Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.11.2013 > 12:59 Versiunea pentru printare
Marți, 19 noiembrie 2013, ora 12:59

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 342/2013 pentru aprobarea Ordonanței Guvernului nr.12/2013 privind reglementarea unor măsuri fiscal-bugetare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:335 141 85 30 23 18 17 14 7
- voturi pentru (DA):333 141 83 30 23 18 17 14 7
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Anghel Gabriela-Lola ND DA
11. Antal István UDMR DA
12. Anton Marin PNL DA
13. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
14. Arsene Ionel PSD DA
15. Avram Constantin ALDE DA
16. Avram Marian PSD DA
17. Axente Ioan PSD DA
18. Babuș Radu PSD DA
19. Baltă Mihai PSD DA
20. Bălan Ion PSD DA
21. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Benga Ioan PSD DA
24. Berci Vasile PNL DA
25. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
26. Blănariu Valentin ND DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PDL DA
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
31. Boghicevici Claudia PDL DA
32. Bónis István UDMR DA
33. Borbély László UDMR DA
34. Bot Octavian PNL DA
35. Bucur Constantin-Alin PSD DA
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
38. Buican Cristian PNL DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Burlacu Ștefan ND DA
41. Calimente Mihăiță PNL DA
42. Caloianu Mario-Ernest ND DA
43. Calotă Florică Ică PNL DA
44. Canacheu Costică PDL DA
45. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
46. Călin Ion PSD DA
47. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
48. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
49. Chebac Eugen PSD DA
50. Cherecheș Florica PNL DA
51. Chiriță Dumitru PSD DA
52. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
53. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
54. Cioată Cezar ALDE DA
55. Ciobanu Gheorghe PSD DA
56. Ciocan Dan PSD DA
57. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
59. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
60. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
61. Ciuhodaru Tudor ND DA
62. Ciurariu Florin PNL DA
63. Cocei Erland PNL DA
64. Codîrlă Liviu ND DA
65. Coman Gheorghe ALDE DA
66. Comșa Cornel-George ND DA
67. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
68. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
69. Costin Gheorghe PNL DA
70. Covaci Dorel PSD DA
71. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
72. Crăciunescu Grigore PNL DA
73. Cristea Aurelia PSD DA
74. Cristea Victor PSD DA
75. Cristian Horia PNL DA
76. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
77. Culețu Dănuț PDL DA
78. Cupă Ion PNL DA
79. Cupșa Ioan PNL DA
80. Daea Petre PSD DA
81. Dalca Ștefan-Petru ND DA
82. Deaconu Mihai ND DA
83. Delureanu Virgil PSD DA
84. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
85. Dima Toader PSD DA
86. Diniță Ion ALDE DA
87. Dîrzu Ioan PSD DA
88. Doboș Anton PNL DA
89. Dobre Mircea-Titus PSD DA
90. Dobre Victor Paul PNL DA
91. Dobrinescu Traian PNL DA
92. Dolha Mircea PNL DA
93. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
94. Dolineaschi Andrei PSD DA
95. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
96. Dragomir Gheorghe PNL DA
97. Dragomir Viorel Marian PSD DA
98. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
99. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
100. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
101. Dumbrăvanu Paul PNL DA
102. Dumitru Georgică ALDE DA
103. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
104. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
105. Emacu Gheorghe PSD DA
106. Enache Marian PSD DA
107. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
108. Eparu Ion PSD DA
109. Erdei Dolóczki István UDMR DA
110. Fejér László-Ődőn UDMR DA
111. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
112. Fenechiu Relu PNL DA
113. Firczak Gheorghe Minoritati DA
114. Florea Damian ALDE DA
115. Florea Daniel PSD DA
116. Fonta Nuțu ND DA
117. Frăticiu Gheorghe PSD DA
118. Galan Constantin PNL DA
119. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
120. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
121. Găină Mihăiță PSD DA
122. Gheorghe Tinel PDL DA
123. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
124. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
125. Ghiveciu Marian PSD DA
126. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
127. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
128. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
129. Grama Horia PSD DA
130. Grecea Maria PNL DA
131. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
132. Grosaru Mircea Minoritati DA
133. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
134. Guran Virgil PNL DA
135. Gurzău Adrian PDL DA
136. Gust Băloșin Florentin PSD DA
137. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
138. Harbuz Liviu PSD DA
139. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
140. Holban Titi PNL DA
141. Horga Vasile PNL DA
142. Hulea Ioan ND DA
143. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
144. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
145. Iancu Iulian PSD DA
146. Iane Daniel PNL DA
147. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
148. Ibram Iusein Minoritati DA
149. Ignat Miron Minoritati DA
150. Intotero Natalia-Elena PSD DA
151. Ionescu Aurelian ALDE DA
152. Ionescu George PDL DA
153. Iordache Florin PSD DA
154. Iriza Scarlat PSD DA
155. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
156. Itu Cornel PSD DA
157. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
158. Kelemen Hunor UDMR DA
159. Kerekes Károly UDMR DA
160. Kereskényi Gábor UDMR DA
161. Khraibani Camelia PSD DA
162. Korodi Attila UDMR DA
163. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
164. Longher Ghervazen Minoritati DA
165. Lubanovici Mircea PDL DA
166. Manda Iulian Claudiu PSD DA
167. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
168. Manolache Marius PSD DA
169. Manolescu Oana Minoritati DA
170. Marcoci Vlad PSD DA
171. Marcu Nicu PNL DA
172. Marcu Viorica PNL DA
173. Marin Gheorghe PSD DA
174. Markó Attila-Gabor UDMR DA
175. Marocico Ion Minoritati DA
176. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
177. Máté András-Levente UDMR DA
178. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
179. Mazilu Constantin PSD DA
180. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
181. Melinte Ion PSD DA
182. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
183. Mihai Aurelian - DA
184. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
185. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
186. Militaru Lucian PDL DA
187. Mincă Liliana ND DA
188. Mircovici Niculae Minoritati DA
189. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
190. Mitrea Manuela PSD DA
191. Mitrea Miron Tudor PSD DA
192. Mîrza Gavril PSD DA
193. Mocanu Adrian PSD DA
194. Mocanu Vasile PSD DA
195. Mocioalcă Ion PSD DA
196. Mocioi Niculina ND DA
197. Moisii Constantin ND DA
198. Moldovan Ioan ALDE DA
199. Moldovan Iosif UDMR DA
200. Molnar Zsolt UDMR DA
201. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
202. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
203. Movilă Petru PDL DA
204. Muntean Mircia PDL DA
205. Munteanu Ioan PSD DA
206. Murgu Neagu ND DA
207. Nassar Rodica PSD DA
208. Nazare Alexandru PDL DA
209. Neacșu Marian PSD DA
210. Necula Cosmin PSD DA
211. Negruț Clement - DA
212. Negruț Cornelia ALDE DA
213. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
214. Nichita Cristina PSD DA
215. Nicoară Romeo Florin PNL DA
216. Nicolae Florian PSD DA
217. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
218. Niculae Aurel PNL DA
219. Niculescu Dumitru ND DA
220. Niculescu-Mizil Ștefănescu Oana PSD DA
221. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
222. Nistor Marioara ND DA
223. Niță Emil PSD DA
224. Nosa Iuliu PSD DA
225. Ochi Ion PSD DA
226. Oltean Ioan PDL DA
227. Orban Ludovic PNL NU
228. Palașcă Viorel PNL DA
229. Palăr Ionel PNL DA
230. Pambuccian Varujan Minoritati DA
231. Pardău Dumitru PNL DA
232. Paul Maria-Andreea PDL DA
233. Pârgaru Ion PNL DA
234. Peia Ninel PSD DA
235. Petrea Dorin Silviu PSD DA
236. Petrescu Petre PSD DA
237. Petric Octavian PSD DA
238. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
239. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
240. Pop Georgian PSD DA
241. Popa Octavian-Marius PNL DA
242. Popa Radu Mihai PSD DA
243. Popeangă Vasile PSD DA
244. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
245. Popescu Florin Aurelian PDL DA
246. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
247. Potor Călin PNL DA
248. Pușcaș Iacob - DA
249. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
250. Răducanu Ion PSD DA
251. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
252. Rădulescu Constantin PSD DA
253. Rădulescu Romeo PDL DA
254. Rățoi Neculai PSD DA
255. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
256. Reuer Elena-Ramona PNL DA
257. Roman Gheorghe PSD DA
258. Roman Ioan Sorin PSD DA
259. Roman Petre PNL DA
260. Roman Victor PSD DA
261. Roșca Lucreția PSD DA
262. Roșca Mircea PNL DA
263. Rotaru Răzvan ALDE DA
264. Sava Andrei-Valentin PSD DA
265. Săpunaru Nini PNL DA
266. Scarlat George PNL DA
267. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
268. Scutaru Adrian George PNL DA
269. Secară Florin Mihail PDL DA
270. Sefer Cristian-George ND DA
271. Seres Dénes UDMR DA
272. Simedru Dan Coriolan PNL DA
273. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
274. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
275. Solomon Adrian PSD DA
276. Stan Ion PSD DA
277. Stanciu Anghel PSD DA
278. Stanciu Zisu PSD DA
279. Stancu Ionel Minoritati DA
280. Stativă Irinel Ioan PSD DA
281. Stănescu Alexandru PSD DA
282. Stănișoară Mihai PNL DA
283. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
284. Stragea Sorin Constantin PSD DA
285. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
286. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
287. Surdu Raluca PNL DA
288. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
289. Szabó Ödön UDMR DA
290. Șcheau Ion PSD DA
291. Șimon Gheorghe PSD DA
292. Șova Lucian PSD DA
293. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
294. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
295. Tabugan Ion PSD DA
296. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
297. Tararache Mihai - DA
298. Tămâian Ioan PNL DA
299. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
300. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
301. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
302. Teju Sorin PNL DA
303. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
304. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
305. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
306. Tiuch Cătălin PSD DA
307. Tîlvăr Angel PSD DA
308. Toader Mircea-Nicu PDL DA
309. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
310. Traicu Rodin PSD DA
311. Tudorie Violeta PSD DA
312. Tudose Mihai PSD DA
313. Turcan Raluca PDL DA
314. Tușa Adriana Diana - DA
315. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
316. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
317. Udrea Elena Gabriela PDL DA
318. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
319. Uricec Eugen Constantin PSD DA
320. Ursărescu Dorinel PNL DA
321. Vainer Aurel Minoritati DA
322. Varga Vasile PNL DA
323. Vasilescu Nicolae PSD DA
324. Vasilică Radu Costin PSD DA
325. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
326. Vladu Iulian PDL DA
327. Vlase Petru Gabriel PSD DA
328. Vlădoiu Aurel PSD DA
329. Vulpescu Ioan PSD DA
330. Weber Mihai PSD DA
331. Zaharcu Neviser PSD DA
332. Zamfir Daniel-Cătălin PNL -
333. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
334. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
335. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 7 martie 2021, 18:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro