Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.11.2013 > 12:53 Versiunea pentru printare
Marți, 12 noiembrie 2013, ora 12:53

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 323/2013 pentru aprobarea Ordonanței Guvernului nr.15/2013 privind reglementarea unor măsuri fiscal-bugetare pentru suportarea de la bugetul de stat a sumelor aferente corecțiilor financiare aplicate pentru abaterile de la conformitatea cu legislația din domeniul achizițiilor publice pentru Programul operational sectorial Mediu 2007-2013
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:325 132 77 38 25 16 15 13 9
- voturi pentru (DA):271 132 77 8 2 16 15 13 8
- voturi împotrivă (NU):51 - - 30 20 - - - 1
- abțineri:3 - - - 3 - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND NU
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL NU
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Anghel Gabriela-Lola ND Abținere
10. Anton Marin PNL DA
11. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
12. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
13. Arsene Ionel PSD DA
14. Avram Constantin ALDE DA
15. Avram Marian PSD DA
16. Axente Ioan PSD DA
17. Babuș Radu PSD DA
18. Baltă Mihai PSD DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
20. Bălan Ion PSD DA
21. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
24. Blănariu Valentin ND NU
25. Bleotu Vasile PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PDL NU
28. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
29. Boghicevici Claudia PDL NU
30. Bónis István UDMR DA
31. Borbély László UDMR DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
34. Buican Cristian PNL DA
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Burlacu Ștefan ND NU
37. Caloianu Mario-Ernest ND NU
38. Calotă Florică Ică PNL DA
39. Canacheu Costică PDL DA
40. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Cernea Remus-Florinel - DA
43. Chebac Eugen PSD DA
44. Cherecheș Florica PNL DA
45. Chiriță Dumitru PSD DA
46. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
47. Cioată Cezar ALDE DA
48. Ciobanu Gheorghe PSD DA
49. Ciobanu Liliana ND Abținere
50. Ciocan Dan PSD DA
51. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
54. Ciuhodaru Tudor ND NU
55. Ciurariu Florin PNL DA
56. Cocei Erland PNL DA
57. Codîrlă Liviu ND Abținere
58. Coman Gheorghe ALDE DA
59. Comșa Cornel-George ND NU
60. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
61. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
62. Costin Gheorghe PNL DA
63. Covaci Dorel PSD DA
64. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
65. Cristea Aurelia PSD DA
66. Cristea Victor PSD DA
67. Cristian Horia PNL DA
68. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
69. Culețu Dănuț PDL DA
70. Cupă Ion PNL DA
71. Cupșa Ioan PNL DA
72. Dalca Ștefan-Petru ND NU
73. Dascălu Constantin PDL NU
74. Deaconu Mihai ND NU
75. Delureanu Virgil PSD DA
76. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
77. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
78. Dima Toader PSD DA
79. Diniță Ion ALDE DA
80. Dîrzu Ioan PSD DA
81. Doboș Anton PNL DA
82. Dobre Mircea-Titus PSD DA
83. Dobre Victor Paul PNL DA
84. Dobrinescu Traian PNL DA
85. Dolha Mircea PNL DA
86. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
87. Dolineaschi Andrei PSD DA
88. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
89. Dragomir Gheorghe PNL DA
90. Dragomir Maria ND NU
91. Dragomir Viorel Marian PSD DA
92. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
93. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
94. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
95. Dumbrăvanu Paul PNL DA
96. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
97. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
98. Dușa Mircea PSD DA
99. Emacu Gheorghe PSD DA
100. Enache Marian PSD DA
101. Eparu Ion PSD DA
102. Erdei Dolóczki István UDMR DA
103. Fejér László-Ődőn UDMR DA
104. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
105. Fenechiu Relu PNL DA
106. Firczak Gheorghe Minoritati DA
107. Florea Daniel PSD DA
108. Fonta Nuțu ND DA
109. Frăticiu Gheorghe PSD DA
110. Galan Constantin PNL DA
111. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
112. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
113. Găină Mihăiță PSD DA
114. Geantă Florian Daniel PDL NU
115. Gheorghe Florin PDL NU
116. Gheorghe Tinel PDL NU
117. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
118. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
119. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
120. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
121. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
122. Grama Horia PSD DA
123. Grecea Maria PNL DA
124. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
125. Grosaru Mircea Minoritati DA
126. Gudu Vasile PDL NU
127. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
128. Guran Virgil PNL DA
129. Gust Băloșin Florentin PSD DA
130. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
131. Harbuz Liviu PSD DA
132. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
133. Holban Titi PNL DA
134. Horga Vasile PNL DA
135. Hrebenciuc Viorel PSD DA
136. Hulea Ioan ND NU
137. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
138. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
139. Iancu Iulian PSD DA
140. Iane Daniel PNL DA
141. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
142. Ibram Iusein Minoritati DA
143. Ignat Miron Minoritati DA
144. Iliuță Vasile PDL NU
145. Intotero Natalia-Elena PSD DA
146. Ionescu Aurelian ALDE DA
147. Ionescu George PDL NU
148. Iordache Florin PSD DA
149. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
150. Iriza Scarlat PSD DA
151. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
152. Itu Cornel PSD DA
153. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
154. Kelemen Hunor UDMR DA
155. Kerekes Károly UDMR DA
156. Kereskényi Gábor UDMR DA
157. Khraibani Camelia PSD DA
158. Korodi Attila UDMR DA
159. Lubanovici Mircea PDL DA
160. Lupu Mihai PNL DA
161. Manda Iulian Claudiu PSD DA
162. Manolache Marius PSD DA
163. Marcoci Vlad PSD DA
164. Marcu Nicu PNL DA
165. Marcu Viorica PNL DA
166. Marian Ion Cristinel - DA
167. Marin Gheorghe PSD DA
168. Markó Attila-Gabor UDMR DA
169. Marocico Ion Minoritati DA
170. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
171. Máté András-Levente UDMR DA
172. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
173. Melinte Ion PSD DA
174. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
175. Mihai Aurelian - DA
176. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
177. Militaru Lucian PDL DA
178. Mincă Liliana ND NU
179. Mircovici Niculae Minoritati DA
180. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
181. Mitrea Manuela PSD DA
182. Mitrea Miron Tudor PSD DA
183. Mîrza Gavril PSD DA
184. Mocanu Adrian PSD DA
185. Mocioalcă Ion PSD DA
186. Mocioi Niculina ND NU
187. Moldovan Ioan ALDE DA
188. Molnar Zsolt UDMR DA
189. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
190. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
191. Movilă Petru PDL DA
192. Muntean Mircia PDL DA
193. Munteanu Ioan PSD DA
194. Murgu Neagu ND NU
195. Nassar Rodica PSD DA
196. Neacșu Marian PSD DA
197. Necula Cosmin PSD DA
198. Negruț Cornelia ALDE DA
199. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
200. Nichita Cristina PSD DA
201. Nicoară Romeo Florin PNL DA
202. Nicolae Alexandri PNL DA
203. Nicolae Florian PSD DA
204. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
205. Niculae Aurel PNL DA
206. Niculescu Dumitru ND NU
207. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
208. Nistor Laurențiu PSD DA
209. Nistor Marioara ND NU
210. Niță Emil PSD DA
211. Nosa Iuliu PSD DA
212. Oajdea Daniel Vasile ND NU
213. Ochi Ion PSD DA
214. Orban Ludovic PNL DA
215. Oros Nechita-Adrian PNL DA
216. Palașcă Viorel PNL DA
217. Palăr Ionel PNL DA
218. Paleologu Theodor PDL NU
219. Pambuccian Varujan Minoritati DA
220. Păun Nicolae Minoritati DA
221. Pârgaru Ion PNL DA
222. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
223. Peia Ninel PSD DA
224. Petrache Adrian-Alin PSD DA
225. Petrea Dorin Silviu PSD DA
226. Petrescu Petre PSD DA
227. Petric Octavian PSD DA
228. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
229. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
230. Pop Georgian PSD DA
231. Popa Octavian-Marius PNL DA
232. Popa Radu Mihai PSD DA
233. Popeangă Vasile PSD DA
234. Popescu Dan-Cristian PDL NU
235. Popescu Florin Aurelian PDL NU
236. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL NU
237. Preda Cezar-Florin PDL NU
238. Pușcaș Iacob - DA
239. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
240. Răducanu Ion PSD DA
241. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
242. Rădulescu Constantin PSD DA
243. Rădulescu Romeo PDL NU
244. Rățoi Neculai PSD DA
245. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
246. Reuer Elena-Ramona PNL DA
247. Roman Cristian-Constantin PDL NU
248. Roman Gheorghe PSD DA
249. Roman Ioan Sorin PSD DA
250. Roman Petre PNL DA
251. Roman Victor PSD DA
252. Rotaru Răzvan ALDE DA
253. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
254. Săpunaru Nini PNL DA
255. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
256. Scarlat George PNL DA
257. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
258. Scutaru Adrian George PNL DA
259. Secară Florin Mihail PDL NU
260. Sefer Cristian-George ND NU
261. Seres Dénes UDMR DA
262. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
263. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
264. Solomon Adrian PSD DA
265. Stan Ioan PSD DA
266. Stan Ion PSD DA
267. Stanciu Anghel PSD DA
268. Stanciu Zisu PSD DA
269. Stancu Ionel Minoritati DA
270. Stativă Irinel Ioan PSD DA
271. Stănescu Alexandru PSD DA
272. Stănișoară Mihai PNL DA
273. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
274. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
275. Stragea Sorin Constantin PSD DA
276. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
277. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
278. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
279. Szabó Ödön UDMR DA
280. Șcheau Ion PSD DA
281. Șoptică Costel PNL DA
282. Șova Lucian PSD DA
283. Ștefan Viorel PSD DA
284. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
285. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
286. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
287. Tararache Mihai - DA
288. Tămâian Ioan PNL DA
289. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
290. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
291. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
292. Teju Sorin PNL DA
293. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
294. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
295. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
296. Tiuch Cătălin PSD DA
297. Tîlvăr Angel PSD DA
298. Toader Mircea-Nicu PDL NU
299. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
300. Traicu Rodin PSD DA
301. Tudorie Violeta PSD DA
302. Tudose Mihai PSD DA
303. Turcan Raluca PDL NU
304. Tușa Adriana Diana - DA
305. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
306. Udrea Elena Gabriela PDL NU
307. Udriște Gheorghe PDL NU
308. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
309. Uricec Eugen Constantin PSD DA
310. Ursărescu Dorinel PNL DA
311. Varga Vasile PNL DA
312. Vasilescu Nicolae PSD DA
313. Vasilică Radu Costin PSD DA
314. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
315. Vladu Iulian PDL NU
316. Vlase Petru Gabriel PSD DA
317. Vlădoiu Aurel PSD DA
318. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
319. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
320. Vreme Valerian - NU
321. Vulpescu Ioan PSD DA
322. Zaharcu Neviser PSD DA
323. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
324. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
325. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 26 februarie 2021, 21:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro