DA
78. Dîrzu Ioan PSD DA
79. Doboș Anton PNL DA
80. Dobre Mircea-Titus PSD DA
81. Dobre Victor Paul PNL DA
82. Dobrinescu Traian PNL DA
83. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
84. Dolineaschi Andrei PSD DA
85. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
86. Dragomir Gheorghe PNL DA
87. Dragomir Maria ND Abținere
88. Dragomir Viorel Marian PSD DA
89. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
90. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
91. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
92. Dumbrăvanu Paul PNL DA
93. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
94. Dumitru Ioana-Jenica ND Abținere
95. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
96. Dușa Mircea PSD DA
97. Emacu Gheorghe PSD DA
98. Enache Marian PSD DA
99. Eparu Ion PSD DA
100. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
101. Fejér László-Ődőn UDMR Abținere
102. Fenechiu Cătălin-Daniel ND Abținere
103. Fenechiu Relu PNL DA
104. Firczak Gheorghe Minoritati DA
105. Florea Daniel PSD DA
106. Fonta Nuțu ND DA
107. Frăticiu Gheorghe PSD DA
108. Galan Constantin PNL DA
109. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
110. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
111. Găină Mihăiță PSD DA
112. Geantă Florian Daniel PDL DA
113. Gheorghe Florin PDL DA
114. Gheorghe Tinel PDL DA
115. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
116. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
117. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
118. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
119. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
120. Grecea Maria PNL DA
121. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
122. Grosaru Mircea Minoritati DA
123. Gudu Vasile PDL DA
124. Gunia Dragoș-Ionel PDL Abținere
125. Guran Virgil PNL DA
126. Gust Băloșin Florentin PSD DA
127. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
128. Harbuz Liviu PSD DA
129. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
130. Holban Titi PNL DA
131. Horga Vasile PNL DA
132. Hulea Ioan ND Abținere
133. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
134. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
135. Iancu Iulian PSD DA
136. Iane Daniel PNL DA
137. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
138. Ibram Iusein Minoritati DA
139. Ignat Miron Minoritati DA
140. Iliuță Vasile PDL DA
141. Intotero Natalia-Elena PSD DA
142. Ionescu Aurelian ALDE DA
143. Ionescu George PDL DA
144. Iordache Florin PSD DA
145. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
146. Iriza Scarlat PSD DA
147. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
148. Itu Cornel PSD DA
149. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR Abținere
150. Kelemen Hunor UDMR DA
151. Kerekes Károly UDMR DA
152. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
153. Khraibani Camelia PSD DA
154. Korodi Attila UDMR Abținere
155. Lubanovici Mircea PDL DA
156. Lupu Mihai PNL DA
157. Manda Iulian Claudiu PSD DA
158. Manolache Marius PSD DA
159. Marcoci Vlad PSD DA
160. Marcu Nicu PNL DA
161. Marcu Viorica PNL DA
162. Marian Ion Cristinel - DA
163. Marin Gheorghe PSD DA
164. Markó Attila-Gabor UDMR Abținere
165. Marocico Ion Minoritati DA
166. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
167. Máté András-Levente UDMR Abținere
168. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
169. Melinte Ion PSD DA
170. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
171. Mihai Aurelian - DA
172. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
173. Militaru Lucian PDL DA
174. Mincă Liliana ND Abținere
175. Mircovici Niculae Minoritati DA
176. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
177. Mitrea Manuela PSD DA
178. Mitrea Miron Tudor PSD DA
179. Mîrza Gavril PSD DA
180. Mocanu Adrian PSD DA
181. Mocioalcă Ion PSD DA
182. Mocioi Niculina ND Abținere
183. Moisii Constantin ND Abținere
184. Moldovan Ioan ALDE DA
185. Molnar Zsolt UDMR Abținere
186. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
187. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
188. Movilă Petru PDL DA
189. Munteanu Ioan PSD DA
190. Murgu Neagu ND Abținere
191. Nassar Rodica PSD DA
192. Neacșu Marian PSD DA
193. Necula Cosmin PSD DA
194. Negruț Cornelia ALDE DA
195. Nețoiu Gheorghe PSD Abținere
196. Nichita Cristina PSD DA
197. Nicoară Romeo Florin PNL DA
198. Nicolae Alexandri PNL DA
199. Nicolae Florian PSD DA
200. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
201. Niculae Aurel PNL DA
202. Niculescu Dumitru ND Abținere
203. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
204. Nistor Laurențiu PSD DA
205. Nistor Marioara ND Abținere
206. Niță Emil PSD DA
207. Nosa Iuliu PSD DA
208. Oajdea Daniel Vasile ND Abținere
209. Ochi Ion PSD DA
210. Orban Ludovic PNL DA
211. Oros Nechita-Adrian PNL DA
212. Palașcă Viorel PNL DA
213. Palăr Ionel PNL DA
214. Pambuccian Varujan Minoritati NU
215. Pârgaru Ion PNL DA
216. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
217. Peia Ninel PSD DA
218. Petrache Adrian-Alin PSD DA
219. Petrea Dorin Silviu PSD DA
220. Petrescu Petre PSD DA
221. Petric Octavian PSD DA
222. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
223. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
224. Pop Georgian PSD DA
225. Popa Octavian-Marius PNL DA
226. Popa Radu Mihai PSD DA
227. Popeangă Vasile PSD DA
228. Popescu Dan-Cristian PDL Abținere
229. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
230. Preda Cezar-Florin PDL DA
231. Pușcaș Iacob - DA
232. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
233. Răducanu Ion PSD DA
234. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
235. Rădulescu Constantin PSD DA
236. Rădulescu Romeo PDL DA
237. Rățoi Neculai PSD DA
238. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
239. Reuer Elena-Ramona PNL DA
240. Roman Cristian-Constantin PDL DA
241. Roman Gheorghe PSD DA
242. Roman Petre PNL DA
243. Roman Victor PSD DA
244. Rotaru Răzvan ALDE DA
245. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
246. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
247. Scarlat George PNL DA
248. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
249. Scutaru Adrian George PNL DA
250. Secară Florin Mihail PDL DA
251. Sefer Cristian-George ND Abținere
252. Seres Dénes UDMR Abținere
253. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
254. Solomon Adrian PSD DA
255. Stan Ioan PSD DA
256. Stan Ion PSD DA
257. Stanciu Zisu PSD DA
258. Stancu Ionel Minoritati DA
259. Stativă Irinel Ioan PSD DA
260. Stănescu Alexandru PSD DA
261. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
262. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
263. Stragea Sorin Constantin PSD DA
264. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
265. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
266. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
267. Szabó Ödön UDMR Abținere
268. Șcheau Ion PSD DA
269. Șoptică Costel PNL DA
270. Șova Lucian PSD DA
271. Ștefan Viorel PSD DA
272. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
273. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
274. Tararache Mihai - DA
275. Tămâian Ioan PNL DA
276. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
277. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
278. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
279. Teju Sorin PNL DA
280. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
281. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
282. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
283. Tiuch Cătălin PSD DA
284. Tîlvăr Angel PSD DA
285. Toader Mircea-Nicu PDL DA
286. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
287. Traicu Rodin PSD DA
288. Tudorie Violeta PSD DA
289. Tudose Mihai PSD DA
290. Tușa Adriana Diana - DA
291. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
292. Udrea Elena Gabriela PDL DA
293. Udriște Gheorghe PDL DA
294. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
295. Uricec Eugen Constantin PSD DA
296. Ursărescu Dorinel PNL DA
297. Varga Vasile PNL DA
298. Vasilescu Nicolae PSD DA
299. Vasilică Radu Costin PSD NU
300. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
301. Vladu Iulian PDL DA
302. Vlase Petru Gabriel PSD DA
303. Vlădoiu Aurel PSD DA
304. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
305. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
306. Vulpescu Ioan PSD DA
307. Zaharcu Neviser PSD DA
308. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
309. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU
310. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 26 februarie 2021, 21:17
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro