Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.11.2013 > 12:56 Versiunea pentru printare
Marți, 19 noiembrie 2013, ora 12:56

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 389/2013 privind ratificarea Aranjamentului stand-by de tip preventiv dintre România și Fondul Monetar Internațional, convenit prin Scrisoarea de intenție semnată de autoritățile române la București la 12 septembrie 2013 și aprobată prin Decizia Consiliului directorilor executivi ai Fondului Monetar Internațional din 27 septembrie 2013
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:335 138 86 31 23 18 17 14 8
- voturi pentru (DA):249 135 84 - - - 16 14 -
- voturi împotrivă (NU):44 1 1 31 3 1 1 - 6
- abțineri:40 1 1 - 20 17 - - 1
- nu au votat:2 1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND Abținere
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL NU
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Anghel Gabriela-Lola ND Abținere
11. Antal István UDMR Abținere
12. Anton Marin PNL DA
13. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
14. Arsene Ionel PSD DA
15. Avram Constantin ALDE DA
16. Avram Marian PSD DA
17. Axente Ioan PSD DA
18. Babuș Radu PSD DA
19. Baltă Mihai PSD DA
20. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
21. Bălan Ion PSD DA
22. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Benga Ioan PSD DA
25. Berci Vasile PNL DA
26. Blăjuț Viorel-Ionel - NU
27. Blănariu Valentin ND Abținere
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PDL NU
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
32. Boghicevici Claudia PDL NU
33. Bónis István UDMR Abținere
34. Borbély László UDMR Abținere
35. Bot Octavian PNL DA
36. Bucur Constantin-Alin PSD DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
39. Buican Cristian PNL DA
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Burlacu Ștefan ND Abținere
42. Calimente Mihăiță PNL DA
43. Caloianu Mario-Ernest ND Abținere
44. Calotă Florică Ică PNL DA
45. Canacheu Costică PDL NU
46. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
47. Călin Ion PSD DA
48. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
49. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
50. Chebac Eugen PSD DA
51. Cherecheș Florica PNL DA
52. Chiriță Dumitru PSD DA
53. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
54. Cioată Cezar ALDE DA
55. Ciobanu Gheorghe PSD DA
56. Ciocan Dan PSD DA
57. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
59. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
60. Ciuhodaru Tudor ND NU
61. Ciurariu Florin PNL DA
62. Cocei Erland PNL DA
63. Codîrlă Liviu ND Abținere
64. Coman Gheorghe ALDE DA
65. Comșa Cornel-George ND Abținere
66. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND Abținere
67. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
68. Costin Gheorghe PNL DA
69. Covaci Dorel PSD DA
70. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
71. Crăciunescu Grigore PNL DA
72. Cristea Aurelia PSD DA
73. Cristea Victor PSD DA
74. Cristian Horia PNL DA
75. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
76. Culețu Dănuț PDL NU
77. Cupă Ion PNL DA
78. Cupșa Ioan PNL DA
79. Daea Petre PSD DA
80. Dalca Ștefan-Petru ND Abținere
81. Deaconu Mihai ND Abținere
82. Delureanu Virgil PSD DA
83. Diaconu Adrian-Nicolae ND Abținere
84. Dima Toader PSD DA
85. Diniță Ion ALDE DA
86. Dîrzu Ioan PSD DA
87. Doboș Anton PNL DA
88. Dobre Mircea-Titus PSD DA
89. Dobre Victor Paul PNL DA
90. Dobrinescu Traian PNL DA
91. Dolha Mircea PNL DA
92. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
93. Dolineaschi Andrei PSD DA
94. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
95. Dragomir Gheorghe PNL DA
96. Dragomir Viorel Marian PSD DA
97. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
98. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
99. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
100. Dumbrăvanu Paul PNL DA
101. Dumitru Georgică ALDE DA
102. Dumitru Ioana-Jenica ND Abținere
103. Dumitru Ovidiu-Ioan - NU
104. Emacu Gheorghe PSD DA
105. Enache Marian PSD DA
106. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
107. Eparu Ion PSD DA
108. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
109. Fejér László-Ődőn UDMR Abținere
110. Fenechiu Cătălin-Daniel ND Abținere
111. Firczak Gheorghe Minoritati DA
112. Florea Damian ALDE DA
113. Florea Daniel PSD DA
114. Fonta Nuțu ND Abținere
115. Frăticiu Gheorghe PSD DA
116. Galan Constantin PNL DA
117. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
118. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
119. Găină Mihăiță PSD DA
120. Gheorghe Tinel PDL NU
121. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
122. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
123. Ghiveciu Marian PSD DA
124. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
125. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
126. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
127. Grama Horia PSD DA
128. Grecea Maria PNL DA
129. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
130. Grosaru Mircea Minoritati DA
131. Gunia Dragoș-Ionel PDL NU
132. Guran Virgil PNL DA
133. Gurzău Adrian PDL NU
134. Gust Băloșin Florentin PSD DA
135. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
136. Harbuz Liviu PSD DA
137. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
138. Holban Titi PNL DA
139. Horga Vasile PNL DA
140. Hulea Ioan ND Abținere
141. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
142. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
143. Iancu Iulian PSD DA
144. Iane Daniel PNL DA
145. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
146. Ibram Iusein Minoritati DA
147. Ignat Miron Minoritati NU
148. Intotero Natalia-Elena PSD DA
149. Ionescu Aurelian ALDE DA
150. Ionescu George PDL NU
151. Iordache Florin PSD DA
152. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
153. Iriza Scarlat PSD DA
154. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
155. Itu Cornel PSD DA
156. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR Abținere
157. Kelemen Hunor UDMR Abținere
158. Kerekes Károly UDMR Abținere
159. Kereskényi Gábor UDMR NU
160. Khraibani Camelia PSD DA
161. Korodi Attila UDMR Abținere
162. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
163. Longher Ghervazen Minoritati DA
164. Lubanovici Mircea PDL NU
165. Manda Iulian Claudiu PSD DA
166. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
167. Manolache Marius PSD DA
168. Manolescu Oana Minoritati DA
169. Marcoci Vlad PSD DA
170. Marcu Nicu PNL DA
171. Marcu Viorica PNL DA
172. Marin Gheorghe PSD DA
173. Markó Attila-Gabor UDMR Abținere
174. Marocico Ion Minoritati DA
175. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
176. Máté András-Levente UDMR Abținere
177. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
178. Mazilu Constantin PSD DA
179. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
180. Melinte Ion PSD DA
181. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
182. Mihai Aurelian - NU
183. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
184. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
185. Militaru Lucian PDL NU
186. Mincă Liliana ND Abținere
187. Mircovici Niculae Minoritati DA
188. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
189. Mitrea Manuela PSD DA
190. Mitrea Miron Tudor PSD DA
191. Mîrza Gavril PSD DA
192. Mocanu Adrian PSD DA
193. Mocanu Vasile PSD DA
194. Mocioalcă Ion PSD DA
195. Mocioi Niculina ND Abținere
196. Moisii Constantin ND Abținere
197. Moldovan Ioan ALDE DA
198. Moldovan Iosif UDMR Abținere
199. Molnar Zsolt UDMR Abținere
200. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
201. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
202. Movilă Petru PDL NU
203. Muntean Mircia PDL NU
204. Munteanu Ioan PSD DA
205. Murgu Neagu ND NU
206. Nassar Rodica PSD DA
207. Nazare Alexandru PDL NU
208. Neacșu Marian PSD DA
209. Negruț Clement - NU
210. Negruț Cornelia ALDE DA
211. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
212. Nichita Cristina PSD DA
213. Nicoară Romeo Florin PNL DA
214. Nicolae Alexandri PNL DA
215. Nicolae Florian PSD DA
216. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
217. Niculae Aurel PNL DA
218. Niculescu Dumitru ND Abținere
219. Niculescu-Mizil Ștefănescu Oana PSD DA
220. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
221. Nistor Marioara ND NU
222. Niță Emil PSD DA
223. Nosa Iuliu PSD DA
224. Ochi Ion PSD DA
225. Oltean Ioan PDL NU
226. Orban Ludovic PNL NU
227. Oros Nechita-Adrian PNL DA
228. Palașcă Viorel PNL DA
229. Palăr Ionel PNL Abținere
230. Paleologu Theodor PDL NU
231. Pambuccian Varujan Minoritati DA
232. Pardău Dumitru PNL DA
233. Paul Maria-Andreea PDL NU
234. Pârgaru Ion PNL DA
235. Peia Ninel PSD DA
236. Petrea Dorin Silviu PSD DA
237. Petrescu Petre PSD DA
238. Petric Octavian PSD DA
239. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
240. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
241. Pop Georgian PSD DA
242. Popa Octavian-Marius PNL DA
243. Popa Radu Mihai PSD DA
244. Popeangă Vasile PSD DA
245. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
246. Popescu Florin Aurelian PDL NU
247. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL NU
248. Potor Călin PNL DA
249. Pușcaș Iacob - NU
250. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
251. Răducanu Ion PSD DA
252. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
253. Rădulescu Constantin PSD DA
254. Rădulescu Romeo PDL NU
255. Rățoi Neculai PSD DA
256. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
257. Reuer Elena-Ramona PNL DA
258. Roman Gheorghe PSD DA
259. Roman Ioan Sorin PSD DA
260. Roman Petre PNL DA
261. Roman Victor PSD DA
262. Roșca Lucreția PSD -
263. Roșca Mircea PNL DA
264. Rotaru Răzvan ALDE DA
265. Sava Andrei-Valentin PSD DA
266. Săpunaru Nini PNL DA
267. Scarlat George PNL DA
268. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
269. Scutaru Adrian George PNL DA
270. Secară Florin Mihail PDL NU
271. Sefer Cristian-George ND Abținere
272. Seres Dénes UDMR Abținere
273. Simedru Dan Coriolan PNL DA
274. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
275. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
276. Solomon Adrian PSD DA
277. Stan Ion PSD NU
278. Stanciu Anghel PSD DA
279. Stanciu Zisu PSD DA
280. Stancu Ionel Minoritati DA
281. Stativă Irinel Ioan PSD DA
282. Stănescu Alexandru PSD DA
283. Stănișoară Mihai PNL DA
284. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
285. Stragea Sorin Constantin PSD DA
286. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
287. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
288. Surdu Raluca PNL DA
289. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
290. Szabó Ödön UDMR Abținere
291. Șcheau Ion PSD DA
292. Șimon Gheorghe PSD DA
293. Șova Lucian PSD DA
294. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
295. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
296. Tabugan Ion PSD DA
297. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
298. Tararache Mihai - Abținere
299. Tămâian Ioan PNL DA
300. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
301. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
302. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
303. Teju Sorin PNL DA
304. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
305. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
306. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
307. Tiuch Cătălin PSD DA
308. Tîlvăr Angel PSD DA
309. Toader Mircea-Nicu PDL NU
310. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
311. Tomac Eugen - NU
312. Traicu Rodin PSD DA
313. Tudorie Violeta PSD DA
314. Tudose Mihai PSD DA
315. Turcan Raluca PDL NU
316. Tușa Adriana Diana - -
317. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
318. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
319. Udrea Elena Gabriela PDL NU
320. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
321. Uricec Eugen Constantin PSD DA
322. Vainer Aurel Minoritati DA
323. Varga Vasile PNL DA
324. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
325. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
326. Vladu Iulian PDL NU
327. Vlase Petru Gabriel PSD DA
328. Vlădoiu Aurel PSD DA
329. Vulpescu Ioan PSD DA
330. Weber Mihai PSD DA
331. Zaharcu Neviser PSD DA
332. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
333. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
334. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
335. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 7 martie 2021, 18:34
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro