Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.11.2013 > 12:57 Versiunea pentru printare
Marți, 19 noiembrie 2013, ora 12:57

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 372/2013 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.71/2013 pentru modificarea și completarea Ordonanței Guvernului nr.64/2001 privind repartizarea profitului la societățile naționale, companiile naționale și societățile comerciale cu capital integral sau majoritar de stat, precum și la regiile autonome și pentru prorogarea unui termen
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:334 139 87 30 23 16 17 15 7
- voturi pentru (DA):261 138 86 - 1 - 17 14 5
- voturi împotrivă (NU):32 - 1 30 - - - - 1
- abțineri:41 1 - - 22 16 - 1 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND Abținere
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PDL NU
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Anghel Gabriela-Lola ND DA
10. Anton Marin PNL DA
11. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Baltă Mihai PSD DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
19. Bălan Ion PSD DA
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Benga Ioan PSD DA
23. Berci Vasile PNL DA
24. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
25. Blănariu Valentin ND Abținere
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PDL NU
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
30. Boghicevici Claudia PDL NU
31. Bónis István UDMR Abținere
32. Borbély László UDMR Abținere
33. Bot Octavian PNL DA
34. Bucur Constantin-Alin PSD DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
37. Buican Cristian PNL DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Burlacu Ștefan ND Abținere
40. Calimente Mihăiță PNL DA
41. Caloianu Mario-Ernest ND Abținere
42. Calotă Florică Ică PNL DA
43. Canacheu Costică PDL NU
44. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
45. Călin Ion PSD DA
46. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
47. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
48. Chebac Eugen PSD DA
49. Cherecheș Florica PNL DA
50. Chiriță Dumitru PSD DA
51. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
52. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
53. Cioată Cezar ALDE DA
54. Ciobanu Gheorghe PSD DA
55. Ciocan Dan PSD DA
56. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
57. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
58. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
59. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
60. Ciuhodaru Tudor ND Abținere
61. Ciurariu Florin PNL DA
62. Cocei Erland PNL DA
63. Codîrlă Liviu ND Abținere
64. Coman Gheorghe ALDE DA
65. Comșa Cornel-George ND Abținere
66. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND Abținere
67. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
68. Costin Gheorghe PNL DA
69. Covaci Dorel PSD DA
70. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
71. Crăciunescu Grigore PNL DA
72. Cristea Aurelia PSD DA
73. Cristea Victor PSD DA
74. Cristian Horia PNL DA
75. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
76. Culețu Dănuț PDL NU
77. Cupă Ion PNL DA
78. Daea Petre PSD DA
79. Dalca Ștefan-Petru ND Abținere
80. Deaconu Mihai ND Abținere
81. Delureanu Virgil PSD DA
82. Diaconu Adrian-Nicolae ND Abținere
83. Dima Toader PSD DA
84. Diniță Ion ALDE DA
85. Dîrzu Ioan PSD DA
86. Doboș Anton PNL DA
87. Dobre Mircea-Titus PSD DA
88. Dobre Victor Paul PNL DA
89. Dobrinescu Traian PNL DA
90. Dolha Mircea PNL DA
91. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
92. Dolineaschi Andrei PSD DA
93. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
94. Dragomir Gheorghe PNL DA
95. Dragomir Viorel Marian PSD DA
96. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
97. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
98. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE Abținere
99. Dumbrăvanu Paul PNL DA
100. Dumitru Georgică ALDE DA
101. Dumitru Ioana-Jenica ND Abținere
102. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
103. Emacu Gheorghe PSD DA
104. Enache Marian PSD DA
105. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
106. Eparu Ion PSD DA
107. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
108. Fejér László-Ődőn UDMR Abținere
109. Fenechiu Cătălin-Daniel ND Abținere
110. Fenechiu Relu PNL DA
111. Firczak Gheorghe Minoritati DA
112. Florea Damian ALDE DA
113. Florea Daniel PSD DA
114. Fonta Nuțu ND Abținere
115. Frăticiu Gheorghe PSD DA
116. Galan Constantin PNL DA
117. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
118. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
119. Găină Mihăiță PSD DA
120. Gheorghe Tinel PDL NU
121. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
122. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
123. Ghiveciu Marian PSD DA
124. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
125. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
126. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
127. Grama Horia PSD DA
128. Grecea Maria PNL DA
129. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
130. Grosaru Mircea Minoritati DA
131. Gunia Dragoș-Ionel PDL NU
132. Guran Virgil PNL DA
133. Gurzău Adrian PDL NU
134. Gust Băloșin Florentin PSD DA
135. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
136. Harbuz Liviu PSD DA
137. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
138. Holban Titi PNL DA
139. Horga Vasile PNL DA
140. Hulea Ioan ND Abținere
141. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
142. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
143. Iancu Iulian PSD DA
144. Iane Daniel PNL DA
145. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
146. Ibram Iusein Minoritati DA
147. Ignat Miron Minoritati DA
148. Intotero Natalia-Elena PSD DA
149. Ionescu Aurelian ALDE DA
150. Ionescu George PDL NU
151. Iordache Florin PSD DA
152. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
153. Iriza Scarlat PSD DA
154. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
155. Itu Cornel PSD DA
156. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR Abținere
157. Kelemen Hunor UDMR Abținere
158. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
159. Khraibani Camelia PSD DA
160. Korodi Attila UDMR Abținere
161. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
162. Longher Ghervazen Minoritati DA
163. Lubanovici Mircea PDL NU
164. Manda Iulian Claudiu PSD DA
165. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
166. Manolache Marius PSD DA
167. Manolescu Oana Minoritati DA
168. Marcoci Vlad PSD DA
169. Marcu Nicu PNL DA
170. Marcu Viorica PNL DA
171. Marin Gheorghe PSD DA
172. Markó Attila-Gabor UDMR Abținere
173. Marocico Ion Minoritati DA
174. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
175. Máté András-Levente UDMR Abținere
176. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
177. Mazilu Constantin PSD DA
178. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
179. Melinte Ion PSD DA
180. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
181. Mihai Aurelian - DA
182. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
183. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
184. Militaru Lucian PDL NU
185. Mincă Liliana ND Abținere
186. Mircovici Niculae Minoritati DA
187. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
188. Mitrea Manuela PSD DA
189. Mitrea Miron Tudor PSD DA
190. Mîrza Gavril PSD DA
191. Mocanu Adrian PSD DA
192. Mocanu Vasile PSD DA
193. Mocioalcă Ion PSD DA
194. Mocioi Niculina ND Abținere
195. Moisii Constantin ND Abținere
196. Moldovan Ioan ALDE DA
197. Moldovan Iosif UDMR Abținere
198. Molnar Zsolt UDMR Abținere
199. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
200. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
201. Movilă Petru PDL NU
202. Muntean Mircia PDL NU
203. Munteanu Ioan PSD Abținere
204. Murgu Neagu ND Abținere
205. Nassar Rodica PSD DA
206. Nazare Alexandru PDL NU
207. Neacșu Marian PSD DA
208. Negruț Clement - NU
209. Negruț Cornelia ALDE DA
210. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
211. Nichita Cristina PSD DA
212. Nicoară Romeo Florin PNL DA
213. Nicolae Alexandri PNL DA
214. Nicolae Florian PSD DA
215. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
216. Niculae Aurel PNL DA
217. Niculescu Dumitru ND Abținere
218. Niculescu-Mizil Ștefănescu Oana PSD DA
219. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
220. Nistor Marioara ND Abținere
221. Niță Emil PSD DA
222. Nosa Iuliu PSD DA
223. Ochi Ion PSD DA
224. Oltean Ioan PDL NU
225. Orban Ludovic PNL NU
226. Oros Nechita-Adrian PNL DA
227. Palașcă Viorel PNL DA
228. Palăr Ionel PNL DA
229. Pambuccian Varujan Minoritati DA
230. Pardău Dumitru PNL DA
231. Paul Maria-Andreea PDL NU
232. Pârgaru Ion PNL DA
233. Peia Ninel PSD DA
234. Petrea Dorin Silviu PSD DA
235. Petrescu Petre PSD DA
236. Petric Octavian PSD DA
237. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
238. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
239. Pop Georgian PSD DA
240. Popa Octavian-Marius PNL DA
241. Popa Radu Mihai PSD DA
242. Popeangă Vasile PSD DA
243. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
244. Popescu Florin Aurelian PDL NU
245. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL NU
246. Potor Călin PNL DA
247. Pușcaș Iacob - DA
248. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
249. Răducanu Ion PSD DA
250. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
251. Rădulescu Constantin PSD DA
252. Rădulescu Romeo PDL NU
253. Rățoi Neculai PSD DA
254. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
255. Reuer Elena-Ramona PNL DA
256. Roman Gheorghe PSD DA
257. Roman Ioan Sorin PSD DA
258. Roman Petre PNL DA
259. Roman Victor PSD DA
260. Roșca Lucreția PSD DA
261. Roșca Mircea PNL DA
262. Rotaru Răzvan ALDE DA
263. Sava Andrei-Valentin PSD DA
264. Săpunaru Nini PNL DA
265. Scarlat George PNL DA
266. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
267. Scutaru Adrian George PNL DA
268. Secară Florin Mihail PDL NU
269. Sefer Cristian-George ND Abținere
270. Seres Dénes UDMR Abținere
271. Simedru Dan Coriolan PNL DA
272. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
273. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
274. Solomon Adrian PSD DA
275. Stan Ion PSD DA
276. Stanciu Anghel PSD DA
277. Stanciu Zisu PSD DA
278. Stancu Ionel Minoritati DA
279. Stativă Irinel Ioan PSD DA
280. Stănescu Alexandru PSD DA
281. Stănișoară Mihai PNL DA
282. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
283. Stragea Sorin Constantin PSD DA
284. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
285. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
286. Surdu Raluca PNL DA
287. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
288. Szabó Ödön UDMR Abținere
289. Șcheau Ion PSD DA
290. Șimon Gheorghe PSD DA
291. Șova Lucian PSD DA
292. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
293. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
294. Tabugan Ion PSD DA
295. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
296. Tararache Mihai - Abținere
297. Tămâian Ioan PNL DA
298. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
299. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
300. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
301. Teju Sorin PNL DA
302. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
303. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
304. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
305. Tiuch Cătălin PSD DA
306. Tîlvăr Angel PSD DA
307. Toader Mircea-Nicu PDL NU
308. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
309. Traicu Rodin PSD DA
310. Tudorie Violeta PSD DA
311. Tudose Mihai PSD DA
312. Turcan Raluca PDL NU
313. Tușa Adriana Diana - DA
314. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
315. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
316. Udrea Elena Gabriela PDL NU
317. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
318. Uricec Eugen Constantin PSD DA
319. Ursărescu Dorinel PNL DA
320. Vainer Aurel Minoritati DA
321. Varga Vasile PNL DA
322. Vasilescu Nicolae PSD DA
323. Vasilică Radu Costin PSD DA
324. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
325. Vladu Iulian PDL NU
326. Vlase Petru Gabriel PSD DA
327. Vlădoiu Aurel PSD DA
328. Vulpescu Ioan PSD DA
329. Weber Mihai PSD DA
330. Zaharcu Neviser PSD DA
331. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
332. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
333. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
334. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 7 martie 2021, 18:34
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro