Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.11.2013 > 13:06 Versiunea pentru printare
Marți, 12 noiembrie 2013, ora 13:06

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 340/2010 pentru modificarea și completarea Ordonanței Guvernului nr.21/1992 privind protecția consumatorilor, republicată, cu modificările și completările ulterioare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:313 127 73 32 26 17 16 14 8
- voturi pentru (DA):308 125 73 31 25 17 16 13 8
- voturi împotrivă (NU):1 1 - - - - - - -
- abțineri:2 - - 1 - - - 1 -
- nu au votat:2 1 - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PDL DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anghel Gabriela-Lola ND DA
9. Antal István UDMR DA
10. Anton Marin PNL DA
11. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
12. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
13. Arsene Ionel PSD DA
14. Avram Constantin ALDE DA
15. Avram Marian PSD DA
16. Axente Ioan PSD DA
17. Babuș Radu PSD DA
18. Baltă Mihai PSD DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
20. Bălan Ion PSD DA
21. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
24. Blănariu Valentin ND DA
25. Bleotu Vasile PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PDL DA
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Boghicevici Claudia PDL DA
30. Bónis István UDMR DA
31. Borbély László UDMR DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
34. Buican Cristian PNL DA
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Burlacu Ștefan ND DA
37. Caloianu Mario-Ernest ND DA
38. Calotă Florică Ică PNL DA
39. Canacheu Costică PDL DA
40. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Cernea Remus-Florinel - DA
43. Chebac Eugen PSD DA
44. Cherecheș Florica PNL DA
45. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
46. Cioată Cezar ALDE DA
47. Ciobanu Gheorghe PSD DA
48. Ciobanu Liliana ND DA
49. Ciocan Dan PSD DA
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
53. Ciuhodaru Tudor ND DA
54. Ciurariu Florin PNL DA
55. Cocei Erland PNL DA
56. Codîrlă Liviu ND DA
57. Coman Gheorghe ALDE DA
58. Comșa Cornel-George ND DA
59. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
60. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
61. Costin Gheorghe PNL DA
62. Covaci Dorel PSD DA
63. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
64. Cristea Aurelia PSD DA
65. Cristea Victor PSD DA
66. Cristian Horia PNL DA
67. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
68. Culețu Dănuț PDL DA
69. Cupă Ion PNL DA
70. Cupșa Ioan PNL DA
71. Dalca Ștefan-Petru ND DA
72. Dascălu Constantin PDL DA
73. Deaconu Mihai ND DA
74. Delureanu Virgil PSD DA
75. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
76. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
77. Dima Toader PSD DA
78. Diniță Ion ALDE DA
79. Dîrzu Ioan PSD DA
80. Doboș Anton PNL DA
81. Dobre Mircea-Titus PSD DA
82. Dobre Victor Paul PNL DA
83. Dobrinescu Traian PNL DA
84. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
85. Dolineaschi Andrei PSD DA
86. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
87. Dragomir Gheorghe PNL DA
88. Dragomir Maria ND DA
89. Dragomir Viorel Marian PSD DA
90. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
91. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
92. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE Abținere
93. Dumbrăvanu Paul PNL DA
94. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
95. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
96. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
97. Dușa Mircea PSD DA
98. Emacu Gheorghe PSD DA
99. Enache Marian PSD DA
100. Eparu Ion PSD DA
101. Erdei Dolóczki István UDMR DA
102. Fejér László-Ődőn UDMR DA
103. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
104. Fenechiu Relu PNL DA
105. Firczak Gheorghe Minoritati DA
106. Florea Daniel PSD DA
107. Fonta Nuțu ND DA
108. Frăticiu Gheorghe PSD DA
109. Galan Constantin PNL DA
110. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
111. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
112. Găină Mihăiță PSD DA
113. Geantă Florian Daniel PDL DA
114. Gheorghe Florin PDL DA
115. Gheorghe Tinel PDL DA
116. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
117. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
118. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
119. Giurescu Dinu ALDE DA
120. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
121. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
122. Grama Horia PSD DA
123. Grecea Maria PNL DA
124. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
125. Grosaru Mircea Minoritati DA
126. Gudu Vasile PDL DA
127. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
128. Guran Virgil PNL DA
129. Gust Băloșin Florentin PSD DA
130. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
131. Harbuz Liviu PSD DA
132. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
133. Holban Titi PNL DA
134. Horga Vasile PNL DA
135. Hrebenciuc Viorel PSD DA
136. Hulea Ioan ND DA
137. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
138. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
139. Iancu Iulian PSD DA
140. Iane Daniel PNL DA
141. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
142. Ibram Iusein Minoritati DA
143. Ignat Miron Minoritati DA
144. Intotero Natalia-Elena PSD DA
145. Ionescu Aurelian ALDE DA
146. Ionescu George PDL DA
147. Iordache Florin PSD DA
148. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
149. Iriza Scarlat PSD DA
150. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
151. Itu Cornel PSD DA
152. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
153. Kelemen Hunor UDMR DA
154. Kerekes Károly UDMR DA
155. Kereskényi Gábor UDMR DA
156. Khraibani Camelia PSD DA
157. Korodi Attila UDMR DA
158. Lubanovici Mircea PDL DA
159. Lupu Mihai PNL DA
160. Manda Iulian Claudiu PSD DA
161. Manolache Marius PSD DA
162. Marcoci Vlad PSD DA
163. Marcu Nicu PNL DA
164. Marcu Viorica PNL DA
165. Marian Ion Cristinel - DA
166. Marin Gheorghe PSD DA
167. Markó Attila-Gabor UDMR DA
168. Marocico Ion Minoritati DA
169. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
170. Máté András-Levente UDMR DA
171. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
172. Melinte Ion PSD DA
173. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
174. Mihai Aurelian - DA
175. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
176. Militaru Lucian PDL DA
177. Mincă Liliana ND DA
178. Mircovici Niculae Minoritati DA
179. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
180. Mitrea Manuela PSD DA
181. Mitrea Miron Tudor PSD DA
182. Mîrza Gavril PSD DA
183. Mocanu Adrian PSD DA
184. Mocioalcă Ion PSD DA
185. Mocioi Niculina ND DA
186. Moisii Constantin ND DA
187. Moldovan Ioan ALDE DA
188. Molnar Zsolt UDMR DA
189. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
190. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
191. Movilă Petru PDL DA
192. Munteanu Ioan PSD DA
193. Murgu Neagu ND DA
194. Nassar Rodica PSD DA
195. Neacșu Marian PSD DA
196. Necula Cosmin PSD DA
197. Negruț Cornelia ALDE DA
198. Nichita Cristina PSD DA
199. Nicoară Romeo Florin PNL DA
200. Nicolae Alexandri PNL DA
201. Nicolae Florian PSD DA
202. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
203. Niculae Aurel PNL DA
204. Niculescu Dumitru ND DA
205. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
206. Nistor Laurențiu PSD DA
207. Nistor Marioara ND DA
208. Niță Emil PSD DA
209. Nosa Iuliu PSD DA
210. Oajdea Daniel Vasile ND -
211. Ochi Ion PSD DA
212. Orban Ludovic PNL DA
213. Oros Nechita-Adrian PNL DA
214. Palașcă Viorel PNL DA
215. Palăr Ionel PNL DA
216. Pambuccian Varujan Minoritati DA
217. Păun Nicolae Minoritati DA
218. Pârgaru Ion PNL DA
219. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
220. Peia Ninel PSD DA
221. Petrea Dorin Silviu PSD DA
222. Petrescu Petre PSD DA
223. Petric Octavian PSD DA
224. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
225. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
226. Pop Georgian PSD DA
227. Popa Octavian-Marius PNL DA
228. Popa Radu Mihai PSD DA
229. Popeangă Vasile PSD DA
230. Popescu Dan-Cristian PDL DA
231. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
232. Preda Cezar-Florin PDL DA
233. Pușcaș Iacob - DA
234. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
235. Răducanu Ion PSD DA
236. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
237. Rădulescu Constantin PSD DA
238. Rădulescu Romeo PDL DA
239. Rățoi Neculai PSD DA
240. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
241. Reuer Elena-Ramona PNL DA
242. Roman Cristian-Constantin PDL DA
243. Roman Gheorghe PSD DA
244. Roman Petre PNL DA
245. Roman Victor PSD DA
246. Rotaru Răzvan ALDE DA
247. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL Abținere
248. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
249. Scarlat George PNL DA
250. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
251. Scutaru Adrian George PNL DA
252. Secară Florin Mihail PDL DA
253. Sefer Cristian-George ND DA
254. Seres Dénes UDMR DA
255. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
256. Solomon Adrian PSD DA
257. Stan Ioan PSD DA
258. Stan Ion PSD DA
259. Stanciu Zisu PSD DA
260. Stancu Ionel Minoritati DA
261. Stativă Irinel Ioan PSD DA
262. Stănescu Alexandru PSD DA
263. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
264. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
265. Stragea Sorin Constantin PSD DA
266. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
267. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
268. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
269. Szabó Ödön UDMR DA
270. Șcheau Ion PSD DA
271. Șoptică Costel PNL DA
272. Șova Lucian PSD DA
273. Ștefan Viorel PSD DA
274. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
275. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
276. Tămâian Ioan PNL DA
277. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
278. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
279. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
280. Teju Sorin PNL DA
281. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
282. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
283. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
284. Tiuch Cătălin PSD DA
285. Tîlvăr Angel PSD -
286. Toader Mircea-Nicu PDL DA
287. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
288. Traicu Rodin PSD DA
289. Tudorie Violeta PSD DA
290. Tudose Mihai PSD DA
291. Tușa Adriana Diana - DA
292. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
293. Udrea Elena Gabriela PDL DA
294. Udriște Gheorghe PDL DA
295. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
296. Uricec Eugen Constantin PSD DA
297. Ursărescu Dorinel PNL DA
298. Vainer Aurel Minoritati DA
299. Varga Vasile PNL DA
300. Vasilescu Nicolae PSD DA
301. Vasilică Radu Costin PSD NU
302. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
303. Vladu Iulian PDL DA
304. Vlase Petru Gabriel PSD DA
305. Vlădoiu Aurel PSD DA
306. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
307. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
308. Vreme Valerian - DA
309. Vulpescu Ioan PSD DA
310. Zaharcu Neviser PSD DA
311. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
312. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
313. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 19 februarie 2020, 0:25
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro