Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.11.2013 > 13:24 Versiunea pentru printare
Marți, 12 noiembrie 2013, ora 13:24

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 443/2009 privind stabilirea unor mecanisme economice pentru stimularea introducerii etichetei ecologice în scopul promovării și dezvoltării unui turism durabil
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:301 127 72 28 26 14 14 12 8
- voturi pentru (DA):235 126 72 1 - 3 14 12 7
- voturi împotrivă (NU):64 - - 27 25 11 - - 1
- abțineri:1 1 - - - - - - -
- nu au votat:1 - - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND NU
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL NU
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Anghel Gabriela-Lola ND NU
10. Anton Marin PNL DA
11. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
12. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
13. Arsene Ionel PSD DA
14. Avram Constantin ALDE DA
15. Avram Marian PSD DA
16. Axente Ioan PSD DA
17. Babuș Radu PSD DA
18. Baltă Mihai PSD DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
20. Bălan Ion PSD DA
21. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Benga Ioan PSD DA
24. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
25. Blănariu Valentin ND NU
26. Bleotu Vasile PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PDL NU
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Boghicevici Claudia PDL NU
31. Bónis István UDMR NU
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
34. Buican Cristian PNL DA
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Burlacu Ștefan ND NU
37. Caloianu Mario-Ernest ND NU
38. Calotă Florică Ică PNL DA
39. Canacheu Costică PDL NU
40. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
43. Cernea Remus-Florinel - NU
44. Chebac Eugen PSD DA
45. Cherecheș Florica PNL DA
46. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
47. Cioată Cezar ALDE DA
48. Ciobanu Gheorghe PSD DA
49. Ciobanu Liliana ND NU
50. Ciocan Dan PSD DA
51. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Ciuhodaru Tudor ND -
54. Ciurariu Florin PNL DA
55. Cocei Erland PNL DA
56. Codîrlă Liviu ND NU
57. Coman Gheorghe ALDE DA
58. Comșa Cornel-George ND NU
59. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND NU
60. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
61. Covaci Dorel PSD DA
62. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
63. Crăciunescu Grigore PNL DA
64. Cristea Victor PSD DA
65. Cristian Horia PNL DA
66. Cseke Attila-Zoltán UDMR NU
67. Culețu Dănuț PDL NU
68. Cupă Ion PNL DA
69. Cupșa Ioan PNL DA
70. Dalca Ștefan-Petru ND NU
71. Dascălu Constantin PDL NU
72. Deaconu Mihai ND NU
73. Delureanu Virgil PSD DA
74. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
75. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
76. Dima Toader PSD DA
77. Diniță Ion ALDE DA
78. Dîrzu Ioan PSD DA
79. Doboș Anton PNL DA
80. Dobre Mircea-Titus PSD DA
81. Dobre Victor Paul PNL DA
82. Dobrinescu Traian PNL DA
83. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
84. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
85. Dragomir Gheorghe PNL DA
86. Dragomir Maria ND NU
87. Dragomir Viorel Marian PSD DA
88. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
89. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
90. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
91. Dumbrăvanu Paul PNL DA
92. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
93. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
94. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
95. Dușa Mircea PSD DA
96. Emacu Gheorghe PSD DA
97. Enache Marian PSD DA
98. Erdei Dolóczki István UDMR DA
99. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
100. Fenechiu Relu PNL DA
101. Firczak Gheorghe Minoritati DA
102. Florea Daniel PSD DA
103. Fonta Nuțu ND NU
104. Frăticiu Gheorghe PSD DA
105. Galan Constantin PNL DA
106. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
107. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
108. Găină Mihăiță PSD DA
109. Geantă Florian Daniel PDL NU
110. Gheorghe Tinel PDL NU
111. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
112. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
113. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
114. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
115. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
116. Grama Horia PSD DA
117. Grecea Maria PNL DA
118. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
119. Grosaru Mircea Minoritati DA
120. Gudu Vasile PDL NU
121. Gunia Dragoș-Ionel PDL NU
122. Guran Virgil PNL DA
123. Gust Băloșin Florentin PSD DA
124. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
125. Harbuz Liviu PSD DA
126. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
127. Holban Titi PNL DA
128. Horga Vasile PNL DA
129. Hrebenciuc Viorel PSD DA
130. Hulea Ioan ND NU
131. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
132. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
133. Iancu Iulian PSD DA
134. Iane Daniel PNL DA
135. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
136. Ibram Iusein Minoritati DA
137. Ignat Miron Minoritati DA
138. Intotero Natalia-Elena PSD DA
139. Ionescu Aurelian ALDE DA
140. Ionescu George PDL NU
141. Iordache Florin PSD DA
142. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
143. Iriza Scarlat PSD DA
144. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
145. Itu Cornel PSD DA
146. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
147. Kelemen Hunor UDMR DA
148. Kerekes Károly UDMR NU
149. Kereskényi Gábor UDMR NU
150. Khraibani Camelia PSD DA
151. Korodi Attila UDMR NU
152. Lubanovici Mircea PDL NU
153. Lupu Mihai PNL DA
154. Manda Iulian Claudiu PSD DA
155. Manolache Marius PSD DA
156. Marcoci Vlad PSD DA
157. Marcu Nicu PNL DA
158. Marcu Viorica PNL DA
159. Marian Ion Cristinel - DA
160. Marin Gheorghe PSD DA
161. Markó Attila-Gabor UDMR NU
162. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
163. Máté András-Levente UDMR NU
164. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
165. Melinte Ion PSD DA
166. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
167. Mihai Aurelian - DA
168. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
169. Militaru Lucian PDL NU
170. Mincă Liliana ND NU
171. Mircovici Niculae Minoritati DA
172. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
173. Mitrea Manuela PSD DA
174. Mitrea Miron Tudor PSD DA
175. Mîrza Gavril PSD DA
176. Mocanu Adrian PSD DA
177. Mocioi Niculina ND NU
178. Moisii Constantin ND NU
179. Moldovan Ioan ALDE DA
180. Molnar Zsolt UDMR NU
181. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
182. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
183. Movilă Petru PDL NU
184. Munteanu Ioan PSD DA
185. Murgu Neagu ND NU
186. Nassar Rodica PSD DA
187. Neacșu Marian PSD DA
188. Necula Cosmin PSD DA
189. Negruț Cornelia ALDE DA
190. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
191. Nichita Cristina PSD DA
192. Nicoară Romeo Florin PNL DA
193. Nicolae Alexandri PNL DA
194. Nicolae Florian PSD DA
195. Niculae Aurel PNL DA
196. Niculescu Dumitru ND NU
197. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
198. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
199. Nistor Laurențiu PSD DA
200. Nistor Marioara ND NU
201. Niță Emil PSD DA
202. Nosa Iuliu PSD DA
203. Oajdea Daniel Vasile ND NU
204. Ochi Ion PSD DA
205. Orban Ludovic PNL DA
206. Oros Nechita-Adrian PNL DA
207. Palașcă Viorel PNL DA
208. Palăr Ionel PNL DA
209. Pambuccian Varujan Minoritati DA
210. Păun Nicolae Minoritati DA
211. Pârgaru Ion PNL DA
212. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
213. Peia Ninel PSD DA
214. Petrache Adrian-Alin PSD DA
215. Petrea Dorin Silviu PSD Abținere
216. Petrescu Petre PSD DA
217. Petric Octavian PSD DA
218. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
219. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
220. Pop Georgian PSD DA
221. Popa Octavian-Marius PNL DA
222. Popa Radu Mihai PSD DA
223. Popeangă Vasile PSD DA
224. Popescu Dan-Cristian PDL NU
225. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
226. Preda Cezar-Florin PDL NU
227. Pușcaș Iacob - DA
228. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
229. Răducanu Ion PSD DA
230. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
231. Rădulescu Constantin PSD DA
232. Rădulescu Romeo PDL NU
233. Rățoi Neculai PSD DA
234. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
235. Reuer Elena-Ramona PNL DA
236. Roman Cristian-Constantin PDL NU
237. Roman Gheorghe PSD DA
238. Roman Petre PNL DA
239. Rotaru Răzvan ALDE DA
240. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
241. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
242. Scutaru Adrian George PNL DA
243. Secară Florin Mihail PDL NU
244. Sefer Cristian-George ND NU
245. Seres Dénes UDMR NU
246. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
247. Solomon Adrian PSD DA
248. Stan Ioan PSD DA
249. Stan Ion PSD DA
250. Stanciu Zisu PSD DA
251. Stancu Ionel Minoritati DA
252. Stativă Irinel Ioan PSD DA
253. Stănescu Alexandru PSD DA
254. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
255. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
256. Stragea Sorin Constantin PSD DA
257. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
258. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
259. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
260. Szabó Ödön UDMR NU
261. Șcheau Ion PSD DA
262. Șoptică Costel PNL DA
263. Șova Lucian PSD DA
264. Ștefan Viorel PSD DA
265. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
266. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
267. Tararache Mihai - DA
268. Tămâian Ioan PNL DA
269. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
270. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
271. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
272. Teju Sorin PNL DA
273. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
274. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
275. Tiuch Cătălin PSD DA
276. Tîlvăr Angel PSD DA
277. Toader Mircea-Nicu PDL NU
278. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
279. Traicu Rodin PSD DA
280. Tudorie Violeta PSD DA
281. Tudose Mihai PSD DA
282. Tușa Adriana Diana - DA
283. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
284. Udrea Elena Gabriela PDL NU
285. Udriște Gheorghe PDL NU
286. Uricec Eugen Constantin PSD DA
287. Ursărescu Dorinel PNL DA
288. Varga Vasile PNL DA
289. Vasilescu Nicolae PSD DA
290. Vasilică Radu Costin PSD DA
291. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
292. Vladu Iulian PDL NU
293. Vlase Petru Gabriel PSD DA
294. Vlădoiu Aurel PSD DA
295. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
296. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
297. Vulpescu Ioan PSD DA
298. Zaharcu Neviser PSD DA
299. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
300. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
301. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 26 februarie 2021, 21:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro