Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.11.2013 > 12:58 Versiunea pentru printare
Marți, 12 noiembrie 2013, ora 12:58

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 604/2009 privind organizarea și desfășurarea activităților de turism în stațiuni turistice și zone turistice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:316 129 75 36 24 17 15 12 8
- voturi pentru (DA):273 127 74 36 - 3 15 12 6
- voturi împotrivă (NU):24 - - - 23 1 - - -
- abțineri:18 1 1 - 1 13 - - 2
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND NU
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PDL DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anghel Gabriela-Lola ND NU
9. Antal István UDMR Abținere
10. Anton Marin PNL DA
11. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
12. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
13. Arsene Ionel PSD DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Baltă Mihai PSD DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
19. Bălan Ion PSD DA
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
23. Blănariu Valentin ND NU
24. Bleotu Vasile PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PDL DA
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
29. Boghicevici Claudia PDL DA
30. Bónis István UDMR Abținere
31. Borbély László UDMR Abținere
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
34. Buican Cristian PNL DA
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Burlacu Ștefan ND NU
37. Caloianu Mario-Ernest ND NU
38. Calotă Florică Ică PNL DA
39. Canacheu Costică PDL DA
40. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Cernea Remus-Florinel - Abținere
43. Chebac Eugen PSD DA
44. Cherecheș Florica PNL DA
45. Chiriță Dumitru PSD DA
46. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
47. Cioată Cezar ALDE DA
48. Ciobanu Gheorghe PSD DA
49. Ciobanu Liliana ND NU
50. Ciocan Dan PSD DA
51. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
54. Ciuhodaru Tudor ND NU
55. Ciurariu Florin PNL DA
56. Cocei Erland PNL DA
57. Codîrlă Liviu ND Abținere
58. Coman Gheorghe ALDE DA
59. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND NU
60. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
61. Costin Gheorghe PNL DA
62. Covaci Dorel PSD DA
63. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
64. Cristea Aurelia PSD DA
65. Cristea Victor PSD DA
66. Cristian Horia PNL DA
67. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
68. Culețu Dănuț PDL DA
69. Cupă Ion PNL DA
70. Cupșa Ioan PNL DA
71. Dalca Ștefan-Petru ND NU
72. Dascălu Constantin PDL DA
73. Delureanu Virgil PSD DA
74. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
75. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
76. Dima Toader PSD DA
77. Diniță Ion ALDE DA
78. Dîrzu Ioan PSD DA
79. Doboș Anton PNL DA
80. Dobre Mircea-Titus PSD DA
81. Dobre Victor Paul PNL DA
82. Dobrinescu Traian PNL DA
83. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
84. Dolineaschi Andrei PSD DA
85. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
86. Dragomir Gheorghe PNL DA
87. Dragomir Maria ND NU
88. Dragomir Viorel Marian PSD DA
89. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
90. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
91. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
92. Dumbrăvanu Paul PNL DA
93. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
94. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
95. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
96. Dușa Mircea PSD DA
97. Emacu Gheorghe PSD DA
98. Eparu Ion PSD DA
99. Erdei Dolóczki István UDMR DA
100. Fejér László-Ődőn UDMR Abținere
101. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
102. Fenechiu Relu PNL DA
103. Firczak Gheorghe Minoritati DA
104. Florea Daniel PSD DA
105. Fonta Nuțu ND NU
106. Frăticiu Gheorghe PSD DA
107. Galan Constantin PNL DA
108. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
109. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
110. Găină Mihăiță PSD DA
111. Geantă Florian Daniel PDL DA
112. Gheorghe Florin PDL DA
113. Gheorghe Tinel PDL DA
114. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
115. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
116. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
117. Giurescu Dinu ALDE DA
118. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
119. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
120. Grama Horia PSD DA
121. Grecea Maria PNL DA
122. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
123. Grosaru Mircea Minoritati DA
124. Gudu Vasile PDL DA
125. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
126. Guran Virgil PNL DA
127. Gust Băloșin Florentin PSD DA
128. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
129. Harbuz Liviu PSD DA
130. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
131. Holban Titi PNL DA
132. Horga Vasile PNL DA
133. Hrebenciuc Viorel PSD DA
134. Hulea Ioan ND NU
135. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
136. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
137. Iancu Iulian PSD DA
138. Iane Daniel PNL DA
139. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
140. Ibram Iusein Minoritati DA
141. Ignat Miron Minoritati DA
142. Iliuță Vasile PDL DA
143. Intotero Natalia-Elena PSD DA
144. Ionescu Aurelian ALDE DA
145. Ionescu George PDL DA
146. Iordache Florin PSD DA
147. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
148. Iriza Scarlat PSD DA
149. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
150. Itu Cornel PSD DA
151. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR Abținere
152. Kelemen Hunor UDMR Abținere
153. Kerekes Károly UDMR Abținere
154. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
155. Khraibani Camelia PSD DA
156. Korodi Attila UDMR NU
157. Lubanovici Mircea PDL DA
158. Lupu Mihai PNL DA
159. Manda Iulian Claudiu PSD DA
160. Manolache Marius PSD DA
161. Marcoci Vlad PSD DA
162. Marcu Nicu PNL DA
163. Marcu Viorica PNL DA
164. Marian Ion Cristinel - DA
165. Marin Gheorghe PSD DA
166. Markó Attila-Gabor UDMR Abținere
167. Marocico Ion Minoritati DA
168. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
169. Máté András-Levente UDMR Abținere
170. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
171. Melinte Ion PSD DA
172. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
173. Mihai Aurelian - DA
174. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
175. Militaru Lucian PDL DA
176. Mincă Liliana ND NU
177. Mircovici Niculae Minoritati DA
178. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
179. Mitrea Manuela PSD DA
180. Mitrea Miron Tudor PSD DA
181. Mîrza Gavril PSD DA
182. Mocanu Adrian PSD DA
183. Mocioalcă Ion PSD DA
184. Mocioi Niculina ND NU
185. Moisii Constantin ND NU
186. Moldovan Ioan ALDE DA
187. Molnar Zsolt UDMR Abținere
188. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
189. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
190. Movilă Petru PDL DA
191. Muntean Mircia PDL DA
192. Munteanu Ioan PSD DA
193. Murgu Neagu ND NU
194. Neacșu Marian PSD DA
195. Necula Cosmin PSD DA
196. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
197. Nichita Cristina PSD DA
198. Nicoară Romeo Florin PNL DA
199. Nicolae Alexandri PNL DA
200. Nicolae Florian PSD DA
201. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
202. Niculae Aurel PNL DA
203. Niculescu Dumitru ND NU
204. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
205. Nistor Laurențiu PSD DA
206. Nistor Marioara ND NU
207. Niță Emil PSD DA
208. Nosa Iuliu PSD DA
209. Oajdea Daniel Vasile ND NU
210. Ochi Ion PSD DA
211. Orban Ludovic PNL DA
212. Oros Nechita-Adrian PNL DA
213. Palașcă Viorel PNL DA
214. Palăr Ionel PNL DA
215. Paleologu Theodor PDL DA
216. Pambuccian Varujan Minoritati DA
217. Pârgaru Ion PNL DA
218. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
219. Peia Ninel PSD DA
220. Petrache Adrian-Alin PSD DA
221. Petrea Dorin Silviu PSD DA
222. Petrescu Petre PSD DA
223. Petric Octavian PSD DA
224. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
225. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
226. Pop Georgian PSD DA
227. Popa Octavian-Marius PNL DA
228. Popa Radu Mihai PSD DA
229. Popeangă Vasile PSD DA
230. Popescu Dan-Cristian PDL DA
231. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
232. Preda Cezar-Florin PDL DA
233. Pușcaș Iacob - DA
234. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
235. Răducanu Ion PSD DA
236. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
237. Rădulescu Constantin PSD DA
238. Rădulescu Romeo PDL DA
239. Resmeriță Cornel-Cristian PSD -
240. Reuer Elena-Ramona PNL DA
241. Roman Cristian-Constantin PDL DA
242. Roman Gheorghe PSD DA
243. Roman Petre PNL DA
244. Roman Victor PSD DA
245. Rotaru Răzvan ALDE DA
246. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
247. Săpunaru Nini PNL DA
248. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
249. Scarlat George PNL DA
250. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
251. Scutaru Adrian George PNL DA
252. Secară Florin Mihail PDL DA
253. Sefer Cristian-George ND NU
254. Seres Dénes UDMR Abținere
255. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
256. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
257. Solomon Adrian PSD DA
258. Stan Ioan PSD DA
259. Stan Ion PSD DA
260. Stanciu Anghel PSD DA
261. Stanciu Zisu PSD DA
262. Stancu Ionel Minoritati DA
263. Stativă Irinel Ioan PSD DA
264. Stănescu Alexandru PSD DA
265. Stănișoară Mihai PNL DA
266. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
267. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
268. Stragea Sorin Constantin PSD DA
269. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
270. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
271. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
272. Szabó Ödön UDMR DA
273. Șcheau Ion PSD DA
274. Șoptică Costel PNL DA
275. Șova Lucian PSD DA
276. Ștefan Viorel PSD DA
277. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
278. Taloș Gheorghe-Mirel PNL Abținere
279. Tămâian Ioan PNL DA
280. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
281. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
282. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
283. Teju Sorin PNL DA
284. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
285. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
286. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
287. Tiuch Cătălin PSD DA
288. Tîlvăr Angel PSD DA
289. Toader Mircea-Nicu PDL DA
290. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
291. Traicu Rodin PSD DA
292. Tudorie Violeta PSD DA
293. Tudose Mihai PSD DA
294. Tușa Adriana Diana - Abținere
295. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
296. Udrea Elena Gabriela PDL DA
297. Udriște Gheorghe PDL DA
298. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
299. Uricec Eugen Constantin PSD DA
300. Ursărescu Dorinel PNL DA
301. Vainer Aurel Minoritati DA
302. Varga Vasile PNL DA
303. Vasilescu Nicolae PSD DA
304. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
305. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
306. Vladu Iulian PDL DA
307. Vlase Petru Gabriel PSD DA
308. Vlădoiu Aurel PSD DA
309. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
310. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
311. Vreme Valerian - DA
312. Vulpescu Ioan PSD DA
313. Zaharcu Neviser PSD DA
314. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
315. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
316. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 7 martie 2021, 18:14
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro