Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.11.2013 > 13:04 Versiunea pentru printare
Marți, 12 noiembrie 2013, ora 13:04

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 404/2012 pentru completarea Ordonanței Guvernului nr.15/2002 privind aplicarea tarifului de utilizare și a tarifului de trecere pe rețeaua de drumuri naționale din România
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:315 127 74 35 26 16 14 14 9
- voturi pentru (DA):286 127 73 34 1 15 14 14 8
- voturi împotrivă (NU):3 - - 1 2 - - - -
- abțineri:25 - 1 - 23 - - - 1
- nu au votat:1 - - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND Abținere
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PDL DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anghel Gabriela-Lola ND Abținere
9. Antal István UDMR DA
10. Anton Marin PNL DA
11. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
12. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
13. Arsene Ionel PSD DA
14. Avram Constantin ALDE DA
15. Avram Marian PSD DA
16. Axente Ioan PSD DA
17. Babuș Radu PSD DA
18. Baltă Mihai PSD DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
20. Bălan Ion PSD DA
21. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
24. Blănariu Valentin ND Abținere
25. Bleotu Vasile PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PDL DA
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
30. Boghicevici Claudia PDL DA
31. Bónis István UDMR DA
32. Borbély László UDMR DA
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
35. Buican Cristian PNL DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Burlacu Ștefan ND Abținere
38. Caloianu Mario-Ernest ND Abținere
39. Calotă Florică Ică PNL DA
40. Canacheu Costică PDL DA
41. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Cernea Remus-Florinel - Abținere
44. Chebac Eugen PSD DA
45. Cherecheș Florica PNL DA
46. Chiriță Dumitru PSD DA
47. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
48. Cioată Cezar ALDE DA
49. Ciobanu Gheorghe PSD DA
50. Ciobanu Liliana ND Abținere
51. Ciocan Dan PSD DA
52. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
53. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
54. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
55. Ciuhodaru Tudor ND Abținere
56. Ciurariu Florin PNL DA
57. Cocei Erland PNL DA
58. Codîrlă Liviu ND Abținere
59. Coman Gheorghe ALDE DA
60. Comșa Cornel-George ND Abținere
61. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND Abținere
62. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
63. Costin Gheorghe PNL DA
64. Covaci Dorel PSD DA
65. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
66. Cristea Aurelia PSD DA
67. Cristea Victor PSD DA
68. Cristian Horia PNL DA
69. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
70. Culețu Dănuț PDL DA
71. Cupă Ion PNL DA
72. Cupșa Ioan PNL DA
73. Dalca Ștefan-Petru ND Abținere
74. Dascălu Constantin PDL DA
75. Deaconu Mihai ND Abținere
76. Delureanu Virgil PSD DA
77. Diaconu Adrian-Nicolae ND Abținere
78. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
79. Dima Toader PSD DA
80. Diniță Ion ALDE DA
81. Dîrzu Ioan PSD DA
82. Doboș Anton PNL DA
83. Dobre Mircea-Titus PSD DA
84. Dobre Victor Paul PNL DA
85. Dobrinescu Traian PNL DA
86. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
87. Dolineaschi Andrei PSD DA
88. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
89. Dragomir Gheorghe PNL DA
90. Dragomir Maria ND Abținere
91. Dragomir Viorel Marian PSD DA
92. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
93. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
94. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
95. Dumbrăvanu Paul PNL DA
96. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
97. Dumitru Ioana-Jenica ND Abținere
98. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
99. Dușa Mircea PSD DA
100. Emacu Gheorghe PSD DA
101. Enache Marian PSD DA
102. Eparu Ion PSD DA
103. Erdei Dolóczki István UDMR DA
104. Fejér László-Ődőn UDMR DA
105. Fenechiu Cătălin-Daniel ND Abținere
106. Fenechiu Relu PNL DA
107. Firczak Gheorghe Minoritati DA
108. Florea Daniel PSD DA
109. Fonta Nuțu ND DA
110. Frăticiu Gheorghe PSD DA
111. Galan Constantin PNL DA
112. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
113. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
114. Găină Mihăiță PSD DA
115. Geantă Florian Daniel PDL DA
116. Gheorghe Florin PDL DA
117. Gheorghe Tinel PDL DA
118. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
119. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
120. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
121. Giurescu Dinu ALDE DA
122. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
123. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
124. Grama Horia PSD DA
125. Grecea Maria PNL DA
126. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
127. Grosaru Mircea Minoritati DA
128. Gudu Vasile PDL DA
129. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
130. Guran Virgil PNL DA
131. Gust Băloșin Florentin PSD DA
132. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
133. Harbuz Liviu PSD DA
134. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
135. Holban Titi PNL DA
136. Horga Vasile PNL DA
137. Hulea Ioan ND Abținere
138. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
139. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
140. Iancu Iulian PSD DA
141. Iane Daniel PNL DA
142. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
143. Ibram Iusein Minoritati DA
144. Ignat Miron Minoritati DA
145. Iliuță Vasile PDL DA
146. Intotero Natalia-Elena PSD DA
147. Ionescu Aurelian ALDE DA
148. Ionescu George PDL DA
149. Iordache Florin PSD DA
150. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
151. Iriza Scarlat PSD DA
152. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
153. Itu Cornel PSD DA
154. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
155. Kelemen Hunor UDMR DA
156. Kerekes Károly UDMR DA
157. Kereskényi Gábor UDMR DA
158. Khraibani Camelia PSD DA
159. Korodi Attila UDMR DA
160. Lubanovici Mircea PDL DA
161. Lupu Mihai PNL DA
162. Manda Iulian Claudiu PSD DA
163. Manolache Marius PSD DA
164. Marcoci Vlad PSD DA
165. Marcu Nicu PNL DA
166. Marcu Viorica PNL DA
167. Marian Ion Cristinel - DA
168. Marin Gheorghe PSD DA
169. Markó Attila-Gabor UDMR DA
170. Marocico Ion Minoritati DA
171. Máté András-Levente UDMR DA
172. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
173. Melinte Ion PSD DA
174. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
175. Mihai Aurelian - DA
176. Militaru Lucian PDL DA
177. Mincă Liliana ND Abținere
178. Mircovici Niculae Minoritati DA
179. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
180. Mitrea Manuela PSD DA
181. Mitrea Miron Tudor PSD DA
182. Mîrza Gavril PSD DA
183. Mocanu Adrian PSD DA
184. Mocioalcă Ion PSD DA
185. Mocioi Niculina ND Abținere
186. Moisii Constantin ND Abținere
187. Moldovan Ioan ALDE DA
188. Molnar Zsolt UDMR -
189. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
190. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
191. Movilă Petru PDL NU
192. Muntean Mircia PDL DA
193. Munteanu Ioan PSD DA
194. Murgu Neagu ND NU
195. Nassar Rodica PSD DA
196. Neacșu Marian PSD DA
197. Necula Cosmin PSD DA
198. Negruț Cornelia ALDE DA
199. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
200. Nichita Cristina PSD DA
201. Nicoară Romeo Florin PNL DA
202. Nicolae Alexandri PNL DA
203. Nicolae Florian PSD DA
204. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
205. Niculae Aurel PNL DA
206. Niculescu Dumitru ND Abținere
207. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
208. Nistor Laurențiu PSD DA
209. Nistor Marioara ND NU
210. Niță Emil PSD DA
211. Nosa Iuliu PSD DA
212. Oajdea Daniel Vasile ND Abținere
213. Ochi Ion PSD DA
214. Orban Ludovic PNL DA
215. Oros Nechita-Adrian PNL DA
216. Palașcă Viorel PNL DA
217. Palăr Ionel PNL DA
218. Pambuccian Varujan Minoritati DA
219. Pârgaru Ion PNL DA
220. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
221. Peia Ninel PSD DA
222. Petrea Dorin Silviu PSD DA
223. Petrescu Petre PSD DA
224. Petric Octavian PSD DA
225. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
226. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
227. Pop Georgian PSD DA
228. Popa Octavian-Marius PNL Abținere
229. Popa Radu Mihai PSD DA
230. Popeangă Vasile PSD DA
231. Popescu Dan-Cristian PDL DA
232. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
233. Preda Cezar-Florin PDL DA
234. Pușcaș Iacob - DA
235. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
236. Răducanu Ion PSD DA
237. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
238. Rădulescu Constantin PSD DA
239. Rădulescu Romeo PDL DA
240. Rățoi Neculai PSD DA
241. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
242. Reuer Elena-Ramona PNL DA
243. Roman Cristian-Constantin PDL DA
244. Roman Gheorghe PSD DA
245. Roman Petre PNL DA
246. Roman Victor PSD DA
247. Rotaru Răzvan ALDE DA
248. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
249. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
250. Scarlat George PNL DA
251. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
252. Scutaru Adrian George PNL DA
253. Secară Florin Mihail PDL DA
254. Sefer Cristian-George ND Abținere
255. Seres Dénes UDMR DA
256. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
257. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
258. Solomon Adrian PSD DA
259. Stan Ioan PSD DA
260. Stan Ion PSD DA
261. Stanciu Zisu PSD DA
262. Stancu Ionel Minoritati DA
263. Stativă Irinel Ioan PSD DA
264. Stănescu Alexandru PSD DA
265. Stănișoară Mihai PNL DA
266. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
267. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
268. Stragea Sorin Constantin PSD DA
269. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
270. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
271. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
272. Szabó Ödön UDMR DA
273. Șcheau Ion PSD DA
274. Șoptică Costel PNL DA
275. Șova Lucian PSD DA
276. Ștefan Viorel PSD DA
277. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
278. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
279. Tararache Mihai - DA
280. Tămâian Ioan PNL DA
281. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
282. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
283. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
284. Teju Sorin PNL DA
285. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
286. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
287. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
288. Tiuch Cătălin PSD DA
289. Tîlvăr Angel PSD DA
290. Toader Mircea-Nicu PDL DA
291. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
292. Traicu Rodin PSD DA
293. Tudorie Violeta PSD DA
294. Tudose Mihai PSD DA
295. Tușa Adriana Diana - DA
296. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
297. Udrea Elena Gabriela PDL DA
298. Udriște Gheorghe PDL DA
299. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
300. Uricec Eugen Constantin PSD DA
301. Ursărescu Dorinel PNL DA
302. Varga Vasile PNL DA
303. Vasilescu Nicolae PSD DA
304. Vasilică Radu Costin PSD DA
305. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
306. Vladu Iulian PDL DA
307. Vlase Petru Gabriel PSD DA
308. Vlădoiu Aurel PSD DA
309. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
310. Vreme Valerian - DA
311. Vulpescu Ioan PSD DA
312. Zaharcu Neviser PSD DA
313. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
314. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
315. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 26 februarie 2021, 21:33
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro