Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.11.2013 > 13:04 Versiunea pentru printare
Marți, 12 noiembrie 2013, ora 13:04

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 220/2008 de modificare a Legii nr.555/2004 privind unele măsuri pentru privatizarea Societății Naționale a Petrolului "PETROM"-S.A. București
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:317 129 73 35 25 17 15 14 9
- voturi pentru (DA):252 125 73 - 1 17 15 14 7
- voturi împotrivă (NU):1 - - - 1 - - - -
- abțineri:63 3 - 35 23 - - - 2
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND Abținere
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PDL Abținere
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Antal István UDMR DA
9. Anton Marin PNL DA
10. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
11. Ardeleanu Sanda-Maria PDL Abținere
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Baltă Mihai PSD DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
19. Bălan Ion PSD DA
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
23. Blănariu Valentin ND Abținere
24. Bleotu Vasile PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PDL Abținere
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Bogdănici Camelia-Margareta PDL Abținere
29. Boghicevici Claudia PDL Abținere
30. Bónis István UDMR DA
31. Borbély László UDMR DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
34. Buican Cristian PNL DA
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Burlacu Ștefan ND Abținere
37. Caloianu Mario-Ernest ND Abținere
38. Calotă Florică Ică PNL DA
39. Canacheu Costică PDL Abținere
40. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Cernea Remus-Florinel - Abținere
43. Chebac Eugen PSD DA
44. Cherecheș Florica PNL DA
45. Chiriță Dumitru PSD DA
46. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
47. Cioată Cezar ALDE DA
48. Ciobanu Gheorghe PSD DA
49. Ciobanu Liliana ND Abținere
50. Ciocan Dan PSD DA
51. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
54. Ciuhodaru Tudor ND Abținere
55. Ciurariu Florin PNL DA
56. Cocei Erland PNL DA
57. Codîrlă Liviu ND Abținere
58. Coman Gheorghe ALDE DA
59. Comșa Cornel-George ND Abținere
60. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND Abținere
61. Cosma Vlad-Alexandru PSD Abținere
62. Costin Gheorghe PNL DA
63. Covaci Dorel PSD DA
64. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
65. Cristea Aurelia PSD DA
66. Cristea Victor PSD DA
67. Cristian Horia PNL DA
68. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
69. Culețu Dănuț PDL Abținere
70. Cupă Ion PNL DA
71. Cupșa Ioan PNL DA
72. Dalca Ștefan-Petru ND Abținere
73. Dascălu Constantin PDL Abținere
74. Deaconu Mihai ND Abținere
75. Delureanu Virgil PSD DA
76. Diaconu Adrian-Nicolae ND Abținere
77. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
78. Dima Toader PSD DA
79. Diniță Ion ALDE DA
80. Dîrzu Ioan PSD DA
81. Doboș Anton PNL DA
82. Dobre Mircea-Titus PSD DA
83. Dobre Victor Paul PNL DA
84. Dobrinescu Traian PNL DA
85. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
86. Dolineaschi Andrei PSD DA
87. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
88. Dragomir Gheorghe PNL DA
89. Dragomir Maria ND Abținere
90. Dragomir Viorel Marian PSD DA
91. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
92. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
93. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
94. Dumbrăvanu Paul PNL DA
95. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
96. Dumitru Ioana-Jenica ND Abținere
97. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
98. Dușa Mircea PSD -
99. Emacu Gheorghe PSD DA
100. Eparu Ion PSD DA
101. Erdei Dolóczki István UDMR DA
102. Fejér László-Ődőn UDMR DA
103. Fenechiu Cătălin-Daniel ND Abținere
104. Fenechiu Relu PNL DA
105. Firczak Gheorghe Minoritati DA
106. Florea Daniel PSD DA
107. Fonta Nuțu ND DA
108. Frăticiu Gheorghe PSD DA
109. Galan Constantin PNL DA
110. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
111. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
112. Găină Mihăiță PSD DA
113. Geantă Florian Daniel PDL Abținere
114. Gheorghe Florin PDL Abținere
115. Gheorghe Tinel PDL Abținere
116. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
117. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD Abținere
118. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
119. Giurescu Dinu ALDE DA
120. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
121. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
122. Grama Horia PSD DA
123. Grecea Maria PNL DA
124. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
125. Grosaru Mircea Minoritati DA
126. Gudu Vasile PDL Abținere
127. Gunia Dragoș-Ionel PDL Abținere
128. Guran Virgil PNL DA
129. Gust Băloșin Florentin PSD DA
130. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
131. Harbuz Liviu PSD DA
132. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
133. Holban Titi PNL DA
134. Horga Vasile PNL DA
135. Hulea Ioan ND Abținere
136. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
137. Ialomițianu Gheorghe PDL Abținere
138. Iancu Iulian PSD DA
139. Iane Daniel PNL DA
140. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
141. Ibram Iusein Minoritati DA
142. Ignat Miron Minoritati DA
143. Iliuță Vasile PDL Abținere
144. Intotero Natalia-Elena PSD DA
145. Ionescu Aurelian ALDE DA
146. Ionescu George PDL Abținere
147. Iordache Florin PSD DA
148. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
149. Iriza Scarlat PSD DA
150. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
151. Itu Cornel PSD DA
152. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
153. Kelemen Hunor UDMR DA
154. Kerekes Károly UDMR DA
155. Kereskényi Gábor UDMR DA
156. Khraibani Camelia PSD DA
157. Korodi Attila UDMR DA
158. Lubanovici Mircea PDL Abținere
159. Lupu Mihai PNL DA
160. Manda Iulian Claudiu PSD DA
161. Manolache Marius PSD DA
162. Marcoci Vlad PSD DA
163. Marcu Nicu PNL DA
164. Marcu Viorica PNL DA
165. Marian Ion Cristinel - DA
166. Marin Gheorghe PSD DA
167. Markó Attila-Gabor UDMR DA
168. Marocico Ion Minoritati DA
169. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
170. Máté András-Levente UDMR DA
171. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
172. Melinte Ion PSD DA
173. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
174. Mihai Aurelian - DA
175. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
176. Militaru Lucian PDL Abținere
177. Mincă Liliana ND Abținere
178. Mircovici Niculae Minoritati DA
179. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
180. Mitrea Manuela PSD DA
181. Mitrea Miron Tudor PSD DA
182. Mîrza Gavril PSD DA
183. Mocanu Adrian PSD DA
184. Mocioalcă Ion PSD DA
185. Mocioi Niculina ND Abținere
186. Moisii Constantin ND Abținere
187. Moldovan Ioan ALDE DA
188. Molnar Zsolt UDMR DA
189. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
190. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
191. Movilă Petru PDL Abținere
192. Muntean Mircia PDL Abținere
193. Munteanu Ioan PSD DA
194. Murgu Neagu ND Abținere
195. Nassar Rodica PSD DA
196. Neacșu Marian PSD DA
197. Necula Cosmin PSD DA
198. Negruț Cornelia ALDE DA
199. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
200. Nichita Cristina PSD DA
201. Nicoară Romeo Florin PNL DA
202. Nicolae Alexandri PNL DA
203. Nicolae Florian PSD DA
204. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
205. Niculae Aurel PNL DA
206. Niculescu Dumitru ND Abținere
207. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
208. Nistor Laurențiu PSD DA
209. Nistor Marioara ND NU
210. Niță Emil PSD DA
211. Nosa Iuliu PSD DA
212. Oajdea Daniel Vasile ND Abținere
213. Ochi Ion PSD DA
214. Orban Ludovic PNL DA
215. Oros Nechita-Adrian PNL DA
216. Palașcă Viorel PNL DA
217. Palăr Ionel PNL DA
218. Pambuccian Varujan Minoritati DA
219. Păun Nicolae Minoritati DA
220. Pârgaru Ion PNL DA
221. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
222. Peia Ninel PSD DA
223. Petrache Adrian-Alin PSD DA
224. Petrea Dorin Silviu PSD DA
225. Petrescu Petre PSD DA
226. Petric Octavian PSD DA
227. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
228. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
229. Pop Georgian PSD DA
230. Popa Octavian-Marius PNL DA
231. Popa Radu Mihai PSD DA
232. Popeangă Vasile PSD DA
233. Popescu Dan-Cristian PDL Abținere
234. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL Abținere
235. Preda Cezar-Florin PDL Abținere
236. Pușcaș Iacob - DA
237. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
238. Răducanu Ion PSD DA
239. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
240. Rădulescu Constantin PSD DA
241. Rădulescu Romeo PDL Abținere
242. Rățoi Neculai PSD DA
243. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
244. Reuer Elena-Ramona PNL DA
245. Roman Cristian-Constantin PDL Abținere
246. Roman Gheorghe PSD DA
247. Roman Petre PNL DA
248. Roman Victor PSD DA
249. Rotaru Răzvan ALDE DA
250. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL Abținere
251. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
252. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL Abținere
253. Scutaru Adrian George PNL DA
254. Secară Florin Mihail PDL Abținere
255. Sefer Cristian-George ND Abținere
256. Seres Dénes UDMR DA
257. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
258. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
259. Solomon Adrian PSD DA
260. Stan Ioan PSD DA
261. Stan Ion PSD DA
262. Stanciu Zisu PSD DA
263. Stancu Ionel Minoritati DA
264. Stativă Irinel Ioan PSD DA
265. Stănescu Alexandru PSD DA
266. Stănișoară Mihai PNL DA
267. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
268. Stoica Ștefan-Bucur PDL Abținere
269. Stragea Sorin Constantin PSD DA
270. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
271. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
272. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
273. Szabó Ödön UDMR DA
274. Șcheau Ion PSD DA
275. Șoptică Costel PNL DA
276. Șova Lucian PSD DA
277. Ștefan Viorel PSD DA
278. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
279. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
280. Tararache Mihai - DA
281. Tămâian Ioan PNL DA
282. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
283. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
284. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
285. Teju Sorin PNL DA
286. Teodorescu Cătălin-Florin PDL Abținere
287. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
288. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
289. Tiuch Cătălin PSD DA
290. Tîlvăr Angel PSD DA
291. Toader Mircea-Nicu PDL Abținere
292. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
293. Traicu Rodin PSD DA
294. Tudorie Violeta PSD DA
295. Tudose Mihai PSD DA
296. Tușa Adriana Diana - DA
297. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
298. Udrea Elena Gabriela PDL Abținere
299. Udriște Gheorghe PDL Abținere
300. Urcan Ionaș-Florin PDL Abținere
301. Uricec Eugen Constantin PSD DA
302. Ursărescu Dorinel PNL DA
303. Varga Vasile PNL DA
304. Vasilescu Nicolae PSD DA
305. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
306. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
307. Vladu Iulian PDL Abținere
308. Vlase Petru Gabriel PSD DA
309. Vlădoiu Aurel PSD DA
310. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
311. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
312. Vreme Valerian - Abținere
313. Vulpescu Ioan PSD DA
314. Zaharcu Neviser PSD DA
315. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
316. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
317. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 19 februarie 2020, 0:01
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro