Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.11.2013 > 13:04 Versiunea pentru printare
Marți, 19 noiembrie 2013, ora 13:04

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 367/2013 privind instituirea unor facilități pentru studenții și masteranzii de administrație publică, științe politice, relații internationale și studii europene sub forma unor strategii de practică retribuite
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:282 119 69 29 21 14 17 8 5
- voturi pentru (DA):220 109 58 26 1 4 14 4 4
- voturi împotrivă (NU):23 1 3 1 16 1 - 1 -
- abțineri:11 - 1 - - 8 1 - 1
- nu au votat:28 9 7 2 4 1 2 3 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND -
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PDL DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Anghel Gabriela-Lola ND NU
10. Antal István UDMR Abținere
11. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
12. Avram Marian PSD DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Baltă Mihai PSD -
16. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Benga Ioan PSD DA
19. Berci Vasile PNL DA
20. Blănariu Valentin ND NU
21. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
22. Bode Lucian Nicolae PDL DA
23. Bogdănici Camelia-Margareta PDL -
24. Bónis István UDMR Abținere
25. Bot Octavian PNL DA
26. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
27. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
28. Buican Cristian PNL DA
29. Burlacu Ștefan ND NU
30. Calimente Mihăiță PNL DA
31. Calotă Florică Ică PNL DA
32. Canacheu Costică PDL DA
33. Cazan Mircea-Vasile PNL -
34. Călin Ion PSD DA
35. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
36. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
37. Cherecheș Florica PNL DA
38. Chiriță Dumitru PSD DA
39. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
40. Chirvăsuță Laurențiu PSD -
41. Cioată Cezar ALDE DA
42. Ciobanu Gheorghe PSD DA
43. Ciocan Dan PSD DA
44. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
45. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
46. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
47. Ciuhodaru Tudor ND NU
48. Codîrlă Liviu ND -
49. Comșa Cornel-George ND -
50. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND NU
51. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
52. Costin Gheorghe PNL DA
53. Covaci Dorel PSD DA
54. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
55. Crăciunescu Grigore PNL DA
56. Cristian Horia PNL -
57. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
58. Culețu Dănuț PDL DA
59. Cupă Ion PNL DA
60. Cupșa Ioan PNL DA
61. Daea Petre PSD DA
62. Dalca Ștefan-Petru ND NU
63. Deaconu Mihai ND NU
64. Delureanu Virgil PSD DA
65. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
66. Dima Toader PSD DA
67. Diniță Ion ALDE NU
68. Dîrzu Ioan PSD DA
69. Doboș Anton PNL DA
70. Dobre Mircea-Titus PSD DA
71. Dolha Mircea PNL DA
72. Dolineaschi Andrei PSD -
73. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
74. Dragomir Gheorghe PNL DA
75. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
76. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
77. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE -
78. Dumitru Georgică ALDE -
79. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
80. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
81. Emacu Gheorghe PSD DA
82. Enache Marian PSD DA
83. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
84. Erdei Dolóczki István UDMR DA
85. Fejér László-Ődőn UDMR Abținere
86. Fenechiu Relu PNL DA
87. Firczak Gheorghe Minoritati DA
88. Florea Damian ALDE DA
89. Florea Daniel PSD DA
90. Fonta Nuțu ND NU
91. Frăticiu Gheorghe PSD DA
92. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
93. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
94. Găină Mihăiță PSD DA
95. Gheorghe Tinel PDL DA
96. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
97. Ghiveciu Marian PSD DA
98. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
99. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
100. Grama Horia PSD DA
101. Grecea Maria PNL -
102. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
103. Grosaru Mircea Minoritati DA
104. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
105. Guran Virgil PNL DA
106. Gurzău Adrian PDL DA
107. Gust Băloșin Florentin PSD NU
108. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
109. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
110. Holban Titi PNL DA
111. Horga Vasile PNL DA
112. Hulea Ioan ND NU
113. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
114. Iancu Iulian PSD DA
115. Iane Daniel PNL DA
116. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
117. Ibram Iusein Minoritati DA
118. Ignat Miron Minoritati DA
119. Ionescu George PDL DA
120. Iordache Florin PSD DA
121. Iriza Scarlat PSD DA
122. Itu Cornel PSD DA
123. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR -
124. Kelemen Hunor UDMR Abținere
125. Kerekes Károly UDMR Abținere
126. Kereskényi Gábor UDMR DA
127. Khraibani Camelia PSD DA
128. Korodi Attila UDMR NU
129. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
130. Longher Ghervazen Minoritati DA
131. Lubanovici Mircea PDL DA
132. Manda Iulian Claudiu PSD DA
133. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
134. Manolache Marius PSD DA
135. Manolescu Oana Minoritati -
136. Marcoci Vlad PSD DA
137. Marcu Nicu PNL -
138. Marcu Viorica PNL DA
139. Marin Gheorghe PSD DA
140. Marocico Ion Minoritati DA
141. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
142. Máté András-Levente UDMR Abținere
143. Mazilu Constantin PSD DA
144. Măduța Flavius-Luigi PSD -
145. Melinte Ion PSD -
146. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
147. Mihai Aurelian - DA
148. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
149. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
150. Militaru Lucian PDL NU
151. Mincă Liliana ND NU
152. Mircovici Niculae Minoritati -
153. Mitrea Manuela PSD DA
154. Mitrea Miron Tudor PSD DA
155. Mîrza Gavril PSD DA
156. Mocanu Adrian PSD DA
157. Mocanu Vasile PSD DA
158. Mocioalcă Ion PSD DA
159. Mocioi Niculina ND NU
160. Moisii Constantin ND NU
161. Moldovan Iosif UDMR Abținere
162. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
163. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
164. Movilă Petru PDL DA
165. Muntean Mircia PDL DA
166. Munteanu Ioan PSD DA
167. Murgu Neagu ND NU
168. Nassar Rodica PSD DA
169. Nazare Alexandru PDL DA
170. Neacșu Marian PSD DA
171. Necula Cosmin PSD DA
172. Negruț Clement - DA
173. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
174. Nichita Cristina PSD DA
175. Nicoară Romeo Florin PNL DA
176. Nicolae Alexandri PNL DA
177. Nicolae Florian PSD DA
178. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
179. Niculae Aurel PNL NU
180. Niculescu Dumitru ND DA
181. Niculescu-Mizil Ștefănescu Oana PSD DA
182. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
183. Nistor Laurențiu PSD DA
184. Nistor Marioara ND -
185. Niță Emil PSD DA
186. Nosa Iuliu PSD DA
187. Ochi Ion PSD DA
188. Oltean Ioan PDL DA
189. Orban Ludovic PNL DA
190. Palașcă Viorel PNL DA
191. Palăr Ionel PNL DA
192. Pambuccian Varujan Minoritati DA
193. Pardău Dumitru PNL DA
194. Paul Maria-Andreea PDL DA
195. Pârgaru Ion PNL -
196. Peia Ninel PSD DA
197. Petrea Dorin Silviu PSD DA
198. Petrescu Petre PSD DA
199. Petric Octavian PSD DA
200. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
201. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
202. Pop Georgian PSD DA
203. Popa Octavian-Marius PNL Abținere
204. Popa Radu Mihai PSD -
205. Popeangă Vasile PSD DA
206. Popescu Dan-Cristian PDL DA
207. Popescu Florin Aurelian PDL DA
208. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
209. Potor Călin PNL -
210. Pușcaș Iacob - DA
211. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE -
212. Răducanu Ion PSD DA
213. Rădulescu Constantin PSD DA
214. Rădulescu Romeo PDL -
215. Rățoi Neculai PSD DA
216. Reuer Elena-Ramona PNL DA
217. Roman Gheorghe PSD DA
218. Roman Ioan Sorin PSD DA
219. Roman Petre PNL DA
220. Roman Victor PSD DA
221. Roșca Mircea PNL DA
222. Rotaru Răzvan ALDE DA
223. Sava Andrei-Valentin PSD DA
224. Săpunaru Nini PNL DA
225. Scarlat George PNL DA
226. Scutaru Adrian George PNL DA
227. Secară Florin Mihail PDL DA
228. Sefer Cristian-George ND NU
229. Seres Dénes UDMR DA
230. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
231. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
232. Solomon Adrian PSD DA
233. Stan Ion PSD DA
234. Stanciu Anghel PSD DA
235. Stanciu Zisu PSD DA
236. Stancu Ionel Minoritati DA
237. Stativă Irinel Ioan PSD DA
238. Stănescu Alexandru PSD -
239. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
240. Stragea Sorin Constantin PSD DA
241. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
242. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
243. Surdu Raluca PNL DA
244. Șcheau Ion PSD DA
245. Șimon Gheorghe PSD DA
246. Șova Lucian PSD DA
247. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
248. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
249. Tabugan Ion PSD DA
250. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
251. Tararache Mihai - Abținere
252. Tănase Răzvan-Ionuț PSD -
253. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
254. Teju Sorin PNL DA
255. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
256. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
257. Tiuch Cătălin PSD DA
258. Tîlvăr Angel PSD DA
259. Toader Mircea-Nicu PDL DA
260. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
261. Traicu Rodin PSD -
262. Tudose Mihai PSD DA
263. Turcan Raluca PDL DA
264. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
265. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
266. Udrea Elena Gabriela PDL DA
267. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
268. Uricec Eugen Constantin PSD DA
269. Ursărescu Dorinel PNL DA
270. Vainer Aurel Minoritati DA
271. Varga Vasile PNL DA
272. Vasilescu Nicolae PSD DA
273. Vasilică Radu Costin PSD DA
274. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
275. Vladu Iulian PDL DA
276. Vlase Petru Gabriel PSD DA
277. Vlădoiu Aurel PSD DA
278. Vulpescu Ioan PSD DA
279. Weber Mihai PSD DA
280. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
281. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
282. Zlati Radu PNL -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 29 martie 2020, 9:56
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro