Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.11.2013 > 13:07 Versiunea pentru printare
Marți, 12 noiembrie 2013, ora 13:07

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 363/2010 pentru modificarea Ordonanței Guvernului nr.21/1992 privind protecția consumatorilor, republicată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:308 128 72 32 24 16 15 13 8
- voturi pentru (DA):249 126 72 1 1 15 15 12 7
- voturi împotrivă (NU):55 2 - 31 22 - - - -
- abțineri:3 - - - 1 - - 1 1
- nu au votat:1 - - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND NU
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PDL NU
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anghel Gabriela-Lola ND NU
9. Anton Marin PNL DA
10. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
11. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Baltă Mihai PSD DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
19. Bălan Ion PSD DA
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
23. Blănariu Valentin ND NU
24. Bleotu Vasile PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PDL NU
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Boghicevici Claudia PDL NU
29. Bónis István UDMR DA
30. Borbély László UDMR DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
33. Buican Cristian PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Caloianu Mario-Ernest ND NU
36. Calotă Florică Ică PNL DA
37. Canacheu Costică PDL NU
38. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Cernea Remus-Florinel - Abținere
41. Chebac Eugen PSD DA
42. Cherecheș Florica PNL DA
43. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
44. Cioată Cezar ALDE DA
45. Ciobanu Gheorghe PSD DA
46. Ciobanu Liliana ND NU
47. Ciocan Dan PSD DA
48. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
49. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
50. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
51. Ciuhodaru Tudor ND NU
52. Ciurariu Florin PNL DA
53. Cocei Erland PNL DA
54. Codîrlă Liviu ND NU
55. Coman Gheorghe ALDE DA
56. Comșa Cornel-George ND NU
57. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND Abținere
58. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
59. Costin Gheorghe PNL DA
60. Covaci Dorel PSD DA
61. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
62. Crăciunescu Grigore PNL DA
63. Cristea Aurelia PSD DA
64. Cristea Victor PSD DA
65. Cristian Horia PNL DA
66. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
67. Culețu Dănuț PDL NU
68. Cupă Ion PNL DA
69. Cupșa Ioan PNL DA
70. Dalca Ștefan-Petru ND NU
71. Dascălu Constantin PDL NU
72. Deaconu Mihai ND NU
73. Delureanu Virgil PSD DA
74. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
75. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
76. Dima Toader PSD DA
77. Diniță Ion ALDE DA
78. Dîrzu Ioan PSD DA
79. Doboș Anton PNL DA
80. Dobre Mircea-Titus PSD DA
81. Dobre Victor Paul PNL DA
82. Dobrinescu Traian PNL DA
83. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
84. Dolineaschi Andrei PSD DA
85. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
86. Dragomir Gheorghe PNL DA
87. Dragomir Maria ND NU
88. Dragomir Viorel Marian PSD DA
89. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
90. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
91. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE Abținere
92. Dumbrăvanu Paul PNL DA
93. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
94. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
95. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
96. Dușa Mircea PSD DA
97. Emacu Gheorghe PSD DA
98. Enache Marian PSD DA
99. Eparu Ion PSD DA
100. Erdei Dolóczki István UDMR DA
101. Fejér László-Ődőn UDMR DA
102. Fenechiu Relu PNL DA
103. Firczak Gheorghe Minoritati DA
104. Florea Daniel PSD DA
105. Fonta Nuțu ND DA
106. Frăticiu Gheorghe PSD DA
107. Galan Constantin PNL DA
108. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
109. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
110. Găină Mihăiță PSD DA
111. Geantă Florian Daniel PDL NU
112. Gheorghe Florin PDL NU
113. Gheorghe Tinel PDL NU
114. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
115. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
116. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
117. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
118. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
119. Grama Horia PSD DA
120. Grecea Maria PNL DA
121. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
122. Grosaru Mircea Minoritati DA
123. Gudu Vasile PDL NU
124. Gunia Dragoș-Ionel PDL NU
125. Guran Virgil PNL DA
126. Gust Băloșin Florentin PSD DA
127. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
128. Harbuz Liviu PSD DA
129. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
130. Horga Vasile PNL DA
131. Hulea Ioan ND NU
132. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
133. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
134. Iancu Iulian PSD DA
135. Iane Daniel PNL DA
136. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
137. Ibram Iusein Minoritati DA
138. Ignat Miron Minoritati DA
139. Intotero Natalia-Elena PSD DA
140. Ionescu Aurelian ALDE DA
141. Ionescu George PDL NU
142. Iordache Florin PSD DA
143. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
144. Iriza Scarlat PSD DA
145. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
146. Itu Cornel PSD DA
147. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
148. Kelemen Hunor UDMR DA
149. Kerekes Károly UDMR DA
150. Kereskényi Gábor UDMR -
151. Khraibani Camelia PSD DA
152. Korodi Attila UDMR DA
153. Lubanovici Mircea PDL NU
154. Lupu Mihai PNL DA
155. Manda Iulian Claudiu PSD DA
156. Manolache Marius PSD DA
157. Marcu Nicu PNL DA
158. Marcu Viorica PNL DA
159. Marian Ion Cristinel - DA
160. Marin Gheorghe PSD DA
161. Markó Attila-Gabor UDMR DA
162. Marocico Ion Minoritati DA
163. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
164. Máté András-Levente UDMR DA
165. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
166. Melinte Ion PSD DA
167. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
168. Mihai Aurelian - DA
169. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
170. Militaru Lucian PDL NU
171. Mincă Liliana ND NU
172. Mircovici Niculae Minoritati DA
173. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
174. Mitrea Manuela PSD DA
175. Mitrea Miron Tudor PSD DA
176. Mîrza Gavril PSD DA
177. Mocanu Adrian PSD DA
178. Mocioalcă Ion PSD DA
179. Mocioi Niculina ND NU
180. Moisii Constantin ND NU
181. Moldovan Ioan ALDE DA
182. Molnar Zsolt UDMR DA
183. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
184. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
185. Movilă Petru PDL NU
186. Munteanu Ioan PSD DA
187. Murgu Neagu ND NU
188. Nassar Rodica PSD DA
189. Neacșu Marian PSD DA
190. Necula Cosmin PSD DA
191. Negruț Cornelia ALDE DA
192. Nețoiu Gheorghe PSD NU
193. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
194. Nichita Cristina PSD DA
195. Nicoară Romeo Florin PNL DA
196. Nicolae Florian PSD DA
197. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
198. Niculae Aurel PNL DA
199. Niculescu Dumitru ND NU
200. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
201. Nistor Laurențiu PSD DA
202. Nistor Marioara ND NU
203. Niță Emil PSD DA
204. Nosa Iuliu PSD DA
205. Oajdea Daniel Vasile ND NU
206. Ochi Ion PSD DA
207. Orban Ludovic PNL DA
208. Oros Nechita-Adrian PNL DA
209. Palașcă Viorel PNL DA
210. Palăr Ionel PNL DA
211. Pambuccian Varujan Minoritati DA
212. Păun Nicolae Minoritati DA
213. Pârgaru Ion PNL DA
214. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
215. Peia Ninel PSD DA
216. Petrache Adrian-Alin PSD DA
217. Petrea Dorin Silviu PSD DA
218. Petrescu Petre PSD DA
219. Petric Octavian PSD DA
220. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
221. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
222. Pop Georgian PSD DA
223. Popa Octavian-Marius PNL DA
224. Popa Radu Mihai PSD DA
225. Popeangă Vasile PSD DA
226. Popescu Dan-Cristian PDL NU
227. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL NU
228. Preda Cezar-Florin PDL NU
229. Pușcaș Iacob - DA
230. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
231. Răducanu Ion PSD DA
232. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
233. Rădulescu Constantin PSD DA
234. Rădulescu Romeo PDL NU
235. Rățoi Neculai PSD DA
236. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
237. Reuer Elena-Ramona PNL DA
238. Roman Cristian-Constantin PDL NU
239. Roman Gheorghe PSD DA
240. Roman Petre PNL DA
241. Roman Victor PSD DA
242. Rotaru Răzvan ALDE DA
243. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
244. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
245. Scarlat George PNL DA
246. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
247. Scutaru Adrian George PNL DA
248. Secară Florin Mihail PDL NU
249. Sefer Cristian-George ND NU
250. Seres Dénes UDMR DA
251. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
252. Solomon Adrian PSD DA
253. Stan Ioan PSD DA
254. Stan Ion PSD DA
255. Stanciu Zisu PSD DA
256. Stancu Ionel Minoritati DA
257. Stativă Irinel Ioan PSD DA
258. Stănescu Alexandru PSD DA
259. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
260. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
261. Stragea Sorin Constantin PSD DA
262. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
263. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
264. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
265. Szabó Ödön UDMR DA
266. Șcheau Ion PSD DA
267. Șoptică Costel PNL DA
268. Șova Lucian PSD DA
269. Ștefan Viorel PSD DA
270. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
271. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
272. Tararache Mihai - DA
273. Tămâian Ioan PNL DA
274. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
275. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
276. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
277. Teju Sorin PNL DA
278. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
279. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
280. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
281. Tiuch Cătălin PSD DA
282. Tîlvăr Angel PSD DA
283. Toader Mircea-Nicu PDL NU
284. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
285. Traicu Rodin PSD DA
286. Tudorie Violeta PSD DA
287. Tudose Mihai PSD DA
288. Tușa Adriana Diana - DA
289. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
290. Udrea Elena Gabriela PDL NU
291. Udriște Gheorghe PDL NU
292. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
293. Uricec Eugen Constantin PSD DA
294. Ursărescu Dorinel PNL DA
295. Varga Vasile PNL DA
296. Vasilescu Nicolae PSD DA
297. Vasilică Radu Costin PSD NU
298. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
299. Vladu Iulian PDL NU
300. Vlase Petru Gabriel PSD DA
301. Vlădoiu Aurel PSD DA
302. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
303. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
304. Vulpescu Ioan PSD DA
305. Zaharcu Neviser PSD DA
306. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
307. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
308. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 7 martie 2021, 17:55
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro