Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.11.2013 > 13:02 Versiunea pentru printare
Marți, 19 noiembrie 2013, ora 13:02

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 382/2013 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.84/2013 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.64/2009 privind gestionarea financiară a instrumentelor structurale și utilizarea acestora pentru obiectivul convergență
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:332 140 87 29 23 16 17 13 7
- voturi pentru (DA):298 140 86 - 22 15 17 13 5
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - - -
- abțineri:32 - - 29 - 1 - - 2
- nu au votat:1 - - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL Abținere
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Anghel Gabriela-Lola ND DA
11. Anton Marin PNL DA
12. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
13. Arsene Ionel PSD DA
14. Avram Constantin ALDE DA
15. Avram Marian PSD DA
16. Axente Ioan PSD DA
17. Babuș Radu PSD DA
18. Baltă Mihai PSD DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
20. Bălan Ion PSD DA
21. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Benga Ioan PSD DA
24. Berci Vasile PNL DA
25. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
26. Blănariu Valentin ND DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PDL Abținere
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Bogdănici Camelia-Margareta PDL Abținere
31. Bónis István UDMR DA
32. Borbély László UDMR DA
33. Bot Octavian PNL DA
34. Bucur Constantin-Alin PSD DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
37. Buican Cristian PNL DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Burlacu Ștefan ND -
40. Calimente Mihăiță PNL DA
41. Caloianu Mario-Ernest ND DA
42. Calotă Florică Ică PNL DA
43. Canacheu Costică PDL Abținere
44. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
45. Călin Ion PSD DA
46. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
47. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
48. Chebac Eugen PSD DA
49. Cherecheș Florica PNL DA
50. Chiriță Dumitru PSD DA
51. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
52. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
53. Cioată Cezar ALDE DA
54. Ciobanu Gheorghe PSD DA
55. Ciocan Dan PSD DA
56. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
57. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
58. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
59. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
60. Ciuhodaru Tudor ND DA
61. Ciurariu Florin PNL DA
62. Cocei Erland PNL DA
63. Codîrlă Liviu ND DA
64. Coman Gheorghe ALDE DA
65. Comșa Cornel-George ND DA
66. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
67. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
68. Costin Gheorghe PNL DA
69. Covaci Dorel PSD DA
70. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
71. Crăciunescu Grigore PNL DA
72. Cristea Aurelia PSD DA
73. Cristea Victor PSD DA
74. Cristian Horia PNL DA
75. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
76. Culețu Dănuț PDL Abținere
77. Cupă Ion PNL DA
78. Cupșa Ioan PNL DA
79. Daea Petre PSD DA
80. Dalca Ștefan-Petru ND DA
81. Deaconu Mihai ND DA
82. Delureanu Virgil PSD DA
83. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
84. Dima Toader PSD DA
85. Diniță Ion ALDE DA
86. Dîrzu Ioan PSD DA
87. Doboș Anton PNL DA
88. Dobre Mircea-Titus PSD DA
89. Dobre Victor Paul PNL DA
90. Dobrinescu Traian PNL DA
91. Dolha Mircea PNL DA
92. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
93. Dolineaschi Andrei PSD DA
94. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
95. Dragomir Gheorghe PNL DA
96. Dragomir Viorel Marian PSD DA
97. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
98. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
99. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
100. Dumbrăvanu Paul PNL DA
101. Dumitru Georgică ALDE DA
102. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
103. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
104. Emacu Gheorghe PSD DA
105. Enache Marian PSD DA
106. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
107. Eparu Ion PSD DA
108. Erdei Dolóczki István UDMR DA
109. Fejér László-Ődőn UDMR DA
110. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
111. Fenechiu Relu PNL DA
112. Firczak Gheorghe Minoritati DA
113. Florea Damian ALDE DA
114. Florea Daniel PSD DA
115. Fonta Nuțu ND DA
116. Frăticiu Gheorghe PSD DA
117. Galan Constantin PNL DA
118. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
119. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
120. Găină Mihăiță PSD DA
121. Gheorghe Tinel PDL Abținere
122. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
123. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
124. Ghiveciu Marian PSD DA
125. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
126. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
127. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
128. Grama Horia PSD DA
129. Grecea Maria PNL DA
130. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
131. Grosaru Mircea Minoritati DA
132. Gunia Dragoș-Ionel PDL Abținere
133. Guran Virgil PNL DA
134. Gurzău Adrian PDL Abținere
135. Gust Băloșin Florentin PSD DA
136. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
137. Harbuz Liviu PSD DA
138. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
139. Holban Titi PNL DA
140. Horga Vasile PNL DA
141. Hulea Ioan ND DA
142. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
143. Ialomițianu Gheorghe PDL Abținere
144. Iancu Iulian PSD DA
145. Iane Daniel PNL DA
146. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
147. Ibram Iusein Minoritati DA
148. Ignat Miron Minoritati DA
149. Ionescu Aurelian ALDE DA
150. Ionescu George PDL Abținere
151. Iordache Florin PSD DA
152. Iriza Scarlat PSD DA
153. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
154. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
155. Kelemen Hunor UDMR DA
156. Kerekes Károly UDMR DA
157. Kereskényi Gábor UDMR DA
158. Khraibani Camelia PSD DA
159. Korodi Attila UDMR DA
160. Laza-Matiuța Liviu PDL Abținere
161. Longher Ghervazen Minoritati DA
162. Lubanovici Mircea PDL Abținere
163. Manda Iulian Claudiu PSD DA
164. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
165. Manolache Marius PSD DA
166. Manolescu Oana Minoritati DA
167. Marcoci Vlad PSD DA
168. Marcu Nicu PNL DA
169. Marcu Viorica PNL DA
170. Marin Gheorghe PSD DA
171. Markó Attila-Gabor UDMR DA
172. Marocico Ion Minoritati DA
173. Máté András-Levente UDMR DA
174. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
175. Mazilu Constantin PSD DA
176. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
177. Melinte Ion PSD DA
178. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
179. Mihai Aurelian - DA
180. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
181. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
182. Militaru Lucian PDL Abținere
183. Mincă Liliana ND DA
184. Mircovici Niculae Minoritati DA
185. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
186. Mitrea Manuela PSD DA
187. Mitrea Miron Tudor PSD DA
188. Mîrza Gavril PSD DA
189. Mocanu Adrian PSD DA
190. Mocanu Vasile PSD DA
191. Mocioalcă Ion PSD DA
192. Mocioi Niculina ND DA
193. Moisii Constantin ND DA
194. Moldovan Ioan ALDE DA
195. Moldovan Iosif UDMR Abținere
196. Molnar Zsolt UDMR DA
197. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
198. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
199. Movilă Petru PDL Abținere
200. Muntean Mircia PDL Abținere
201. Munteanu Ioan PSD DA
202. Murgu Neagu ND DA
203. Nassar Rodica PSD DA
204. Nazare Alexandru PDL Abținere
205. Neacșu Marian PSD DA
206. Necula Cosmin PSD DA
207. Negruț Clement - Abținere
208. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
209. Nichita Cristina PSD DA
210. Nicoară Romeo Florin PNL DA
211. Nicolae Alexandri PNL DA
212. Nicolae Florian PSD DA
213. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
214. Nicolicea Eugen PSD DA
215. Niculae Aurel PNL DA
216. Niculescu Dumitru ND DA
217. Niculescu-Mizil Ștefănescu Oana PSD DA
218. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
219. Nistor Laurențiu PSD DA
220. Nistor Marioara ND DA
221. Niță Emil PSD DA
222. Nosa Iuliu PSD DA
223. Ochi Ion PSD DA
224. Oltean Ioan PDL Abținere
225. Orban Ludovic PNL NU
226. Oros Nechita-Adrian PNL DA
227. Palașcă Viorel PNL DA
228. Palăr Ionel PNL DA
229. Pambuccian Varujan Minoritati DA
230. Pardău Dumitru PNL DA
231. Paul Maria-Andreea PDL Abținere
232. Pârgaru Ion PNL DA
233. Peia Ninel PSD DA
234. Petrea Dorin Silviu PSD DA
235. Petrescu Petre PSD DA
236. Petric Octavian PSD DA
237. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
238. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
239. Pop Georgian PSD DA
240. Popa Octavian-Marius PNL DA
241. Popa Radu Mihai PSD DA
242. Popeangă Vasile PSD DA
243. Popescu Florin Aurelian PDL Abținere
244. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL Abținere
245. Potor Călin PNL DA
246. Pușcaș Iacob - DA
247. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
248. Răducanu Ion PSD DA
249. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
250. Rădulescu Constantin PSD DA
251. Rădulescu Romeo PDL Abținere
252. Rățoi Neculai PSD DA
253. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
254. Reuer Elena-Ramona PNL DA
255. Roman Gheorghe PSD DA
256. Roman Ioan Sorin PSD DA
257. Roman Petre PNL DA
258. Roman Victor PSD DA
259. Roșca Lucreția PSD DA
260. Roșca Mircea PNL DA
261. Rotaru Răzvan ALDE DA
262. Sava Andrei-Valentin PSD DA
263. Săpunaru Nini PNL DA
264. Scarlat George PNL DA
265. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL Abținere
266. Scutaru Adrian George PNL DA
267. Secară Florin Mihail PDL Abținere
268. Sefer Cristian-George ND DA
269. Seres Dénes UDMR DA
270. Simedru Dan Coriolan PNL DA
271. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
272. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
273. Solomon Adrian PSD DA
274. Stan Ion PSD DA
275. Stanciu Anghel PSD DA
276. Stanciu Zisu PSD DA
277. Stancu Ionel Minoritati DA
278. Stativă Irinel Ioan PSD DA
279. Stănescu Alexandru PSD DA
280. Stănișoară Mihai PNL DA
281. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
282. Stragea Sorin Constantin PSD DA
283. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
284. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
285. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
286. Szabó Ödön UDMR DA
287. Șcheau Ion PSD DA
288. Șimon Gheorghe PSD DA
289. Șova Lucian PSD DA
290. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
291. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
292. Tabugan Ion PSD DA
293. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
294. Tararache Mihai - DA
295. Tămâian Ioan PNL DA
296. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
297. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
298. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
299. Teju Sorin PNL DA
300. Teodorescu Cătălin-Florin PDL Abținere
301. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
302. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
303. Tiuch Cătălin PSD DA
304. Tîlvăr Angel PSD DA
305. Toader Mircea-Nicu PDL Abținere
306. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
307. Traicu Rodin PSD DA
308. Tudorie Violeta PSD DA
309. Tudose Mihai PSD DA
310. Turcan Raluca PDL Abținere
311. Tușa Adriana Diana - Abținere
312. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
313. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
314. Udrea Elena Gabriela PDL Abținere
315. Urcan Ionaș-Florin PDL Abținere
316. Uricec Eugen Constantin PSD DA
317. Ursărescu Dorinel PNL DA
318. Vainer Aurel Minoritati DA
319. Varga Vasile PNL DA
320. Vasilescu Nicolae PSD DA
321. Vasilică Radu Costin PSD DA
322. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
323. Vladu Iulian PDL Abținere
324. Vlase Petru Gabriel PSD DA
325. Vlădoiu Aurel PSD DA
326. Vulpescu Ioan PSD DA
327. Weber Mihai PSD DA
328. Zaharcu Neviser PSD DA
329. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
330. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
331. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
332. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 26 februarie 2021, 21:49
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro