Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.11.2013 > 12:58 Versiunea pentru printare
Marți, 19 noiembrie 2013, ora 12:58

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 396/2013 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.83/2013 privind unele măsuri în vederea contractării serviciilor de consultant pentru privatizarea Societății Comerciale "Romtelecom " -S.A.
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:331 139 86 29 22 18 16 14 7
- voturi pentru (DA):269 136 83 - - 15 16 13 6
- voturi împotrivă (NU):55 - 2 29 22 1 - - 1
- abțineri:6 2 1 - - 2 - 1 -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND NU
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL NU
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Antal István UDMR DA
11. Anton Marin PNL DA
12. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
13. Arsene Ionel PSD DA
14. Avram Constantin ALDE DA
15. Avram Marian PSD DA
16. Axente Ioan PSD DA
17. Babuș Radu PSD DA
18. Baltă Mihai PSD DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
20. Bălan Ion PSD DA
21. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Benga Ioan PSD DA
24. Berci Vasile PNL DA
25. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
26. Blănariu Valentin ND NU
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PDL NU
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Boghicevici Claudia PDL NU
31. Bónis István UDMR DA
32. Borbély László UDMR DA
33. Bot Octavian PNL DA
34. Bucur Constantin-Alin PSD DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
37. Buican Cristian PNL DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Burlacu Ștefan ND NU
40. Calimente Mihăiță PNL DA
41. Caloianu Mario-Ernest ND NU
42. Calotă Florică Ică PNL DA
43. Canacheu Costică PDL NU
44. Cazan Mircea-Vasile PNL Abținere
45. Călin Ion PSD DA
46. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
47. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
48. Chebac Eugen PSD DA
49. Cherecheș Florica PNL DA
50. Chiriță Dumitru PSD DA
51. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
52. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
53. Cioată Cezar ALDE DA
54. Ciobanu Gheorghe PSD DA
55. Ciocan Dan PSD DA
56. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
57. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
58. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
59. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
60. Ciuhodaru Tudor ND NU
61. Ciurariu Florin PNL DA
62. Cocei Erland PNL DA
63. Codîrlă Liviu ND NU
64. Coman Gheorghe ALDE DA
65. Comșa Cornel-George ND NU
66. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND NU
67. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
68. Costin Gheorghe PNL DA
69. Covaci Dorel PSD DA
70. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
71. Crăciunescu Grigore PNL DA
72. Cristea Aurelia PSD DA
73. Cristea Victor PSD DA
74. Cristian Horia PNL DA
75. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
76. Culețu Dănuț PDL NU
77. Cupă Ion PNL DA
78. Cupșa Ioan PNL DA
79. Daea Petre PSD DA
80. Dalca Ștefan-Petru ND NU
81. Deaconu Mihai ND NU
82. Delureanu Virgil PSD DA
83. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
84. Dima Toader PSD DA
85. Diniță Ion ALDE DA
86. Dîrzu Ioan PSD DA
87. Doboș Anton PNL DA
88. Dobre Mircea-Titus PSD DA
89. Dobre Victor Paul PNL DA
90. Dobrinescu Traian PNL DA
91. Dolha Mircea PNL DA
92. Dolineaschi Andrei PSD DA
93. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
94. Dragomir Gheorghe PNL DA
95. Dragomir Viorel Marian PSD DA
96. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
97. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
98. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE Abținere
99. Dumbrăvanu Paul PNL DA
100. Dumitru Georgică ALDE DA
101. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
102. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
103. Emacu Gheorghe PSD DA
104. Enache Marian PSD DA
105. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
106. Eparu Ion PSD DA
107. Erdei Dolóczki István UDMR DA
108. Fejér László-Ődőn UDMR DA
109. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
110. Fenechiu Relu PNL DA
111. Firczak Gheorghe Minoritati DA
112. Florea Damian ALDE DA
113. Florea Daniel PSD DA
114. Fonta Nuțu ND NU
115. Frăticiu Gheorghe PSD DA
116. Galan Constantin PNL DA
117. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
118. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
119. Găină Mihăiță PSD DA
120. Gheorghe Tinel PDL NU
121. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
122. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
123. Ghiveciu Marian PSD DA
124. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
125. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
126. Grama Horia PSD DA
127. Grecea Maria PNL DA
128. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
129. Grosaru Mircea Minoritati DA
130. Gunia Dragoș-Ionel PDL NU
131. Guran Virgil PNL DA
132. Gurzău Adrian PDL NU
133. Gust Băloșin Florentin PSD DA
134. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
135. Harbuz Liviu PSD DA
136. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
137. Holban Titi PNL DA
138. Horga Vasile PNL DA
139. Hulea Ioan ND NU
140. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
141. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
142. Iancu Iulian PSD DA
143. Iane Daniel PNL DA
144. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
145. Ibram Iusein Minoritati DA
146. Ignat Miron Minoritati DA
147. Intotero Natalia-Elena PSD DA
148. Ionescu Aurelian ALDE DA
149. Ionescu George PDL NU
150. Iordache Florin PSD DA
151. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
152. Iriza Scarlat PSD DA
153. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
154. Itu Cornel PSD DA
155. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
156. Kelemen Hunor UDMR DA
157. Kerekes Károly UDMR DA
158. Kereskényi Gábor UDMR DA
159. Khraibani Camelia PSD DA
160. Korodi Attila UDMR NU
161. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
162. Longher Ghervazen Minoritati DA
163. Lubanovici Mircea PDL NU
164. Manda Iulian Claudiu PSD DA
165. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
166. Manolache Marius PSD DA
167. Manolescu Oana Minoritati DA
168. Marcoci Vlad PSD DA
169. Marcu Nicu PNL DA
170. Marcu Viorica PNL DA
171. Marin Gheorghe PSD DA
172. Markó Attila-Gabor UDMR DA
173. Marocico Ion Minoritati DA
174. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
175. Máté András-Levente UDMR DA
176. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
177. Mazilu Constantin PSD DA
178. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
179. Melinte Ion PSD DA
180. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
181. Mihai Aurelian - DA
182. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
183. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
184. Militaru Lucian PDL NU
185. Mincă Liliana ND NU
186. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
187. Mitrea Manuela PSD DA
188. Mitrea Miron Tudor PSD DA
189. Mîrza Gavril PSD DA
190. Mocanu Adrian PSD DA
191. Mocanu Vasile PSD DA
192. Mocioalcă Ion PSD DA
193. Mocioi Niculina ND NU
194. Moisii Constantin ND NU
195. Moldovan Ioan ALDE DA
196. Moldovan Iosif UDMR DA
197. Molnar Zsolt UDMR DA
198. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
199. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
200. Movilă Petru PDL NU
201. Muntean Mircia PDL NU
202. Munteanu Ioan PSD DA
203. Murgu Neagu ND NU
204. Nassar Rodica PSD DA
205. Nazare Alexandru PDL NU
206. Neacșu Marian PSD DA
207. Negruț Clement - NU
208. Negruț Cornelia ALDE DA
209. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
210. Nichita Cristina PSD DA
211. Nicoară Romeo Florin PNL DA
212. Nicolae Alexandri PNL DA
213. Nicolae Florian PSD DA
214. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL NU
215. Niculae Aurel PNL DA
216. Niculescu Dumitru ND NU
217. Niculescu-Mizil Ștefănescu Oana PSD -
218. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
219. Nistor Marioara ND NU
220. Niță Emil PSD DA
221. Nosa Iuliu PSD DA
222. Ochi Ion PSD DA
223. Oltean Ioan PDL NU
224. Orban Ludovic PNL NU
225. Oros Nechita-Adrian PNL DA
226. Palașcă Viorel PNL DA
227. Palăr Ionel PNL DA
228. Pambuccian Varujan Minoritati DA
229. Pardău Dumitru PNL DA
230. Paul Maria-Andreea PDL NU
231. Pârgaru Ion PNL DA
232. Peia Ninel PSD DA
233. Petrea Dorin Silviu PSD DA
234. Petrescu Petre PSD DA
235. Petric Octavian PSD DA
236. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
237. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
238. Pop Georgian PSD DA
239. Popa Octavian-Marius PNL DA
240. Popa Radu Mihai PSD Abținere
241. Popeangă Vasile PSD DA
242. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
243. Popescu Florin Aurelian PDL NU
244. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL NU
245. Potor Călin PNL DA
246. Pușcaș Iacob - DA
247. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
248. Răducanu Ion PSD DA
249. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
250. Rădulescu Constantin PSD DA
251. Rădulescu Romeo PDL NU
252. Rățoi Neculai PSD DA
253. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
254. Reuer Elena-Ramona PNL DA
255. Roman Gheorghe PSD DA
256. Roman Ioan Sorin PSD DA
257. Roman Petre PNL DA
258. Roman Victor PSD DA
259. Roșca Lucreția PSD DA
260. Roșca Mircea PNL DA
261. Sava Andrei-Valentin PSD DA
262. Săpunaru Nini PNL DA
263. Scarlat George PNL DA
264. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
265. Scutaru Adrian George PNL DA
266. Secară Florin Mihail PDL NU
267. Sefer Cristian-George ND NU
268. Seres Dénes UDMR DA
269. Simedru Dan Coriolan PNL DA
270. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
271. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
272. Solomon Adrian PSD DA
273. Stan Ion PSD DA
274. Stanciu Anghel PSD DA
275. Stanciu Zisu PSD DA
276. Stancu Ionel Minoritati DA
277. Stativă Irinel Ioan PSD DA
278. Stănescu Alexandru PSD DA
279. Stănișoară Mihai PNL DA
280. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
281. Stragea Sorin Constantin PSD DA
282. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
283. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
284. Surdu Raluca PNL DA
285. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
286. Szabó Ödön UDMR Abținere
287. Șcheau Ion PSD DA
288. Șimon Gheorghe PSD DA
289. Șova Lucian PSD DA
290. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
291. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
292. Tabugan Ion PSD DA
293. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
294. Tararache Mihai - DA
295. Tămâian Ioan PNL DA
296. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
297. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
298. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
299. Teju Sorin PNL DA
300. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
301. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
302. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
303. Tiuch Cătălin PSD DA
304. Toader Mircea-Nicu PDL NU
305. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
306. Traicu Rodin PSD DA
307. Tudorie Violeta PSD DA
308. Tudose Mihai PSD DA
309. Turcan Raluca PDL NU
310. Tușa Adriana Diana - DA
311. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
312. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
313. Udrea Elena Gabriela PDL NU
314. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
315. Uricec Eugen Constantin PSD DA
316. Ursărescu Dorinel PNL DA
317. Vainer Aurel Minoritati DA
318. Varga Vasile PNL DA
319. Vasilescu Nicolae PSD DA
320. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
321. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
322. Vladu Iulian PDL NU
323. Vlase Petru Gabriel PSD DA
324. Vlădoiu Aurel PSD DA
325. Vulpescu Ioan PSD DA
326. Weber Mihai PSD DA
327. Zaharcu Neviser PSD DA
328. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
329. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
330. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
331. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 26 februarie 2021, 21:46
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro