Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.11.2013 > 11:17 Versiunea pentru printare
Marți, 19 noiembrie 2013, ora 11:17

Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 367/2013 privind instituirea unor facilități pentru studenții și masteranzii de administrație publică, științe politice, relații internationale și studii europene sub forma unor strategii de practică retribuite
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:119 53 29 6 8 11 5 6 1
- voturi pentru (DA):33 2 3 6 8 9 - 5 -
- voturi împotrivă (NU):85 50 26 - - 2 5 1 1
- abțineri:1 1 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD NU
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Antal István UDMR DA
5. Anușca Roxana-Florentina PNL NU
6. Avram Constantin ALDE DA
7. Benga Ioan PSD NU
8. Berci Vasile PNL NU
9. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
10. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
11. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
12. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
13. Calimente Mihăiță PNL NU
14. Calotă Florică Ică PNL NU
15. Cherecheș Florica PNL NU
16. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
17. Chirvăsuță Laurențiu PSD NU
18. Ciocan Dan PSD Abținere
19. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
20. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
21. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
22. Ciuhodaru Tudor ND DA
23. Ciurariu Florin PNL NU
24. Coman Gheorghe ALDE NU
25. Cristea Victor PSD NU
26. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
27. Culețu Dănuț PDL DA
28. Cupșa Ioan PNL NU
29. Daea Petre PSD NU
30. Deaconu Mihai ND DA
31. Delureanu Virgil PSD NU
32. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
33. Dima Toader PSD NU
34. Dobre Victor Paul PNL DA
35. Dobrinescu Traian PNL NU
36. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
37. Drăghici Sonia-Maria PSD NU
38. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
39. Dumitru Ovidiu-Ioan - NU
40. Enache Marian PSD NU
41. Eparu Ion PSD NU
42. Fejér László-Ődőn UDMR DA
43. Fonta Nuțu ND DA
44. Galan Constantin PNL NU
45. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
46. Gheorghe Tinel PDL DA
47. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
48. Gireadă Dumitru-Verginel PNL NU
49. Gliga Vasile Ghiorghe PSD NU
50. Grama Horia PSD NU
51. Grecea Maria PNL NU
52. Guran Virgil PNL NU
53. Gust Băloșin Florentin PSD NU
54. Horga Vasile PNL NU
55. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
56. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
57. Iordache Florin PSD NU
58. Iriza Scarlat PSD NU
59. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
60. Itu Cornel PSD NU
61. Kerekes Károly UDMR DA
62. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
63. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
64. Marcoci Vlad PSD NU
65. Markó Attila-Gabor UDMR NU
66. Marocico Ion Minoritati NU
67. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
68. Máté András-Levente UDMR DA
69. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
70. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
71. Mîrza Gavril PSD NU
72. Mocanu Vasile PSD NU
73. Mocioi Niculina ND DA
74. Moisii Constantin ND DA
75. Moldovan Ioan ALDE DA
76. Moldovan Iosif UDMR DA
77. Molnar Zsolt UDMR NU
78. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD NU
79. Muntean Mircia PDL DA
80. Munteanu Ioan PSD NU
81. Neacșu Marian PSD NU
82. Nichita Cristina PSD NU
83. Nicolae Florian PSD NU
84. Niculae Aurel PNL NU
85. Niculescu Dumitru ND DA
86. Niță Emil PSD NU
87. Ochi Ion PSD NU
88. Petrea Dorin Silviu PSD DA
89. Popa Octavian-Marius PNL NU
90. Răducanu Ion PSD NU
91. Rățoi Neculai PSD NU
92. Sefer Cristian-George ND DA
93. Seres Dénes UDMR DA
94. Simionescu Adrian Constantin PSD NU
95. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
96. Solomon Adrian PSD NU
97. Stan Ion PSD NU
98. Stativă Irinel Ioan PSD NU
99. Stănescu Alexandru PSD NU
100. Stragea Sorin Constantin PSD NU
101. Sturzu Mihai-Răzvan PSD NU
102. Surdu Raluca PNL NU
103. Szabó Ödön UDMR DA
104. Șimon Gheorghe PSD NU
105. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
106. Tămâian Ioan PNL DA
107. Tănase Răzvan-Ionuț PSD NU
108. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
109. Tătaru Florin-Cristian PSD NU
110. Teodorescu Ioan Viorel PNL NU
111. Tîlvăr Angel PSD NU
112. Tudorie Violeta PSD NU
113. Udriște Gheorghe PDL DA
114. Vainer Aurel Minoritati NU
115. Varga Vasile PNL NU
116. Zaharcu Neviser PSD NU
117. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU
118. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU
119. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 10 decembrie 2019, 10:54
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro